Autor Wątek:  Maszyna + Windows Malcolm 7  (Przeczytany 13915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna + Windows Malcolm 7
« dnia: 22 Lutego 2009, 13:41:10 »
Skorzystam z tego tematu i przedstawię swój, nieco inny problem. Otóż jestem świeżo po zmianie systemu. Wcześniej pracowałem na Windows XP Profesional, obecnie na Windows Malcolm 7.

Przed zmianą systemu, MaSzyna chodziła mi płynnie, nawet na takich sceneriach jak Drawinowo czy Linia546 z trakcją kolegi bohunIC (a jak dobrze wiemy, zżerała ona sporo FPS).

Obecnie gdy uruchamiam scenerię Jelitkowo, symulator się strasznie zacina. Gdy naciskam klawisze shift+p, to minie kilka sekund, zanim usłysze "pstryknięcie", a na zetknięcie pantografu z siecią trakcyjną mogę poczekać i to dosyć sporo...

W momencie uruchomionego symulatora, wszystkie zbędne programy, takie jak: komunikator GG, antywirus, Winamp, IE mam wyłączone.

Chciałbym zaznaczyć, że na kartach graficznych, sterownikach itp. rzeczach się po prostu nie znam, dlatego prosiłbym o szczegółową i rzeczową pomoc.

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam, mk1992.

Wydzielam do nowego tematu.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2009, 15:13:01 wysłana przez Akvin »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2009, 13:54:14 »
Windows przerabiany przez niejakiego MALCOLM, albo grupę gości pod takim tytułem, jest przeróbką windowsa, gdzie wedle ICH własnego widzimisie od początku wyłączane są pewne usługi systemowe itp. ale nigdzie w necie nie mogłem znaleźć jakie dokładnie są zmiany wobec wersji retail windowsa. Wszędzie tylko ogólniki typu "wiele", "konieczne" itd.

Sam widzisz, że z oryginalnym Windowsem MaSzyna się lubiła, więc masz odpowiedź, co jest nie tak. Zainstaluj spowrotem zwykłą windę. Bóg jeden wie, co przy tym "malcolmie" robili za zmiany, i jak się zachowują te wszystkie sterowniki, przeznaczone do normalnych Windowsów.

Offline Aminos11

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2009, 16:34:12 »
Mi Maszyna normalnie chodzi na MX 7F. Być może dlatego że nie masz tej poprawionej wersji MX-a gra ci się tak muli. :)

Monczan_SP32 najwyraźniej źle szukałeś listę zmodyfikowanych rzeczy w MX-ie bo calutka lista jest tu: http://www.windowsmx.pl/
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2009, 16:41:24 wysłana przez Aminos11 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lutego 2009, 18:16:55 »
Użycie złych słów kluczowych, mój błąd. Mimo wszystko, jestem zwolennikiem własnoręcznego dostosowywania windy, bo wtedy wiadomo po kolei co się robiło i co to może powodować. Oczywiście przy założeniu, że wiemy, co robimy.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lutego 2009, 23:16:40 »
Ale Monczan bzdury piszesz. Jak juz kolega pisal, nie zna sie na sterownikach, a w Windows MX sa dostarczone "windowsowe" do karty graficznej. Rada prosta - zainstalowac sterowniki do karty graficznej, www.nvidia.pl .
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego 2009, 00:00:35 »
Nie znać się na tym, co robi sterownik, a instalować najnowsze jego wersje, to dla mnie dwie różne rzeczy. Instalować najnowszą wersję ze strony producenta ściągniętą to każdy potrafiłby zrobić, bo do samej instalacji nie potrzeba wielkiej filozofii. Wychodziłem z założenia, że informacja o niewiedzy dotyczy niemożności połapania się w wersjach sterowników, i jaki one (poszczególne wersje) mają wpływ na dzianie symulatora.

Ty też mu bzdury piszesz, bo tego, czy ma nvidię, to nie powiedział w ogóle, ale podajesz od razu stronę tego producenta.
Istnieją jeszcze na świecie ATI i Matrox.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lutego 2009, 15:00:22 »
Nie znać się na tym, co robi sterownik, a instalować najnowsze jego wersje, to dla mnie dwie różne rzeczy.
O co Ci teraz chodzi?

Instalować najnowszą wersję ze strony producenta ściągniętą to każdy potrafiłby zrobić, bo do samej instalacji nie potrzeba wielkiej filozofii.
Jak widac nie kazdy.

Wychodziłem z założenia, że informacja o niewiedzy dotyczy niemożności połapania się w wersjach sterowników, i jaki one (poszczególne wersje) mają wpływ na dzianie symulatora.
ZTCW wesja sterownikow nie ma juz nic wspolnego od xx czasu z poprawnym dzialaniem symka.

Ty też mu bzdury piszesz, bo tego, czy ma nvidię, to nie powiedział w ogóle, ale podajesz od razu stronę tego producenta.
Istnieją jeszcze na świecie ATI i Matrox.
A moze jednak ma te nvidie i nie pisze bzdur? Przynajmniej napisalem jak jest - do mx'a sa dolaczone windowsowe sterowniki, wiec trzeba sciagnac ze strony producenta karty graficznej.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lutego 2009, 16:51:09 »
ZTCW wesja sterownikow nie ma juz nic wspolnego od xx czasu z poprawnym dzialaniem symka.
Mało wiesz :] OpenGLe 1.5.x dezaktywują napisy albo wywalają symka.
A moze jednak ma te nvidie i nie pisze bzdur? Przynajmniej napisalem jak jest - do mx'a sa dolaczone windowsowe sterowniki, wiec trzeba sciagnac ze strony producenta karty graficznej.
Wszyscy wiemy, po której stronie sympatyzujesz :D Mogłeś mu napisać, żeby podał nazwę (markę) swojej karty graficznej i/lub odesłać na stronę odpowiedniego producenta.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lutego 2009, 17:49:54 »
ZTCW wesja sterownikow nie ma juz nic wspolnego od xx czasu z poprawnym dzialaniem symka.
Mało wiesz :] OpenGLe 1.5.x dezaktywują napisy albo wywalają symka.
Na drugim sprzecie GeForce FX 5700 LE, sterowniki ForceWare 71.89 w ktorych jest OpenGL 1.5 i wszystko gra :)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lutego 2009, 17:58:22 »
Mnie się sypało na owych sterownikach, więc jednak zależność jest.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lutego 2009, 18:19:15 »
Jeśli mowa o świezo zainstalowanym systemie z domyślnymi sterownikami by microsoft to od zawsze było wiadomo że trzeba ściagnąć sterowniki ze strony producenta karty graficznej.
Nowy OpenGL powodował co prawda przy niektórych konfiguracjach wywalanie, ale nowsze wersje exe działały (z poświęceniem napisów), więc to nie była kwestia wywalania sie i braku napisów, a jednego lub drugiego. Przy czym wolę raczej brak napisów zamiast FPS-ów rzędu 1-2.
Mi osobiście wieszało się swego czasu z nowszymi sterownikami, ale po czasie problem zniknął. Na chwilę obecną mam stery z OpenGL w wersji 2.1.2 i nie mam żadnych problemów z żadną wersją .exe.
Pozdrawiam,
Winger

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lutego 2009, 21:03:27 »
Problemy z .exe skończą się jak SPT wyjdzie ;)
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lutego 2009, 14:35:45 »
Witam wszystkich po kilku dniach przerwy. Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, że zainteresowali się tematem i starają się jakoś mi pomóc.

@Akvin, dziękuję za wydzielenie postów do nowego tematu.

Ale do rzeczy:

Moja karta graficzna to: NVIDIA GeForce FX 5200 (Microsoft Corporation). Jakie jeszcze informacje na temat mojego sprzętu będą Wam potrzebne?
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2009, 14:44:36 wysłana przez mk1992 »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lutego 2009, 20:35:07 »
więc tak... jak widzisz jeśli chodzi o stery to mas zainstalowane systemowe. Do tego ich wydajność nie jest najlepsza. Sam posiadam GF 5900ULTRA i jadę na sterach omegadribers w wersji 53.03 bo takie są najlepsze pod te karty graficzne.

Na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
a) zainstalował stery do chipsetu płyty głównej (np. via4in1) o ile masz chipset VIA
b) reset kompa
c) instalacja sterowników OMEGA dla GF, możesz je dostać tu: http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=26 (wybierz o numerku 53.03)
d) instalujesz te stery i restartujesz kompa
e) instalacja DirectX v9.0c
f) restart kompa

Następnie odpalasz menu właściwości ekranu -> Zaawansowane i ustawiasz stery pod OpenGL, czyli:
- ustawiasz palete kolorów na 16bit
- synchronizacja pionowa - wyłączona
- poziom mip-map na wydajność
- ustawienia szczegółowości (antyaliasing itp) dajesz na wyłączone, albo zależne od aplikacji
- ustaw rozdzielczość domyślną na 1024x768 w 16bit-ach (w systemie)

i odpal symka. U mnie powoduje to wzrost wydajności symka z 1-2 fps-ów (na sterach standardowych) do 10-60 (w zależności od scenerii).

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lutego 2009, 21:16:57 »
Cytat: Mutopompka
zainstalował stery do chipsetu płyty głównej (np. via4in1) o ile masz chipset VIA

A co to jest i jak sprawdzić, czy coś takiego jest w moim komputerze? Czy pobrane sterowniki z tej strony: http://www.download.net.pl/d164/via-4in1-drivers/ będą się nadawały?


Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lutego 2009, 21:20:28 »
W książce od płyty głównej powinna być zawarta taka informacja.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lutego 2009, 22:23:43 »
zależy jaką masz płytę główną.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Lutego 2009, 22:26:25 »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lutego 2009, 22:51:14 »
Płyty ECS mają chipsety VIA.
niestety ale nie! Przypatrz się dokładniej płycie @mk1992, a szczegółowi na screenie:
MIKROUKŁAD PŁYTY GŁÓWNEJ: SiS748 a to przecież nie Via !!!

Musisz zainstalować te stery: SiS Acceleration Graphic Port -> http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSite/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=341&DetailName=Driver&DetailDesc=M848A(V5.0)&CategoryID=1&MenuID=79&LanID=0

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lutego 2009, 22:56:09 »
No to troszkę się spóźniłeś z odpowiedzią, bo zainstalowałem te, o których pisałeś wcześniej.

Zainstaluję te sterowniki, o których teraz piszesz. W związku z tym mam pytanie, czy te czynności mam raz jeszcze powtórzyć:

Cytat: Mutopompka
instalacja sterowników OMEGA dla GF, możesz je dostać tu: http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=26 (wybierz o numerku 53.03)
d) instalujesz te stery i restartujesz kompa
e) instalacja DirectX v9.0c
f) restart kompa
?

Edit:

Cytat: Mutopompka
- synchronizacja pionowa - wyłączona
- poziom mip-map na wydajność
- ustawienia szczegółowości (antyaliasing itp) dajesz na wyłączone, albo zależne od aplikacji

Niestety, ale nie mam takowych opcji...
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2009, 23:12:07 wysłana przez mk1992 »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lutego 2009, 23:23:51 »
Nie, nie musisz powtarzać.
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2009, 23:36:31 wysłana przez Mutopompka »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lutego 2009, 23:35:04 »
Ok. Zrobiłem tak jak kazałeś. No, ale niestety nie mogę znaleźć opcji, o których wspomniałem w poprzednim poście. MaSzyna w dalszym ciągu się tnie.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Marca 2009, 20:52:08 »
Cóż. Jeśli chodzi o nazwy opcji w sterowniku graficznym, znajdują się w sekcji OpenGL oraz DirectX.

Jeśli chodzi o dalsze cięcie symka: odpal panel sterowania i odpal DirectX (directX diagnostic). Sprawdź biblioteki tym diagnostycznym programem. I ewentualnie jeszcze raz zainstaluj sterowniki DirectX 9.0c

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna + Windows Malcolm 7
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Marca 2009, 10:04:28 »
Chciałbym serdecznie podziękować koledze @Mutopompka za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu na PW. Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Pozdrawiam, @mk1992