Autor Wątek:  Antyaliasing w najnowszym EXE  (Przeczytany 3424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalwi

  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Antyaliasing w najnowszym EXE
« dnia: 22 Maja 2011, 18:00:23 »
Właśnie zainstalowałem u siebie najnowsze EXE oznaczone numerem 162 i w pliku readme wyczytałem, iż jedną z nowości jest obsługa antialiasingu. Jednakże jak wiadomo, już od dawna była możliwość włączenia antyaliasingu w Maszynie z poziomu sterownika karty graficznej bez konieczności dłubania w pliku ini. W związku z tym moje pytanie jakie korzyści daje ustawienie tej opcji z poziomu samego programu?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Antyaliasing w najnowszym EXE
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maja 2011, 18:18:40 »
Jeśli umiesz włączyć z poziomu karty graficznej, to tak zrób, bo na pewno będzie to wyglądało lepiej i lepiej dopasujesz do wydajności karty. Krążą opinie, że MaSzyna ma słabą grafikę. Gdy pytałem, na czym konkretnie ta słabość polega, część osób wskazała na aliasing (pikselowatość). Dlatego wbudowałem domyślnie załączany multisampling (jedna z metod antyaliasingu). Niemniej jednak w PC2010 DDS został on wyłączony.

Na chwilę obecną takiej możliwości nie ma, ale zamierzam wprowadzić multisampling do mechanizmu regulacji FPS. Po wykryciu spadku FPS poniżej wartości krytycznej wbudowany multisampling by się wyłączał. Nie wiem, czy istnieje możliwość wyłączenia antyaliasingu ustawionego z poziomu sterownika.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 444
Odp: Antyaliasing w najnowszym EXE
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maja 2011, 19:03:22 »
Jeśli włączysz antialiasing z poziomu karty graficznej to będziesz miał tę opcję we wszystkich programach/grach. W sterowniku można też wybrać profil karty graficznej dla konkretnego programu, profili może być więcej niż jeden. Można też w opcjach sterownika włączyć/wyłączyć antialiasing jako domyślną funkcję. Można też określić pozostawienie wyboru w opcjach wykonywanego programu, czyli poprzez plik ini.