Ankieta

Czy podoba Wam się idea projektu ?

Tak, jestem za.
77 (87.5%)
Nie, to bez sensu.
4 (4.5%)
Nie mam zdania.
7 (8%)

Głosów w sumie: 82

Autor Wątek:  Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.  (Przeczytany 22880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Witam.

Piszę ten temat w dziale Propozycje, gdyż chciałbym zaproponować pewien projekt. Projekt „Wspólna Twórczość”. To temat do przedyskutowania. Na razie nie jest wiążący.

Celem projektu byłoby zbliżenie zwykłego użytkownika forum do twórcy dowolnego dodatku. Jestem zwolennikiem pracy zespołowej, czego ostatnio bardzo u nas brakuje. Chciałbym by powrócił dawny duch współpracy. Nie tylko Bugsa z Devs. Chciałbym by przeciętny użytkownik także był autorem danego dodatku. Np. user chciałby mieć w symku swoją ulubioną lokomotywę, czy wagon. Nie ma problemu, jednak nie za darmo. Jeśli coś byś chciał, to pomóż. Chodzi o to by przeciętnych użytkowników zachęcić do współpracy z obecnymi twórcami.  To użytkownik by proponował, co potrzeba, a modelarz by modelował, ściśle współpracując z użytkownikami. Dość pracy w zaciszach, tak by nikt tego nie widział. Oczywiście to moje skromne zdanie. Chciałbym prosić Was wszystkich o wypowiedzenie się na temat pomysłu.

Cel:
Użytkownik angażuje się w proces tworzenia dodatków. Pomaga twórcy w osiągnięciu celu. Staje się współautorem dodatku. Użytkownik nie musi umieć modelować lub tworzyć tekstury, wystarczy, że dostarczy materiały, lub będzie swoją wiedzą kierował ręką twórcy np. przez forum lub GG.  Współpraca może doprowadzić do tego, że zwykły użytkownik sam zacznie modelować lub tworzyć cokolwiek, stając się kiedyś twórcą. W niektórych przypadkach także zacznie pojmować system działania symulatora od strony technicznej. Na forum krąży opinia, że jest podział na użytkowników zwykłych i Vipy, celem będzie także zatarcie tych granic, ponieważ każdy teraz mógłby stać się tym „Vipem”. Najbardziej aktywni będą z czasem awansować do działów „Bugs”, czyli betatesterzy a w efekcie jak już sami zaczną tworzyć, lub posiądą dużą wiedzę o symulatorze to i do grupy „DEVS” czyli twórcy dodatków.


Proszę o wypowiedzenie się twórców, którzy byli by chętni do tego typu współpracy. Ja zgłaszam się, jako pierwszy. Jako pierwszy element wspólnego projektu była by jednostka serii  EN94. Pewne osoby już dostarczyły materiały na fototeksturę a inne już z nich wykonały wstępne plany mapowania dla pudła. To skłoniło mnie do refleksji nad tym pomysłem i projektem. Tym bardziej, iż wcześniej byłem bardzo zniechęcony robieniem czegokolwiek.

Pozdrawiam serdecznie, liczę na otwartą dyskusję.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:00:07 »
Jestem jak najbardziej za. Mam nadzieję na rzeczową dyskusję, jednocześnie proszę o nie zaśmiecanie wątku ! Może, ujawni nam się jakiś ukryty talent ?
Pozdrawiam

Offline Gagarek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 127
  • JESTEM TROLEM
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:02:14 »
Od razu zaznaczam, że mogę focić na tekstury SA108-007 i 009 :D Mnie się to podoba, mam jak wykonać zdjęcia na tekstury, mogę robić trąbki (niestety tylko Szynobus, Gagar, lub czasem Stonka). Mam nadzieję, że o to chodzi autorowi ;)

Pozdrawiam

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:05:21 »
Pomysł bardzo dobry :)

Ja oferuję się w przerabianiu całych dźwięków na poszczególne fragmenty (przykładowo: start syreny, trwanie, koniec). Wiem że to nie wiele, ale też chcę coś zrobić dla rozwoju symulatora.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpnia 2008, 22:07:07 wysłana przez Marcin1992 »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:05:35 »
Witam. Swój głos oddałem oczywiście ZA! Pomysł świetny i dobrze przemyślany.

Taka pomoc niekoniecznie musi dotyczyć się modelów czy zdjęć na tekstury ale również sceneri. Jako uczący się dopiero trasopisarstwa wiem, że jest to ciężka robota i trudno jest cokolwiek zrobić bez pomocy doświadczonych osób.

Mogę służyć pomocą przy robieniu scenerii. Czasem jednak sam takiej pomocy potrzebuję i oczekuję.

Pozdrawiam!

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:07:21 »
Na warsztacie mam obecnie kabinę ASF (zostały pivoty), szynobus SA108 (czeka na nowe mapowanie ode mnie, co za tym idzie nowa tekstura), nowy model kabiny ganza (zostaje tylko stare pudło), kabina zmodernizowanego M62 (chodzi o tę wersję, zostało dodanie nowych kontrolek, mmd, i kilka innych drobiazgów).
Pomagać mogę w modelach tj. optymalizacja, pomoc oraz modelowanie elementów + jakby było zapotrzebowanie - taboru.

http://i35.tinypic.com/2dj2pah.jpg - kabina zmodernizowanego M62, prace oceniam na 65%,
http://i33.tinypic.com/faorya.jpg  - ulepszenie modelu poprzez dodanie kilku(nastu) elementów + kabina (wózek akumulatorowy ASF)
http://i37.tinypic.com/15qt769.jpg  - nowa kabina ganza, sporo jeszcze zostało. pozostało pudło kabiny, półka pod nastawnikiem, hamulcami.
http://i36.tinypic.com/2r6oepd.jpg  - SA108, widoczny jeden z członów, pozostało: nowa tekstura, zamienienie lamp 3D (okazały się niewypałem) na standardowe 2D, wózek.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 23:42:58 wysłana przez Bombardier »

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:08:20 »
Przykro mi serdecznie, ale taki pomysł to raczej bagno. Było takich zresztą już kilka i wszystkie skończyły się na starcie.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:14:31 »
Kolego El Mecánico masz rację. Tak było. Chcę by była to kolejna szansa dla userów. Ja jako twórca co prawda początkujący, chciałbym by zwykli uzytkownicy współpracowali ze mną przy tworzeniu dodatku. Widzisz to jest tak użytkownik chce i w tym współdziała, wspomaga a nie tylko chce i czeka.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:30:19 »
Ja mogę pomóc przy projektach lokomotyw 181 i BR 232 w zdjęciach na tekstury.

Również mogę tworzyć tekstury dla powstających modeli.

No i bym zapomniał - mogę również obfocić wagony, które by były w trakcie tworzenia.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 09:49:50 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:38:11 »
Osobiście mogę zająć się sprawdzaniem błędów oraz wprowadzać poprawki do modeli lokomotyw elektrycznych oraz spalinowych. Również oferuję pomoc w obróbce dźwięków.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpnia 2008, 22:59:41 »
Ja z góry przepraszam za czarnowidztwo, ale to nie jest najlepszy pomysł.

Ja wiele razy prosiłem, żeby ktoś włączył się w projekt PMP-PW. Dawałem skriny, próbki trasy, dema, wyprodukowałem 443V dla ogółu, żeby nie było że nic nie robie tylko po prośbie chodzę. I co? Zespół jaki był taki jest. Nie ma komu robić modeli do scenerii, nie ma komu tworzyć taboru (ba, nawet materiały muszę zbierać praktycznie sam) i termin wydania się przeciąga w nieskończoność. Miałem nadzieję, że 08.08.08 coś się uda wypuścić na wzór zeszłorocznego 07.07.07 ale niestety, nie wyszło. Wszystko dlatego, że modele robią tylko dwie osoby, w tym ja :)

A więc skoro mnie się nie udało to i źle wróżę całemu przedsięwzięciu.

Żabek
The Frog

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sierpnia 2008, 23:01:53 »
Żabek, właśnie po to powstał ten pomysł.
Pozdrawiam

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sierpnia 2008, 23:03:19 »
Myślę, że to trochę wyważanie dawno otwartych drzwi. Tworząc każdy model współpracuję z pewną grupą osób, które znają się na tworzonej maszynie o niebo lepiej niż ja. Dobrym przykładem jest EP05, o której nie miałem zielonego pojęcia gdy zaczynałem robić kabinę (gdybym to pojęcie miał to nigdy bym się tego nie podjął). Dzięki pewnym osobom udało się to jednak lepiej lub gorzej wykonać. Zatem taki model współpracy funkcjonuje już od dawna. Kwestia tego, czy ktoś z tych osób sam kiedyś w przyszłości stanie się modelarzem itp. to już jedynie kwestia jego chęci. Właściwie nie wiem do czego taka dyskusja ma doprowadzić, bo przecież każdy kto chce może każdemu pomóc oraz sam podjąć jakąś formę twórczości. W tym wątku padnie wiele deklaracji pomocy, fotografowania, zbierania materiałów itd, ale 90% z nich to tylko słowa rzucone na wiatr. Wspomnę po raz kolejny legendarną już prośbę o zdjęcia na tekstury EP09 ;). Choć ta w rezultacie dała po roku pewne owoce i kilka maszyn już jest sfoconych.
Reasumując, idea bardzo szlachetna, wokół moich projektów od dawna funkcjonująca. Jeśli inni modelarze nie spotkali się z takim wsparciem innych to może ten wątek sprawi, że od teraz będzie inaczej. Chociaż myślę, że każdy z modelujących ma podobne doświadczenia jak ja.
Pozdrawiam i powodzenia!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sierpnia 2008, 23:53:28 »
Myślę, że w temacie taboru to Symulator zostaje pomału nasycony. Przydała by się współpraca w robieniu scenerii realistycznych. Tu widzę kilka dziedzin do pomocy:

1. Zdjęcia obiektów na tekstury (nastawnie, budynki stacyjne, zdjęcia poglądowe).

2. Testowanie zakresu widoczności obiektów. Np. myślę, że bardzo dużo FPS dałaby optymalizacja trakcji. Pomysł ten kołacze mi się od 2 miesięcy, ale nie mam czasu tyle, żeby do niego usiąść na dłużej.

Obecnie widoczność trakcji jest ustawiona na maksimum (-1 albo 1000m w modelach). Trzeba wstawić w scenerię trochę słupów i narysować rodzaj linijki (jakieś znaczniki co 5-10 metrów). Następnie sprawdzić FPS. Zmieniając odległość wg linijki dobrać odległość, przy której poszczególne elementy trakcji mogą znikać. Wstawić tę odległość i zmierzyć FPS. Tak trzeba dobierać odległości, żeby znikanie elementów nie było mocno zauważalne. Ewentualnie szczegółowy model zastępować w pewnej odległości uproszczonym. Trzeba to przetestować w różnych konfiguracjach (z różnym terenem, torami, wagonami w tle). Umiejętność modelowania nie jest potrzebna, trzeba tylko wiedzieć gdzie w modelach są zakresy widoczności i eksperymentować przez parę godzin. Być może zamówić u kogoś uproszczone modele, którymi można by zastąpić trakcję (słupy, wysięgniki) widziane z większej odległości. Albo użyć rysowania linii, które dosyć łatwo opanować.

3. Kolejny temat do testów, dla bardziej zaawansowanych: tła. Kwestia zrobienia wielu zdjęć w terenie (np. mała stacja), a następnie wstawienia ich jako tekstury widziane z większej odległości. Trzeba dobrać optymalną rozdzielczość, odległość z jakiej ma to znikać przy zbliżaniu się, pobawić się z różnymi ustawieniami kątów, jasnościami itd. Innymi słowy, opracować najlepszy sposób na podniesienie FPS w ten sposób. Zamiast zdjęć z terenu, mogą być screeny wzięte z symulatora (potrzebne są narzędzia do obracania, przycinania, zmiany kontrastu itd.). Wymagana jest umiejętność wstawiania w scenerię trójkąta/prostokąta z teksturą i dużo czasu na eksperymenty.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpnia 2008, 23:56:51 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Sigman

  • Gość
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpnia 2008, 00:07:01 »
Witam,

Pomysł bardzo mi się podoba, coś takiego jak wyżej zostało opisane oczywiście już miało miejsce, ale bezpośrednia zachęta do pomocy może przynieść pozytywne skutki w postaci większej ilości materiału na dodatki.

Teraz mogę zaoferować swoje umiejętności.
Umiem tworzyć tekstury w pełnym zakresie, tzn. sam zrobić zdjęcia, stworzyć teksturę na podstawie istniejącego mapowania, a także stworzyć całkiem nowe mapowanie dla nowego modelu, co robiłem już kilka razy. Oczywiście chętnie przyjmę od każdego zdjęcia na tekstury wszelkiego taboru, szczególnie na M62/ST44, SM42, SU42, SP42, SM48/TEM2, SU45 oraz wszystkich wagonów.
Mogę również tworzyć tekstury różnych obiektów, np. lasów, drzew, budynków i innych elementów scenerii.

Mogę także pomóc przy obróbce dźwięków do symulatora.

W miarę możliwości mógłbym również pozyskać wymiary i zdjęcia kabin różnych lokomotyw, np. TEM2, T448p, SM30.

Pozdrawiam,
Sigman.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpnia 2008, 10:03:51 »
Witam. Świetny pomysł
Chętnie nawiążę z kimś współpracę. Mogę modelować różnorodne modele do scenerii (materiały na fototekstury potrzebne :D) oraz pomagać przy modelowaniu, ustawianiu pivotów, mapowaniu. Umiem też stworzyć teksturę, w tym też mogę komuś pomóc. Pomogę także skonfigurować MMD i niektóre wpisy w chk.

Dysponuję także planami następujących wagonów:

Węglarka 3W, Cysterna 5R/1 (Rh), Cysterna 32Rb (Zces), Szutrówka 59/2WS (Wddah, Fll), Samowyładowczy 204V (Flls), Grucha 220S (Us, Ucs), Pojemnikowy 401S (RRph, Ua(s)), Eaos 408W, Koleba 409Va (Fa), Cysterna 413Ra (Zagks), Eanos 415W, Cysterna 419Ra(zaes), Cysterna 419S (Uacs), Cysterna 425Ra (Zags), Cysterna 426R(zacs), samowyładowczy 426Va (Faccs), Samowyładowczy 430S (Tadds), Eaos-w (430W), Cysterna 437R (Zaes), Cysterna 438R (Zacs), Zbiornikowy CWL26 (Rcah, Ucs)

Oraz schematami stacji:
Jaworzno Szczakowa, Sosnowiec Maczki, Jaworzno, Brzeźnica n. Wartą, Gałkówek, Gozdnica, Jeleń, Kalisz Pomorski, Kamienica Królewska, Kolbudy, Kozuby, Krosno Odrzańskie, Miejska Górka, Nowe Drezdenko, Piława górna, Płyćwia, Stryków, Wałcz

Może sie przyda :D, pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 10:19:20 wysłana przez GłowaWojtas »

Offline Ajusto

  • Wiadomości: 150
  • Notatnik;] A nawet ostatnio trasy tworze;]
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpnia 2008, 10:06:11 »
Witam,
Mi też się pomysł podoba.

Ja ze swojej strony mogę zaoferować pomoc przy obróbce dźwięku, znam się dość w *.t3d kabin i loków(ale bardziej kabin;]),
*.mmd też. Z trasopisarstwa to jako takiej pomocy nie mogę za bardzo zaoferować bo dopiero się uczę. Powiem krótko - prostą scenerie z kilkoma prostymi eventami jestem w stanie zrobić.
Tekstury kabin też dobrze mi wychodzą, a tekstury loków... jeszcze nie robiłem tekstury loka ale mniej więcej wiem jak się do tego zabrać. No i to w czym jestem chyba najsłabszy;] MODELOWANIE. Jakiś domek do scenerii albo prosty element do kabiny (typu popielniczka, czy inne prostsze rzeczy)jestem w stanie zrobić, ale tylko tyle (czyli nie wiele:]).

Pozdrawiam!

Offline rusek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpnia 2008, 10:27:20 »
Modelowanie w 3Dsie, obróbka w notatniku modeli w .T3d, na tym się znam troszkę i mogę pomóc, narazie na warsztacie mam Tkt48 (ok. 80% i cała do oteksturowania), aktualnie pracuje nad kabiną do SU45, coś tam grzebie przy SP32, mam zaczęty projekt Class66 (ok. 10-15%), w odległych planach chce zrobić Ls1000-002 bo mam (myślę) nawet dobre materiały. Wykańczanie modeli w notatniku (szczególnie detale w kabinach).
Marek Margasiński <Marek 1991, ET221166>

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpnia 2008, 12:30:43 »
A ja moge pomóc ''doraźnie'' przez GG przy sceneriach czy też układaniu trakcji, takie tam problemy. Nie mam czasu na wykonywanie czego kolwiek ale pomoc typu jak zrobić coś to bardzo chętnie.

Pamiętam ten wspaniały rozkwit można powiedzieć RENESANS symka na przełomie 2005/2007 rok tak pięknie wszystko szło.

A teraz założe się każdy czeka na SPT i mamy jakby taki lekki spadek PKB na forum. No nic pozdrawiam i jak coś służe pomocą.

Myślę, że w temacie taboru to Symulator zostaje pomału nasycony.

A jeszcze podbijarka by się przydała, Sokorius zaczoł robić ale widziałem tylko screeny a tak mi jej brak. Sam się chciałem porywać na nią ale jestem za cieńki w modelowaniu na profesjonalnym poziomie, ja moge robić modele ''krzakowe'' jak to youBy kiedyś zaznaczył. Ale podbijarke by zrobić można bo kto będzi eremontować szlaki? Pomyślcie o tym.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 12:35:26 wysłana przez bohunIC »

EU07-033

  • Gość
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpnia 2008, 12:46:36 »
Ze swej strony tradycyjnie już służę materiałami na tekstury czyli fotografie lokomotyw, wagonów i nie tylko.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 13:06:14 wysłana przez EU07-033 »

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpnia 2008, 13:05:10 »
Mogę pomóc przy tworzeniu i obróbce dźwięków, pisaniu eventów oraz pisaniu i edycji plików mmd.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpnia 2008, 13:57:56 »
Skoro tyle chętnych do pomocy to w takim razie rzucam propozycje. Autobusy szynowe - sa101 102 121. kto ma możliwość to proszę o zdobycie wymiarów i sfotografowanie poszczególnych członów. Mile widziane zdjęcia starych zółtych i czerwonych wersji.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sierpnia 2008, 14:29:09 »
Skoro tyle chętnych do pomocy to w takim razie rzucam propozycje. Autobusy szynowe - sa101 102 121. kto ma możliwość to proszę o zdobycie wymiarów i sfotografowanie poszczególnych członów. Mile widziane zdjęcia starych zółtych i czerwonych wersji.
Jeżeli ktoś dostarczy mi jakiś filmik z w miarę dobrej jakości dźwiękiem z którymkolwiek z tych pojazdów to postaram się zrobić do niego dobrze brzmiące dźwięki wraz z odpowiednimi wpisami do mmd.
Film musi być nagrywany wewnątrz składu.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 14:33:36 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 14:57:10 wysłana przez JONIN_EZT »
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 14:50:20 wysłana przez Szociu »
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Sierpnia 2008, 17:07:19 »
Ok na temat tych szynobusów porozmawiamy w dziale "Na warsztacie"  Ukończę EN94 przynajmniej jedna wersję i zabieramy się za szynobusy. Kazdy projekt będzie miał swój watek w dziale warsztat. Tam podyskutujemy o mmd chk i dźwiekach. A co do dźwieków to mile widziane coś dla EN80 i EN94.

Tym czasem powróćmy do tematu i propozycji ogólnej współpracy.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2008, 17:08:57 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Sierpnia 2008, 18:45:43 »
Włodku wracając do tematu babci i jej dźwięków, to dźwięk syrenki/trąbki można by wykorzystać z istniejącego już dźwięku do ST44. Podobieństwo jest wręcz porażające. ;)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Sierpnia 2008, 21:00:13 »
http://i35.tinypic.com/2dj2pah.jpg - kabina zmodernizowanego M62, prace oceniam na 65%,
http://i33.tinypic.com/faorya.jpg  - ulepszenie modelu poprzez dodanie kilku(nastu) elementów + kabina (wózek akumulatorowy ASF)
http://i37.tinypic.com/15qt769.jpg  - nowa kabina ganza, sporo jeszcze zostało. pozostało pudło kabiny, półka pod nastawnikiem, hamulcami.
http://i36.tinypic.com/2r6oepd.jpg  - SA108, widoczny jeden z członów, pozostała nowa tekstura, zamienienie lamp 3D (okazały się niewypałem) na standardowe 2D.

No, no. Będą z Ciebie ludzie :) Ciekawie sie zapowiada.
Pozdrawiam

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Sierpnia 2008, 21:56:21 »
Jak powiedział Ra, więcej osób mogło by się wykazać przy foceniu scenerii... (Z taboru tak naprawdę brakuje tylko jeszcze SP32, ED59, ED74 (wiem, dwie ostatnie kwalifikują się ze swym rozruchem do exe, którego nie ma ;P ) i mamy całą gamę współcześnie na pkp używanych lokomotyw kompletną ;-) )
Wypowiedź Ra jest bardzo trafna, ponieważ userzy będąc rozsianymi po całej Polsce, mają dostępny wokół siebie pewien obszar, niewielki, ale przy odrobinie zgrania się ziarnko do ziarnka... Szacuję, że około 40% tras w Polsce jest do zrobienia tą metodą. Lepsze to niż nic ;-)
Załóżmy, że miała by powstać trasa Łódź-Warszawa. Zbieramy ludzi, którzy mieszkają w pobliżu jej przebiegu, i ustalamy, kto jaki ma "zasięg" w terenie z możliwością w miarę ciągłego dostarczania fot i informacji nt. przebiegu trasy. Ja do 3dmaxa czy podobnych wynalazków talentu od Boga nie dostałem, ale aparat trzymam w dłoni pewnie i skutecznie ;-) A trasopisarz tworzyłby sobie spokojnie, odwołując się z mapą w ręku, do kogo trzeba. Każdy byłby odpowiedzialny za swój teren, więc cięgi za opóźnienia czy niedociągnięcia spadały by konkretnie do danej osoby :D Więcej, przecież niektóre trasy się ze sobą krzyżują. Dany user mógłby focić dla wielu trasopisarzy, bo dane, kto gdzie ma swój "zasięg" były by publiczne. Mógłbym podjąć się zebrania danych i wydania odpowiedniej mapki kto gdzie może fotę strzelić, dla Twórców Tras :-)
Była by współpraca użytkownik-twórca? Byłaby. O wiele więcej osób było by użytkownikiem, i twórcą zarazem.
ps. Jeżeli pieprzę teraz jakieś farmazony bez sensu, to przynajmniej pieprzę z ideą :P

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Projekt „Wspólna Twórczość”. Propozycja dla użytkownika i twórcy.
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Sierpnia 2008, 22:06:18 »
Dobrze mówi! Polać mu! Popieram pomysł Włodka. Ja ze swojej strony mogę zaproponować wszelkiego rodzaju zdjęcia, czy to taboru czy infrastruktury kolejowej linii E-65 Warszawa-Gdynia na odcinku powiedzmy Iława Główna-Gdynia Główna może nawet i dalej w stronę Warszawy, ale dopiero po wakacjach, bo teraz jestem bardzo zajęty.
W razie czego w profilu jest moje gg. Piszta jak coś potrzeba.
Pozdrawiam Wszystkich, którzy mają jakiś wkład w rozwój Symka!
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz