Autor Wątek:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.  (Przeczytany 634697 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #120 dnia: 31 Sierpnia 2013, 11:00:59 »
Parę postępów w pracach w sosnowieckiej kolejówce. W ruch poszła szpachelka. ;-)

Regulamin, zakazy, pkt 26. Nigdy nie usuwaj samodzielnie wpisu moderatora.
adsim
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2013, 08:12:07 wysłana przez adsim »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #121 dnia: 04 Września 2013, 00:28:28 »
Właśnie skończyłem montaż kranu hamulca pomocniczego FD1, a oto moja prosta i mam nadzieję skuteczna metoda przeniesienia obrotu na potencjometr. Korzystam tu z blaszki wsuwającej się w szczelinę trzpienia potencjometru. Skok ok. 6 mm jest mniejszy od tej szczeliny i wszystko gra. Nie musiałem też niczego zmieniać ani niszczyć w oryginalnym zaworze. Usunąłem jedynie wewnętrzną zawartość.
Przetestowałem również nowo zmontowany hamulec i manometr przed wkręceniem wszystkiego w pulpit, który jeszcze schnie po szpachlowaniu i malowaniu. Krótkie wideo znajduje się tutaj:

Wszystko na exe 414a od Ra. Szkoda, że to nie działa w najnowszej sierpniowej paczce.

  Dodano: 07 Września 2013, 00:46:00
Mówisz - masz. Już również w 08-13 można mieć hamulce i manometry przez PoKeys. Podziękowania dla youBy za szybką reakcję.
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2013, 00:46:00 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #122 dnia: 19 Września 2013, 23:10:34 »
Prace nad symulatorem w sosnowieckiej kolejówce nieco ostatnio przystopowały, ponieważ wspólnie z kolegami zajmowaliśmy się czymś pilniejszym, rąbek tajemnicy uchylamy po raz pierwszy na naszym nowym filmie:

Wszystko oczywiście podpięte jest pod szafę i integralnie z nią współpracuje. ;-)
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2013, 23:13:23 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #123 dnia: 20 Września 2013, 14:04:17 »
Dobra rzecz do nauki obwodów lokomotywy ale już nie do jazdy na symku - huk z szaf jest porażający :)

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #124 dnia: 20 Września 2013, 14:07:58 »
Dobre udźwiękowienie załatwi sprawę.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Września 2013, 20:05:46 »
Jak zrobić żeby pokeys 56 widział symulator maszyny ? Czy jest w pokeysie zmiana czasu reakcji wejścia ?

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Września 2013, 20:13:53 »
W zakładce ustawienia w Rainsted w lewym dolnym rogu ustawiasz komunikację na PoKeys55. ZTCP w interfejsie są jakieś ustawienia opóźnień/powtórzeń w [ms], ale sam tego nie sprawdzałem.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #127 dnia: 21 Września 2013, 20:20:15 »
Chodzi o to,że jak zrobię macro to pokeys nie widzi nastawnika mimo,że jest zrobione na czujnikach optycznych a pod klawiaturą chodzi bez zarzutu.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #128 dnia: 21 Września 2013, 20:25:21 »
A zrobiłeś to na zasadzie enkodera, tj. dwa piny - jeden na kanał A a drugi na B? Jeżeli w dowolnym programie tekstowym działa Ci bez zarzutu to w maszynie również powinno działać.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #129 dnia: 21 Września 2013, 20:32:08 »
Pokeys nie widzi szybszych przełączeń poniżej 500 ms. Nie wiem co z tym zrobić ?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Września 2013, 20:38:04 »
Układ wydłużający czas impulsu? Jak nie na uK to 74121 albo 74123. Są dziesiątki możliwości.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Września 2013, 20:41:51 »
Klawiatura reaguje szybciej niż pokeys?

To nie gg, jeden znak zapytania wystarczy. I nie stawiaj przed nim tej spacji.
adsim
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2013, 22:02:15 wysłana przez adsim »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Września 2013, 20:46:16 »
Nie tyle PoKeys co symulator. Problem siedzi głęboko w kodach i na razie można go obejść poprzez wydłużanie czasów impulsu zewnętrznymi układami, jednak nie da się tego wykonać przy przełącznikach stabilnych, których wejścia do układu są zaprogramowane jako "trigerred input". Można jedynie zamiast jednego "trigerred input" zrobić 2 piny jako zwykłe wejścia impulsowe z makrami i zastosować do każdego układ impulsowy.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2013, 20:47:38 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #133 dnia: 21 Września 2013, 21:43:19 »
Jak zaprogramować wyjście np. kontrola wyłącznika szybkiego?

Tu też była zbędna spacja przed znakiem zapytania. Za to brakowało spacji po kropce.
adsim
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2013, 22:04:13 wysłana przez adsim »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #134 dnia: 21 Września 2013, 21:57:36 »
http://rainsted.com/pl/Symulator/MaSzyna/Informacje_zwrotne/PoKeys55

W przypadku WS-a jest to pin 25. Ustawiasz po prostu digital output.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #135 dnia: 21 Września 2013, 22:15:19 »
Podłączam zgodnie ze specyfikacją,_aczkolwiek wyjścia nie działają, wydaje mi się,_że jest brak komunikacji między pokeys a maszyną,_opcja pokeys w maszynie jest zaznaczona.

Pisz staranniej! Znowu zapomniałeś spacji za znakami interpunkcyjnymi. To moje ostatnie ostrzeżenie. Przyłóż się trochę.
adsim


Za późno. Przyznałem 15 punktów karnych, następnie będzie moderacja, jeśli nie będzie poprawy.
Benek
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2013, 22:25:00 wysłana przez Benek »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #136 dnia: 22 Września 2013, 09:28:45 »
Temat był już omawiany. PoKeys55 nie zachowuje stanów wyjściowych i trzeba je aktywować po każdym podłączeniu do USB. Dla pinów skonfigurowanych jako Digital Output należy wejść do menu Peripherals > Digital inputs and outputs... i w pojawiającym się okienku zaznaczyć na dole opcję Enable output control. Wtedy powinny zapalić się wszystkie skonfigurowane lampki. Można je tu włączać i wyłączać klikając prawym lub lewym przyciskiem myszy.
Po tym zabiegu zamykamy program PoKeys i uruchamiamy MaSzynę. Teraz powinno już wszystko działać (za wyjątkiem lampki ogrzewania pociągu, która nie jest wyprowadzona)
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #137 dnia: 22 Września 2013, 12:27:58 »
Mam pokyes 56u, próbowałem wielu sposobów i wyjścia dalej mi nie reagują. Czy mógłby mi  ktoś w tym temacie pomóc?

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #138 dnia: 22 Września 2013, 23:21:48 »
Kontaktowałem się z Supportem PoLabs i okazuje się, że w najnowszej wersji oprogramowania PoKeys dodali funkcję wydłużania impulsu Triggered Input. Podanie tam wartości >0 ma to realizować. Jeśli ktoś ma do dyspozycji PoKeys56U to proszę ściągnąć stosowny soft w wersji 3.0.63
http://www.poscope.com/index.php?route=product/product/download&download_id=65&product_id=50
i zweryfikować, czy to rozwiązuje nasz problem z działaniem hebelków. Niestety chyba z wersją PoKeys55 ta opcja nie działa.

  Dodano: 23 Września 2013, 08:19:03
Tak jak napisałem PoKeys55 nie obsługuje nowej funkcji, ale jeśli funkcja się sprawdzi w PoKeys56U i policzymy się jako użytkownicy PoKeys55 to jest szansa, że producent wyjątkowo uaktualni firmware dla nas.
Wszystkich zainteresowanych użytkowników PoKeys55 proszę o jak najszybszy sygnał na priva.

  Dodano: 23 Września 2013, 15:42:48
Cieszy mnie szybka i pozytywna reakcja ludzi z PoLabs. Właśnie dostałem odpowiedź, że za pewną przysługę, którą dla nich wykonam zrobią wyjątkowo uaktualnienie firmware'u do naszych PoKeys55 tak, żeby wspomniana nowa funkcja "Triggered Input" mogła być wykorzystana w tych starszych kontrolerach. Jak tylko dostanę informację o dostępności to Was poinformuję.

  Dodano: 24 Września 2013, 14:43:49
Nowy soft do PoKeys55 już jest i moje pierwsze testy nocne wypadają bardzo obiecująco. Działające hebelki i brak konieczności aktywowania lampek już za chwilę staną się faktem.
Zwolennicy PoKeys55 - przygotujcie się na rewolucję! ;) Jak tylko zostanie opublikowana wersja publiczna to zamieszczę stosowny odnośnik.

  Dodano: 25 Września 2013, 11:33:06
Na stronie http://www.mypokeys.com/?p=378 jest umieszczony mój krótki opis budowy pulpitu pod MaSzynę. Dzięki temu mamy nieprzewidziany wcześniej upgrade PoKeys55 (poprawna obsługa hebelków i zachowanie stanów kontrolek) oraz... przy okazji bezpłatną reklamę naszego symulatora.

  Dodano: 25 Września 2013, 13:21:21
Nowy firmware do pobrania z http://www.poscope.com/index.php?route=product/product/download&download_id=65&product_id=50

  Dodano: 27 Września 2013, 00:30:53
Jeszcze brak nastawnika i kilku drobnych elementów, ale większość pulpitu już działa. Nowy firmware dla PoKeys55 znacznie poprawił komfort użytkowania.
Efekty tutaj http://youtu.be/w2-aFQi1GP4
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2013, 00:30:53 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #139 dnia: 28 Września 2013, 18:35:44 »
@mac310: Dzięki za info, z pewnością w niedługim czasie sprawdzę jak sprawuje się nowy sofcik PoKeys :)
Czy trzeba do tego uaktualnić firmware płytki PoKeys?
Fajnie wyszedł Ci ten film ukazujący obecne możliwości współpracy MaSzyny z PoKeys :)
Gratulacje samej budowy pulpitu i miło, że zdecydowałeś się udostępnić zdjęcia oraz informacje z projektu publicznie.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #140 dnia: 28 Września 2013, 19:02:19 »
Po zainstalowaniu nowego softu kolejne podłączenie PoKeys55 wywoła pytanie o upgrade firmware'u. Będzie to wersja 2.1.23. Ten firmware pozwala wykorzystać wspomniane funkcje.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #141 dnia: 29 Września 2013, 21:13:00 »
U mnie na PoKeys56U też zrobiło aktualizację firmware. Co się działo po aktualizacji? Otóż pogorszyło się działanie przełączników. Zmiana wartości w Triggered powodowała, że raz jedne łączniki miały lepszą skuteczność, a inne gorszą. Nie dało się ustawić żadnej wartości tak, by wszystkie działały dobrze. Styki nastawnika EN57 podłączone bezpośrednio do PoKeys w tym wypadku są skreślone - nie działa to poprawnie. Pozostaje szukać innego rozwiązania, jeśli producent płytki nie zdecyduje się na jakąś opcję umożliwiającą kolejkowanie wysyłanych sygnałów klawiaturowych.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #142 dnia: 29 Września 2013, 22:35:04 »
Nie mam możliwości sprawdzenia jak to się zachowuje na PoKeys56U. U mnie na 55 poprawiło się znacząco i tak jak wspomniałem hebelki działają bezbłędnie. Nie zauważyłem również jakiegoś pogorszenia w innych funkcjach. Doszło jeszcze zachowywanie stanu wyjść cyfrowych więc nie trzeba aktywować lampek. Ja poza 6 miernikami i 10 lampkami na wyjściu używam 2 hamulców,  na wyjściu używam 8 przycisków skonfigurowanych jako Digital Input, 11 hebelków jako Triggered Input, 1 przełącznik krzywkowy również jako Triggered Input i przełącznik 1-0-1 dla syreny jako dwa Digital Input. Nie zauważyłem tu żadnych problemów. Wartość Triggered Input mam obecnie ustawioną na 5. Przy niższych wartościach zdarzało się, że raz na jakiś czas coś nie załapało. Przy 4 było już prawie zawsze OK.
Planuję jeszcze podłączyć 3 przełączniki krzywkowe (typ hamulca - 2 wejścia, nacisk kół - 1 wejście, nawrotnik - 2 wejścia) jako Triggered Input oraz dwa enkodery (nastawnik jazdy i bocznik - po dwa wejścia dla kanałów A i B). Na tym się chyba zakończy podłączanie.
Co do problemów z 56U to może warto potwierdzić problemy jakie ma @djuzi. Jeśli rzeczywiście ten model zachowuje się gorzej to myślę, że warto to zgłosić do supportu PoLabs. Oni są naprawdę bardzo elastyczni i chętni do współpracy.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #143 dnia: 29 Września 2013, 22:59:41 »
U mnie na 56U i oprogramowaniu v3.0.63 wszystko pięknie działa. Triggered input mam ustawione na 255. Na początku próbowałem małych wartości, ale nic nie działało, wiec od razu dałem maksymalną i jest dobrze.
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2013, 23:12:41 wysłana przez miko22 »

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #144 dnia: 29 Września 2013, 23:44:37 »
To spróbuj szybko przesterować kilkukrotnie kilka przełączników i zobacz czy wszystkie załączenia wyłapie i poda odpowiedni sygnał klawisza (np. w otwartym Notatniku).

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #145 dnia: 30 Września 2013, 00:16:28 »
Kilka hebelków można jednocześni załączyć lub wyłączyć. Przy załączeniu jednego i jednoczesnym wyłączeniu drugiego, podawany jest sygnał załączenia obu. Ale spróbuj na normalnej klawiaturze napisać jednocześnie np. "O" (duże) i "p" (małe), a też wyjdzie Ci "O" (duże) i "P" (duże) dlatego, że Shift obsługuje jednocześnie wszystkie klawisze/hebelki. Mały problem jest za to z częstotliwością na jeden hebelek. Nie da się załączyć i wyłączyć go w odstępie krótszym niż jakieś 0,5s, bo wykonuje się tylko pierwsza czynność (tylko załączenie lub wyłączenie). Pisał już o tym kolega @RUDEK kilka postów wcześniej:
Pokeys nie widzi szybszych przełączeń poniżej 500 ms. Nie wiem co z tym zrobić ?
Ale to akurat chyba nie jest jakiś duży problem, bo kto będzie machać tym samym hebelkiem co pół sekundy? :) Chyba, że u Ciebie jest inaczej?
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2013, 00:23:00 wysłana przez miko22 »

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #146 dnia: 30 Września 2013, 09:51:21 »
U mnie są szybsze przełączenia m.in. na nastawniku jazdy. Skoro PoKeys takich nie widzi i nie zobaczy to prawdopodobnie jedynym wyjściem będzie przebudowanie całego sterowania nastawnikiem.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #147 dnia: 30 Września 2013, 13:51:24 »
Nastawników nie testowałem, bo jeszcze ich nie mam. Myślałem, że problem z częstotliwością jest tylko przy hebelkach, ale jeśli jest tak, jak mówisz i nastawnik też nie działa, to rzeczywiście mamy problem.
Jeśli rzeczywiście ten model zachowuje się gorzej to myślę, że warto to zgłosić do supportu PoLabs. Oni są naprawdę bardzo elastyczni i chętni do współpracy.
W takiej sytuacji też uważam, że warto by do nich napisać i przedstawić im całą sytuację.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #148 dnia: 30 Września 2013, 14:34:55 »
Wszystko zależy jak się podłączy nastawnik. Ja chcę użyć encoderów na dwóch pinach i tu nie powinno być problemów z szybkością. Ja mam pulpit EU07 więc i tak nie podłączyłbym każdej pozycji na osobnym pinie.

Rozi
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2013, 21:26:56 wysłana przez Rozi »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #149 dnia: 30 Września 2013, 19:21:35 »
@mac310 : Jaki masz plan na encoder? Dasz jakąś osobną zębatkę na wał?
Ja myślę o jakimś rozwiązaniu z wykorzystaniem istniejących oryginalnych styków nastawnika.