Symulator EU07 (i nie tylko) > Pomoc w tworzeniu
Semafor kształtowy + Tarcza manewrowa + Tarcza ostrzegawcza
uetam:
--- Cytat: "EU07-457" ---
--- Cytat: "Mateu" ---Co do wyprawiania pociagow na szlak, w Szczecinie widzialem kiedys wyprawienie pociagu na 1 wolny odstep (Szczecin Zdroje - Szczecin Regalica), na wyjazdowym S5 i jazda[...]
--- Koniec cytatu ---
Jesteś pewien, że tam jest SBL? Trochę dałeś mi do myślenia. Nie jestem pewien na 100%, ale chyba nie ma żadnych uzależnień pomiędzy pierwszym semaforem SBL a semaforem wyjazdowym ze stacji, czyli w tym układzie nie powinno być podane S5, a S2.
Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy, otóż mogło się zdarzyć, że semafor na posterunku Szczecin Zdroje ustawiony był na samoczynność, czyli mógł wskazywać właśnie sygnał S5 (zgodnie z SBL: S2 - S5 - S1). Jeśli poprzedni pociąg wyprawiony z posterunku Szczecin Zdroje miał prędkość wyższą lub równą pociągowi przez Ciebie opisanemu, to wyprawienie pociągu mogło nastąpić przy jednym wolnym odstępie.
--- Koniec cytatu ---
A ja zawsze myslalem, ze wyjazdowe 5-komorowe ze wszystkich torow na liniach z SBL sa po to, aby moc pokazac np. S13 jesli mamy jeden ostep wolny i wyjazd ze stacji np. po jezdzie w bok, lub S5 jesli po jezdzie na wprost. Bo jesli jest tak, jak mowisz, to 4 komory starcza. A ja jestem prawie pewien, ze te wyjazdowe sa powiazane z SBL ;]
uetam:
--- Cytat: "slimson" ---
--- Cytat: "EU07-457" ---
Nie jestem pewien na 100%, ale chyba nie ma żadnych uzależnień pomiędzy pierwszym semaforem SBL a semaforem wyjazdowym ze stacji, czyli w tym układzie nie powinno być podane S5, a S2.
--- Koniec cytatu ---
Oj chyba jest. Kiedys widzialem na SKM jak z Glownego dali przebieg i bylo S5 a potem zrobilo pstryk i S2 sie pojawilo.
--- Koniec cytatu ---
No dokladnie, tam tak samo jest.
Radkos07:
--- Cytat: "Mateu" ---A ja jestem prawie pewien, ze te wyjazdowe sa powiazane z SBL ;]
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście, że są powiązane...
uetam:
--- Cytat: "Radkos07" ---
--- Cytat: "Mateu" ---A ja jestem prawie pewien, ze te wyjazdowe sa powiazane z SBL ;]
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście, że są powiązane...
--- Koniec cytatu ---
No i mamy rzeczowa i krotka odpowiedz. Thx.
Nawigacja
Idź do wersji pełnej