Autor Wątek:  MaSzyna i laptop  (Przeczytany 5628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
MaSzyna i laptop
« dnia: 05 Listopada 2008, 13:18:00 »
Mam już dosyć narzekania mojego brata, więc postanowiłem sobie, że kupię sobie swojego kompa, laptopa. I tu takie małe pytanie - czy MaSzyna będzie działała podobnie tak, jak na piecyku? Komputery przenośne ponad to nie posiadają klawiatury numerycznej, więc może też wystąpić problem ze sterowaniem. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Życie to nie gra... to symulator.

EU07-033

  • Gość
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2008, 13:39:43 »
Komputery przenośne ponad to nie posiadają klawiatury numerycznej, więc może też wystąpić problem ze sterowaniem.

Posiadają, ale droższe modele.

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2008, 13:40:52 »
czy MaSzyna będzie działała podobnie tak, jak na piecyku?

Jak kupisz laptop z dobra k.graficzna.

Komputery przenośne ponad to nie posiadają klawiatury numerycznej, więc może też wystąpić problem ze sterowaniem.

Bzdura. 17stki i niektore 15stki posiadaja klawiature numeryczna.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2008, 15:15:29 wysłana przez MuNiO »

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopada 2008, 13:48:25 »
Witam. Obecnie korzystam z Maszyny na laptopie i nie narzekam. Oczywiście MuNiO ma racje, bez dobrej karty graficznej nie ma co myśleć o uruchomieniu symka. Ja proponowałbym GF 8600M GT i mocniejsze. Tylko musisz się liczyć z tym, że to wydatek ok 3 tys. lub więcej. Co do klwiatury, to klawisze numeryczne można włączyć i normalnie z nich korzystać.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Marcin PKP

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopada 2008, 14:10:28 »
No wiesz jak będziesz wszystko włanĄczał to będzie oki, ale z hamowaniem to gorzej. Bo będziesz musiał włączyć "NUM LOCK" (Sprężarkę itp.)

Pisz staranniej.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2009, 01:52:15 wysłana przez Quark-t »
ZAWSZE MAM RACJE A JAK NIE MAM RACJI TO I TAK MAM RACJE

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopada 2008, 14:37:47 »
@Marcin PKP, scalaj posty. Ja przez jakiś czas użytkowałem MaSzynę, na laptopie i dużego problemu mi nie sprawiało włączyć NUM LOCK-a. Poza tym bez NL tylko jednorazowo używasz klawiszów z numerami czyli np. M. Co do karty graficznej to już to zostało napisane wyżej. Warto też pamiętać o sterownikach i o tym, że za 3000zł możesz mieć dobrego laptopa, albo bardzo dobry komputer stacjonarny. Pozdrawiam

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopada 2008, 15:03:01 »
czy MaSzyna będzie działała podobnie tak, jak na piecyku?

Ja kupisz laptop z dobra k.graficzna.
Niekoniecznie. Zrobilem u siebie test, przy OC karty graficznej fps rosl tylko o 2, przy OC procka rosl nawet o 6.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopada 2008, 15:22:55 »
Może @yB dogada się z @Q i będzie można sterować z cyferek które każdy ma nad literkami :)


P.S. Marta ja nic nie sugeruję ;)

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopada 2008, 16:08:21 »
Do MaSzyny i wszelakich gier najlepiej stosować GeForce, ponieważ one są stabilne i przy podobnych parametrach mają lepsze osiągi . Problem klawiatury numerycznej można łatwo rozwiązać: istnieją takie klawiatury na USB, najtańsze kosztują ok. 10 zł.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopada 2008, 16:24:21 »
Wtam!!!
1. Mnie obecnie sytuacja zmusza do używania na codzień lapka zamiast "stacji". Problem z NumLockiem rozwiązalem kupując przejściówkę PS2 <> USB (to dla tych co posiadają klawiature na PS2 - wydatek okolo 5 zylo - mniej niz klawiatura na USB; no i nie trzeba rezygnowac z swojej ukochanej klawiaturki ;)). Wpinasz przejściówkę do USB, podłączasz do niej klawiature z PS2 i ewentualnie myche i gotowe.
2. Można jeszcze kupić samą klawiature numeryczną - ale to już 20 zeto więc się nie kalkukuje.
3. Zdolny elektronik sam sobie zrobi taką klawiaturkę ;) - uc Atmega, 16 guziorów, prosty kod i mamy to samo ;)

Co do samego lapka - uważam, że za mniej niż 3k-3,2k dobrego lapka nie kupisz. Ale to temat na inną dyskusję.
Z grafik odradzam oczywiście ATI - swego czasu Maszyna nieźle świrowała mi na G200X - dopiero po updacie BIOSu (?!) niektóre problemy ustały.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: MaSzyna i laptop
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopada 2008, 17:54:49 »
Może sie jakoś nada:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,9109.0.html
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,2759.0.html

Jak wcześniej nadmienił @wasyl i ja, że dobrego laptopa możesz mieć coś powyżej 3 kawałków. Mój kumpel ostatnio kupował komputer(stacjonarny) za 1000zł i przykładowo na trasie Jelitkowo ma ok. 50/60fps.
Jak masz wystarczająco miejsca w pokoju(a teraz to go dużo nie trzeba) i dużo nie podróżujesz to szczerze odradzam Ci laptopa, chodźby ze względów finansowych.