Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - GpS20

Strony: [1]
1
Forum / Poddziały w dziale publikacji?
« dnia: 13 Kwietnia 2014, 14:09:45 »
Witam!

Pytanie które zadam kierowane jest do administracji forum. Czy jest możliwość lub czy administracja przewiduje podzielenie działu "Publikacje" na poddziały np. "modele", "dźwięki", "scenerie" itd.? Na pierwszy rzut oka panuje tam obecnie straszny bałagan. Dla mnie jako osoby która jest na tym forum nie od wczoraj, nie stanowi to problemu. Lecz dla mojego znajomego, odnalezienie tego co chciał było nie lada wyzwaniem. Tekstury mieszały mu się z modelami (to był największy problem - trzeba być naprawdę sprytnym by pomylić "paczka dźwięków dla EN57" ze scenerią ;) ).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

2
Pomoc doraźna / Zwierzyniec_TLK (problem z kabiną EP08)
« dnia: 08 Lutego 2013, 15:01:21 »
Witam.

Po pobraniu i zainstalowaniu w/w trasy wszystko mi się ładnie ładuje, jednak kabina jest cała szara (widać tylko i wyłącznie wskazówki nanometrów i jedną wycieraczkę - a raczej jej zarys). Po naciśnięciu F4 cała sceneria oraz tabor (ogółem wszystko co jest poza kabiną) są normalne. Problem dotyczy tylko kabin w/w elektrowozu i co dziwne tylko na tej trasie. Skopiowałem tabor startowy do magazynu, wsadziłem na tor doświadczalny i tam jest wszystko normalnie. Poniżej załączam log oraz konfigurację PC.

CPU: Core 2 Duo E8400 3.00 GHz;
RAM: OCZ 2x 2GB (nie pamiętam dokładnie taktowań ale to chyba bez znaczenia);
GPU: GeForce GTX 560 Ti
PSU: Corsair 750 W
OS: Win7
Wersja programu: 01.13

Jak o czymś zapomniałem proszę o poinformowanie.

Log poniżej w załączniku.
Dodatkowo powiem, że plik "errors.txt" jest pusty.

Pozdrawiam serdecznie
Giepson.

3
Pomoc doraźna / Crash do pulpitu przy zmianie kabiny.
« dnia: 07 Sierpnia 2011, 17:30:00 »
Witam ...

Pobrałem ostatnio najnowsze pliki exe (210 oraz 212). Problem tkwi w tym, że jak zmienię skład na inny niż jest domyślnie to program czasami się uruchomi a czasami nie (w tym przypadku wywala się w różnych miejscach w momencie wczytywania). Jeżeli nie zmienię domyślnego składu to gra się uruchamia, jednak w momencie zmiany kabiny następuje kop do pulpitu. Co ciekawe, nawet jak gra się uruchomi (jakimś cudem) nawet z innym składem to za każdym razem gdy zmienię kabinę następuje crash. Przykład - zmieniam domyślne EN57 na ED73. Jak gra się wczyta to mogę przechodzić do przedziału pasażerskiego bez żadnych konsekwencji. Jednak jak dojdę do kabiny maszynisty to następuje zwiecha i crash. Problem występuje przy każdym składzie i przy każdej scenerii. Niestety to nie wszystko. Te dwa pliki exe mają chyba jakiś problem z tworzeniem pliku log ponieważ raz on jest a raz go nie ma. Teraz akurat został ten plik wygenerowany więc go załączę. Niżej też podaję dokładną konfigurację.

CPU: Intel Core2Duo 3.0 GHz
GPU: nVidia GTX560Ti 1024 MB
RAM: 2x 2GB 800 MHz
OS: Windows 7 Ultimate SP1

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

4
Pomoc doraźna / Problem ze sterowaniem manualnym zwrotnic
« dnia: 30 Listopada 2010, 14:19:50 »
Witam ...

Dawno tutaj nie zaglądałem przyznam szczerze i straciłem trochę orientację w tym co się z symulatorem dzieje. Mam problem i żadna odpowiedź zawarta na forum mi nie pomogła. Mianowicie chodzi mi o manualne sterowanie zwrotnicami. Na niektórych sceneriach działa, lecz na większości nie działa. Bywają takie przypadki, że na mapie mogę sterować tylko paroma zwrotnicami. Niestety jest to mi bardzo potrzebne gdyż np. na linii 61_towarowej2 w misji z ET22-1060 na samym początku system kieruje mnie z uporem maniaka na inny tor niż powinien. Nie znam się na programowaniu i żeby nie zniszczyć bardziej kodu czy czegoś tam, proszę was o pomoc.

Podkreślam jeszcze raz, że próbowałem KAŻDEJ możliwości jaka wcześniej była poruszona na forum.

Pozdrawiam
Giepson

5
Inne niekolejowe / Problem z połączeniem się do sieci (SFERIA)
« dnia: 05 Sierpnia 2007, 14:40:16 »
Mam taki problem. (a właściwie moja dziewczyna :P)

Chcę zainstalować na moim Laptopie sferię ponieważ stacjonarny PC siadł na dłużej.
Instalacja przebiega pomyślnie. Ale jak chcę się połączyć z netem to jest taka sytuacja:

W momencie gdy już zostaję podłączony do sieci pojawia się zegar (czas połączenia). W moim przypadku pojawia się zegar i natychmiast po pojawieniu się czasu połączenia pojawia się napis - trwa rozłączanie. (tak samo z siebie). I zostaję odcięty od sieci. Mogę podłączać się w kółko. A efekt zawsze będzie taki sam (podłączył się - pojawia się czas połączenia - koniec połączenia)

Podaję konfigurację mojego laptopa. (nie wiem czy to ważne ale wolę mieć tą pewność)

RAM: 1 GB
Procesor: 1,66 GHz Core 2 Duo
Windows Vista Premium
Dysk: 120GB

Dane dot. Sferii:

Model Modemu: Anydata.net adu-e100d
Program przez który łącze się do sieci: Easy Wireles Net
Prędkość łącza: 115 kb/s

Aha ... dodam jeszcze że połączenie między modemem a laptopem jest przez USB (bo nie ma innej możliwości - w modemie jest tylko wejście na mini USB, zasilanie i antenę). Laptop posiada też WiFi. Czy da się przez to odbierać sygnały sferii. Jak tak to bardzo proszę o pomoc też w tej sprawie.

Bardzo proszę o pilną pomoc.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

6
Screeny / EN57 - czy to jest pociąg od UFO ?
« dnia: 16 Kwietnia 2007, 22:27:16 »
Wyjątkowo udana podróż EN57 :/

Jechałem sobie spokojnie 70km/h z Komarowa (za pierwsza stacją 1 zakręt) gdy tu nagle kibelek zatrzymał się w miejscu. Nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby nie to że kibelek (dosłownie) steleportował się na sąsiedni tor zderzając się ze spalinóweczką.Jak to jest możliwe ?

Jak nie ten dział to sorka :P

Strony: [1]