Autor Wątek:  Edycja już istniejącej trasy  (Przeczytany 6943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zybi

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Edycja już istniejącej trasy
« dnia: 16 Kwietnia 2004, 13:47:47 »
Witam!
Jestem nowy na forum i mam pytanie: czy istnieje mozliwość edytowania już istniejących tras. Czy można "otworzyć" w 3dmax trasę np. quarka i zmodyfikować/dodać układ torowiska i powtórnie zapisac jako kompletną scenerię. Ja do tej pory robię to w karkołomny sposób korzystając z programu Jet. Moje pytanie nie ma na celu wywołania oszołomstwa typu "ja tu wam zaraz pokażę co można zrobić", ale sadze, że edytowanie i podgladanie już istniejących tras może być pomocne przy nauce budowania wlasnych scenerii. Byc może moje pytanie jest lamerskie, ale przeszukałem całe forum i pewnie nie potrafię trafić na odpowiedni wątek.
Pozdrawiam
P.S.
Jestem pelen podziwu dla twórców Maszyny. kawał potężnej roboty.
Zybi

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Re: Edycja już istniejącej trasy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwietnia 2004, 15:29:47 »
Cytat: "Zybi"
Czy można "otworzyć" w 3dmax trasę np. quarka i zmodyfikować/dodać układ torowiska i powtórnie zapisac jako kompletną scenerię


Samego pliku *.scn nie, ale gdzieś były udostpnione publicznie źródła. Tylko nie wiem czy potem nie bedzie problemów z eventami (często pisze się je w notatniku a nie w 3ds).


Hehe - to mój setny post:)
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Edycja już istniejącej trasy
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwietnia 2004, 16:54:17 »
No ja _sem_infa oraz sem_distinfa i _s1 pisze w maxie, a przebiegi, zmiany swiatel na semaforze pisze w notatniku:) ZTCW to nowy edytor JET pozwala edytowac scenerie w fotmacie scn

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Edycja już istniejącej trasy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwietnia 2004, 19:40:58 »
Cytat: "MatEUzs"
ZTCW to nowy edytor JET pozwala edytowac scenerie w fotmacie scn

pozwala, ale zapisuje tylko sam uklad torowy, bez reszty scenerii

Offline Zybi

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Edycja już istniejącej trasy
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwietnia 2004, 00:42:57 »
Dokładnie. ja robie tak: najpierw przy pomocy Jet-a otwieram plik quarkmc28.scm. Od razu zapisuję go jako np. test.scm. Rozmiar nowego pliku "spada" z 5,9MB do około 808kB, bo usuwane są wpisy event i include. W pliku test.scm dokonuje manipulacji torowiskiem. Dodaję jakiś tor, ale dokładnie zapamiętuję jego nazwę np tor1. Zamykam Jet zapisując plik test.scm. Przy pomocy  Notatnika otwieram plik test.scm. Szukam nazwy nowo dodanego toru i Ctrl-C kopiuję cały blok dotyczący tego toru. Teraz Notatnikiem otwieram quarkmc28.scm i wklejam skopiowany blok. Zapisuję zmiany i mam plik quqrkmc28.scm z nowym fragmentem toru, ale nie tracę events i include. Cała "zabawa" nie miała by sensu dla prostych odcinków, je można wstawiać w zwykłym Notatniku. Chodzi tutaj o parametry łuków, zwrotnic i fleksów, bo ręczne wyliczanie graniczy z paranoją.
Zybi