Autor Wątek:  Wywala do pulpitu podczas przyspieszania czasu  (Przeczytany 257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil14

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Wywala do pulpitu podczas przyspieszania czasu
« dnia: 24 Września 2024, 19:15:50 »
Cześć,

Zauważyłem, że gdy mam wyłączone 'ekrany w osobnym wątku', podczas przyspieszania czasu w symulatorze po kilku sekundach wywala do pulpitu bez żadnego komunikatu. Problem ten nie występuję, gdy ta opcja jest włączona, natomiast pojawia się takie nieprzyjemne szarpanie w pojazdach z ekranami. W ostatniej chwili przed wyłączeniem klatki drastycznie spadają. Dlaczego tak się dzieje?

Z jakiegoś powodu nie mogę wrzucić załączników bezpośrednio, więc zapraszam do pobrania log.txt i erros.txt tutaj: megawrzuta.pl/ysrdzvrg
Sprzęt:
RTX 4060
RAM 32GB
Procesor AMD Ryzen 5 5600
.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1628
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1319
Odp: Wywala do pulpitu podczas przyspieszania czasu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Września 2024, 20:15:39 »
Co do szarpania, rwania ekranu to polecam zapoznać się z poradnikiem https://eu07.pl/forum/index.php/topic,34401.0.html
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6259
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2177
Odp: Wywala do pulpitu podczas przyspieszania czasu
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Września 2024, 20:28:55 »
Przyspieszenie upływu czasu powoduje x krotnie szybsze liczenie fizyki i grafiki. Co powoduje potrzebę użycia większej ilości zasobów sprzętowych.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1588
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1248
Odp: Wywala do pulpitu podczas przyspieszania czasu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Września 2024, 02:39:56 »
Wyłączenie ekranów w osobnym wątku powoduje, że kiedy musi zostać wyrenderowana następna klatka, symulator "czeka" na skrypt aż skończy rysować ekran. Może być tak, że przez przyspieszenie czasu, skrypt przestaje nadążać za żądaniami i dostaje więcej żądań niż jest w stanie wyrenderować klatek. Powoduje to zawieszenie się programu i być może zawalenie RAM-u przez co system ubija symulator. Rozwiązaniem byłoby oddzielenie liczenia czasu do rysowania ekranu od czasu w symulacji, ale jakby to powiedzieć...