Autor Wątek:  Apel o ratowanie kolei w Polsce  (Przeczytany 10371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Apel o ratowanie kolei w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Lipca 2009, 16:41:26 »
http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/czym-wozi-nas-pkp-zenada-16901.html - mając takie wrażenia z przejazdów, raczej mało kto to podpisze.
A co tam były za niepozytywne wrażenia? O ubikacjach nie napisali - pewnie było jeszcze mydło, którego żaden "dowcipniś" nie wyrzucił przez okno, a woda do spułkiwania się zachowała, bo nikt jeszcze z WC nie korzystał. Jak taki pasażer widzi, że mu nóżka spłuczki nie odskakuje i się woda leje, to też to olewa, a następny lamentuje, że się nie leje, i tak pasażerowie kopią sobie sami dołki, i narzekają na kolej - to co, konduktor ma po każdym jaśnie panie przyjść, i spłuczkę zamknąć? Bez jaj...
Dalej, co tam jeszcze, o tabicerce brudnej nie napisali, o ciężko chodzących drzwiach do wagonów też nie - no to do czego się można sensownie przyczepić? Do niczego... Aha, wagony są różnych kolorów. Świetnie. Kiepskiej baletnicy (dziennikarskiej) przeszkadza rąbek spódnicy. A że nie widzieli pierwszych klas - to chyba przez okno wsiadają, że kartki nie widzą na drzwiach. Wszystko jest możliwe. Ile razy to ja podróżując jedynką sugerowałem posiadaczom biletu na drugą klasę, że ten przedział i wagon NA PEWNO nie jest drugiej klasy. Rozbroił mnie komentarz jednej paniusi - "no, to myślałam, że przez 20 lat jak ostatni raz jechałam pociągiem, to się coś zmieniło, a tu *****"...

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Apel o ratowanie kolei w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Lipca 2009, 22:28:56 »
http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/czym-wozi-nas-pkp-zenada-16901.html - mając takie wrażenia z przejazdów, raczej mało kto to podpisze.
This... is... SPAM!! Dosłownie, skręca mnie, jak takie rzeczy czytam. Po pierwsze to autor tego artykułu jest żenadą, bo nie był za Bugiem. Porównując standard pociągów pasażerskich BCz lub UŻ do naszych, to - szczerze, ale u nas jest lepiej. A przynajmniej dla mnie jest wystarczająco dobrze. Gorszy jest "spółeczkowy bajzel" na naszej kolei (wiecie, pIC versus PR).
Cytuj
Tylko posiadacze miejsc w pierwszym wagonie, czyli sypialnym, mieli spokój, ale oni jechali do Moskwy, bo ten dziwny pociąg ma taki wagon w swym składzie.
Dziwny pociąg... dziwny sypialny Goerlitz za lokiem, w ogóle wszystko dziwne, nie? Dezorientacja? A po kiego są tablice kierunkowe na burtach wagonów!!?? Chyba po to, żeby wiedzieć gdzie jedzie to "coś", nie?
Wagony zdeklasowane? Gdyby ci [... ... ... ...] wiedzieli, w jaki sposób odbywa się taka "deklasacja", to może by tak nie pisali. No, ale "zwykły" człowiek patrzy na malowanie wagonu, a nie na te kartki czy ilość okien w wagonie (która jest inna, niż w dwójce).

A poza tym, zwróćcie uwagę na adres strony: strefabiznesu.pl . A więc nie dziwić się, że panowie z tej strony nazywają tę sytuację "żenadą". Były jeszcze inne "jaja", takie jak to, że pasażera pluskwy pogryzły. Albo awanturnicza pasażerka (pewnie jakaś "elegantka") z biletem na 1 klasę nie chciała się przesiąść na zastępczego kibla, i się kłóciła z obsługą ("Bo ja mam bilet na pierwszą klasę!!!!!1111"). No, ale się mówi: "Shit happens", wszędzie i z tym samym prawdopodobieństwem...
Życie to nie gra... to symulator.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Apel o ratowanie kolei w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Lipca 2009, 09:06:22 »
Albo awanturnicza pasażerka (pewnie jakaś "elegantka") z biletem na 1 klasę nie chciała się przesiąść na zastępczego kibla, i się kłóciła z obsługą ("Bo ja mam bilet na pierwszą klasę!!!!!1111").
Masz namyśli to:http://www.youtube.com/watch?v=-XhrpBbYpng?
A u mnie inny przykład.
Mój znajomy patrzy na pociągi z zewnątrz i jak widzi że jest wagon zielony (2 klasa) to od<>razu mówi że jest brzydki i beznadziejny, a w sieródku <- środku? jest to samo. Pokazałem mu również co ma mieć   PKP I iNtercity czyli taurusa "no ten to jeszcze jakoś wygląda". Ludzie nie<>mają pojęcia na ten temat i póŹniej paplają bzdury.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2009, 15:30:32 wysłana przez REWIZOR »