Autor Wątek:  Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum  (Przeczytany 3584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sodabeer

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam.
Od pewnego czasu na naszym forum niestety da się zauważyć (bez obrazy) trochę "leniwe" zachowanie Administracji, która za bardzo nie "kwapi" się, aby moderować posty użytkowników, którzy w sposób nagminny łamią zasady ortografii i interpunkcji. W naszym Regulaminie wyraźnie jest napisane (zakazy, 10):
Cytuj
Oprócz działów językowych (angielski i hiszpański), obowiązującym językiem na Forum jest polski. Przestrzegaj zatem zasad ortografii i interpunkcji. Jeśli masz z tym problemy, używaj programów sprawdzających pisownię. Ze względu na istnienie takich programów, na tym Forum nie respektujemy posiadania orzeczeń typu dysortografia.
Pozwólcie, że podam kilka przykładów gdzie post jest napisany bez zastosowania zasad interpunkcji (głównie) oraz ortografii. Pozwolę sobie zaznaczyć na zielono błędy interpunkcyjne i nie tylko. Myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko. Celowo nie podam nicku autora postu, aby ten ktoś nie poczuł się urażony:
1.
Cytuj
Chodzi mi o to, że już trochę mi się znudziło jeżdżenie w symulatorze i chciałbym, aby ktoś mi wytłumaczył jak zacząć robić taką nową misję. Od czego zacząć itp.
2.
Cytuj
Przejrzyj inne pliki scenerii do symulatora, a z resztą wszystko napisane też jest w scenery.doc.
3.
Cytuj
Chciałbym uściślic, że nie chcę robic własnej scenerji scenerii tylko zrobić misję np.: na linii 61. Jak, to potem umieścić w starterze<-?
4.
Cytuj
Ten wpis pochodzi z pliku scenery.doc.

Ninejszego wątku nie założyłem po to, aby kogoś zdenerwować, czy urazić, ale założyłem go po to, aby przypomnieć, że jesteśmy Polakami, że mamy swoje zasady pisowni, więc szanujmy swój język. Do Administracji - proszę nie brać tego za niedocenienie waszej cieżkiej pracy na forum ani również obrazę w waszą stronę. Myślę, że autor powyższych tekstów wie, jaki popełnia błąd naruszając zasady polskiej pisowni.

Korzystając z okazji - osoby, które mają problem z interpunkcją zalecam przed publikacją sprawdzanie tekstu tu: http://www.przecinki.pl/analiza.

Z poważaniem,
Sodabeer

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lutego 2012, 16:19:33 »
PW nie mogłeś mu wysłać? Przycisk "zgłoś do moderatora" też nie działa?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lutego 2012, 16:20:56 »
A czy mógłbyś zadać jakieś konkretne pytanie o co Ci chodzi? Podać jakąś propozycję?
Cytuj
Ten wpis pochodzi z pliku scenery.doc.
Co w tym cytacie jest nie tak? Nie mogę się doszukać.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego 2012, 16:24:11 »
Warunkowe się skończyło, odsapnij od spamowania.
Pozdrawiam

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego 2012, 16:26:34 »
@Benek, no widzisz, że moderator Sodabeer nie zaznaczył czegoklwiek na zielono, to błędów nie ma.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego 2012, 17:15:35 »
:D :D
Pozdrawiam

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego 2012, 17:35:57 »
Moje sokole oko już dawno zauważyło tam zieloną kropkę na końcu ;) Albo mam lepszy monitor :>

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moderacja postów naruszających zasady polskiej pisowni na Forum
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lutego 2012, 18:13:05 »
Sodabeer: tak jak mówiłem na PW, jak chcesz mieć pretensje, to mów o postach nie spełniających warunków regulaminowych. Poza jednym wypadkiem niegroźnego orta nie znalazłeś nic ciekawego. Jak masz zamiar się 'czepiać' to będzie banik :-) Ogarnij się!