Autor Wątek:  Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]  (Przeczytany 10570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« dnia: 30 Czerwca 2012, 22:19:26 »
Wątek ten zakładam z dwóch powodów. Po pierwsze - od około 2. miesięcy (może mniej) zajmuję się budową scenerii. Przez pewien czas uczyłem się używać różnych funkcji, aż w końcu postanowiłem zająć się tym na poważnie. Mam w zamiarach stworzyć scenerię pasażerską manewrową. W tym wątku będę prezentował screeny/filmy opisujące postęp prac. To, co widzicie na screenach 1-6 jest efektem trzech wieczorów z 3ds'em.
Po drugie - chcę pokazać, że tworzenie scenerii tak naprawdę nie jest takie trudne. Po przeczytaniu kilku poradników zamieszczonych w przyklejonych wątkach zrobiłem to, co widzicie poniżej. Co do samych screenów - nie zwracajcie uwagi na błędy takie jak brak krzyży św. Andrzeja czy jakieś niedociągnięcia - wszystko w swoim czasie. Zaczynam właśnie wakacje i będę w stanie nieco więcej czasu poświęcić dla symka. Możecie podesłać jakieś zdjęcia czy linki do filmów na Youtube z takich właśnie miejsc (wagonownie IC, tory odstawcze EZT itp.). Aha, i jeszcze jedno - mój dysk jest solidny, nic się nie posypie/spali :D
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwca 2012, 22:23:04 »
Ładnie się prezentuje! Cieszę się, że symulator zyska nowych stworzycieli. Ja także byłem głupi w eventach, a tu jednak wystarczyło chcieć, i samo się nauczyło, a nauczyło się tak, że już piszę kolejny scenariusz. Gratuluję i czekamy na dalsze efekty.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2012, 22:29:13 »
No no nie powiem robi wrażenie. Jedynie te lampy świecące w dzień psują efekt. Bankowo trzeba je wyłączyć.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwca 2012, 22:57:48 »
Jak wyżej.. lampy nieco psują klimat, a dzienna sceneria nowa by się przydała. Robi całość na ogół wrażenie więc kibicuje i owocnych prac... i cierpliwości :D

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwca 2012, 23:21:32 »
Co do scenariuszy - na najnowszej wydanej scenerii manewrowej (E. Dobre) użytkownik sam decyduje o przebiegu symulacji i przekładaniu rozjazdów. Ja planuję ustalić 'sztywny' przebieg scenariusza. Oczywiście nie obędzie się bez zdarzeń losowych i innych kwiatków. Tutaj niewątpliwie pomoże mi EventGenerator kolegi @SKP. Jednakże są to daleeekie plany.

  Dodano: 01 Lipca 2012, 00:07:11
Dzisiejszy wieczór - zmieniłem troszkę mapowanie terenu oraz dodałem tory odstawcze (screeny 10 i 11). Podanie do energetyków poszło, skorygowali latarnie ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2012, 00:07:19 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipca 2012, 00:13:16 »
Będzie dodana stacja, z której będziemy zabierali/podstawiali składy? Też wpadłem na pomysł: może wstawisz tu obrotnice gdzieś?
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2012, 00:22:34 wysłana przez Husarz »

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipca 2012, 01:37:21 »
Jak na 3 wieczory to muszę powiedzieć, że na tyle zrobione to tempo pracy jest niewyobrażalnie wysokie jak na początkującego.

Pytanie co Ci się przyda jeżeli chodzi o takie materiały z wagonowni i EZTowni? Posiadam prezentacje studenckie na temat jak się buduje takie wagonownie i EZTownie + schematy. W Youtube to najlepiej szukać Photoday SKM Trójmiasto, albo DTK 2008 i DTK 2007.
Układy torowe to na googlach obczajać najlepiej, teraz jakościowo zdjęcią są na tyle dobre, że idzie dokładnie zobaczyć jak wszystko wygląda. Jak już chcesz dokładnie wchodzić w techniczne sprawy to i nie zaszkodzi poczytać instrukcję Id-1 rozdział 3 i 4.

Życzę owocnej pracy i oby wytrwałości do końca, bo to jest najgorsze.

Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipca 2012, 08:07:13 »
To realistyczna sceneria?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipca 2012, 10:51:40 »
To realistyczna sceneria?
Nie. Ale wzoruję się na miejscach realistycznych.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 553
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 82
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipca 2012, 11:21:03 »
Będzie pociągnięta sieć trakcyjna na linii? Czy to będzie linia bez druta?

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipca 2012, 11:48:36 »
No bardzo ciekawie się zapowiada. Pamiętaj jak by co służę pomocą przy modelach infrastruktury.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipca 2012, 12:25:39 »
Zaczynam właśnie wakacje i będę w stanie nieco więcej czasu poświęcić dla symka. Możecie podesłać jakieś zdjęcia czy linki do filmów na Youtube z takich właśnie miejsc (wagonownie IC, tory odstawcze EZT itp.). Aha, i jeszcze jedno - mój dysk jest solidny, nic się nie posypie/spali :D

Ja bym zrobił jak na Krakowie Płaszowie - nastawnia KP1, która dostaje zgody od dysponującej i z grupy wyciąga wagony.
Można ładnie podejrzeć na Google ;]

Co do dysku to nie bądź taki pewien... ;)
Backup to backup :)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipca 2012, 12:27:47 »
@macius5991, planujesz użycia torów portali ? Można by tego użyć, gdyby żeby czasem jakiś towarowy przejechał, albo gdy skład przyjedzie lokomotywa pojedzie na ten tor, a my zabieramy składzik i go odstawiamy. Albo na odwrót, My jedziemy po jakiś skład, podstawiamy go, lokomotywa podjeżdża z żeberka i jedzie dalej w ten tor i znika. ;) Wytrwałości przy pracy życzę. ;) A co do torów postojowych Kibli - możesz wziąć przykład z Bydgoszczy. ;)
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipca 2012, 12:49:23 »
@macius5991, planujesz użycia torów portali ?
Coście się tych portali czepili? Rozumiem, że wszystkie dodatki @szoguna są zawsze najlepsze, ale to że raz polecił wykorzystać portale podczas pisania misji nie oznacza, że w co drugim temacie macie o tym pisać.
Tory - portale są ściśle związane z pisaniem scenariuszy, a nie tworzeniem scenerii. Po drugie, jest to jeden ze sposobów (najbardziej profesjonalny, wprowadzony przez @Ra w ostatnich EXEkach) pozbywania się niepotrzebnego taboru (oraz wstawiania nowego). Jest to niewidzialne dla użytkownika i jawnie nie wpływa na przebieg scenariusza. Wy to opisujecie jako urozmaicenie scenariusza albo piszecie tak po prostu, bo @szogun raz tak napisał...


@macius5991, popatrz na mój podpis, a zrozumiesz, że HDD lubią robić niezłe psikusy. Backup to backup - nawet na pendrive. Do robienia backupu najlepiej wykorzystać specjalne aplikacje - raz skopiuje Ci całą paczkę, a później na podstawie daty modyfikacji i wielkości skopiuje tylko nowe lub edytowane pliki. Sam korzystam z SyncBac.


Co do scenerii - kawał dobrej roboty. Nie będę pisał, że się dziwię żeś zrobił to w 3 dni, bo jak ktoś jest zdolny to potrafi :) Trzeba wyczuć narzędzie i nie bać się błędów podczas instalacji czy niezrozumienia poradników.


Warto stawiać na oryginalne rozwiązania - moja rada - zwróć szczególną uwagę na teren i poprawność układu torowego (mam na myśli przede wszystkim sposób ułożenia rozjazdów na tory boczne) i nietuzinkowy teren (oczywiście bez przesady). Później dosadzenie trawy zajmie Ci parę godzin i bijesz L61 @Bohuna ;) Powodzenia.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipca 2012, 13:29:51 »
Dobrze Ci to idzie kolego. Jak na 3 dni to jestem zachwycony no ale jak ktoś chce to ma ;) Czekamy, powodzenia!
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lipca 2012, 13:42:15 »
Cytuj
Będzie dodana stacja, z której będziemy zabierali/podstawiali składy? Też wpadłem na pomysł: może wstawisz tu obrotnice gdzieś?
Planuję zrobic kilka grup torów odstawczych dla wagonów i EZT-ów oraz kilkukilometrowy łącznik do najbliższej dużej stacji. Jazda oczywiście po SBL.
Cytuj
@macius5991, planujesz użycia torów portali ?
Jak już @SKP wspomniał - to kwestia scenariusza. Wszystko w swoim czasie.
Cytuj
Będzie pociągnięta sieć trakcyjna na linii? Czy to będzie linia bez druta?
Siec trakcyjna będzie pociągnięta tylko tam, gdzie jest wymagana, czyli lokomotywownia lub tory odstawcze dla EZT-ów.
Cytuj
Pytanie co Ci się przyda jeżeli chodzi o takie materiały z wagonowni i EZTowni? Posiadam prezentacje studenckie na temat jak się buduje takie wagonownie i EZTownie + schematy
Dzięki za pomoc :) Przyjmę bardzo chętnie.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipca 2012, 13:48:23 »
Ja z chęcią mogę zestawić jakieś realistyczne składy wagonowe. Jeśli jest potrzeba to pisz na PW w weekendy jestem w domu.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lipca 2012, 14:53:37 »
To uważam za najmniejszy problem. Wystarczy wpisac na YT nazwę pociągu i już mamy informację o składzie :) Była swego czasu jakaś strona internetowa z zestawieniem poszczególnych składów. Teraz jej nie jestem w stanie znalezc.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lipca 2012, 15:08:48 »
Strona IC ma zestawienia składów odjeżdżających z większych stacji.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipca 2012, 18:56:21 »
Co do scenariusza to ja proponowałbym coś takiego jak w "Manewrowie3", np.: zestawianie składów, albo coś podobnego. Ale to w swoim czasie

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipca 2012, 19:04:21 »
Co do scenariusza to ja proponowałbym coś takiego jak w "Manewrowie3", np.: zestawianie składów, albo coś podobnego. Ale to w swoim czasie

Maciek pisał wyżej na temat scenariuszów.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Odp: Pasażerska sceneria manewrowa [work in progress]
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipca 2012, 22:51:44 »
Kolejny fragment.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!