Autor Wątek:  Kierownica w symulatorze  (Przeczytany 4325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CargoBart

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kierownica w symulatorze
« dnia: 14 Października 2011, 16:02:52 »
Witam! Otóż mam pytanie. Czy do MaSzyny da rade podłączyć kierownice? Chodzi mi o to , że kierownica będzie służyć jako nastawnik. Jestem posiadaczem Logitecha G27 (skręt 900 stopni)

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Kierownica w symulatorze
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Października 2011, 20:16:48 »
Po pierwsze koło nastawnika ma wyraźnie wyczuwalne pozycje, na kierownicy tego nie uzyskasz (teoretycznie na tym Logitechu przy zabawie z Force Feedbackiem by sie dało, ale powodzenia w pisaniu nowych sterowników). Po drugie kierownica jest widziana przez system jako oś analogowa, a symulator potrzebuje pojedynczych plusów i minusów z klawiatury, więc kiera musiałaby być widziana jako klawiatura (powodzenia przy pisaniu sterów lub przerabianiu elektroniki).

Mówiąc prościej: bez znacznej ingerencji w oprogramowanie i/lub elektronikę tego nie zrobisz.
A może by tak własny pulpit...

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Kierownica w symulatorze
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Października 2011, 20:30:08 »
Można się pobawić programem JoyCur, ale efekty zależą od sprzętu:
http://www.download25.com/install/joystickcursor-control-tool.html .
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Kierownica w symulatorze
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Października 2011, 17:41:14 »
Można by spróbować wykorzystać sposób zaproponowany w angielskiej części forum (http://eu07.pl/forum/index.php/topic,5586.0.html). W tym wypadku należałoby jednak zmienić osie i wprowadzić dodatkowe zmienne do sterowania, które odpowiadałyby za zmienianie pozycji.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.