Autor Wątek:  Boże Ciało na kolejowo  (Przeczytany 33874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adikus7

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Boże Ciało na kolejowo
« dnia: 18 Czerwca 2009, 22:40:10 »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwca 2009, 22:51:27 »
Impreza moze i fajna, ale jako katolik mam mieszane uczucia czy to nie jest juz zbytnia komercha i robienie czegos na pokaz. Przeciez to ma byc Uroczystosc, a tym czasem mamy jakis cyrk na kolkach...
Pozdrawiam, Karol

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:03:05 »
Ja też jestem (chyba:)) katolik a bardzo chętnie bym się na takie coś przeszedł:)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:09:01 »
Kwestia podejścia. Jeżeli uczestnicy myśleli o tym, że to cyrk, to tak faktycznie było. Jeżeli przychodzi się przede wszystkim na procesję, to moim skromnym zdaniem, nie jest ważne, czy po chodniku, czy po torach. Dla osób postronnych mogło to wyglądać różnie, ale i zwyczajna procesja dla niekatolików może się już wydawać "przebajerowana".

ps. Dla osób starszych to duże udogodnienie. Mogą sobie odbyć nabożeństwo na siedząco, mniej się męcząc w ciepły dzień.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:12:10 »
Marnotrawstwo oleju napędowego. Ciekawe kto za to zapłacił? PKP, drodzy parafianie, czy władze kościelne.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Sigman

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:14:30 »
Ludziom się już we łbach przewraca, naprawdę hipokryzja niektórych "kościelnych" już przekracza wszelkie granice, robią jakieś cyrki, wygląda to okropnie żałośnie, po prostu nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, jak się coś takiego widzi. Fajna impreza?

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:16:02 »
Marnotrawstwo oleju napędowego. Ciekawe kto za to zapłacił? PKP, drodzy parafianie, czy władze kościelne.
PKP Cargo będąc w finansowym dołku chwyta się każdej okazji do zarobku... Sądzę, że za wynajem zapłaciły władze kościelne z datków drogich parafian ;-)

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:20:44 »
Akurat o finanse bym sie nie martwil - Kosciol jest instytucja bardzo majetna. Inna sprawa, ze jawi sie raczej jako twor potrzebujacy ciaglego wsparcia finansowego (czego jako jego czlonek nie moge zaakceptowac). Wystarczy poznac historie XX wieku zeby wiedziec, ze np. na oddaniu Mussoliniemu kawalkow Panstwa Koscielnego Watykan zbil niezla kase. A ile jest takich przypadkow, o ktorych nie wiemy? A co do "procesji" - zaloze sie, ze religijne aspekty zeszly calkowicie na bok. Ci ludzie pewnie w ogole nie mysleli o duchowym przezyciu swieta, bo byli zbyt podekscytowani tym calym show.
Pozdrawiam, Karol

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:26:31 »
Ci ludzie pewnie w ogole nie mysleli o duchowym przezyciu swieta, bo byli zbyt podekscytowani tym calym show.
No właśnie, to jest ten szkopuł. Komu Bóg przede wszystkim w sercu - temu to nie sprawi kłopotu. Ale ludzie jak ludzie. Co młodsi parafianie na pewno o Bogu wtedy nie myśleli, ale podobny problem jest z przewartościowaniem I Komunii Św. Starsi ludzie, jeżeli się nie zgorszyli i poszli na taką niecodzienną procesję - to raczej olewali to, że jadą na szynach, a nie idą ulicą.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:39:35 »
I właśnie przez taką głupotę może dojść do wypadku. Rozum odbiera już organizatorom. Ja w każdym bądź razie jako organizator bałbym się, iż może się cos komuś stać. A jeśliby się coś wydarzyło, to chyba nie miałbym w ręku jakiegoś sensownego argumentu jako organizator.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2009, 23:48:13 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:43:18 »
Kontynuuj.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:45:40 »
Pomyśl...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Czerwca 2009, 00:07:03 »
Cytuj
Procesję przygotowało Stowarzyszenie Kolejarzy i Sympatyków Węzła Kluczbork oraz parafia w Kuniowie i Lasowicach Małych. Włożyli mnóstwo trudu i poświęcili mnóstwo wolnego czasu by zorganizować procesję na torach i czuwać nad bezpieczeństwem jej uczestników. Niektórzy parafianie nie do końca wierzyli, że do procesji dojdzie. Byli pod wrażeniem.

Pomysłodawcą procesji był kolejarz i społecznik z Kuniowa Stanisław Konarski, który przed laty zobaczył w telewizji procesję na łodziach w Bawarii. Wtedy przemknęła przez jego głowę myśl, że mogliby taką przygotować na torach kolejarze. I udało się.

Cytuj
Jak opowiadają mieszkańcy Kuniowa o zorganizowaniu nietypowej liturgii marzyli już od dawna. A że Kuniów to wieś kolejarzy, a nie żeglarzy, forma procesji wydawała się oczywista. Tyle, że organizatorów czekało wiele lat marzeń o Bożym Ciele na torach. Wreszcie w tym roku po raz pierwszy parafia doszła do porozumienia z Polskimi Kolejami Państwowymi i dostała pozwolenie na zorganizowanie procesji.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Czerwca 2009, 00:12:59 »
Pozwolenie mogli sobie dostać. To nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Sytuacja dosyć niebezpieczna. Wagony te nie służą do przewozu ludzi. Wystarczy jakiś "kozak", zachwianie równowagi etc.
Wszystko jest dobrze, póki jest dobrze. Jeśli dojdzie do wypadku nie ma tłumczenia, że ktoś lubi kolej itp. Odpowiada organizator a prokurator łagodny raczej nie będzie. Punktem wyjśca dla niego będą zasady "BHP".
Z domowych pieleszy możemy sobie teraz pisać.

Offline Quork QTar

  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwca 2009, 00:13:35 »
Pomyśl...
Mysle, i dochodze do wniosku, ze, jak mowi stare powiedzenie, nie wiem czy rodzinne czy ogolnie Polskie; jak ktos nie ma szczescia, to mu i w drewnianym kosciele spadnie cegla na glowe.
Zostan, Neda/Spojrz na to miasto
Na wstrzesione fundamenty palacow/Na wysokosc platanow Teheranu
Zwa nas "kurzem", a jesli maja racje/Zanieczyscmy powietrze gnebicielom
Nie idz, Neda

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwca 2009, 00:18:19 »
Nie no wiesz, na mój ogródek z 3 piętra spadło 2 letnie dziecko. Nic mu się nie stało. Wniosek: wypadnięcie z okna z 3 piętra jest bezpieczne, bo jak ktoś nie ma szczęscia, to mu cegłówka...

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Czerwca 2009, 01:33:35 »
To nie kwestia szczęścia, a oleju w głowie i odpowiedzialności osobistej. Jak kto mądry, to nie ufa właśnie tym wszystkim pozwoleniom, i zabezpieczeniom. Jak już wsiada do takiego wagonu, to siedzi na tyłku nie wiercąc się i nie wychylając. Niektórzy tam poszli z dziećmi, ja jakbym miał swoje, to bym nie puścił.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Czerwca 2009, 07:39:39 »
Panowie nie przesadzajcie, z tego co widać na filmie na wagonach były postawione jakieś ławki, były rozciągnięte liny i na kilku wagonach widziałem stojących kolejarzy pilnujących "pasażerów". Jeśli komuś zależy to i w EN57 sobie drzwi otworzy i wypadnie. Na takiej uroczystości są jednak inni ludzie niż np na meczach piłkarskich i nikt nie szuka mocnych wrażeń.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwca 2009, 10:13:58 »
A impreza po kolejach piaskowych też jest śmiertelnie niebezpieczna i marnotrawi olej napędowy? Któż to widział żeby grupa "nawiedzonych" pasjonatów w tak nikczemny sposób marnowała światowe zasoby tegoż cennego i szlachetnego kruszca.
Kwestia bezpieczeństwa to sprawa organizatora i on za nie odpowiada. Podobnie jest z każdą inną imprezą. Niestety u nas tzw. względy bezpieczeństwa zabijają często zdrowy rozsądek. Świetnym przykładem są wszelkie Parowozjady lub Parady Parowozów, gdzie na metr kwadratowy przypada kilku SOKistów. Na podobnych imprezach w Czechach się z niczym takim nie spotkałem. I zrób tu człowieku zdjęcie bez pana w odblaskowej kamizelce.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Czerwca 2009, 11:50:36 »
Dolmio,
1)Piszesz tak, jakbyś coś wiedział na temat co robi komisja/prokurator, gdy dojdzie do wypadku. Ja osobiście nie miałem z tym do czynienia, ale kolega miał i mi opowiadał. Mimo, iż był tylko przełożonym, a wypadek zdarzył się nie na jego oczach, miał b. duże nieprzyjemności. Krzyżowy ogień pytań i oczekiwanie konkretnych (nie jakieś tam lanie wody) odpowiedzi. Ogólnie pytania były z zasad BHP i jakie działania podjął, aby tych zasad jego podwładni przestrzegali. Najmniejsza nieprawidłowość była na jego niekorzyść. Tutaj mamy "cywili", którzy nie muszą znać się i przestrzegać przepisów i wagony, które nie nadają się do masowych przewozów ludzi. Swoje zdrowie powierzają w cudze ręce. Za bezpieczeństwo przede wszystkim odpowiada organizator i on bierze odpowiedzialność.
2)Nie porównuj jazdy na platformach do drzwi EN57. Dwie zupełnje różne rzeczy.
3)Jaką masz pewność tego, że nie będzie wśród tylu ludzi, ludzi którzy chcą poczuć jakąś adrenalinkę?
4)Nie tylko ludzie z adrenalinką mogą przyczynić się do wypadku. Wystarczy, iż babci jakieś zakręci się w głowie i upadnie, a stoi gdzieś w środku platformy. Może być efekt domina. Ja taki efekt przeżyłem kiedyś i mimo, że ja stałem twardo na nogach w tłumie ludzi, gdzieś stosunkowo daleko ode mnie ktoś się przewrócił. Nastąpił efekt domina i ja też się przewróciłem i po mnie następny itd. W tym momencie ja nie miałem nic do powiedzenia.
5)Oczywiście organizator dokonał pewnych czynności, aby zmniejszyć ryzyko wypadku, ale nie zmniejszył na tyle, aby to było tak samo bezpieczne jak w przypdku zwykłej podróży pociągiem. Platformy według mnie były przeładowane, a stać już na takiej platformie podczas jazdy, ryzyko podwyższa się.
6)Może i frajda to była i coś spektakularnego, ale ja osobiście nie wziąłbym na swoje barki takiej odpowiedzialności. Wziąłbyś?
7)Ja oceniam to tak, iż jakiś fanatyk miał wizję, marzenie, aby tak zrobić. Jako, iż jest tym fanatykiem, no to i upartym się jest, wydeptał ścieżkę, zrealizował to. Jego fanatyzm wziął górę nad bezpieczeństwem ludzi. Tyle.

Profeta,
Jasne można ironizować...
No to ja też trochę poironizuje.
"Niestety u nas tzw. względy bezpieczeństwa zabijają często zdrowy rozsądek."
Te chore i jakieś wydumane względy bezpieczeństwa, doprowadziły, iż na pokazach lotniczych nie można przelatywać na niskim pułapie nad publicznością. Szkoda, bo to zbiło sens takich imprez.
A w ogóle ostatnio na DTK było 2 SOKistów w Bydzi (nawiasem mówiąc).

Przede wszystkim sprowadźmy dyskusję do tego filmiku, bo będzie się robił offtop i będziemy przebijać się argumentami, czy za dużo/za mało Sokistów było na jakieś imprezie (mnie oni w ogole nie przeszkadzają, niech sobie będą).
Dla mnie za bezpieczne to nie było i jeśli się coś wydarzy nie będzie tłumaczenia, że ktoś miał wizję i marzenie.

PS
EOTz mojej strony, bo zagrypiony jestem :P i nie w formie, aby wiercić dziurę w brzuchu sobie i innym :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2009, 10:10:53 wysłana przez REWIZOR »

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Czerwca 2009, 12:07:57 »
Mam wrazenie, jakby niektorym co tu sie wypowiadaja, przeszkadza w ogole, ze ktos wyznaje publicznie swoja wiare...
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Czerwca 2009, 12:13:53 »
5)Oczywiście organizator dokonał pewnych czynności, aby zmniejszyć ryzyko wypadku, ale nie zmniejszył na tyle, aby to było tak samo bezpieczne jak w przypdku zwykłej podróży pociągiem. Platformy według mnie były przeładowane, a stać już na takiej platformie podczas jazdy, ryzyko podwyższa się.
To nie miała być zwykła podróż pociągiem, tylko procesja. Zwróć uwagę na to, że procesje piesze na Boże Ciało przmieszczają się po jezdni, co jest bardziej niebezpieczne od normalnej pieszej podróży po chodniku.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Czerwca 2009, 12:21:39 »
Ufffff, kamień z serca, no to jest organizator usprawiedliwiony i rozgrzeszony. Obrządki mogą usprawiedliwić wszystko....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Czerwca 2009, 12:25:43 »
Zwróć uwagę na to, że procesje piesze na Boże Ciało przmieszczają się po jezdni, co jest bardziej niebezpieczne od normalnej pieszej podróży po chodniku.
...tudzież, droga zablokowana, więc samochody muszą marnotrawić paliwo objazdem. Coś za coś. Odblokowali jezdnię, to zajęli tory. Swoją drogą, odnosząc się do wypowiedzi Mariusza, najlepiej by było każdemu dawać do podpisania zrzeczenie się ewentualnych roszczeń w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Nie jest to ironia, chociaż na pewno teoria i surrealizm. Ale organizator byłby czysty, poszli by tylko świadomi pewnego rodzaju zagrożenia śmiałkowie, i wszyscy byli by szczęśliwi.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Czerwca 2009, 12:28:51 »
Mariusz, doskonale rozumiem odpowiedzialność organizatora. Nie byłem tam na miejscu więc ciężko mi się wypowiadać, ale oglądając film widzę że na platformach były dwa rzędy ławek/krzeseł ustawionych wzdłuż wagonów, na tych wystających drągach były linki zabezpieczające a ludzi pilnowali wyznaczeni pracownicy. Pociąg jechał z bardzo małą prędkością. Argument o przeładowaniu platform odpada. Myślę że w tym wypadku poziom niebezpieczeństwa był porównywalny z procesją pieszą (w końcu też czasami słyszymy że w ludzi na procesji wjechał jakiś wariat mimo eskorty Policji).

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Czerwca 2009, 12:45:27 »
Cytuj
Argument o przeładowaniu platform odpada
Tego ani Ty ani ja nie jesteśmy tak naprawdę rozstrzygnąć. Bo zdefiniowanie od kiedy zaczyna się przeładowanie, jest ciężkie. Dla mnie za dużo było osób na platformie. Ale być może tutaj się mylę albo Ty się mylisz.
Cytuj
Myślę że w tym wypadku poziom niebezpieczeństwa był porównywalny z procesją pieszą
Ty sobie możesz tak myśleć. Ja myślę inaczej. Prawdopodobnie, gdyby  zrównać ilość takich procesji, do zwykłych pieszych procesji, podejrzewam, iż wypadków w takich pociągowych procesjach byłoby więcej. Tego nikt nie wie, bo jedynie można to sprawdzić empirycznie, a to jest praktycznie nie do sprawdzenia.
Ku jakiemuś poglądowi trzeba mieć jakieś przesłanki. Ja podałem swoje, które wydają się mi logiczne (przede wszystkim te wagony nie służą do przewozu ludzi i nie są za bezpieczne, a bezpieczeństwo można podniesć jedynie jakimiś protezami, co w całości i tak nie jest zgodne z BHP), natomiast Ty, oprócz tego, że "wydaje Ci się" nie masz żadnych innych.
Często zdarza sie, iż zdanie oparte li tylko i wyłącznie "myślę", oparte jest błędami.

« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2009, 10:25:49 wysłana przez REWIZOR »

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Czerwca 2009, 13:58:04 »
Wszyscy doskonale wiemy Mariuszu, że będziesz bronił swej argumentacji do ostatniej kropli krwi, więc chyba nie ma sensu Cię przekonywać do innych argumentów.
Jednakże idąc Twoim tokiem rozumowania należy zakazać w ogóle imprez masowych. Kto jest w stanie zapanować nad tłumami na koncertach? Skoro wśród grupy wiernych mają się pojawić chcący poczuć adrenalinkę to co dopiero na dyskotekach.
Co do przeładowania platform... Cargo to je dopiero przeładowuje. Zobacz co ci wariaci na nich transportują.
A na koniec pytanie. Ile osób ucierpiało w wyniku tej bardzo niebezpiecznej procesji?
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2009, 10:26:33 wysłana przez REWIZOR »
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Czerwca 2009, 14:09:59 »
Mam wrazenie, jakby niektorym co tu sie wypowiadaja, przeszkadza w ogole, ze ktos wyznaje publicznie swoja wiare...

Wyznawac wiare mozna na wiele innych sposobow, a to jest raczej nie wyznawanie tylko pokaz na szpan.
Pozdrawiam, Karol

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Czerwca 2009, 14:15:47 »
Profeta, widzę, że skończyły się argumenty i jest ad presonam. Nie podałeś kontrargumentu na wagony, które nie są przeznaczone do tego celu. Gdybyś to Ty miał rozstrzygać, czy wszystkie wymogi formalne do przewozu ludzi zostały spełnione, jaki byś wydał werdykt (oczywiście opierając się na przepisach)?
Co do przeładowania, przecież wiesz o jaki argument mi chodzi, nie ironizuj po raz kolejny.

Porównanie tej imprezy do innych masowych, owszem można, ale każdy organizator odpowiada pod względem formalnym nad imprezą. Jesli wymogi formalne zostaną spełnione, to jeśli wydarzy się wypadek, organizator nie odpowiada. Jeśli natomiast jakiś wypadek zdarzy się z przyczyn zaniedbań wymogów formalnych, organizator odpowiada. Ty te dwie sytuacje zrównujesz ( przynajmniej mam takie wrażenie).

Nawiasem mówiąc znałem gościa, który jeździł po pijaku samochodem ładnych parę lat i też nie spowodował wypadku. Wniosek: jeżdżenie po pijaku jest bezpieczne (on to robił parę lat). Opieram się tutaj na mniej jednostkowym przypadku, a Ty dokładnie na jednostkowym.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2009, 10:28:24 wysłana przez REWIZOR »

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Boże Ciało na kolejowo
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Czerwca 2009, 14:29:21 »
Skoro zezwolono na tę imprezę to chyba wymogi formalne zostały spełnione? Jeśli posiadasz informacje o tym, że wymogi formalne nie zostały spełnione i narażono ludzi (samowolka) to zgłoś to do prokuratury.
Wyznawac wiare mozna na wiele innych sposobow, a to jest raczej nie wyznawanie tylko pokaz na szpan.
Tak, a kibicować tylko przed telewizorem, bo na stadionie to szpan.
To tyle z mojej strony na temat procesji. Oby więcej takich wydarzeń kolejowych. Miłego dnia :).
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta