Autor Wątek:  EU/EP07 trapez  (Przeczytany 2888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK Kadziu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 27
  • Nowicjusz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EU/EP07 trapez
« dnia: 30 Maja 2010, 22:40:45 »
Witam. Mam problem z EP07-339. Znalazłem ją na stronie maszyny. Chciałem ją dać do kabiny 4E lecz wyskoczył błąd: Cab not initialised!". Jeszcze jestem zielony. Trochę rozumiem ale za mało żebym sam sobie z tym poradził. Kiedy pobrałem kabinę EU074E wszystko działało. Był piękny trapez lecz w kabinie nic nie chciało działać. Lok normalnie jeździł ale wiele rzeczy nie działało bądź źle działało: prędościomierz, kran hamulca, nastawnik, voltomierz. Proszę żeby ktoś dał mi trapeza z działającą w 100% kabiną bądź dokładnie wyjaśnił gdzie jest błąd.
Regulamin jest po to aby go przestrzegać!!!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: EU/EP07 trapez
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maja 2010, 00:03:48 »
W PC nie ma modelu 303E. Jedyna szansa, to skopiować sobie ze starej wersji maszyny folder EU07, wypakować do niego zawartość paczki ep07-339_tekstura.rar i postępować jak przy dodawaniu taboru.

Uprzedzam, że NIE trzeba konwertować tekstury do dds. Może być tylko konieczność modyfikacji t3d, aby odwołania były do dobrych plików.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: EU/EP07 trapez
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja 2010, 12:28:27 »
Uprzedzam, że NIE trzeba konwertować tekstury do dds.
A innych tekstur modelu typu hasler,pulpit sciany to chyba nie wczyta..? Piszesz że nie trzeba zmieniać tekstury 339 na *DDS a reszta?

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: EU/EP07 trapez
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja 2010, 13:20:56 »
Uprzedzam, że NIE trzeba konwertować tekstury do dds.
A innych tekstur modelu typu hasler,pulpit sciany to chyba nie wczyta..? Piszesz że nie trzeba zmieniać tekstury 339 na *DDS a reszta?
A doczytałeś moją wypowiedź do końca?
Może być tylko konieczność modyfikacji t3d, aby odwołania były do dobrych plików.
Obecne exe OBSŁUGUJE dds, bmp, tga, tex (o czymś zapomniałem?). Tylko w przypadku, gdy nie ma JAWNIE podanego rozszerzenia, szuka dds (chyba, że zmieni się wpis defaultext w eu07.ini). Zatem gdy np. lampka ma teksturę o nazwie lampka.bmp, a w t3d jest tylko lampka, to (zakładając, że ma się paczkę w formacie dds):
1. Przekonwertować lampka.bmp do dds
LUB
2. Zmienić wpis w t3d z lampka na lampka.bmp

Jeżeli jest plik lampka.bmp i w t3d jest wpis lampka.bmp, to nie trzeba robić nic!


Ile razy to jeszcze trzeba będzie napisać?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline MK Kadziu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 27
  • Nowicjusz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EU/EP07 trapez
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maja 2010, 13:56:22 »
Dziękuję. W razie problemów mogę liczyć na Twoją pomoc Quark-t? Temat do zamknięcia.

Oczywiście.
Zamykam.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2010, 14:19:50 wysłana przez Quark-t »
Regulamin jest po to aby go przestrzegać!!!