Autor Wątek:  Wydziały Betatesterzy, Deweloperzy i inne  (Przeczytany 19276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 24
Wydziały Betatesterzy, Deweloperzy i inne
« dnia: 06 Maja 2010, 10:48:57 »
Witam.
Postanowiłem jednak zmienić nieco zasady, jeżeli masz staż na forum, czujesz, że możesz wnieść coś od siebie w rozwój symulatora. Ja jeszcze Ciebie nie zauważyłem? Mogą być tego dwa powody:

1. Rzeczywiście od strony technicznej nic nie wniosłeś,

2. Z różnych powodów Ciebie do tej pory nie zauważyłem,

zgłoś się do mnie na PW, aplikuj na Betatestera, jeżeli tworzysz Dewelopera. Stawiamy na poważnych ludzi chcących coś wnieść od siebie w rozwój symulatora (wnieść nie wynieść, w Bugs nie ma cudów za to wiele pracy). Często, podczas rozmów via PW lub mail, piszecie, że boicie się zgłosić gdyż nie znacie się na wszystkim, ja również nie znam się na wszystkim, każdy ma swoją mocną stronę, w tym celu są zespoły ludzi na forum, którzy nawzajem współpracują i się wspierają w tworzeniu. Rozważę każdą poważną propozycję, niepoważne mogą mnie jedynie zirytować. Nowi userzy oraz kolejne wcielenia, proszę do mnie nie pisać, w przypadku tych pierwszych nie mogę sprawdzić historii postów na podstawie jednej, dwóch wiadomości. Mała podpowiedź, jesteś aktywny w dziale pomoc doraźna, chętnie pomagasz innym, masz większe szanse. Nie mamy braków w grupach ani wolnych wakatów, zwyczajnie co jakiś czas staramy się obdarzyć kogoś zaufaniem, innemu dać szansę na wykazanie się, jednym razem widać szybkie efekty, czasami okazuje się to być pomyłką, po prostu życie. Reasumując: aplikant oprócz ogólnej wiedzy musi mieć wolny czas oraz chęci, nieaktywnym co jakiś czas dziękujemy za współpracę.

Wymagania jakie musi spełnić aplikant pragnący zostać „betatesterem”.


Definicja podstawowa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Beta_tester,  w pojęciu symulatora osoba taka także musi znać się na zagadnieniach technicznych związanych z transportem szynowym.


Ze względu na charakter funkcji pełnionych przez osoby będące beta testerami wyróżnia się następujące tematy zagadnień.
1.   Sprawdzanie poprawności działania głównego kodu programu tzn. kompatybilności sprzętowe, przyczyny zawieszania się symulatora oraz podawanie informacji o przyczyni i sposobie rozwiązania problemu.
2.   Sprawdzanie poprawności implementowanych algorytmów symulujących fizykę pojazdów. W zakres tych obowiązków wchodzi także sprawdzanie zgodności stworzonych modeli z rzeczywistymi charakterystykami pojazdów.
3.   Sprawdzanie poprawności implementacji obsługi scenerii. W zakres tych obowiązków wchodzi kontrola poprawności wyświetlania obiektów znajdujących się na trasie, poprawnego ich oświetlenia, teksturowania.
4.   Testowanie implementacji Sztucznej Inteligencji, SRK. Tutaj należy sprawdzać poprawność modułów odpowiedzialnych za samoczynne kierowanie ruchem pojazdów oraz tymi pojazdami (eventy etc).

Bardzo przydatną wiedzą jest znajomość zasady działania i konstrukcji pojazdów trakcyjnych oraz znajomość pojęć związanych z urządzeniami SRK oraz prowadzeniem ruchu kolejowego, a także znajomość języków programowania jak C, C++, Pascal, Tworzenie i testowanie interfejsu użytkownika.


Uwagi techniczne: masz słaby sprzęt? Brak umiejętności i wolnego czasu?  Nie wysyłaj swojego zgłoszenia. Wysłałeś zgłoszenie, minęło 14 dni nie masz żadnej odpowiedzi? Przypomnij się.

Edit: W zgłoszeniu napisz z czym sobie radzisz najlepiej w symulatorze oraz co jest Twoją słabą stroną.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2014, 23:08:44 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam