Wątpię, czy te kolorowe są "lepsze jakościowo". Czasem tak, czasem się na nich trudno doszukać np. szyn tramwajowych w jezdni. Ogólnie problem jest złożony - zdjęcia czarno-białe są zrobione parę lat temu i w niektórych okolicach widać na nich rozebrane już dawno tory lub pozostałości po nich (np. w GOP), podczas gdy na kolorowych to już śladu nie ma. Z drugiej strony, zdjęcia kolorowe nie obejmują całej Polski i nie ma większego sensu pobierać ich ponownie tam, gdzie nadal są te czarno-białe. Nie jest prostą sprawą zrobić automat, który odróżni gdzie są kolorowe, a gdzie czarno-białe i które ze starszych plików lepiej będzie zachować. Na razie zrobiłem kopię dotychczasowych plików 4px/m - kolorowe będą oddzielnie.
Prosiłbym o podawanie zakresu współrzędnych XY, dla których na Geoportalu są kolorowe, a edytor pobiera czarno-białe, będę je sukcesywnie wymieniał. Przy podawaniu współrzędnych proszę pamiętać, iż układ osi Geoportalu jest inny niż w edytorze (zamienione X i Y). Najlepiej podać albo XY odczytane z Geoportalu, albo zakres kwadratów w edytorze (zakładka
Punkty), a dla pewności podać też miejscowość. Ewentualnie może też być lista pojedynczych kwadratów, które pobierają się jako czarno-białe wobec kolorowej reszty. Wdzięczny będę za komentarz, czy czarno-białe warto w takim układzie zachować.
W najbliższym czasie (paru miesięcy) rozbuduję edytor tak, aby były dwa oddzielne katalogi na pliki podkładowe kolorowe i czarno-białe, z możliwością wyboru podkładu. Na razie jedynie działa tyle, że jak dostanę zakres współrzędnych i wymienię pliki, kolorowe będzie można pobrać z nadpisaniem dotychczasowych poprzez przyciśnięcie klawisza [G] (z [Shift]). Operacja taka pobiera plik mapy niezależnie od tego, czy plik już jest na lokalnym dysku, czy nie (normalnie pobrane już mapy nie pobierają się ponownie).
Przyglądałem się plikom typu
7???24??.jpg - na 364 pasujących do maski tylko te dwa były czarno-białe.