Autor Wątek:  Kabina lokomotywy ET21  (Przeczytany 12709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5632
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 568
Kabina lokomotywy ET21
« dnia: 14 Czerwca 2015, 14:44:57 »
Przedstawiam nową kabinę lokomotywy elektrycznej serii ET21, powstała ona dzięki współpracy z PTT. Paczka jest kompatybilna z MaSzyną 15.04. Przed użyciem koniecznie należy zapoznać się z treścią info.txt:
Cytat: info.txt
Właśnie pobrałeś nową kabinę do lokomotywy towarowej serii ET21.

Autorami modelu są @adamst oraz @cichowski34 z Polish Trainz Team, ja dostosowałem go do MaSzyny. Model zewnętrzny został wyposażony w wnętrze widoczne z zewnątrz (lowpolyinterior). Kabina jest wyposażona w nowe rozwiązania, takie jak ruchomy licznik przebiegu w prędkościomierzu, czy działający hamulec ręczny.

Nowości w obsłudze:
   - po załączeniu baterii NALEŻY ZAŁĄCZYĆ OBWODY POMOCNICZE POPRZEZ SHIFT + < (w kabinie B będzie to Shift + >), inaczej nie będą działały kontrolki;
   - hamulec ręczny działający analogicznie jak hamulec pomocniczy, Ctrl + Num1 i Ctrl + Num7;
   - zgodnie z układem przełączników na pulpicie, z kabiny A można załączyć sygnały końca pociągu na kabinie B (Shift + Ctrl + I, wyłączanie Ctrl + I). W kabinie B działa to identycznie. Jednocześnie oba czerwone światła w modelu są spięte w jedno, nie da się ich załączać pojedynczo;
   - działający licznik kilometrów w haslerze. Jeżeli ktoś lubi symulację "na maxa" może po każdej służbie na lokomotywie aktualizować przebieg na haslerze. Odbywa się to przez edycję wpisu w pliku 3e2.mmd:
   distcounter: licznik dgt 1 202467 1
   wartość 202467 oznacza tu stan licznika po uruchomieniu symulacji.
   - <detal> można "załączać i wyłączać" radio, poprzez Shift + R / Ctrl + Shift + R. Raczej jako bajer, bo powoduje to jedynie zgaszenie lub zapalenie kontrolki.


Paczka nadpisuje pliki z folderu et21_v2, jednak dzięki temu nie trzeba dokonywać zmian w plikach scenerii aby korzystać z nowej kabiny (tylko numery 57, 98, 331, 548).

Życzę miłej jazdy i pozdrawiam :)
szogun
05.2015
Życzę miłej jazdy :)
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2015, 15:04:38 wysłana przez SKP »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio