Autor Wątek:  Komputer vs. Symulator  (Przeczytany 4738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Komputer vs. Symulator
« dnia: 30 Października 2007, 18:26:55 »
    Witam. Bardzo lubię sobie pomaszynować po kilka godzin, jadąc na osobowym jednostką ED72 lub ciągnąć ciężkie brutta Bykami i ET40.

    Komputer taki nowy nie jest. Dostałem go w prezencie na I Komunię (jak pewnie większość :) ) Chodził sobie długo bez problemu. Wiele razy system był zmieniany z Windowsa Milennium na 98 potem spowrotem na milenium znów 98 aż w końcu XP.  Na początku były problemy z symkiem na X-Peku ale wkońcu udało mi się go odpalic.

    Skromne początki na quarku, pierwsze ruszania siódemką, tajemniczy bzyk i hamowanie pociągu :)) Coraz bardziej syma poznawałem i doskonaliłem sie w maszynowaniu.

    Zaczęło przybywać dodatków, coraz więcej lokomotyw, nowa trakcja, moje textury w dość dużej rozdzielczości, aż symek urósł do rozmiarów ok. 3GB. Tym samym zaczął spadać FPS. Wacha się on między 30 a w krytycznych momentach nawet 5 (!)

    Komputer w końcu padł. Po licznych reanimacjach zdechła płyta główna i zasilacz. Trza było kupić nowe... Wyłożyłem sporo kasy (ponad 1000zł!) na modernizację. Płyta główna z ASUS'a procesor Intel Pentium 2,8Ghz dwu rdzeniowy, kartę dźwiękową creativa, 512Mb Ramu i nowy zasilacz. Karta graficzna cudem przeżyła. Stary poczciwy GeForce2 z pamięcią 64Mb (szpan!)

    Od niedawna, symulator podczas jazdy się wywala. Na początku zaczynało sie niewinnie. Po nie długim, nie krótkim czasie jazdy wywalało się okienko "Abnormal program termination" i wszystko gasło.  Ostatnio ataki stały się częstsze. Niemal zawsze mi sie sypie sym. Nie pokazuje żadnego okna. Po prostu, okno gry nagle przestaje wyświetlać obraz, jest stop, dźwięk się zapętla jak na zaciętej płycie gramofonowej.

    Myślałem, że to przez tragicznie spadający FPS. Zmniejszyłem więc rozdzielczość na 512x384 i pełny ekran, uzyskując tym samym grafikę na poziomie "Mechanika EN57" (który grafikę ma przyzwoitą :) ) FPS podskoczył znacznie, problem nie zniknął. Następnie zrzuciłem winę na pamięć wirtualną. Patrzę a na dysku C mam wolne zaledwie parę mega. Wyczyściłem więc go i poświęciłem na dysku D cały GB dodatkowej pamięci virtualnej. Problem wraca wciąż...

Co tu wini, dlaczego tak się dzieje!?

tak wygląda menager windows w trakcie "zaklinowaniu" symulatora

Liczę na pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2007, 18:28:29 wysłana przez GlowaWojtas »

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2007, 18:36:30 »
Pokaż lepiej procesy jakie masz. Bo na tym procu co mówisz to symek powinien brać max 10%. Jakiś proces musi Ci wadzić, bo nawet na moim starym kompie (400MHz) nie brał 100% mocy.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2007, 18:43:04 »
Mam tak identycznie, ja też licze na pomoc bo mi strasznie tnie symulator.

...

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Października 2007, 18:50:18 »
Na bieżąca chwile mam takie procesy.


Mi symulator nie tnie, nie skacze klatka po klatce, po prostu zacina sie gra, zawiesza się, tak, ze pozostaje tylko wyłączenie go.
Zauważyłem, że na trasach takich jak Koltomowo czy kpp2 problem nie istnieje xD

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Października 2007, 19:29:02 »
Na bieżąca chwile mam takie procesy.


Mi symulator nie tnie, nie skacze klatka po klatce, po prostu zacina sie gra, zawiesza się, tak, ze pozostaje tylko wyłączenie go.
Zauważyłem, że na trasach takich jak Koltomowo czy kpp2 problem nie istnieje xD

Moja propozycja to wyłączyć sobie Firefoxa i gg któro szczególnie jest pazerne na pamięć
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Października 2007, 19:33:40 »
gdy grałem w syma miałem wyłaczony internet ( a więc i firefoxa) i zgaszone GG :)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2007, 15:06:38 »
Eee... no dobra, ale powiedzcie jak wy to robicie że macie tyle procesów? ;]
Do symka to imo chyba nieco za dużo. :)
Powyłączajcie niepotrzebne bajery. Jak wyłączasz neta - wyłącz też antyvira, itp.

Dla przykładu - zawsze mam tyle procesów (chyba że odpalę jakiś program dodatkowy czy grę...)


BiałaSowa

  • Gość
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Października 2007, 15:14:38 »
Start --> Uruchom... --->  wpisz regedit  --> kliknij Ok --> przejdź do wpisu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

i usuń niepotrzebne programy które włączasz przy starcie Windy - tylko uważaj - możesz niechcący coś rozwalić (zobacz też Start --> Wszystkie programy --> Autostart i pousuwaj wszystko żeby choc trochę tej małej ale jak potrzebnej pamięci zwolnić.)


Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Października 2007, 16:33:12 »
hm... ale co to jest kazdy z tych procesów? Jak sie ich pozbyć? Nie chcę usuwać na ślepo by mi komputer wysiadł :)

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Października 2007, 16:34:38 »
O jaaa... Zaznaczasz proces i klikasz zakończ. Naprawde takie trudne?

A po drugie: jeśli wyraziłem się niejasno, to przepraszam, ale mi chodziło o liste procesów podczas gdy działa symek, z wyszczególnieniem eu07.exe

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1244
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Października 2007, 16:37:02 »
Jak sie gasi proces to wiem pościku :P Ale które z nich wywalic ot co... I czy da się zrobić tab, by te procesy co usunę nie wracały po restarcie systemu?

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Października 2007, 17:49:14 »
Witam. Ja proponował bym zainstalować jv16 Power Tools. Tam masz zakładkę z procesami z autostartu i możesz podejżeć w jakim folderze jest program, który się uruchamia. Poza tym robi kopie wpisów, które usuniesz, więc gdyby coś się zepsuło, możesz to naprawić. Z tych procesów co masz, to wywal aplikację neostrady i zainstaluj same stery od modemu i np autoconnecta. Możesz jeszcze wywalić jusched.exe - to jest plik od javy i po jego usunięciu nic się nie stanie (ja go zawsze wywalam i java działa:) Procesy zaczynające się na as... są od avasta.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Komputer vs. Symulator
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopada 2007, 11:03:18 »
wszystko się da!

Wejdź do Panelu sterowania -> Narzędzia administracyjne -> USŁUGI

i masz pole do popisu. Poczytaj sobie o każdej z usług i jeśli będzie Ci potrzebna -> zostawaisz. Jeśli nie -> zamykasz.

Popatrz jeszcze na to: http://www.xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html