Autor Wątek:  Symulator Metra Warszawskiego  (Przeczytany 21962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Symulator Metra Warszawskiego
« dnia: 15 Września 2007, 17:10:37 »
http://www.metro.civ.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=8050#8050

Jak nietrudno się domyślić, projekt rodzi się w bólach i tak sobie myślę, może ktoś by wspomógł kolegę, albo namówił go do przerzucenia się na symka, bo coś mi się zdaje, że na tym "silniku" Blendera to wyjdzie takie *$%@$ a nie symulator... Metro to zawsze jakaś świeżość, poza tym jest tylko jedno na całą Polskę (nie licząc mojego "Metra Łódzkiego" w Trainzie =P).
Problemem mogą być dźwięki - jak wiadomo, symek kuleje pod względem dźwiękowym, a metro wydaje takie nieziemskie odgłosy, że trzeba je przenieść bardzo dokładnie, bo inaczej cała przyjemność z jazdy idzie się kochać. reszta to chyba nie problem - SBL 2-stawna jest, trzecią szynę można by chyba sobie darować. Powiedzcie, co o tym sądzicie.

Jak ktoś nie był w Warszawie i nie wie, o czym mówię to proszę: KLIK

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator Metra Warszawskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września 2007, 17:54:09 »
1. Beznadziejny pomysł
2. Jeśli już to 3 szyna też ma być (symulator to symulator)
3. Inne napięcie (750V)
4. Budowanie tras nie będzie takie proste jak dotychczas (tunele, stacje)
5. System SOP (tego w symku nie ma)
6. Blender to program do modelowania jak 3dsmax.

Rozumując Twoim tokiem myślenia:
- twórcy ATS też mają się na symka przerzucić?

Tyle mam do powiedzenia na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2007, 18:02:54 wysłana przez Poscikk »

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symulator Metra Warszawskiego
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Września 2007, 11:19:27 »
Ponieważ nikt inny nic nie napisał, krótko i treściwie odniosę się do jedynej wypowiedzi:

Ad.1:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,3044.0.html - wtedy to jakoś nie był beznadziejny pomysł, ale niestety zdechł śmiercią naturalną (mam pomysła, ale nie chce mi się go robić)
Ad.2:
W sumie żaden problem, tak jak było wspomniane - skrypt do wstawiania dróg, albo ręcznie, jak by się komuś nudziło.
Ad.3 i 5:
Co do SOP i innego napięcia - mamy w symku lokomotywy spal-elektr bez dedykowanej fizyki i jakoś nikt się nie rzuca, wszyscy jeżdża i sie cieszą, zresztą nie od dziś wiadomo, że na update'y .exe nie ma szans, bo kod źródłowy nikomu nie zostanie udostępniony, a YouBy już nad exekiem nie pracuje.
Poza tym SOP wymagałby wielu godzin (dni?) pracy, bo eventami się tego nijak nie zrobi (chyba, że nie będzie innych na szlaku)
Ad.4:
Budowanie trasy NIGDY nie było łatwe, a jak ktoś chce, to potrafi (vide Linia 14 - tory z Łodzi do Ostrowa Wlkp. lub trasa no name - "Nowa sceneria coming soon"). Jaki jest problem z tunelami?? Robisz wypukłe ściany i przekręcasz tekstury na drugą stronę, żeby były widoczne...
Ad.6:
Tak jak np. ZModeler itp. - nie rozumiem stwierdzenia (chyba jednak nie czytałeś dokładnie dyskusji na forum metra...)

Rozumując Twoim tokiem myślenia:
- twórcy ATS też mają się na symka przerzucić?
1 - ATS jest już ukończony i 2 -  ATS jest dość dobrym projektem, zrobionym przez kilku ludzi, którzy złożyli to wszystko do kupy. Z tym "symulatorem" tak nie jest - jeden koleś robi coś, z czego wyjdzie taki ni-to-symulator-ni-popierdółka. Najlepszy przykład na marnowanie potencjału - VTram www.vtram.xx.pl

To tyle z mojej strony, czekam na inne opinie.




http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

hunter

  • Gość
Odp: Symulator Metra Warszawskiego
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Września 2007, 11:36:26 »
wszyscy jeżdża i sie cieszą, zresztą nie od dziś wiadomo, że na update'y .exe nie ma szans, bo kod źródłowy nikomu nie zostanie udostępniony, a YouBy już nad exekiem nie pracuje.

Kto powiedział/napisał, że yB nie pracuje nad exekiem?

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Symulator Metra Warszawskiego
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Września 2007, 13:40:26 »
Sam yB na forum napisał, że nad obecnym exe prace skończył.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symulator Metra Warszawskiego
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Września 2007, 14:51:14 »
No to zapodaj linka albo zacytuj...

Przepraszam za OT.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)