Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Barterbly

Strony: [1]
1
Bocznica / Nowy "Starter" z paczki 20.04
« dnia: 01 Maja 2020, 18:29:28 »
Cześć,

Na prośbę z postu na Waszym profilu na FB przenoszę swoje uwagi co do nowego startera tutaj na forum. Próbowałem znaleźć podobny wątek lub kategorię na flysprayu, ale bez skutku. Wklejam więc tutaj sugestie co do nowego Startera, które zauważyłem.

1. Przycisk "Start" mógłby być krótszy i zakotwiczony dół + prawo, przy braku prawidłowego zaznaczenia kolor taki jak teraz (szary), przy prawidłowym zmiana koloru np. na taki niebieski jak zaznaczenie w treeview.
2. Kliknięcie na numer wersji daje błąd formatki "Cannot focus a disabled or invisible windows" - pewnie przeoczenie parametru formatki 😉
3. Ustawienia - tutaj dźwięk i fizykę przerzuciłbym do takich samych zakładek, jak jest grafika - czyli wydzielić je z "Ogólnych" do własnych zakładek. Zniweluje to napchanie checkboxów w jednym tabie.
4. Oprócz aktualizacji startera w Ustawieniach, dodałbym zwykły label pod "Wersją", którego kliknięcie powodowałoby to samo - no chyba, że będzie to wydzielone do okienka o którym wspomniałem wcześniej które nie pojawia się po kliknięciu wersji 😉
5. Miniaturki składu - zakotwiczyć do dołu i resztę pola zrobić w kolorze tła (czyli tego nieba z miniaturek) i na dole dołożyć "tory" na całej długości 😛 Kiedy nie wyświetla się scroll, to dziwnie wyglądają lewitujące tak w górze 😉 Sytuacja ma miejsce przy sceneriach z różną długością składu - przy dłuższych pojawia się scrollbar i wszystko ma sens, jednak przy np zaznaczonym krótkim EZT scrollbar się nie pojawia i wtedy skład wisi w powietrzu ;) Można to też załatwić poprzez ciągłą widoczność paska.

Strony: [1]