Autor Wątek:  Chaos- dużo namieszałem i sam nie wiem o co mi chodzi.  (Przeczytany 3772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Chaos- dużo namieszałem i sam nie wiem o co mi chodzi.
« dnia: 17 Listopada 2007, 13:40:14 »
Widzę, że u wszystkich nowe .exe śmiga aż miło i szlifuje szyny ;-) ale u mnie coś jest nie tak... po wgraniu tego nowego cuda (nadpisywałem paczkę całościową zrobioną przez krzyśka626) zrobiła mi się kaszana nie do opisania. Odpalam start.exe i co widzę? Z niektórych składów pouciekały lokomotywy, tam gdzie miałem su42 czy sm31, albo wpisałem sobie et42, albo su45 (a, to z innej bajki wziałem ;-) ) nagle pojawiał mi się do wyboru... Gagarin! (Hehe, nie powiem, chciałbym sobie pokierować, ale czekam na nebulę :P) a jeśli już coś wybrałem, co miało loka na początku, to albo "błąd inicjalizacji lokomotywy" (niestety, symulator poskąpił informacji, jaki błąd...) albo brakowało mu "syrena-en57-start" (What? Nawet nie próbowałem odpalić kibla do sterowania...)

Ma ktoś może jakieś objawienie, co sie u mnie stało pechowego? ;)


Wydzieliłem i zmieniłem tytuł wątku na bardziej odpowiedni
@Darth Luk - tyle razy co ja napisałem na ten temat postów - bój się Boga.
Mariusz
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2007, 15:21:05 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 444
Odp: Mega Pack KURS'a 90 (ED72, ET42, ET40, EM120)
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopada 2007, 14:48:15 »
paczkę całościową zrobioną przez krzyśka626Nie ja robiłem paczkę, ona tylko leży na tym serwerze a złożona przez Defilera na podstawie paczki Mariusza1970.

Zrobiłeś sobie kopię zapasową  swoich  plików?
No i najważniejsze, nie jest możliwe że wpisanie do katalogu EU07 plików wystawionych przez @Kursa90 zrobiło Tobie taki bigos. Te pliki nie nadpisywały scenerii!
Z tym gagarinem dziwna sprawa, ciekawe skąd masz to exe i pobrane plik? To wygląda na projekt YouBy ale to nie było oficjalne....

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Mega Pack KURS'a 90 (ED72, ET42, ET40, EM120)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada 2007, 14:58:49 »
Z tym gagarinem dziwna sprawa, ciekawe skąd masz to exe i pobrane plik? To wygląda na projekt YouBy ale to nie było oficjalne....

Ale u mnie też go pokazuje w wyborze do jazdy, ale jak go próbowałem uruchomić wyskakuje błąd że "train player no exis". Po prostu usuń go z dynamic.dat i go nie będzie widać.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2007, 15:00:56 wysłana przez Darth Luk »
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Mega Pack KURS'a 90 (ED72, ET42, ET40, EM120)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopada 2007, 15:03:14 »
Sprawa jest prosta. W paczce Kursa jest plik dynamic.dat, a tam taki oto wpis:
M62
ST44
1

ST44
ST44
1
I dlatego ST44 pojawiło się w starcie.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 444
Odp: Chaos- dużo namieszałem i sam nie wiem o co mi chodzi.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2007, 15:28:47 »
No trochę przesadziłem, exe YouBy to inna sprawa.
@Monczan_SP32 nie napisałeś skąd zniknęły te lokomotywy.
Jeśli ze strat exe to rzeczywiście wina dynamic.dat

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Chaos- dużo namieszałem i sam nie wiem o co mi chodzi.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2007, 16:41:52 »
@Monczan_SP32 nie napisałeś skąd zniknęły te lokomotywy.
Jeśli ze strat exe to rzeczywiście wina dynamic.dat

Odpalam start.exe i co widzę? Z niektórych składów pouciekały lokomotywy

Hehe, napisałem ;-)

Pogrzebię w dynamicu i zobaczymy, cóż z tego wyniknie. Ale jak pokazał adsim, ta jedna mała jedyneczka pod ST44 narobiła bigosu... Cóż, pewnie reszta z was zachowywała swoje dynamic.dat, ja wziąłem i wspaniałomyślnie nadpisałem... Dzięki za szybką reakcję, a Krzyśka626 przepraszam za zrobienie z niego autora paczki :)

ps. Szanowna moderacjo, chaos jest subiektywnym uczuciem. Kwantyfikator "dużo" jak zatytuowano temat, jak widać dotyczył potknięcia w wymiarze jednego znaku w jednym pliku. Opisywałem w pierwszym poście, co widzę, a temat wybrałem taki, a nie inny, bo problem powstał po wgraniu materiałów podanych tamże. Zastanawia mnie tylko, czy "bardziej odpowiedni" temat, to taki, z którego już absolutnie nic nie wynika, chociażby jakby dać "znikające lokomotywy" mówiło by coś o istocie tekstu. Prosiłbym się na mnie nie wyżywać w taki sposób, sam jestem administratorem pewnego forum już prawie 3 lata, więc wiem, jak to wygląda z dwóch stron.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 287
Odp: Chaos- dużo namieszałem i sam nie wiem o co mi chodzi.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2007, 17:34:43 »
Nie będę się w dawał kolejną polemikę (no może trochę) i nie wyżywam się.
Z mojego punktu widzenia tak to wygląda. Nadpisanie jednego pliku EU07.exe nie jest możliwym wystąpienie tylu objawów (co dla mnie juz jest chaosem) i oczywistym jest więc, iż coś namieszałeś. Te twoje opisane objawy nie nadawały się do tamtego wątku. Wiem, wynikało to z twojej niewiedzy a z mojego jakiegoś tam doświadczenia w tej sprawie.

Tytuł wątku jest adekwatny do tego:
Cytuj
(nadpisywałem paczkę całościową zrobioną przez krzyśka626) zrobiła mi się kaszana nie do opisania. Odpalam start.exe i co widzę? Z niektórych składów pouciekały lokomotywy, tam gdzie miałem su42 czy sm31, albo wpisałem sobie et42, albo su45 (a, to z innej bajki wziałem ;-) ) nagle pojawiał mi się do wyboru... Gagarin

Nie wynika z tego:
czym tę paczkę nadpisałeś, jakie pociekały lokomotywy, gdzie uciekły,
co to znaczy:" tam gdzie miałem SU42 czy SM31, a wpisałem"
Zwróć także baczną uwagę na to:
"zrobiła mi się kaszana nie do opisania"
skoro kaszna i nie do opisania czyli :namiesznie i chaos.
Ale wiesz co, zadanie dla Ciebie, skoro już wiesz, że objawy nie nadawały się do tamtego wątku, czytając ten twój tekst (i tylko poprzez tekst) jaki byś nadał tytuł wątku?
może  "Kaszana" nie do opisania"?
może "Uciekające lokomotywy"?
może "Tam gdzie miałem SU..."?

Wymyśl coś, bo ja wiesz, jakis taki nierozgranięty jestem.
Nie ma to jak świeży rozsądny narybek na forum.
Może się czegoś od Ciebie naucze, wszak uczy się człowiek całe życie.

PS
Dobrym sposobem są backup'y i powrót do tego co było.
Jak będziesz może kiedyś moderował to forum, będziesz decydował Ty, ja tak zdecydowałem, koniec, kropka Amen.
Mnie naprawdę gila, że jesteś gdzieś tam modem.
Filozofię zostaw sobie na inne forum.