Autor Wątek:  Budowa Trakcji  (Przeczytany 6052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline midak

  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
    • http://mojemiedzyzdroje.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa Trakcji
« dnia: 08 Września 2004, 20:16:10 »
Niech ktos z autorów [prośba] zrobi jakis podrecznik co do robienia tej cholernej trakcji.. rozgryzlem eventy i maxa i inne ..ale tej trakcji to strawic nie moge.. czy to rzeczywiscie trzeba robic na wyczucie czy sa jakis sposoby ..bo narobilem torow pelno i  teraz trakcjie musze powiesic ..ale jak?

Za pomoc odwdziecze sie dobra trasa ;)
Midak One nie jeżdżą one szybują  EN-57

Zeman

  • Gość
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Września 2004, 21:54:09 »
Dopisuje sie, rzeczywiście trakcja jest troche wkurzająca przy budowie ale nie powiem że niemożliw3a do budowy. Jestem na tym etapie ale w tej chwili na przerwie wymuszonej (brak czasu). Jeśli moge coś doradzic to wydziel sobie jakis mały odcinek trasy albo po prostu zbuduj nowy, kilkusetmetrowy z kilkoma torami, zakrętami, itp. W katalogu scenery/tr masz wszystko co potrzebne do budowy. Niektóre pliki są z instrukcją. To 1, a 2 to podglądanie scenerii zrobionych przez innych. No i 3 - każdy nowy element oglądamy w symku. Takich prób będzie napewno z kilkadziesiąt ale gwarantuje Ci że załapiesz wszystko na tym krótkim odcinku i będziesz już umiał przenieść na rzeczywistą scenerie. Życze powodzenia.
PS To troche jak puzzle, przynajmniej 1000

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Września 2004, 22:19:39 »
Witam!!!
Najwazniejsze to dobrze zaczac ukladac tory (chodzi mi o wyrównanie do siatki itp - polozenie trakcji wtedy staje się znacznie prostsze). Polozenie trakcji na odcinku prostym to żadna filozofia, jednak na łukach to czasem można takich choroby dostać na literę "K".
Napisz dokładniej w czym tkwi twój problem przy robieniu trakcji - czy nie potrafisz wogóle zabrać się za nią, czy zrobileś troche i trafiłeś na jakiś problem?
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline midak

  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
    • http://mojemiedzyzdroje.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Września 2004, 08:50:33 »
Dzieki za zainteresowanie...ogolnie wiem o co biega..bo siedze juz w tym troche ..ale mam problem glownie na odcinkach stacyjnych. A dokladnie z bramkami i tymi wysiegnikami...czy to trza wszystko recznie czy jest jakis bajerek ktory to sam wyrownuje..bo z tym to dopiero mozna sie nabawic tej choroby na K..o ile ja juz sie nie nabawilem...bo trasa prawie skonczona eventy sa..i wszystko ale trakcji nie ma ani centymetra..
Midak One nie jeżdżą one szybują  EN-57

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Września 2004, 14:22:13 »
Niestety takiego bajerka nie ma. Najpierw należy zbudować stację, ukryć wszystko co nie potrzebne (nie robić eventów - opóźniają ładownie). Postawić bramkę zaznaczyć interesujący fragment i export selected only. Uruchomić. ZObaczyć jak bramka stoi. Poprawić i wyeksportować. Jeśli ok to położyć pierwszy drut z wysięgnikiem, wyeksportować i tak wkółko i wkółko, zabawy jest dużo ale pożądna trakcja z odciągami zygzakami itp to prawdziwy rarytas.
Jeśli chcecie zobaczyć jak to wygląda to proponuje ściągnać w celach poznawczych:
http://members.lycos.co.uk/bartmetelsky/maszyna/dla_tworzacych/Lb-trakcja.scn
nie pytać co to ani jak to uruchomić bo to trasa nie jest.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Września 2004, 16:07:53 »
Ja tam zawsze stawiam bramki na oko, sieć tak samo, dopiero po eksporcie poprawiam błędy:)
PS. Co do scn trakcja nad Lublinem - Wiem ze nie ma freefly, ale jak ktos pomysli to odpali...

Offline midak

  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
    • http://mojemiedzyzdroje.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
dzieki
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Września 2004, 17:19:14 »
Dzieki Bart ...bo wiesz ja sie do tego zabieralem zupelnie od innej strony tzn najpierw nawpieprzalem od cholery bramek... a potem drutu kilometry no i w maxie to tak wygladalo ze sie zabic szlo...
fakt chyba najlepiej rozpoczac wogule od tej kotwy kazdy drut ??
Midak One nie jeżdżą one szybują  EN-57

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Września 2004, 19:15:12 »
Witam!!!
Ja bramki stawiam 2,5 metra od toru. Wogóle to w maxie zmieniam rozdzielczość siatki z 10 m na 5 metrów - polecam to każdemu. Wtedy stawiasz bramke posrodku dwóch lini siatki (mozna se zmienic siatke na 2,5 metra ale to nie ma sensu).
Ja trakcję zaczynam robić tak: Tuż przed stacją zaczynam prowadzic druty wzdłuz torów głównych (przelotowych). Przykładowo jeśli mam stacje z 5-ma torami to tworze 5 drutów które wszystkie zaczynają sie na tej samej wysokosci (wszystkie druty są do siebie rownolele). Jesli ktorys z drutow jest za dlugi to bez problemu mozna go skrócić (w zakladce modyfy i CTRL+b). Nastepnie stawiam bramki. Po prostu naciskam CTRL+b dla jakiejs lini, patrze na punkty lini i w tym miejscu stawiam bramke. Nie trzeba wtedy stawiania "na oko" itp - bramka stoi IDEALNIE !!! Potem drobne kosmetyki z dodawaniem punktów (slupów) do lini, export i wsio - trakcja jak marzenie ;). Na koniec stawiam odciągi. Nalezy do konca i poczatku trakcji dolaczyc krotki odcinek trakcji (np. 30 m) przy czym wysokosc h1 lub h2 (odpowiednio czy jest to koniec czy poczatek) ustawiam na 0,8 metra.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Budowa Trakcji
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Września 2004, 20:11:34 »
Tak, ale przed odciągiem powinien być jeszcze słup z odciągiem do kotwy, h1=1,7 h2=1,5 no i za nim dopiero odciąg. Przy czym odciąg wyglada ładniej gdy się usunie z niego druty laczace druty jezdne i nosne....