Autor Wątek:  Trąbka-"samoróbka"  (Przeczytany 4044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gagarek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 127
  • JESTEM TROLEM
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Trąbka-"samoróbka"
« dnia: 14 Lipca 2008, 19:18:40 »
Witajcie.

Dawno nie pisałem, nie miałem większych problemów z Symkiem, a paczka KURS'a90 z Dizelpackiem i SU45 MKaczego mi starczyła ;) Ale zachciało mi się pobawić dźwiękami. Wcześniej zmieniałem trąbki (znalazłem na Chomiku profil, który miał te trąbki, ale już go chyba nie ma), ale teraz zachciałem własnej. Nie mam okazji nagrać trąbki od Gagara, ale odkryłem z jakich dźwięków się ona składa(ten białostocki, odnowiony, nie pamiętam numeru). Nagrałem więc te dźwięki, podmieniłem nazwy i  wkleiłem do folderu MaSzyny... no i bęc. Błąd "cannot find:trąbka Gagara (nazwa trąbki, wyjechałem, nie mam tu MaSzyny, więc nie sprawdzę). Nawet nazwałem inaczej i zmieniłem wpis w ST44_new.mmd (czy jakoś tak). Ale z Internetu ściągnięte trąbki od Siódemki i od Byka działają (pod nazwą Horn-1 i Horn-2). W środę już wracam do domu, to podam więcej szczegółów ;)

Pozdro.
Gagarek

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Trąbka-"samoróbka"
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipca 2008, 19:36:05 »
(...) wkleiłem do folderu MaSzyny... (...)
Dokładnie do folderu "sounds" w MaSzynie się wkleja dźwięki...

(...) Błąd "cannot find:trąbka Gagara (...)
A zmieniłeś wpisy w MMD gagara na nazwy, jakie mają te pliki z Twoją nową syreną?

To wg mnie jedyne przyczyny niedziałania dźwięków...

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Trąbka-"samoróbka"
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipca 2008, 20:11:41 »
I jeszcze jedna najważniejsza rzecz. Jesteś pewien, że dźwięk z tą trąbką masz podzielony i zdefiniowany w MMD na: trąbka-start.wav trąbka-trwa.wav trąbka.stop (przykładowa nazwa). Bo jeśli masz nagrany tak, że masz go jako jeden plik z trąbką no to on Ci nie będzie w symku działał.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Trąbka-"samoróbka"
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipca 2008, 20:28:43 »
Najważniejszy jest format pliku i jego częstotliwość!
Szybkośc transmisji bitów              88/176kb/s
Rozmiar próbki audio                     8bitów
Kanały                                       1(mono)
Częstotliwość próbkowania audio    11/22 KHz
Format dzwięku                           PCM
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Trąbka-"samoróbka"
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipca 2008, 20:33:21 »
Pamiętaj, że nazwy plików nie mogą mieć spacji...

Offline Gagarek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 127
  • JESTEM TROLEM
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Trąbka-"samoróbka"
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipca 2008, 23:35:58 »
Kacu: No tak, małe niedopatrzenie ;). W "eSPeTa" już trochę gram ;]. A nazwałem tak jak jest nazwana oryginalna z Dizelpacka.
ST44-003: Nagrałem jeden plik, potem go skopiowalem i wkleilem jako plik.wav, plik(2).wav, plik(3).wav Pierwszy zostawiłem (nagrywanie włączyłem w trakcie, gdy już grałem) Drugi wziąłem: stopniowo zwiększ głośność, a ostatni Zmniejsz głośność,
Mihau_PCC: Uuuu, cienko będzie z tym... Nagrywałem tą systemową nagrywarką, więc nie wiem, jak to jest. Potem dodałem do Windows Movie Maker i obrobiłem (zwiększ/zmniejsz głośność) te pliki. Potem ten plik *.wma (bo chyba taki jest, jak się utworzy plik filmowy z WMM) i przemieniłem typ (mam odkryte typy plików) na *.wav. Tu zrobiłem źle ;/ Przyjadę do domu, to nagram jeszcze raz i wyślę Ci, abyś obrobił. Tam na GG, lub inne PW napiszę ;)

Dzięki wszystkim za odpowiedź ;)
Pozdro ;)