Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - cagex

Strony: [1]
1
Dziękuje za odpowiedź kolegi @Ra. Jutro dołączę loga według opisu kolegi @Ra. Rozumiem, że jednak powstał problem po której stronie jest błąd scenerii czy jednak exe. Stawiam na scenerie według tego co odpowiedział kolega @Ra. Teraz danie loga ma sens bo może coś wniesie i wiadomo jak ma powstać (co zawrzeć). Jakbym dał wcześniej loga to bym tego nie zawarł.

  Dodano: 18 Sierpnia 2012, 16:57:43
Podaje loga według wytycznych.

2
Szkoda, że nie ma działu lub wątku dla spostrzeżeń użytkowników w czym może objawiać się błędne działanie danego exe w danej misji. Moim skromnym zdaniem pomogłoby twórcą (jeśli zgodzą się z użytkownikiem) uniknąć błędów powtarzających się w przyszłości. W tym przypadku w tej scenerii w poprzednich wersjach taki błąd był, jak ktoś podmienił lokomotywy. Tu jakby powrót choroby. Wiem, że to exe 355 było wypuszczone ze świadomością bardzo drobnych błędów. Dla ścisłości nie zmieniałem nic w scenerii prócz uruchomienia na nowym exe. Uważam, że nowsze exe jest  znacznie lepsze niż starsze. Jest to tylko moja osobista opinia. Problemem  byłoby to, czy użytkownik odróżniłby swój błąd od błędu działania programu. Ten wątek nie miałby mieć na celu dawanie porad, tylko byłby zbiorem spostrzeżeń w wyniku używania danego exe w danej misji w symulatorze. Jeśli z tego miałby postać kolejny Hyde Park to wtedy zgadzam się, że to głupi pomysł. Użytkownikom pomogłoby to. Wiedzieliby konkretnie co na którym exe najlepiej działa lub nie działa. Co prawda na razie 'oficjalnie' mamy dwa do wyboru w PC11 (o innych exe w fazach prób, niepublikowanych etc nie wiem i nie chce wiedzieć zostawiam to beta-testerom). Przepraszam za dygresje. Chodzi mi tylko o coś z punktu widzenia przeciętnego użytkownika dla innych użytkowników.

3
Pomoc doraźna / Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« dnia: 17 Sierpnia 2012, 10:20:04 »
AI nie zatrzymuje prawidłowo składu z ST44 na początku misji. Sm 42 stoi się przed tarczą manewrową i czeka na sygnał manewry dozwolone w nieskończoność. Tylko tak się dzieje na exe: 1.8.595.355. Na poprzednim  exe jest dobrze. Wersja Maszyny 2011.

4
Pomoc doraźna / Odp: Nieudana konwersja z tga do dds
« dnia: 08 Marca 2012, 20:40:56 »
Szedłem zbyt na skróty. Powinienem lepiej przeszukać forum. Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź kolegi @adsim. Myślę, że temat to teraz na pewno można zamknąć.

5
Pomoc doraźna / Odp: Nieudana konwersja z tga do dds
« dnia: 08 Marca 2012, 20:19:50 »
Zauważyłem, że po konwersji z formatu tga pliki: aircoupler.dds, mial.dds i zwir.dds mają u mnie dwa razy większy rozmiar pliku niż powinny mieć. Reszta skonwertowała się dobrze. Przyznam się, że nie bardzo wiem o co chodzi z tym odbiciem pionowym. Takiej funkcji DDS Converter nie posiada. Oto ustawienia DDS Convertera 2.1 i porównanie rozmiarów plików:

6
Pomoc doraźna / Odp: Nieudana konwersja z tga do dds
« dnia: 08 Marca 2012, 18:55:31 »
Pliki 413s.mmd i textures oraz t3d miałem identyczne. Nie odkryłem jeszcze na czym polegał mój błąd. Dziękuje za gotowca ;). Problem rozwiązany przez gotowe rozwiązanie kolegi @szogun, chyba można zamknąć.

7
Pomoc doraźna / Nieudana konwersja z tga do dds
« dnia: 08 Marca 2012, 18:17:30 »
Chciałem spróbować swoich sił w konwertowaniu z tga do dds. Użyłem programu: DDS converter 2.1. Prosiłbym o podstawy krok po kroku jak konwertować lub wskazanie rzetelne, gdzie to wyjaśniono najlepiej na forum. Przepraszam, być może przegapiłem. Tak zmieniłem plik tektures:
'!=F,413S
*413S=?
6739096-2.dds=413S,413S,413S
6739981-5.dds=413S,413S,6739981-5'.
Model nie jest mój i nie mam do niego pełnych praw, szanuje czyjąś pracę. (Próbowałem sam dla siebie.) Chyba, że  nie mam szans i mam dać spokój taką odpowiedź też przyjmuje. Jak w złym wątku napisałem to proszę przenieść do właściwego, a jeśli niczego to nie wniesie to od razu na bocznice. Niestety wyszło mnie coś takiego:

8
Trasy / Odp: Błędy w misji bałtyk_zima sm42-284
« dnia: 29 Stycznia 2012, 14:24:23 »
Mam podobne błędy:'! Coupler error on en57-1012a - sm42-284 is already connected'. (To tylko przykład, załączyłem log.)
U mnie przejawia się to jak pokazuje zrzut ekranowy. Exe: EU07_162. Działa z innymi sceneriami dla mnie całkiem dobrze. Czy najlepszy rozwiązaniem jest poczekanie na nową paczkę całościową? Czy może ktoś rozwiązał ten typ błędu bez stosowania nowych exe?
Cytuj
- ściągnąć nowe EXE (które jednak nie jest kompatybilne wstecz i nie wszystko może działać bez zmian w sceneriach);
Czy po prostu wykonałem manewry zbyt wolno i wpłynęło to na eventy? Zauważyłem, że tylko nieliczni użytkownicy zgłosili taki błąd, czyli u innych domniemam jest ok. To może sugerować nie problem z exe tylko jakąś niekompatybilność mojego komputera z symulatorem, lub jakiś mój ewidentny błąd. To tylko przypuszczenia. Inne scenerie działają bez zarzutu.

9
Trasy / Odp: Problem misja: Elektrocieplownia_Dobre
« dnia: 23 Stycznia 2012, 14:48:46 »
Sprawdziłem z exe: EU07_231. Problem z przenikaniem zniknął. Za to problem jest z kabiną Sm 42 (np.: znika wskazówka prędkościomierza). Wydaje mi się, że na forum poruszano wątek o tym exe i 'problemach' związanych z tym. Związku z tym spodziewałem się jakiegoś 'problemu' przy użyciu tego exe.
Dziękuje za odpowiedź autora scenerii i za obronę przez kolegę @Sawi, bo jak się okazało przeczytałem plik informacyjny.
Jest tam napisane:
Cytuj
Sceneria działa bez zarzutu zarówno na EXE z PC2010, jak i na EXE @Ra.
Jest to zgodne z prawdą, bo to był drobny błąd (przenikanie) nie wpływający na działanie misji.
Kolejny opisany problem też na nic nie wpływa i nie tyczy się misji tylko go zasygnalizowałem.

10
Trasy / Problem misja: Elektrocieplownia_Dobre
« dnia: 22 Stycznia 2012, 18:33:38 »
Nawiedzona węglarka :)). Sm 42 przenika przez nią, a właściwie węglarka zachowuje się jak duch.
Czy to celowy zabieg, czy jednak problem?
Mimo to misja działa poprawnie.
Użyte exe: EU07_162.

11
Trasy / Odp: Problem w misji SU46-011 - Quarkmce2007
« dnia: 16 Stycznia 2011, 10:17:14 »
Dziękuje. Powinienem uważniej czytać ;).

12
Trasy / Problem w misji SU46-011 - Quarkmce2007
« dnia: 16 Stycznia 2011, 00:17:22 »
Misja SU46-011 +BD+BD+BD

Na przedostatniej stacji-Zatyle (gdzie odjeżdża Sm 31) czekam na sygnał zezwalający na jazdę. Niestety cały czas jest czerwone.


Posiadam:

2a5i-sp1-pc2009-full +SP1.1
MaSzyna EU07-424 1.094.6900
Dograłem:
Moczniki_Cargo
Moczniki_Popych
Zwierzyniec_TOWOS
Uruchamiam za pośrednictwem programu Rainsted
Wydaje mi się, że było to poruszane na forum-mogę się mylić .
Przeszukałem, lecz nie znalazłem.
Jeśli było to poruszone, proszę tylko o odnośnik do tego wątku i zamknięcie tematu.

Proszę pisać poziomo.

REWIZOR

13
Pomoc doraźna / Odp: Problem z misją Sm31 Bałtyk
« dnia: 16 Czerwca 2010, 22:53:45 »
Dziękuje z podanie tych cennych wskazówek, może ktoś dzięki nim poprawi wpisy w scenerii (ja nie mam o tym bladego pojęcia-jestem zwykłym użytkownikiem i korzystam z waszych gotowców) . Co prawda poinformowano mnie, że jak się odczeka dłuższy czas nawet ponad 15 min to wszystko wraca do normy-czyli brak tych wpisów w scenerii w niczym nie powinien  przeszkadzać (osobiście jeszcze nie sprawdziłem). Jak dobrze zrozumiałem to niby osobowy przejeżdża za semafor;u mnie tak nie było, zatrzymał się przed semaforem, może faktycznie zbyt blisko (Mogłem nie do końca zrozumieć idee).
Tak na mój chłopski rozum to jakby osobowym maszynista zlekceważył sygnał na semaforze lub na tarczy ostrzegawczej: na następnym stój, zobaczył sygnał stój na kolejnym semaforze zaczął zbyt gwałtownie hamować (jeśli zrobił to odpowiednio wcześniej to jakiś nikły procent szansy na hamownie miał).
 Mam cichą nadzieje, że ktoś naniesie odpowiednie poprawki do tej scenerii, choć nie jest to jakaś wyższa konieczność.
Doceniam włożony trud na tak radykalne poprawienie działania symulatora, naprawdę u mnie na razie sprawuje się dobrze, a samo odwzorowanie pojazdów trakcyjnych jest moim zdaniem niesamowite-przepraszam, że trochę odbiegłem od tematu, lecz nie mogłem się powstrzymać od napisania kilku miłych słów ;) .

Przecinki poprosimy.
Quark-t

Faktycznie brakło jednego przecinka. :)
No jeszcze kilku brakuje (zdania nadrzędne też oddzielamy od podrzędnych). Generalnie unikaj zdań wielokrotnie złożonych, bo one utrudniają zrozumienie Twojej wypowiedzi (patrz: chociażby ostatnie Twoje zdanie).
Quark-t

14
Pomoc doraźna / Problem z misją Sm31 Bałtyk
« dnia: 14 Czerwca 2010, 21:01:10 »
Ściągnąłem najnowsza dostępną wersje symulatora,  jest teraz moim zdaniem super  wraz z starterem  Rainsted 1.0.94.6900.
Lecz nadal w misji sm31 dochodzi do impasu . Poczytałem forum i jest tam opis, które zdarzenia należy pozmieniać itd. Lecz nie chce sam grzebać bo wszystko fajnie działa. Może ktoś ma już poprawiony plik eventy.inc dla misji Bałtyk -oczywiście jeśli to nie naruszy czyiś praw autorskich. Lub poprosiłbym o linka lub wskazanie w którym miejscu forum się znajduje oczywiście pasujący do wersji EU07.exe 1.2.0.1 plik, ponieważ nie wiem czy ostatnia poprawka dla misji Bałtyk jaka była jest w miarę ok w nowej wersji.
Może za którymś razem przejdę misje z sm31 -przepraszam, że się uparłem ;)))

Oraz załączam log (być może jest też inna przyczyna):

Proszę poprawić temat na bardziej konkretny. Krzyk nie jest wskazany
REWIZOR


Przepraszam za te duże litery,  to nie było celowe :)


   « Dodano: 15 Czerwca 2010, 19:28:57 »
Okazało się,  że jeśli wszystkie manewry skończę przed przyjazdem osobowego to misja jest do przejścia .
Ale jak ktoś się będzie ociągał i nie zdąży przed osobowym to powstanie impas -przynajmniej u mnie tak jest.
Nie wiem, czy to celowe,  czy to jest błąd w misji. Lecz jednak udało mi się przejść tą misje . Dziękuje jednej osobie,  że mnie tknęła żebym spróbował jeszcze raz.

Jeśli tak ma być to uważam temat za zamknięty.

15
Trasy / Odp: Impas Bałtyk
« dnia: 25 Października 2007, 15:45:27 »
Nawet fajnie , element wandalizmu w mazynie ginące wskaźniki, a tak powżnie niezauważyłem takiego wskaźnika o którym pisałem na żadnej trasie do maszyny -to była tylko luźna dygresja, a Sm31 też mi się nie podoba :)) \
PS

FAJNY ŻART

16
Trasy / Odp: Impas Bałtyk
« dnia: 25 Października 2007, 14:41:04 »
Instrukcje E1 znałem kiedyś  na pamięć a nawet R1 -chciałem być maszynistą ale niewyszło, rozumiem troske.  Chiałem uniknąć metod wyrzuć wszystko i od nowa mało puczające ale rozumiem podejście (przedtem podjęłem taką próbe, bo proste rozwiązanie) :)) Niestety muszę mieszać w składach bo problem z Res (wagony platformy: mam ale wpis który jest polecany nie jest zgodny z tym nowym no i Sm 31 niedałem rady -wpisywałem też z ręki to co trzeba wpliku dynamic dat -może mam jakiś brak pliku do SM31-nie wiem, ale powalcze bez Sm31, a tak na marginesie: Czy narazie rozwojowa wersja maszyny ta przyszła będzie zopatrzona już we wszystkie wskaźniki stopsowame na PKP (np w formie biblioteki ) np.: zamknąć skrzydła pługa odśnieżnego?

17
Trasy / Odp: Impas Bałtyk
« dnia: 25 Października 2007, 11:38:20 »
Tak , znam ten link

18
Trasy / Impas Bałtyk
« dnia: 24 Października 2007, 20:43:45 »
Wiem , że to poruszano: Impas w misji Bałtyk, lecz jakoś mi te porady nie pomogły,
Które eventy w tej misji należy poprawić?
Proszę tylko o wskazanie -po eksperymentuje ;).
Załączyłem log.txt-tak mi się wydaje

Aha, umie jest SM42 mniej kłopotliwa niż SM31 bo mi się wczytuje a ta druga mimo wpisu w dynamic.dat i plików w folderze dynamic
nie chce się wczytać -widać nie lubi mnie . Sm42 też nie jest idealna ale daje się okiełznać np.: ma jechać do przodu  a jedzie do tyłu; a trochę używam tego symulatora i podstawy uruchomiania i sterowania pojazdami są mi znane ;) , wiem że wynika to z niedoskonałości modelu.
A symulator jest całkiem fajny nawet w tej formie, wymaga czasami ingerencji we wpisy w scenerii (próbuje rozgryźć semafory i zwrotnice -trudne, każdy trasopisarz ma swój styl pisania trasy-to ostrzeżenie dla tych co chcą ściągać a nie pisać swoją trasę)
Dałem to w dziale pomoc, bo chodzi mi o jedną konkretną odpowiedź, jeśli  moderatorzy uważają ten wątek za mało istotny a tak jest to niech będzie na bocznicy. Mnie tylko chodzi dobrą zabawę w symulatorze i przejście misji ze spalinówką scenerii Bałtyk.


19
Bocznica / Odp: LDS-B1 (Bramów - Zaświecie)
« dnia: 13 Października 2007, 12:16:47 »
Cytat: ROBO89
potrzebuję semafora wjazdowego 4-rokomorowego ze światłami P,C,P,B bez pasa świetlnego, kompatybilnego z sbl
Niestety, nie ma takich semaforów w MaSzynie. A są wogóle takie w rzeczywistości? Myślę, że nie..

Żadko ale zdarzają się jako wjazdowe, często przed stacjami czołowymi, nawet taki widziałem; szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia bo niewiele osób w to wierzy, ale chyba nie są kompatybilne z sbl.
 Tzw archeologia. Warn na 14 dni
Mariusz

20
Bocznica / Odp: EN57
« dnia: 28 Września 2007, 22:02:13 »
No cóż dzięki za info, narazie walcze z prostymi rzeczami, a codopiero oświetlenie wnętrz do EN57
to dla mnie narazie sfera marzeń, ale widze że nadzieja jest.

21
Bocznica / EN57
« dnia: 28 Września 2007, 12:51:56 »
Czy możliwe jest zrobienie włączenie oświetlenia przedziałów w EN 57 i temu podobnych?

W sceneri nocnej wygląd to dziwnie, ciemne nie oświetlone przedziały.

22
Bocznica / Wydzielone z "Problem: Tarniowo-Konieckowo"
« dnia: 23 Września 2007, 18:38:37 »
http://members.lycos.co.uk/mariuszw/MaSzyna/Pliki/tarniowo_1_poprawka.zip.

Ten link już nieaktualny  :(

Link działa, sam przed chwilą sprawdziłem.
Bocznica.
Akvin

23
Trasy / Problem w SC1
« dnia: 08 Maja 2007, 20:51:22 »
Ten problem w scenerii SC1 powoduje plik w27.inc.

Poruszany był problem błędów w scenerii sc1
Event1 "tarniowo_gl_tor5_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event2 "tarniowo_gl_tor3_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event2 "tarniowo_grn_tor2_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event1 "konieckowo_tor3_wyjazd2_speedinfo" does not exist
Event2 "tarniowo_gl_tor4_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event2 "tarniowo_grn_tor1_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event1 "konieckowo_tor4_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event2 "tarniowo_gl_tor2_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event1 "tarniowo_gl_tor1_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event2 "konieckowo_tor2_wyjazd_speedinfo" does not exist
Event2 "konieckowo_tor1_wyjazd_speedinfo" does not exist

Ten problem w scenerii SC1 powoduje plik w27.inc.
Inny jest dla trasy linia 546 a inny dla SC1.

1 Wgraj trase linie 546 na nowo
2 Zrób kopie pliku w27.inc np. na pulpit
3. Wgrać trasę sc1
4. zmienić nazwę  pliku z w27.inc np na w27a.inc
5. Skopiuj plik w27.inc np z pulpitu do katalogu scenery
6. Trzeba zmienić wpisy w pliku sc1.scm (otwórz notatnikem) z w27.inc na w27a.inc np:
include;W27.inc;Tarniowo_Gl_tor3_wyjazd;602.992;0.0;16.716;-77.5002;10;100;;;end
na:
include;W27a.inc;Tarniowo_Gl_tor3_wyjazd;602.992;0.0;16.716;-77.5002;10;100;;;end

Uwaga: Upewnij się czy nietrzeba nadać innej nazwy pliku w27.inc niż w27a.inc bo może ktoś w innej scenerii tej nazwy użył.

I wszystkie scenerie chodzą ;) w miarę możliwości

Nawet musiłem wstawić inne tekstury wagonów w składach bo miałem białe pudła wagonów, a wagony białe duchy to tak sobie wyglądają
np zmodyfikowany wpis składu:
trainset PE4267 Konieckowo_tor4pocz 1.0 0.0
//$o Pociąg pospieszny do Tarniowa Głównego. Komu chce się czekać ok. 15 minut, ten wróci do Konieckowa przez Tarniowo Górne.
node -1 0 EP08-010 dynamic PKP\EP08 EP08-010 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
node -1 0 505120-00256-1 dynamic PKP\Bd Bdu-0.tga 111a 0.0 nobody 3 20 Passengers enddynamic
node -1 0 505120-00256-2 dynamic PKP\Bd Bdu-0.tga 111a 0.0 nobody 3 10 Passengers enddynamic
node -1 0 5051-304510-1 dynamic PKP\1xxa WRbd_140 111a 0.0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 5051-304510-1 dynamic PKP\1xxa adnu_120 111a 0.0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 505120-00256-5 dynamic PKP\Bd Bdu-0.tga 111a 0.0 nobody 3 20 Passengers enddynamic
node -1 0 505120-00256-6 dynamic PKP\Bd Bdu-0.tga 111a 0.0 nobody 3 10 Passengers enddynamic
node -1 0 505120-00256-7 dynamic PKP\Pocztowy Pocztowy.tga Pocztowy 0.0 nobody 0 0 enddynamic
endtrainset

Aha ten błąd w tej scenerii jest na tyle uciążliwy bo nie wczytują się wskażniki prędkości dla danego odcinka szlaku i nie wiadomo jak szybko można jechać.
I jeszcze jedno jak wyżej wspominano nowe exe obowiązkowe z paczek całościowych jak je tu zwą.
Choć coraz trudniej wiele rzeczy uzyskać bo przekroczonio terminy przechowywania plików na serwerach.
PS
 Niczego nie będe posyłał bo nie mam zgody autorów
[/url]

Strony: [1]