Autor Wątek:  Moja realna trasa manewrowa  (Przeczytany 35436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz16

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Stycznia 2006, 19:31:26 »
Cytuj
Mośle że kolega Łukasz16się nie obrazi jesli zdradzimy koledze kilka myków z trasy.


Pewnie, że się nie obraże, przecież to Ty tu dowodzisz ;)
Tak w trasie zawarty jest radiotelefon, ale przed nami jeszce dużo pracy...
Pozdrawiam, Łukasz.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Stycznia 2006, 22:45:25 »
http://img491.imageshack.us/img491/5890/wyjazd19ug.jpg - dlaczego na semku s2 i symbol A? Jesli zjazd po zwrotce w bok to s10 ;p

Offline Łukasz16

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Stycznia 2006, 15:28:06 »
Tak już o tym wiemy... Ale dzięki za takie uwagi... Wszelkie niedokładności prosimy zgłaszać, a my zobowiązujemy się to poprawić!
Pozdrawiam, Łukasz.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Stycznia 2006, 10:56:04 »
Witam
Od  dnia dzisiejszego zaczynam prace nad trakcją na stacji i poza nia ,tam gdzie jest to wskazane,po zrobieniu trakcji,zacznę formować powoli Cementownię ,a na końcu zostana misje i eventy,jedyne co mnie martwi ,to brak modeli od @Oli_euPo zrobieniu tego wszystkiego  zacznę klechcić jakieś radyjko z kolegą @Łukaszem.
Pracy jeszcze trochę zostało ale poradim sobie :)

Tu moja gorąca prośba jesli byłby ktoś chętny do exportu modeli do trasy to prosze się zgłaszać do @Łukasza.
Z góry dzięki
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Stycznia 2006, 17:25:07 »
Hejka wszystkim
dzisiaj wracam na forum z kolejna ostatnią dawką fotek,ostatnia ponieważ je sli Łukasz się spręży i wpadnie do mnie to nagramy rozmowy radiotelefoniczne.

A póki co możecie luknac na nowe fotki:
http://img368.imageshack.us/my.php?image=cem013vk.jpg

http://eu07.pl/imageshack.us/img383/cem027lf.jpg

http://eu07.pl/imageshack.us/img465/cem035qn.jpg

http://eu07.pl/imageshack.us/img465/cem035qn.jpg

http://eu07.pl/imageshack.us/img353/cem056xh.jpg
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Łukasz16

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Stycznia 2006, 17:45:40 »
Cytuj
Łukasz się spręży i wpadnie do mnie to nagramy rozmowy radiotelefoniczne.

No tak, ale oprócz radiotelefonu musimy jeszcze zrobić parę innych rzeczy. Czekamy przedewszystkim na modele, no i wtedy będzie można kończyć Cementownie Ożarów, a potem jeszcze tylko kilka eventów i drobne poprawki... Terminu wydania trasy narazie nie podajemy...
Pozdrawiam, Łukasz.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Stycznia 2006, 19:58:48 »
Ale panowie...
http://img368.imageshack.us/img368/5047/cem013vk.jpg
Co to jest? Dlaczego ten zakret jest taki krzywy ? Blagam, zrobcie po zwrotnicy 10 m prostego toru i lewy zakret z r=300 o dlugosci 34 m, wtedy Wam sie to ladnie dopasuje, a jesli nie to flex do nastepnego toru...

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Stycznia 2006, 20:03:10 »
Cytat: "Mateu"
Ale panowie...
http://img368.imageshack.us/img368/5047/cem013vk.jpg
Co to jest? Dlaczego ten zakret jest taki krzywy ? Blagam, zrobcie po zwrotnicy 10 m prostego toru i lewy zakret z r=300 o dlugosci 34 m, wtedy Wam sie to ladnie dopasuje, a jesli nie to flex do nastepnego toru...


Wałśnie nad tym pracuje @Mateu ,do jutra zamieszcze fotke poprawionego zakrętu..
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Stycznia 2006, 18:36:25 »
Właśnie skończyłem jazde na trasie a przy okazji zrobiłem fotke juz poprawionego zakrętu

http://eu07.pl/imageshack.us/img503/cem090as.jpg

a tutaj zamieszczam kolejne dwie fotki:

http://eu07.pl/imageshack.us/img84/cem011yx.jpg

http://eu07.pl/imageshack.us/img85/cem025ro.jpg
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Stycznia 2006, 15:11:15 »
Witam ponownie!!
Chciałbym zaprezentowac kolejny mój model przeznaczony do trasy ale jesli ktos chce moze go wykorzystac prosze tylko o kontakt.

http://eu07.pl/imageshack.us/img68/hala022er.jpg
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Kwietnia 2006, 11:06:57 »
Witam ponownie
Oj dość długo nie było tu żadnej aktualizacji ,ale wracam do was z nowymi wiadomościami,otóz aktualnie pracuje nad eventami Ci co mieli do czynienia z eventami wiedza jaka to jest robota,dlatego tu nic nie pisałem.Jutro zapodam nowe screeny;)
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Maja 2006, 11:47:26 »
Aktualnie meczę się z eventami ,oraz w między czasie pracuje nad zmianami tekstur pojazdów,jak ukoncze produkcje tekstur to zamieszczę kilka fotek.

Ps:Mam prośbe do kogoś aby wyeksportował mi model hali lokomotyw ,ponieważ gdy ja ją exportuję ,i po exporcie otwieram notatnikiem to notatnik jest pusty,jesli byłby ktoś chętny to prosze zgłaszać się na priv:)

Dla ciekawskich mam dobrą wiadomośc, jedna z misji będzie polegac na ściągnięciu zdefekowanej lokomotywy,wraz z 25 węglarkami,a nastepnie lokomotywę będziemy musieli zaprowaddzić na halę ,a wagony ściągnąc ze szlaku i rozprowadzić po cementowni w celu załadowania,mam nadzieje ze misja sie nie znudzi,ale podczas jazdy pracę uprzyjemni nam radiotelefon:D
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline tokarekdawid

  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Maja 2006, 12:06:09 »
Hmmm. No zapowiada sieę całkiem rewelacyjnie! Teraz tylko poczekać na screeny :)
WWW.DREZYNY.KOLEJ.ONE.PL / WWW.SMKS2.HISTO.PL

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Maja 2006, 13:16:03 »
Jak dla mnie bomba!!! gratuluje pomysłowości dokładnosci i wytrwałosci. Nie moge sie już doczekać na to dzieło :D
Krzychu :)

andrev1989

  • Gość
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Maja 2006, 14:09:46 »
Świetnie! Czekam teraz tylko, co wymyślisz z tym radiotelefonem, a misja mi się jak najbardziej podoba.


Pozdrawiam i życzę powodzenia w pracach nad traską.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Maja 2006, 18:01:38 »
Ja bym jednak prosil o konkrety[screeny czy cus], bo takich ktorzy pisali co to nie bedzie bylo wielu[np ja ;0)] i w wielu przypadkach pozostaly tylko slowa[po mnie pozostala niedokonczona sceneria :]

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Maja 2006, 21:09:54 »
Cytat: "Mateu"
Ja bym jednak prosil o konkrety[screeny czy cus], bo takich ktorzy pisali co to nie bedzie bylo wielu[np ja ;0)] i w wielu przypadkach pozostaly tylko slowa[po mnie pozostala niedokonczona sceneria :]


Mhm..no co tu dużo gadać ,pewnie że nie jest bajecznie ,jedyny problem który mi spędza sen z powiek to oczywiście event wyzwalający dźwiek czyli w sumie najważniejszy ,ale myślę ze jeśli ktoś zna sie na eventach to chętnie mi pomoże ,abym szybciej ukończył tą traskę..:D

Wszelkie akty pomocy mile widzne na Priv oraz poprzez meila- - - > szymciu21@op.pl

Dodano po 1 godzinach 58 minutach:

 no jeszcze dzisiaj wziałem sie do pracy,nie poeiem ze osterej ale zawsze pracy,i oto co mi wyszło oceńcie sami ,na fotografii hala lokomotyw oraz jeszcze wczesna brdazo wczesna wersja suwnicy:

http://img441.imageshack.us/my.php?image=hala014rf.jpg
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Maja 2006, 22:27:58 »
Hmm. Na tym ostatnim screenie widać cementownię, nieprawdaż? To czy ona jest pokryta teksturą, bo wiesz na obrazku jest albo niepokryta teksturąą albo nie wiem co się stało.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Maja 2006, 14:27:56 »
Cytat: "Poscikk"
Hmm. Na tym ostatnim screenie widać cementownię, nieprawdaż? To czy ona jest pokryta teksturą, bo wiesz na obrazku jest albo niepokryta teksturąą albo nie wiem co się stało.


Hehe ,no właśnie przed chwilka ja zdążyłem pokryc teksturą ,ale to nie kniec niespodzianek bo ta cementownia nie jest na tych screenach w całości,a jak wyglada w całosci???Tego dowiecie się juz wkrótce ponieważ jeszcze dzisiaj zaprezentuję Cementownie Ożarów w całej okazałości...:)

A zreszta masz tu screen poprawionych młynów cementu,sory za zielone tło ale nie dodawałem nieba oraz trawy ażeby sie szybciej załadowało:

http://eu07.pl/imageshack.us/img286/cem086iw.jpg

Dodano po 5 godzinach 40 minutach:

 Kolejne dwie fotki z oteksturowaną cementownią (oczywiście cementownia nie jest jeszcze skończona to jest dopiero pierwsza linia produkcji)ocencie sami czy chcecie na czymś takim manewrować?????

http://eu07.pl/imageshack.us/img103/cem106uy.jpg
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

andrev1989

  • Gość
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maja 2006, 16:13:02 »
Bardzo pięknie się prezentuje ta cementownia. Wyrażam pełne wyrazy uznania dla autora. Postaraj się dotrzymać prace nad trasą w takiej doskonałości, jak jest teraz.

Pozdrawiam,
Adrian z Szerokiej.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Maja 2006, 16:28:01 »
Cytat: "andrev1989"
Bardzo pięknie się prezentuje ta cementownia. Wyrażam pełne wyrazy uznania dla autora. Postaraj się dotrzymać prace nad trasą w takiej doskonałości, jak jest teraz.

Pozdrawiam,
Adrian z Szerokiej.


Sprawa przedstawia się tak,że prace cały czas sie posuwaja do przodu,tylko raz szybciej a traz wolniej ,jak nie chce męczyc sie z eventami to robie modele i odwrotnie,ale póki nie znajdę dobrego evenciarza to będzie niezaciekawie,ale nie powiedziałem ze staną...:)
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sierpnia 2006, 10:20:31 »
Muszę coś napisac bo duze grono ludzi myśli sopbie ze to kolejny słomiany zapał ,otóż jeśli myślicie ze prace stoją to jesteście w grubym błędzie prace się posuwają do przodu jednak są to elementy które gołym okiem nie są widoczne czyli eventy,jak powiedziałem chce aby w trasie był radiotelefon jednak nie jest to takie proste ,dlatego wygląda to na totalne nierobolstwo,postaram sie w tym tygodniu pokazac nowe screeny

Dodano po 14 godzinach 10 minutach:

 Jak już pisałem w poście powyżej dla niecierpliwych zdradzę ze wykonałem co nastepuje:

-Silosy na mączkę;
-Skład surowca ;
-Hale na gips ;
-Zostało zakończone układanie płyt do hali lokomotyw ;
-Skończyłem silosy na cement(łącznmie 12 silosów) ;
-Wykonałem załadunek wagonów tak zwanych "gruszek" ;

Do wykonania pozostało mi co nastepuje:
-radiotelefon ;
-położyc trawe(to jest najmniejszy problem) ;
-dołożyć kilka budynków na terenie zakładu ;
-zrobić trakcje na stacji ;
-setki eventów ;

http://eu07.pl/imageshack.us/img91/cem01rk5.jpg

http://eu07.pl/imageshack.us/img92/cem02cc1.jpg
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Nowicjusz26

  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Sierpnia 2006, 10:10:57 »
Cześć:) Powiem krótko.To co tworzysz zapowiada się genialnie!Doskonała robota.Trakcji elektrycznej za wiele nie rób, bo rzeczywiście zakłady rzadko ja stosują.Utrzymanie jej oraz elektrowni, to nie potrzebne koszta;) zrób może nie wielką, pomocniczą na krótkim odcinku.Ogólnie bosko!Pozdrawiam
Nowicjusz

andrev1989

  • Gość
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Sierpnia 2006, 10:33:48 »
Cytat: "Nowicjusz26"
Cześć:) Powiem krótko.To co tworzysz zapowiada się genialnie!Doskonała robota.Trakcji elektrycznej za wiele nie rób, bo rzeczywiście zakłady rzadko ja stosują.Utrzymanie jej oraz elektrowni, to nie potrzebne koszta;) zrób może nie wielką, pomocniczą na krótkim odcinku.Ogólnie bosko!Pozdrawiam


Ależ, nie chodzi o koszta, tylko o realność, przecież autor tworzy ją realną.

Offline Łukasz16

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Sierpnia 2006, 13:14:03 »
Cytat: "Nowicjusz26"
Trakcji elektrycznej za wiele nie rób, bo rzeczywiście zakłady rzadko ja stosują.


Nie wiem czy dobrze zrozumieliście ale @Szymon zastosuje trakcję tylko na stacji, tj. tam gdzie bocznica Cementowni dochodzi do głównej linii kolejowej. Na samej bocznicy nie ma trakcji (trasa w całości obsługiwana przez TEM2 i 401Da) i prawdopodobnie w trasie jej też nie będzie.
Pozdrawiam, Łukasz.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Sierpnia 2006, 15:55:37 »
Tak Tak trakcja bedzie tylko na stacji,tylko i wyłącznie(oczywiście w realu jest tak samo) ,a poza stacją jako obsługe powinna być 401Da no i Tem2(No chyba ze ktoś podejmuje się zrobienia 401Da,ja z przyczyn oczywistych nie zrobie bo robie trase no i kilka innych rzeczy jak coś fotki na tekstury są więc jesli byłby ktoś chętny to prosze odezwać się na priv.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Sierpnia 2006, 21:20:29 »
z braku 401Da jak innych manewrówek zostaje chyba obsługa trakcyjna w postaci 409Da...   jak na boczniecę to powinna się nadac :P


Offline Nowicjusz26

  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Sierpnia 2006, 08:30:53 »
Myślę że na tę chwilę tabor nie powinien stanowić najwiekszych zmartwień dla autora.Wszak najwazniejsza jest trasa;) Tabor zawsze pózniej mozna dodać.A jesli już chodzi o manewrówki, to na poczatek może wystarczy SM03-180;) Pozdrawiam!
Nowicjusz

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Sierpnia 2006, 11:50:39 »
No wbrew pozorom jest to problem (brak wybranych pojazdów do prowadzenia)ponieważ ma być to realna trasa a nie wyobrażam sobie sn61 manewrującego z 23 Ugpps-ami,no fakt jest faktem ze jako obsługe mozna zastosowac sm03(409Da),ale jakos poradze sobie z brakiem taboru,więc sie nie martwcie.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Moja realna trasa manewrowa
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Sierpnia 2006, 12:17:15 »
A moze SM42?