Autor Wątek:  Wydzielone z "Zjazd miłośników kolei"  (Przeczytany 4481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wydzielone z "Zjazd miłośników kolei"
« dnia: 04 Czerwca 2008, 15:10:40 »
Taka ciekawostka... a raczej przestroga.. jeśli chodzi o pobyt w Katowicach:

http://www.itvp.pl/pub/stat/common/view?object_type=video&object_id=35944

Wydzielam.
Akvin

« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2008, 19:19:03 wysłana przez Akvin »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwca 2008, 15:34:58 »
W takim razie każdy obecny w ramach wyposażenia zlotowego zabiera kijbola albo gazrurke:D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwca 2008, 16:39:39 »
Niestety mam problem z przeglądarkami i nie mogę otworzyć żadnego filmu na stronach innych niż YT, wrzuta itp... choć ciekawi mnie o czym jest ten materiał ;)

Tak, czy siak nie ukrywajmy tego - Katowice to najniebezpieczniejsze miasto w Polsce.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwca 2008, 16:39:52 »
Taka ciekawostka... a raczej przestroga.. jeśli chodzi o pobyt w Katowicach:
Jedźmy gdziekolwiek indziej, bo tylko w Katowicach kradną ;) Nie no, problem istnieje ale nie tylko w Katowicach, sam we Wrocławiu miałem podobną sytuację. Z kolei niech nikt nie myśli że przez katowicki dworzec nie da się przejść nie będąc okradzionym bo wielokrotnie tam bywałem i sam i w dwie osoby, o różnych porach dnia i nocy, często fotografując i nigdy nie miałem dotychczas żadnych nieprzyjemności. Dworce same w sobie maja niestety to do siebie że trzeba mieć oczy dookoła głowy i po prostu uważać. Czy to w Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Opolu czy Warszawie.   Pzdr.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwca 2008, 16:58:53 »
El Driver:
Zamiast Ciebie zrobi to policja/ochrona/SOK, który jest prawie nonstop obecny na dworcu ;)

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwca 2008, 17:07:35 »
El Driver:
Zamiast Ciebie zrobi to policja/ochrona/SOK, który jest prawie nonstop obecny na dworcu ;)

W reportażu była mowa o tym że SOK i prywatna firma ochroniarska są bezradni w tej sprawie i wypowiadał się kierownik pociągu który zna 21 osób o tym charakterze działania.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwca 2008, 17:12:08 »
Aha ;) To to inaczej stawia sprawę :)

guest1206

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:15:06 »
SOK i prywatna firma ochroniarska są bezradni w tej sprawie
I to jest najbardziej denerwujące w całej sprawie. Bandzior ma większe prawa, niż ofiara. Złodzieje czują się bezkarni, bo mają ku temu powody.
W ograniczeniu kradzieży pomogłoby zainstalowanie monitoringu na dworcu i na peronach, jak to jest np. w Krakowie.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:42:30 »
OK wiem, że dzięki temu temat odżył, ale lepiej taką dyskusję zakończyć, gdyż możemy tym innych kolegów forumowiczów zniechęcić do przyjazdu do Katowic. Swoją drogą, Ja nawet po 20:00 boję się z peronów schodzić nawet, jak mam godzinę na przesiadkę.

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:04:52 »
(...)gdyż możemy tym innych kolegów forumowiczów zniechęcić do przyjazdu do Katowic(...)

Bez urazy ale ja już się zniechęciłem....
...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:06:01 »
Ok, w takim razie na zakończenie dyskusji o bezpieczeństwie na stacji Katowice i nie tylko dodam swoje kilka groszy:
Również byłem kilka razy na tym dworcu, przesiadałem się i na szczęście  nie okradziono mnie. Ale jeśli była by taka sytuacja teoretycznie i zorientowałbym się szybko o kradzieży to nie bałbym się zawiadomić policji a tym bardziej gróźb, ponieważ nie ma dla mnie nic bardziej bezczelnego jak naruszenie świętego prawa własności. Nie chciałem nikogo zniechęcać do udziału w zlocie.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:11:19 »
nie bałbym się zawiadomić policji.

Na policje odrazu(blee) :).
...

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:12:26 »
Taka ciekawostka... a raczej przestroga.. jeśli chodzi o pobyt w Katowicach:

http://www.itvp.pl/pub/stat/common/view?object_type=video&object_id=35944
Tego typu programy telewizyjne mają to do siebie, że dany problem przejaskrawiają o około 70%. Tak jak główny bohater reportażu (ów tajemniczy student) dojeżdżam do Katowic kilka lat codziennie. Muszę stwierdzić, że ma on wyjątkowego pecha lub ja mam szczęście, bo osobiście się z takimi drastycznymi  sytuacjami jeszcze nie spotkałem. Słyszałem jednak tego typu opowieści od kilku osób. Kilku kieszonkowców też znam z widzenia, ale myślę, że każdy duży dworzec ma podobnych "patronów". Co do nieudolności SOK w tej kwestii to chyba nic nowego jeśli chodzi o tę formację. Inną sprawą jest prawo... które w tej sytuacji jest po prostu śmieszne. Widać jedynym wyjściem jest zlinczowanie owych "21 wspaniałych". Tylko kto z nas się poświęci i pójdzie za to siedzieć? ;)
Konkludując. Nie bójcie się przyjeżdżać na zlot. Statystycznie zostanie okradzionych tylko kilku z was :)
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

guest1206

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:24:10 »
W Katowicach na dworcu byłem nieraz (ostatnio wczoraj) i o dziwo żyję :) a nawet nigdy (odpukać) mnie nie okradli. W końcu "w łeb" można dostać w każdym mieście i nie tylko na dworcu. Najlepiej zachować złoty środek - nie zachowywać się beztrosko ani też nie dać się zwariować, bo w końcu przestaniemy wychodzić z domu.
Cytuj
nie bałbym się zawiadomić policji a tym bardziej gróźb
Słusznie, bo taka znieczulica tylko sprzyja bandytom. Każdy boi się zareagować, bo niby po co ma się narażać dla obcego człowieka i cieszy się, że to nie mnie okradli. A gdyby widząc kradzież, zebrała by się grupka ludzi i "nauczyła" złodziei poszanowania prawa, to ci może jakieś wnioski by wyciągnęli. Tyle że jakby to tego doszło, to skazano by uczciwych ludzi, a bandytom nie zrobiono by nic (vide głośna niegdyś sprawa linczu we Włodowie). Cóż, taki kraj...

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwca 2008, 22:12:25 »
(...)gdyż możemy tym innych kolegów forumowiczów zniechęcić do przyjazdu do Katowic(...)

Bez urazy ale ja już się zniechęciłem....

I mówiłem, że tak to się skończy...;p
Ale i tak temat jest drążony...

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwca 2008, 17:23:42 »
(...)gdyż możemy tym innych kolegów forumowiczów zniechęcić do przyjazdu do Katowic(...)

Bez urazy ale ja już się zniechęciłem....

I mówiłem, że tak to się skończy...;p
Ale i tak temat jest drążony...


Ja żartowałem,z tym zniechęceniem :P
...

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwca 2008, 18:56:20 »
Ja bywam kilka razy dziennie na dworcu w Katowicach i jakoś nikt mnie nie okradł.
Pozdrawiam