Ankieta

Czy podoba Wam się idea projektu ?

Tak, jestem za.
77 (87.5%)
Nie, to bez sensu.
4 (4.5%)
Nie mam zdania.
7 (8%)

Głosów w sumie: 82

Autor Wątek:  Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.  (Przeczytany 22865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:09:04 »
Dobry pomysł, ale tworzenie takich sceneri np. Oświęcim - Katowice (linia na której leży moja miejscowość), nie ma sensu. Z okolicy jestem tylko ja i taki problem pewnie nie jest tylko u mnie, w większości.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:11:07 »
Masz rację, do tego dodam iż nie małym wkładem w jakakolwiek scenerię, będzie miała osoba, która zajmie się tylko i wyłącznie modelowaniem budynków. Koledzy poczatkujący modelarze. Proponuję Wam zrobienie na maxa budynków. Gospodarstwa rolne, szopy stodoły, nawet wychodek ktoś kiedyś zrobił. Bloki mieszkalne, domki jednorodzinne, moze ktoś ma pomysł na prace modułowa? Np wykonałby model fikcyjny lub realny swojego podwórka? Jako inc do wklepania w trase. Brakuje w sceneriach kilku charakterystycznych obiektow, dzwigary dla sygnalizacji ksztaltowej, Jakies słupy wysokiego napięcia linii napowietrznej, Ostatnio popularne przekaxniki telefonii komurkowej itd... nawet płotki przeciwsnieżne ustawiane obok toru. To detale, bardzo urealniające scenerie. A więc drodzy koledzy modelarze - stawiamy budynki? Moze to być zwykły box z jakims dachem, o w miare realnych rozmiarach. Możecie ofocic nastawnie, i postarać sie ją wymodelować z boxów.

To Wy wszyscy możecie sprawić by Nasz symulator, który jest owocem cięzkiej i żmudnej niekiedy pracy, stał się bardzo realistyczny i bogaty w grafikę, prosta grafikę z ładnymi teksturami.

Powodzenia.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:13:04 »
Tylko, żeby taki płotek nie miał więcej poly niż jeden Eaos.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:14:48 »
Cytuj
Dobry pomysł, ale tworzenie takich sceneri np. Oświęcim - Katowice (linia na której leży moja miejscowość), nie ma sensu. Z okolicy jestem tylko ja i taki problem pewnie nie jest tylko u mnie, w większości.

Ale z Twojej okolicy mogą sie przydać detale, które z kolei ktoś wykorzysta w swojej scenerii. Moze jakiś ciekawy układ torów i stacji? Ciekawy tunel podziemny...

A powiedzcie mi czy ktokolwiek dotąd wykorzystał tramwaj w swojej scenerii? lezy sobie wagonik tramwajowy, a nikt go jeszcze nie wykorzystal. W symku jest wiele obiektów, tekstur itd nigdy nie wykorzystanych. Ponadto niewiem czy wiecie, ale mamy już ukres w modelach z teksturą, czemu go nikt nie wykorzystuje?

Cytuj
Tylko, żeby taki płotek nie miał więcej poly niż jeden Eaos.

Połóz na siebie 8 boxow z boku wygladajacych o tak >    //|||\\\ kazdy nie wiecej niz 8 vertexow i pokryj tekstura tga. Płotek nie musi byc 3d. Zobacz jak masz zrobiony płot betonowy, obecnie dostępny w symku.

A moze wiata na wskazniki?     nie więcej niz 4 boxy 2 nogi jedna poprzeczka i ukosny daszek. Ewentualnie 5 boxow > 2 nogi, jedna poprzeczka i dwustronnie spadzisty daszek.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 22:48:59 wysłana przez Akvin »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:28:24 »
Witam.

Powiem szczerze , że w ostatnim czasie myślałem nad takową mapką (o jakiej wspomniał @Monczan_SP32), z zaznaczonymi obszarami "działania" poszczególnych MK. W Symku tego czego brakuje najbardziej to realistyczne scenerie. Lekarstwem na taką sytuację może być sposób działania/współpracy jaki zaproponował @Ra i @Monczan_SP32 (oraz po trochu inni, których nie wymieniłem ;) ). Myślę, że warto porzucić zakorzenione przyzwyczajenia i pewną niechęć do nowości i kreatywnego działania. Oczywiście odezwą się głosy krytyki (a może nie? ;) ), że kiedyś też tak miało być i nic z tego nie wyszło, to po co zaczynać od początku. Otóż racja. Było, nie wyszło, ale może warto by spróbować jeszcze raz ? Przecież od tamtego czasu na forum przybyło wielu nowych użytkowników. Przypomnijcie sobie jakie szanse dawano takim użytkownikom, jak @Sigman, @Patrykos czy @GłowaWojtas  (przepraszam tych, których nie wymieniłem a im się to należy :) ).
Na początku ich działalności były głosy krytyki, pewnego niedowierzania czy nawet ignorancji. A zobaczcie co jest teraz.
Dlatego (moim zdaniem) warto spróbować. Jak nie wypali to trudno, ale jeśli się uda to będzie olbrzymi sukces, może nawet największy jaki był w historii Symka.
Na tym zakończyłbym moje rozważania :).


A co do projektu (żeby nie było, że się mądruje ;) a nic nie proponuje ze swojej strony ), mogę zaoferować:

-Zgodę na publikację dźwięków (przede wszystkim syren) z moich filmików z konta:
http://pl.youtube.com/user/tmechatronik

-Zdjęcia (w większości poglądowe) stacji, stacyjek i przystanków osobowych w rejonie Łodzi:

* Pabianice, Łódź Lublinek, Łódź Kaliska, Łódź Żabieniec, Zgierz, Zgierz Północny, Jedlicze Łódzkie, Grotniki, Chociszew, Ozorków.
* Łódź Chojny, Łódź Olechów.
* Łódź Fabryczna, Łódź Widzew, Łódź Andrzejów, Bedoń, Justynów, Gałkówek, Żakowice, Koluszki.

-Zdjęcia szlaków kolejowych między wymienionymi wyżej stacjami.
(termin realizacji zdjęć przy sprzyjających warunkach pogodowych to max 5 dni).

-Inne zdjęcia (na zamówienie ;) ) obiektów znajdujących się przy szlakach.
[w przypadku niektórych mniejszych obiektów mogę nawet dokonać ich pomiaru w celu wiernego odwzorowania w Symku]


Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:31:49 »
Patrykos, zapomniałeś o mnie:P Jestem z Ośw i mogę przygotować w weakendy fotodokumentację lini Osw-Kat od Ośw aż do Chełmu Śląskiego, linię Ośw-KrG do Libiążą, Ośw-Płaszów do Zatora, Ośw-CzDz do Brzeszcz. Planuję w najbliższym czasie zakup EOS'a, na razie cyfrowy kompakt.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:33:28 »
Epek, swego czasu zrobiłem model ławeczki peronowej, taki o:

http://img218.imageshack.us/my.php?image=awkaqd6.jpg
http://img137.imageshack.us/my.php?image=lawka2su0.jpg

Kilka boksów i po sprawie. Z racji, że nie mam aparatu nie mam zdjęć na tex. Jakby ktoś mógł wpaść na swoją najbliższą stację i zrobić kilka zdjęć, to jest dosłownie kilka minut roboty.

Na symkowych peronach brakuje np. koszów na śmieci czy pragotronów na stacjach węzłowych. To wszystko można zrobić, tylko potrzeba zdjęcia. Zawsze to urozmaici scenerię i doda realności jak mówi Włodek.

Pozdrawiam!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:36:40 »
Cytuj
Dobry pomysł, ale tworzenie takich sceneri np. Oświęcim - Katowice (linia na której leży moja miejscowość), nie ma sensu. Z okolicy jestem tylko ja i taki problem pewnie nie jest tylko u mnie, w większości.

Ale z Twojej okolicy mogą sie przydać detale, które z kolei ktoś wykorzysta w swojej scenerii. Moze jakiś ciekawy układ torów i stacji? Ciekawy tunel podziemny...

Otóż to, EP08-15. W sumie tego nie zaznaczyłem, ale miałem to na myśli także. Nawet jeżeli ktoś nie miałby ambicji na autentyczną trasę, to może najdzie go chęta, że np. o, jaki kiedyś jechałem tam, czy siam, to widziałem taki ładny dworzec, czy niezły tunel... i w tym momencie mapka, a potem PW z prośbą o foty ;)

Mówię cały czas o fotach, bo jak wspomniałem, modelarz ze mnie żaden. (Może jeszcze kiedyś Łaska Pańska zstąpi na mnie, i pojmę, jak to się robi) Ale jednocześnie chciałbym w dobrej wierze podkreślić to, co mówił EP08_15, modelarze również w cenie, bo komu inaczej by te foty podawać... No bo mamy trochę dziurę w planie. (Trasopisarz-Modelarz-Fociarz) Trasopisarz wie, gdzie jest fociarz, ale pośrodku jest jeszcze modelarz. Trasopisarz niekoniecznie musi robić modele, wystarczy, by je odpowiednio układał ;-)
Więc możę jakiś spis, tabela wszystkich symkowych modelarzy, dopisywali by się do niej sami, i spisywali listę przedsięwzięć, jakimi się zajmują w danej chwili. Żeby było wiadomo, kto ile ma na głowie, i kogo można poprosić o dany model, by nie było, że za mocno się obciąża jednego człowieka, podczas gdy drugi ma parę w łapach i nie ma jej jak zużyć ;-)

Jezu, co ja dzisiaj taki narwany, co pomysł, to dziwniejszy... Traktujcie to jako zarys, nie konkretny plan. Z resztą, ja nie chciałbym być postrzegany, jako ten, co tylko by dyrygował. Zdaję sobie sprawę, że to by było już ustawianie ludzi, i powinni chodzić jak w zegarku, by się to nie sypnęło (może nie szwajcarskim zegarku, ale...). I tutaj chciałbym wierzyć w dobrą wolę wszystkich, no i zrozumienie się nawzajem. By nie było bluzgów, "że ja czekam, bo tamten miał robić, a ten mnie pogania, bo czeka na mnie". ;-)

O, jeszcze dwa posty, jak pisałem! xD
No więc, ja jestem w stanie objąć swoim obiektywem tereny Skierniewice (moja siedziba ;-) ), Skierniewice-Rawka, i dalej w stronę Żyrardowa, oraz początek linii Skierniewice-Łuków do przystanku Puszcza Mariańska. Ogólnie kierunki, do których mogę dosięgnąć w razie potrzeby to od Skierniewic aż do Warszawy Zachodniej włącznie, ponieważ tam często jeżdzę, oczywiście koleją :D

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:37:10 »
A powiedzcie mi czy ktokolwiek dotąd wykorzystał tramwaj w swojej scenerii? lezy sobie wagonik tramwajowy, a nikt go jeszcze nie wykorzystal.
Była sceneria. Tramwajowo :]
Ciekawy tunel podziemny
W odróżnieniu od np. tunelu naziemnego :]
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 22:39:03 wysłana przez Żabek »
The Frog

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:39:27 »
Pokryj szczebelki teksturą drewna, np z ep01 z ramy okiennej. Te pionowe daj jakims metalem, w końcu to stelarz. I masz ławke. A co do kosza wystarczy box i tekstura siatki z płotu. Oczywiście box podwojny czyli od środka i z zewnatrz widoczny. A co powiecie na kwietnik? Obiekt tube pokryty np kostka jakaś i wewnatrz jakas kolorowa tekstura?

Cytuj
W odróżnieniu od np. tunelu naziemnego :]

Nie czepiaj się słów chodzi mi o przejście pod torami.

Zabek a przy okazji niewiem czy zauwazyłeś że od dawna masz już nowa wersję poprawionej wg twoich wytycznych loka 2E.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 22:49:52 wysłana przez Akvin »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Sierpnia 2008, 23:05:42 »
Użyłem kilku materiałów na próbę, ostatecznie wybrałem WoodGrayBrown1 i dach z EP02...

Efekt:
http://img120.imageshack.us/my.php?image=awkamf7.jpg
http://img513.imageshack.us/my.php?image=awka2ji1.jpg

Pozostawiam do oceny.

Piszę o tej ławce dlatego, że jest to dowód na to, że w krótkim czasie można stworzyć średniej jakości duperel do symka, który doda realizmu jakiejś scenerii. Niech z 10ciu zrobi różne duperelki i się tego nazbiera całkiem sporo...

Pozdrawiam!

No to jeszcze uŻyj słownika ortograficznego przed wysłaniem posta, wtedy będzie fajnie. Popraw tego byka.

Andrzej.


Edit:
Przepraszam za wpadkę, już poprawione.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2008, 08:44:26 wysłana przez mk1992 »

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Sierpnia 2008, 08:11:40 »
Obecnie tworzę do symka wagon EAOS (408W) oraz EAOS-w (430W) chętnie przyjmę od kogoś fotografie na tekstury, i poglądowe np. na podwozie

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Sierpnia 2008, 12:14:41 »
Zapraszam pod również pod ten wątek:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7853.msg81074.html#msg81074
Mogę zająć się tworzeniem stacji.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Sierpnia 2008, 12:29:48 »
Ponieważ dostajemy dużo Waszych PW, z prośbą o dodanie do grup BETATESTER czy DEVELOPER informuję, że takie prośby są ZAWSZE rozpatrywane negatywnie. Administracja na bieżąco monitoruje Wasze zaangażowanie, i podejmuje decyzję o ewentualnym dodaniu do grupy BT czy DEVS. Jak widać kilka osób zostało zauważonych, i teraz będziemy monitorować postęp Waszych prac.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Sierpnia 2008, 15:09:18 »
Witam

Jak wszyscy wiemy wstawianie drzew lub innych tzw. "passive objects" w 3dsmaxie zajmowało dużo czasu gdyż za każdym razem trzeba było kliknąć "Create" i tak dalej... następnie trzeba było ręcznie ustawić wysokość obiektu, tak żeby był dobrze dopasowany do terenu.

Jako, że w mojej, obecnie tworzonej trasie (o nazwie roboczej "Tunel") znajduje się wiele drzew, domków... na terenie stworzonym z pomocą danych SRTM, co za tym idzie jest on kwieciście wyprofilowany, musiałem stworzyć coś co dałoby mi możliwość szybkiego wstawianie tych obiektów.

Wpadłem na pomysł zrobienia narzędzia do wstawiania tych elementów. W chwili obecnej ten niby-edytor potrafi otworzyć scenerię (*.scn, *.scm) i można za jego pomocą wstawiać "passive objects", które już automatycznie dopasowują się do wysokości terenu w danym miejscu.

Osoby bardziej zainteresowane zapraszam na gg.

I jeszcze załączę screeny, wykonane na scenerii testowej. Dla ciekawskich: wstawienie drzew zajęło mi 23 sekundy.
-//-

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Sierpnia 2008, 15:14:01 »
Dobry pomysł, tła też by załatwiły sprawę. Jeśli potrzeba, mogę porobić tła z jakimiś łąkami, lasami itp.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Sierpnia 2008, 20:11:17 »
[...] A co do kosza wystarczy box i tekstura siatki z płotu. Oczywiście box podwojny czyli od środka i z zewnatrz widoczny. A co powiecie na kwietnik? Obiekt tube pokryty np kostka jakaś i wewnatrz jakas kolorowa tekstura?
Witam!

Swego czasu porobiłem parę detali /kwietnik - gazon.t3d, zewnętrze concrete1.tga, zawartość replacableskin; kubeł z rączką w złym miejscu - kubel.t3d, całość MetalPlateDirt1.tga + zawartość; słup ogłoszeniowy - slupogl.t3d, tekstura "własna"; Trzepak - trzepak.t3d, całość do bodajże 200m MetalPlateDirt1.tga, ponad 200m - 4 trójkąty i mała tekstura; Dwustronna reklama 5X2 - reklama.inc i 3X2 OIDP - reklama2.inc/.

Screeny w załączniku, link:
http://www.eu07.pl/userfiles/detal.rar

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Sierpnia 2008, 20:35:15 »
Dordzy koledzy i przyszli twórcy. Na priv nadsyłacie mi propozycje. Mam mały pomysł. Zbierzmy listę projektów. Co nam potrzeba z taboru, budynków itd. Pozbierajmy materiały. Kto ma do czego dostęp a czego nie mamy w symku. Jeden z kolegów zaproponował lokomotywę br232. Nie ma problemu. Robimy ale zbieramy też materiały zwłaszcza fotograficzne. Osobiście też mi się podoba BR232. Jestem za. Ale przypominam, współdziałamy razem wszyscy. Jeśli posiadasz zdjęcia na teksturę to możesz pmóc i bardzo przyspieszyć tworzenie modelu. Mając zdjęcia, poskładaj do kupy cały bok, osobno czoło. Umieść to na jednej teksturze. Zrob pole np na dach. Umieść zdjęcie zapalonej i zgaszonej lampy białej i czerwonej (headlamp/endsignal on/off).
Nie chodzi o to byście za mnie wszystko odwalali, poprostu chodzi o to by przyspieszyć tworzenie. Pamietajcie też że wózek 3d pożera sporo fps jesli nie ma foty płaskiej na teksturę.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Sierpnia 2008, 09:48:23 »
Ja ze swojej strony mogę zaoferować fotki na tekstury wnętrza i kabiny EN81 - jeżeli by ktoś reflektował to proszę dać znać ;)