Autor Wątek:  Zaginione wagony Intercity  (Przeczytany 23482 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:36:44 »
Wg autora filmu i naiwnych widzów...

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:36:56 »
@macius: A skąd masz takie informacje?
Pozdrawiam, Karol

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:40:32 »
Ale nie jest rzeczą normalną że niektóre składy stoją tam od 2-3 lat.
Proponuję wziąć sporą poprawkę na to co się pokazuje w telewizji.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Stycznia 2011, 21:44:05 »
Niestety prawda jest taka, że przekaz dnia już poszedł. Wszystkie g(ł)ównonurtowe media zaserwowały społeczeństwu papkę, a mało kto się tym interesuje, więc efekt jest łatwy do przewidzenia… I jeszcze ten kanał z (jednym tylko filmem) na YT "KolejTakPkpNie"…  To wygląda na bardzo dobrze zaplanowaną akcję, a gra idzie o sporą cenę.
Pozdrawiam, Karol

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:02:51 »
Trochę przesadzacie z nagonką na ten filmik. Większość ze stojących wagonów powinna być w ruchu a nie jest.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:17:27 »
^^PR Rzeszów^^

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:20:33 »
Panowie, chyba nie próbujecie wmówić ludziom, że obecna sytuacja jest normalna ?
I rozmawiamy w tym temacie o IC, a nie Interregio. To IC uruchamia w tym momencie większość połączeń międzywojewódzkich.
Ja dobrze wiem, że np. w wakacje nawet 14 wagonów to mało (bo miałem okazję wracać znad morza, i mimo tych 14 wagonów i tak stałem) - to akurat jest w okresie letnim do przewidzenia w weekendy. Ale nie 5 wagonów, gdzie jeden to wars.
Jak w niedzielę brat wrócił z kilkudniowego sylwestrowego pobytu i od wejścia przeklinał pociągi i zarzekał się, że już więcej nimi nie pojedzie - to śmiać mi się chciało. Ale tym sposobem kolej traci klientów. W zeszłym roku o ile się nie mylę nastąpił w IC spadek liczby podróżnych w stosunku do roku 2009. Teraz dojdą kolejni. Jeden raz człowiek wytrzyma, drugi może też. Ale w pewnym momencie powie dość.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:27:50 »
Cytuj
I rozmawiamy w tym temacie o IC, a nie Interregio.

Tematem przewodnim jest ścisk w pociągach, a ten jest nie tylko w TLK. Ograniczanie się do IC jest jednoznaczne.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:30:42 »
Za to nad każdym postem jest napis „zaginione wagony Intercity” ;]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:30:54 »
@ZiomalCL, tematem przewodnim tematu są zaginione wagony spółki PKP IC, co wpływa na ścisk w pociągach TLK, a nawet EIC/EC. Przewozy Regionalne i pociągi interREGIO to temat na zupełnie inną dyskusję.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:34:27 »
Cytuj
Przewozy Regionalne i pociągi interREGIO to temat na zupełnie inną dyskusję.

Dyskusję o tym samym. Bo skoro PR to nie dotyczy, w PR wszystko jest ok, to czemu pasażerowie wsiadają przez okna?

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:35:24 »
A kto powiedział, że w PR-ach jest ok?

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:37:07 »
Ja dobrze wiem, że np. w wakacje nawet 14 wagonów to mało...
Jest mało, jest ponieważ na 14 wagonów 6 jest sypialnych w których mało kto jeździ. Tak samo TLK 37104 Przemyśl - Poznań który został w tym rozkładzie poprowadzony na CMK oraz Łódź Kaliską. W Łodzi i Warszawie studiuje bardzo dużo ludzi a skład tego pociągu to: 4 sypialne wagony Ruskie + 2 wagony sypialne Polskie + 3 wagony 2 klasy i 1 wagon 1szej klasy ;). Jak by ktoś miał jakieś wątpliwości odpowiedź jest prosta.... No coo... przecież jest aż 10 wagonów, tylko że jakich wagonów to już nikt nie powie.
^^PR Rzeszów^^

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:47:42 »
A kto powiedział, że w PR-ach jest ok?
No właśnie.
Nie twierdzę, że w PR jest wspaniale. Jeszcze nie miałem okazji skorzystać z oferty pociągów Interregio, jak również nikt z mojej rodziny czy znajomych. Nie wypowiadam się więc na temat tych pociągów PR, z którymi styczności nie miałem. Natomiast z pociągami uruchamianymi przez IC styczność miałem nieraz, jak również osoby z najbliższego otoczenia. I sytuacja, jaka jest obecnie, na pewno nie napawa optymizmem. Szczególnie w perspektywie następnych świąt, majowego weekendu czy też wakacji, gdzie dodatkowo część wagonów będzie zarezerwowana dla kolonii.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Stycznia 2011, 22:56:12 »
W PRach w miarę dobrze, iR Wielkopolanin Poznań - Stalowa Wola Rozwadów jeździ na 4 wagonach z wnętrzem pierwszej klasy i jednym piętrowym, często korzystam i narazie nie narzekam. Jeśli chodzi o wakacje to fakt, na 5 wagoników które jadą nad morze "4 są dla kolonii a tylko 1 dla pasażerów", i tak przez całą noc :).
^^PR Rzeszów^^

gumini

  • Gość
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Stycznia 2011, 23:04:13 »
IR "Galicja" Poniedziałek Rano.Miesiąc Październik.ET22+1kl+2kl+2x_piętrus Jechałem z klasą na wycieczkę. Wsiadło nas 40 osób. Znaleźliśmy miejsce. Z bagażami było gorzej. Ale tylko do Krakowa. Od Krakowa do Katowic luźniej. A potem to już górny pokład mieliśmy dla siebie, a reszta pasażerów była na dole. Spowrotem wsiedliśmy we Wrocławiu. EN71. Żadnego tłoku. Ogólnie to w IR jest luźniej niż w REGIO :) Jedyna wada to skrajne ogrzewanie. Na górze sauna, na dole chłodziarka.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Stycznia 2011, 09:05:22 »
Cytuj
Kolega  EU40 to widzę zawzięcie broni "spółczyny" PKP Intercity (:, zupełne podejście "lajtowe" jak całej prezesury PKP IC i pani rzecznik;]].
Tylko filmik jak to określiłeś "kretyna" tutaj nawet moim zdaniem podchodzi to pod obraze jego osoby (ale mi to lata w tym momencie pod co to podchodzi tylko stwierdziłem),

Ja zawzięcie bronię ogólnie kolejnictwa (zarówno IC, IR, Cargo) patrząc na takie pseudo-reportaże, bo wchodzenie na teren kolejowy i nagrywanie, bez zgody gospodarza jest wyjątkowo nieetyczne, więc śmiem twierdzić,  że tak jak wcześniej napisałem jest w istocie. Czemu w tak trudnych dla kolei czasach nie nagrał tego, co jest na niej piękne?

Hehe..nie podoba się koledze pani rzecznik? ;)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Stycznia 2011, 09:28:45 »
Na IR nie mam zamiaru narzekać i inni też nie powinni. Jak słyszałem w listopadzie na niedzielny IR Portowiec wystawiono 5 wagonów(w tym piętrus) i jak ludzie się nie mieśćili to nie ma że boli - dostawili w Poznaniu 2 wagony i już nikt nie narzekał :)
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2011, 09:29:14 wysłana przez REWIZOR »

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Stycznia 2011, 14:01:06 »
Ja zawzięcie bronię ogólnie kolejnictwa (zarówno IC, IR, Cargo) (...) Czemu w tak trudnych dla kolei czasach nie nagrał tego, co jest na niej piękne?

A to na kolei jest teraz pięknie? Zaklinanie rzeczywistości wcale nie pomoże kolejnictwu.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Stycznia 2011, 15:07:41 »
Rzeczywistość Szanowny Kolego jest taka, jak ustaliło towarzystwo na Wiejskiej, więc może tak trzeba cofnąć się w czasie i sprawdzić gdzie trafia kasa na kolejnictwo. Mydli się wokoło oczy o zastrzyku dla kolejnictwa, tylko gdzie on trafia? W większości na modernizacje linii a przewoźnicy muszą sobie jakoś radzić. Nagranie tego filmu przypomina mi raczej kopanie leżącego.

No fakt, że po obejrzeniu tego filmu może poruszą się niektórym sumienia :)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Stycznia 2011, 16:44:53 »
Szkoda że w tym temacie zaślepienie fanbojów IC psuje merytorycznie temat :/ Za chwilę co niektórzy zaczną pisać że tyle odstawionych wagonów to norma i zawsze tak było i w ogóle jest ok. Aaa jeszcze ta teoria spiskowa na temat konta na YT, kolega libertyn89 powinien zostać scenarzystą dramatów :D
Powracając do tematu, takie są właśnie skutki bezsensownej wojny pozycyjnej pomiędzy PR i IC, gdzie każdy zamiast starać się o swoją korzyść myślał tylko jak zaszkodzić przeciwnikowi, nie koniecznie przy własnych zyskach.

Jak jeszcze raz ktoś zejdzie do poziomu nazywania innych "zaślepionymi fanbojami" obojętnie jakiej spółki, temat wyląduje na Bocznicy. Wycieczek osobistych nie toleruję.
ZiomalCl
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2011, 16:52:10 wysłana przez ZiomalCl »
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Stycznia 2011, 16:47:35 »
kolega libertyn89 powinien zostać scenarzystą dramatów :D

Akurat fanbojem IC nie jestem, ale coś musi być na rzeczy. Nie sądzisz, że to dziwne, że filmik jest pokazywany wszędzie, ma tyle wyświetleń, itp. itd.? Ale to twoje prawo do oceny, możesz się nie zgadzać :)
Pozdrawiam, Karol

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Stycznia 2011, 16:58:02 »
Cytuj
Szkoda że w tym temacie zaślepienie fanbojów IC psuje merytorycznie temat :/ Za chwilę co niektórzy zaczną pisać że tyle odstawionych wagonów to norma i zawsze tak było i w ogóle jest ok. Aaa jeszcze ta teoria spiskowa na temat konta na YT, kolega libertyn89 powinien zostać scenarzystą dramatów :D
Hehe..dobre! Dajmy zatem medal autorowi filmu. Minie może miesiąc i dla przykładu ponagrywa prywatnych przewoźników jak załadowują do wagonów towar ponad ładowność, maszynistów którzy wbrew ustawie palą papierosy w lokomotywach, konduktor w upalny dzień ściągnął czapkę z głowy itp.
Ja już więcej nie piszę w tym wątku, bo również spółkowym fanatykiem nie jestem, tylko wyniknęło to z mojej reakcji na tanią sensację :)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Stycznia 2011, 17:27:29 »


To że na najdroższych pociągach (do niedawna uznawanych za prestiżowe) jeżdżą wagony o niskim standardzie (brak klimy, gniazdek, automatycznie otwieranych drzwi, otwarty obieg WC) przejęte po PR (widać nawet naklejki z okazji modernizacji za pieniądze UE) to też jakaś zmowa i tania sensacja?

Bo ja już nawet rozumiem że na tańszych TLK jeżdżą zwykłe stare wagony, ale jeśli ktoś płaci znacznie więcej a różnicy w standardzie nie ma prawie żadnej to już coś jest nie tak.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Stycznia 2011, 18:27:19 »
Ja nie neguję, że sytuacja jest zła. Sam widziałem na własne oczy 3-wagonową TLK-ę. Tylko dlaczego tego filmiku z Lajkonikiem nie ujrzeliśmy w mediach? Czemu nad nim nie rozwodził sie ekspert od wszystkiego Frugalski? Zamiast tego było poszukiwanie taniej sensacji i wprowadzanie ludzi w błąd (tak jak EU40 zauważył, wiedza autora owego dzieła pozostawia wiele do życzenia).
Pozdrawiam, Karol

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Stycznia 2011, 18:31:08 »
Dla mnie wagony BWE, o których była mowa w filmie są jakimś nieporozumieniem. Nowe? Szkoda tylko, że głupiego laptopa można podłączyć tylko w restauracyjnym...

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4097
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1236
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Stycznia 2011, 18:57:43 »
&feature=recentu - na Olszynce stoją wagoniki BWE a tutaj proszę...
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Stycznia 2011, 20:01:30 »
A nie jest przypadkiem tak, że to Niemcy wystawiają jedynkę na BWE?
Pozdrawiam, Karol

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Stycznia 2011, 09:38:55 »
Cytuj
Hehe..nie podoba się koledze pani rzecznik? ;)
Wręcz przeciwnie ;) bardzo ładna;] ale nic poza tym:D, a co do BWE  to  nie jest tak że  od strony Warszawy wystawiają IC-ki jedynke ?.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zaginione wagony Intercity
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Stycznia 2011, 13:55:54 »
a co do BWE  to  nie jest tak że  od strony Warszawy wystawiają IC-ki jedynke ?.
Potem ta jedynka jedzie do Berlina, teleportuje się na Grochów, a Niemcy uzupełniają skład swoją jedynką. Tak przynajmniej dodatek do rozkładu mówi.
Jak będę duży zostanę maszynistą!