Niedługo zabieramy się za kabinę SU42 i zastanawiamy się jak realnie możemy odwzorować działanie sterownika i agregatu. SU42 mają osobny agregat z silnikiem cat3208 i sprzęgniętą z nim prądnicą. Maksymalna moc tego zestawu to 180kW przy 3kV i 60A. Poszukiwane są szczegółowe informacje o działaniu sterownika i agregatu.
Poniżej opisałem sposób uruchamiania i wyłączania agregatu, który wywnioskowałem na bazie opisów przycisków i przełączników.
Uruchamianie:
załączamy baterie wyłącznikiem ZPS (znajduje się na lewo od woltomierza baterii) i pojawia się napięcie baterii 24V (1)
załączmy hebel 'zasilanie sterownika' (2), zapala się dioda (2a) oraz (2b)
naciskamy start silnika (3), gaśnie dioda (2b) i zapala dioda (3a)
załączmy hebel 'prądnica i ogrzewanie' (4), zapala się dioda (4a), pojawia się napięcie wyjściowe (4b) oraz prąd obciążenia (4c)
Wyłączanie:
wyłączamy hebel 'prądnica i ogrzewanie' (4), gaśnie dioda (4a), napięcie wyjściowe (4b) oraz prąd obciążenia (4c) maleje do 0
naciskamy stop silnika (3), zapala się dioda (2b) i gaśnie dioda (3a)
wyłączamy hebel 'zasilanie sterownika' (2), gaśnie dioda (2a) oraz (2b)
wyłączamy baterię ZPSem
Odblokowywanie szafy WN aktualnie nie jest do niczego przydatne i będzie na stałe wyłączone. Zostaje tylko jedna rzecz. Podejrzewam, że w razie wykrycia awarii sterownik zdejmuje obciążenie z agregatu do czasu rozwiązania problemów. Myślę, że można się ograniczyć do zbyt niskiego lub zbyt wysokiego napięcia oraz zbyt dużego prądu >60A.
A poza tym zostaje pytanie co aktualnie można odwzorować a co wymaga nowych funkcjonalności. Ewentualnie można zrobić jakąś bieda wersję typu załączamy tylko (4) albo w ogóle niedziałającą atrapę tylko jako ozdobę.
Do okodzenia jest:
- obsługa sterownika
- fizyka agregatu
- dźwięki
od @adamst Bez obciążenia agregat sobie pracuje na jakichś tam obrotach jałowych, a po załączeniu obciążenia wkręca się na wyższe.