Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - null

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« dnia: 01 Maja 2022, 21:07:55 »
Witajcie Panowie,

od jakiegoś czasu modeluję w dość zaawansowanym programie "Inventor" i pomyślałem, że moje dotychczasowe umiejętności wraz ze stałą stycznością z pojazdami EZT mogą wnieść nieco do kolekcji floty nowoczesnych pojazdów w symulatorze. A więc do sedna. Mimo posiadania dość zaawanasowanego programu nie jestem w stanie póki co opanować tworzenia skomplikowanych brył większych niż te które mogę zwymiarować "od ręki" suwmiarką, dlatego ograniczyłem się do tworzenia mniejszych obiektów w kabinie maszynisty. Jeśli więc jest na tutejszym forum użytkownik, który chciałby nawiązać współpracę w zakresie tworzenia modeli pojazdów generacji Elf II oraz EN75 STADLER "Flirt", to proszę o kontakt. Dysponuję wszelką dokumentację techniczną (rysunki techniczne) potrzebną do wykonania modelów, a ponadto posiadam urządzenie rejestrujące dźwięk Tascam DR-40X, którym mógłbym nagrać dowolne dźwięki tych pojazdów w wysokiej jakości. Poniżej prezentuję kilka screenów z prac nad pulpitem pojazdu generacji Elf II oraz EN75 "Flirt" w wersji dla Kolei Śląskich. Wszelkie elementy zostały wykonane z dokładnością do 0,1mm względem oryginalnego wyposażenia pulpitu maszynisty. Tymi projektami zajmę się w pierwszej kolejności, a efekty dalszych prac modelowania pulpitów będę prezentować w tym poście.

2
Bieżące Symulatorowe / Odp: Repo
« dnia: 22 Lutego 2022, 20:40:45 »
Zamiast wchodzić w plik tekstowy można kliknąć na niego prawym i wybrać "zapisz element docelowy jako".

3
Na warsztacie / D29-97/98/99/94/117 - Zakopianka
« dnia: 15 Lutego 2022, 13:43:07 »
Podobno bab się nie da zrozumieć. Może to dlatego, że rozumieją rainsteda?

Od początku grudnia ubiegłego roku pracuję nad projektem obejmującym docelowo swoim zasięgiem całość kolejowej Zakopianki (D29-97/98/99), wraz z przyległościami (D29-117/94, kontynuacja linii 97 w stronę Żywca). Całość powstaje w, mam nadzieję, już wręcz "standardzie" nowych map - układ torowy położony zgodnie ze sztuką, w większości na podstawie pozyskanej dokumentacji, jeżeli nie, to na podstawie dokładnych wyliczeń z geoportalu. Teren na podstawie NMT-1. Reszta tradycyjnie, no może poza tym, że otoczenie powstawać będzie z naciskiem na nowe, odświeżone obiekty. Całość odwzorowywana głównie na okolice roku 2009, z pewnymi odchyleniami czasowymi w pojedynczych miejscach. Łącznie będziemy mieć długość około 240km (obecnie około 150km).

Zawartość i stan scenerii:

D29-91 (odcinek Kraków Zabłocie - Kraków Prokocim Osobowy) - Geometria pozioma
D29-94 (odcinek Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie) - Geometria pozioma
D29-97 - Geometria pozioma
D29-117 (odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Kalwaria Zebrzydowska) - Geometria pozioma
D29-98 - Geometria pozioma
D29-104 (odcinek Chabówka - Rabka Zdrój) - Geometria pozioma, geometria pionowa
D29-99 - Geometria pozioma, geometria pionowa

Aktualnie prowadzone prace:

W obecnej chwili prowadzone są prace nad położeniem niwelety, i wypoziomowaniem linii 98. Planuję, aby do końca lutego zakończyć prace nad poziomowaniem całej scenerii. Następnym etapem prac będą już urządzenia przytorowe, a w międzyczasie drogi i teren.

FAQ

Dlaczego nie ma węzła krakowskiego? - Jest to duży obszar, a sceneria jest i tak wystarczająco długa, i będzie powodować z dużym prawdopodobieństwem problemy. Jest to jednak plan na przyszłość.

Dlaczego nie skupisz się najpierw nad pojedynczą linią? - Skupię się, lecz nie na tym etapie. Tory idą stosunkowo szybko, więc warto już teraz przygotować na przyszłość materiał do dalszej pracy. Choć i tu już nałożyłam sobie pewne ograniczenia, bowiem linia 117 się kończy na ten moment chwilę za Kalwarią Zebrzydowską, a 97 zaraz za Suchą Beskidzką. Etapowanie prac będzie miało miejsce dopiero przy urządzeniach przytorowych, terenie i dalej.

Czy potrzebujesz pomocy przy pracach? - Na ten moment nie. Mam czas, a chciałbym się jak najwięcej nauczyć jeżeli o budowanie scenerii chodzi. Również szczególnie mi zależy na zrobieniu pewnych elementów - w szczególności układu torowego - po swojemu, na porządnie (nie ujmując oczywiście innym twórcom). Na pewno pomoc będzie potrzebna przy drogach, obiektach dedykowanych i otoczeniu, ale no to jeszcze nie pora.

Czy sceneria jest w jakikolwiek sposób powiązana z poprzednimi próbami odtworzenia tych okolic? - Nie, nie jest, jest to całkowicie nowy projekt. Nie mam kontaktu, i nie kontaktowałam się z innymi autorami. Nawet jeżeli byłaby dostępna jakaś wersja, to raczej bym nie skorzystała, biorąc pod uwagę, kiedy to było (2011/2015). "Ratowanie trupów" niestety mnie nie interesuje.

Ogłoszenia:

Przygarnę zdjęcia. Zdjęcia różne - poglądowe z okolic 2009, ogólnie sprzed modernizacji danych miejsc, ale przede wszystkim bardzo proszę o fotografowanie obiektów przed modernizacją, bądź rozbiórką. Zaraz może ich nie być, ponieważ trwa obecnie modernizacja.

Peace.

4
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 13 Lutego 2022, 00:51:42 »
Szanowni,
Bardzo dziękuję za aktywność w wątku. Etap otwartych testów uważam za zakończony.

Wątek zamykam.

5
Bocznica / Odp: Wypadek Kolejowy Pleśna
« dnia: 08 Lutego 2022, 12:43:04 »
To i ja się dołączę do dyskusji, ale nie o styrcie. @NaSzynach, dobra rada - nie pisz losowych wątków, nie odpowiadaj w losowych tematach. Nie jest to mile widziane, i jest uznawane za tak zwane nabijanie postów; tj. próba jak najszybszego wypisania 30 wiadomości w celu odblokowania sobie dostępu do działu TD. Niestety wiele jest użytkowników, którzy przychodzą tu na forum tylko i wyłącznie po to, aby "pobrać sobie nowe ciufcie". Niestety takie zachowanie jest bardzo wyraźnie widoczne, i jest uznawane za niestosowne. Dlatego sugeruję, zaprzestań zanim może zrobić się mniej miło :)

6
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 07 Lutego 2022, 16:55:18 »
- EN57-1760 SKM Trójmiasto w okleinie reklamowej Netflix Stranger Things. Zdjęcia czoła z EN57-973 (z identyczną okleiną) różnią się tylko numerami. Stały ustawione w ten sposób, że nie było możliwe zrobienie czoła z tej samej jednostki.

https://eu07.pl/userfiles/24731/EN57-1760%2719%20SKM%20Netflix.7z


7
Bocznica / Odp: Fikcyjne malowanie Regiojet.
« dnia: 06 Lutego 2022, 20:28:27 »

8
Bocznica / Odp: Czuwak
« dnia: 06 Lutego 2022, 20:11:23 »
Uderz mocniej, po męsku!

9
Wątpię że zmienia barwy, bo spółka lotos kolej zostaje i nie jest częścią fuzji, w dodatku to Lotos kolej przejmuje Orlen kol-trans.

10
Na warsztacie / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 25 Stycznia 2022, 22:59:37 »
Generalnie most nad DK91 w Częstochowie jest na ukończeniu :3 Został się tylko LOD i ew korekty tex

11
Na warsztacie / Parowozik do zabawy
« dnia: 23 Stycznia 2022, 19:19:06 »
https://eu07.pl/userfiles/9629/parowozik.7z
Model pochodzi z http://www.ts-studio.eu07.pl/down-lok_p.html, raczej jako ciekawostka niż coś użytecznego, uruchamia się jak SU45.

12
Na warsztacie / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 04 Grudnia 2021, 11:08:55 »
W załączniku W - wiosna coś nie pasuje po lewej na dole z facetem na ławce, 3 nogi chyba ma :P

13
Pomoc w tworzeniu / Odp: ED160 - Ponowne podejście do tematu
« dnia: 22 Listopada 2021, 20:30:22 »
Render na zachętę :P

14
Pomoc w tworzeniu / ED160 - Ponowne podejście do tematu
« dnia: 22 Listopada 2021, 00:15:35 »
Witam. Od jakiegoś już czasu podejmuję różne próby wymodelowania EZT ED160 "Flirt 3". Tym razem przy pomocy stadlerowskich rysunków oraz tego co udało się wygrzebać z innych dokumentów powstał wstępny zarys pudła. Niestety przy modelowaniu nowoczesnych jednostek materiałów jest mało i już we wczesnym stadium modelowania przestają one wystarczać. W związku z tym chcę zwrócić się z prośbą o podesłanie wszelkiego rodzaju materiałów mogących przydać się przy procesie modelowania a w późniejszym czasie teksturowania owego modelu. Jest to mój pierwszy model, który docelowo miał by trafić do maszyny stąd też chętnie przyjmę wszelkiego rodzaju porady dotyczące modelowania. W załączniku wrzucam fotkę poglądowego pudła w blenderze.

15
EP07-1032 z TLK Mieszko.

16
Pomoc doraźna / Odp: konwertowanie pojazdów
« dnia: 29 Sierpnia 2021, 21:51:19 »
Nie damy narzędzi konwersyjnych wraz z instrukcją obsługi. Jedne i drugie są autorstwa środowisk msts/trainz i to tam ich musisz szukać.
Ogólny workflow:
1. Skonwertować model z formatu gry X na format transferowy (w typ przypadku obj)
2. Zaimportować model do edytora 3d. Pokroić/poscalać, przemapować jak ma być ładnie. Ustawić nazwy kluczowe i orientację elementów animowanych. Atrybuty materiałów i obiektów, tak by się dobrze wyeksportowało do t3d.
3. Poskładać w strukturę katalogową. Napisać fizykę i konfig multimediów. Wyrenderować miniaturki i zrobić wpisy dla startera.
Wszystkie potrzebne informacje co do punktów 2 i 3 znajdziesz na naszej wiki, rozbite na dane tematy. W przypadku braków dokumentacji, polecam zaimportować siódemkę i podejrzeć jak rozwiązane są dane aspekty, po czym uzupełnić wiki.

17
Na warsztacie / Odp: Exe - zmiany w stosie graficznym i dźwiękowym
« dnia: 26 Sierpnia 2021, 09:21:48 »
Czy jest możliwość dodania w późniejszym czasie, aby starter obliczał mase hamującą pociągu i ewentualnie podawał z jaką maksymalną predkością danym składem możemy jechać?

18
Na warsztacie / EC Dobre - dekoracja elektrociepłowni i okolic
« dnia: 17 Sierpnia 2021, 13:32:27 »
Dzień dobry,
Nareszcie znalazłem część twórczości MaSzyny, w której się nie gubię i coś nawet z tego wychodzi. Chciałbym ogłosić rozpoczęcie prac nad dodatkową dekoracją do dobrze znanej scenerii manewrowej "Elektrociepłownia Dobre". Planuję dodać parę wiejskich domków, wszelakie dekoracje, stare, unieważnione semafory i tarcze oraz dodatkową roślinność, by dodać do okolic klimatu starej, wiejskiej, zapomnianej wręcz linii. Przedstawiam niewielki kawałek terenu, który już "ozdobiłem", bardzo chętnie przyjmę wszelką krytykę oraz propozycje odnośnie tego, jak społeczność symulatora chciałaby widzieć odświeżoną elektrociepłownię. Planuję najpierw zająć się okolicą (tak jak z resztą widać na załączonym screenie), a potem dopiero samą elektrociepłownią.
Pozdrawiam,
jakisrandomowynoob

Strony: [1]