Autor Wątek:  Spodobał mi się jeden dźwięk z pociągu TLK, który chciałbym zintegrować  (Przeczytany 4357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Witam was wszystkich!
Mam takie pytanko, bo zastanawiam się nad jednym dźwiękiem, który usłyszałem w pociągach TLK. Dźwięk udostępniłem na youtube.

Czego dokładnie dotyczy ten dźwięk? ktoś wie? Mówię o tym piszczącym syczeniu, tak jak by wyciskał jakieś ciśnienie. Bo ja go słyszałem generalnie tuż przed hamowaniem. Drugie pytanie, czy można by było z integrować go do symulatora? W ten sposób było by to bardziej naturalne.
Czekam na wasze odpowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam was wszystkich.

Samodzielne usuwanie notatek moderatora. +20
Matek123
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2018, 23:22:35 wysłana przez Stele »

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Jeżeli chodzi o syk tuż przed hamowaniem, to słyszysz wówczas przesterowanie zaworów rozrządczych i napełnienie cylindrów hamulcowych. Sam dźwięk jest bardzo nieczytelny, więc dokładnie nie określę o co chodzi.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Przyspieszacz fali hamowania o ile dobrze pamiętam. Z tego co kojarzę, ten dźwięk już jest od jakiegoś czasu zrobiony.

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Dźęki za wasze odpowiedzi.

Czyli jest tak jak się domyślałem, że to piszczące syczenie pochodzi z hamulca, ale w symulatorze jeszcze go nie słyszałem.
PS. Aby usłyszeć ten dźwięk, trzeba się dobrze w słuchać, bo koła zagłuszają. Chyba na małych słuchawkach lepiej słychać.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Nie mogłeś dać dłuższego nagrania i zaznaczyć moment o który chodzi? Łatwiej byłoby z kontekstu dojść co to jest.
Mój kanał youtube

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nie mogłeś dać dłuższego nagrania i zaznaczyć moment o który chodzi? Łatwiej byłoby z kontekstu dojść co to jest.
Nie mogłem, bo ten dźwięk znalazłem w jednym filmiku z pociągu TLK Brzechwa. Mogę jedynie umieścić cały filmik.

W pewnym momencie usłyszycie ten dźwięk o którym mówię.
A by wam pomóc, jak się nie mylę musicie się bardzo dobrze w słuchać gdy przyjeżdża przed ostatni wagon, normalnie usłyszycie takie piszczące syczenie, tak jak by pociąg wypuszczał ciśnienie. Polecam użyć do tego słuchawek wkładanych do uszu, w tedy ten dźwięk nie jest tak wygłuszony.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2018, 21:02:13 wysłana przez Kacper06 »

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
No to, to jest to, o czym z kolegą mówiliśmy.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Aha to dobrze. Ale ja go nie słyszałem w symulatorze. Co trzeba zrobić, by go usłyszeć?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Ten świst powietrza to akurat dobrze słychać i efekt jest podobny jak na filmie. brakeacc: [1007]est_bac.wav
Mój kanał youtube

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Gdzie w><pisać ten kod?
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2018, 23:26:53 wysłana przez Stele »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Mój kanał youtube

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Którego hamulca trzeba użyć w symulatorze aby usłyszeć ten dźwięk?

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Przecież te dźwięki sa w paczce 18_03, nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy złożyć sobie skład, podejść do wagonu, użyć hamulca tak jakby się normalnie hamowało skład z kabiny i jest dźwięk.

Offline Kacper06

  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Dobrze, ale czy trzeba użyć jakiegoś specjalnego hamulca (num 3, num 5) czy każdy hamulec wyda ten dźwięk? bo w rzeczywistości nie słychać za każdym razem tego dźwięku.
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2018, 21:42:52 wysłana przez Kacper06 »