Autor Wątek:  Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)  (Przeczytany 3400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cagex

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« dnia: 17 Sierpnia 2012, 10:20:04 »
AI nie zatrzymuje prawidłowo składu z ST44 na początku misji. Sm 42 stoi się przed tarczą manewrową i czeka na sygnał manewry dozwolone w nieskończoność. Tylko tak się dzieje na exe: 1.8.595.355. Na poprzednim  exe jest dobrze. Wersja Maszyny 2011.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 937
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpnia 2012, 10:20:25 »
Log, log, log... Poza tym chyba pisało że niektóre scenerie będą źle działać.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpnia 2012, 10:23:59 wysłana przez KrzysztofGliwice »
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9227
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2012, 10:28:00 »
@cagex pamiętaj, że wszystkie scenerie w PC11 są dostosowane pod wersje exe 325. Nie raz zmiana na wersje 355 rozwiązuje problem, to fakt, ale należy też pamiętać o tym, że nie zawsze to zdaje egzamin i daną scenerię trzeba przystosować pod daną wersje exe.

  Dodano: 17 Sierpnia 2012, 10:35:28
Poza tym @Ra opisał, jak może być i czym różni się wersja 355 względem tej z PC11 http://eu07.pl/forum/index.php/topic,21685.0.html
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpnia 2012, 10:37:56 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline cagex

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2012, 20:18:25 »
Szkoda, że nie ma działu lub wątku dla spostrzeżeń użytkowników w czym może objawiać się błędne działanie danego exe w danej misji. Moim skromnym zdaniem pomogłoby twórcą (jeśli zgodzą się z użytkownikiem) uniknąć błędów powtarzających się w przyszłości. W tym przypadku w tej scenerii w poprzednich wersjach taki błąd był, jak ktoś podmienił lokomotywy. Tu jakby powrót choroby. Wiem, że to exe 355 było wypuszczone ze świadomością bardzo drobnych błędów. Dla ścisłości nie zmieniałem nic w scenerii prócz uruchomienia na nowym exe. Uważam, że nowsze exe jest  znacznie lepsze niż starsze. Jest to tylko moja osobista opinia. Problemem  byłoby to, czy użytkownik odróżniłby swój błąd od błędu działania programu. Ten wątek nie miałby mieć na celu dawanie porad, tylko byłby zbiorem spostrzeżeń w wyniku używania danego exe w danej misji w symulatorze. Jeśli z tego miałby postać kolejny Hyde Park to wtedy zgadzam się, że to głupi pomysł. Użytkownikom pomogłoby to. Wiedzieliby konkretnie co na którym exe najlepiej działa lub nie działa. Co prawda na razie 'oficjalnie' mamy dwa do wyboru w PC11 (o innych exe w fazach prób, niepublikowanych etc nie wiem i nie chce wiedzieć zostawiam to beta-testerom). Przepraszam za dygresje. Chodzi mi tylko o coś z punktu widzenia przeciętnego użytkownika dla innych użytkowników.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 339
Odp: Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpnia 2012, 20:36:51 »
Podstawowa sprawa, jeśli AI stoi, to należy podlecieć do takiego składu w trybie swobodnego latania [F4] i odczytać informacje wyświetlone po przyciśnięciu [F2] (jednocześnie zapiszą się one w logu). W pierwszej linijce powinna być aktualnie wykonywana komenda, a w ostatniej informacja o ograniczeniu, jakie widzi AI.

Intencją nowej wersji AI było prawidłowe dostosowanie prędkości jazdy AI do następujących po sobie ograniczeń, czego wcześniejsze AI nie potrafiło. Zmiana była radykalna i gruntowna, a nie wszystkie możliwe opcje ruchu AI zostały przetestowane i naprawione. Błąd może również być po stronie scenerii, np. nowe AI nie lubi, jeśli odczyty dwóch kolejnych sygnałów przypisane są do torów w odwrotnej kolejności.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline cagex

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem w scenerii manewrowo 3 (tylko nowe exe 355)
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia 2012, 21:03:27 »
Dziękuje za odpowiedź kolegi @Ra. Jutro dołączę loga według opisu kolegi @Ra. Rozumiem, że jednak powstał problem po której stronie jest błąd scenerii czy jednak exe. Stawiam na scenerie według tego co odpowiedział kolega @Ra. Teraz danie loga ma sens bo może coś wniesie i wiadomo jak ma powstać (co zawrzeć). Jakbym dał wcześniej loga to bym tego nie zawarł.

  Dodano: 18 Sierpnia 2012, 16:57:43
Podaje loga według wytycznych.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpnia 2012, 16:57:46 wysłana przez cagex »