Autor Wątek:  Zjazd miłośników kolei  (Przeczytany 69178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #120 dnia: 16 Maja 2008, 20:57:51 »
Jak wg was ktos z Gdyni ma dojechac na zlot do Katowic?
10h w pociagu? Powodzenia ;)

Małe sprostowanie, około 14,5 h :]

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #121 dnia: 16 Maja 2008, 21:02:27 »
Jak wg was ktos z Gdyni ma dojechac na zlot do Katowic?
10h w pociagu? Powodzenia ;)

Małe sprostowanie, około 14,5 h :]

Z Gdyni do Katowic jedzie się średnio 9-10 godzin , chodzi mi oczywiście o dojazd komunikacją kolejową  ;)

EU07-033

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #122 dnia: 16 Maja 2008, 21:07:07 »
Jak wg was ktos z Gdyni ma dojechac na zlot do Katowic?
10h w pociagu? Powodzenia ;)

Małe sprostowanie, około 14,5 h :]

Chyba lekka przesada, sprawdzałem na stronie PKP rozkład jazdy i maksymalny czas przejazdu z dwoma przesiadkami to 10 godzin i 55 minut, a bez przesiadki 10 godzin bez jednej minuty biorąc oczywiście pod uwagę pociągi pośpieszne i osobowe jeśli chodzi o przesiadkę.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 287
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #123 dnia: 16 Maja 2008, 21:20:53 »
Co do hobby, wszystko jak w życiu musi być wypośrodkowane. Generalnie obserwując życie, to tak: - młode małżeństwo (z reguły mało czasu na pierdoły), małżeństwo z wieloletnim stażem- dużo czasu na pierdoły.
Swego czasu obracałałem się wśród wędkarzy i zadawałem im pytania co żony na to. Dostawałem półżartem półserio odpowiedzi, iż "stara" jest zadowolona nawet, że wybywam z domu (nie wnikam dlaczego :)), albo co stara ma do gadania albo taki dowcip:
-moja stara jak idę na ryby spogląda na zegarek
drugi wędkarz:
- to powiedz jej, że ma szczęście, bo moja spogląda na kalendarz :)

Nie wnikam w powody rodzinne, każdego sprawa.
Ale wnikam w MK, którym jazda ileś godzin to tragedia. Albo się jest MK, albo nie :).
Wydaje się mi, iż Women niepotrzebnie założyła ten wątek, bo ze zlotu nic nie wyniknie. Mówiłem jej, że to sensu nie ma, ale mnie nie posłuchała.
Ja osobiście optowałbym za propozycją Sakoriusa lub ktoś wspominał coś o Katowicach, że tam coś można zorganizować (dlatego aby połączyć spotaknie towarzyskie i jakieś atrakcje kolejowe). Jeśli jest ktoś, kto ma jakieś możliwości organizacji atrakcji kolejowych, to może niech coś w tym wątku napisze. Tylko zasadnicze pytanie: czy warto?
Jak na razie w większości wypadków Wasze zachowanie, to przypomina mi zachowanie dziewicy: chciałabym, ale się boję, albo inne: mieć ciastko i zjeść ciastko.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #124 dnia: 17 Maja 2008, 16:17:21 »
Co się więc tyczy organizacji atrakcji okołokolejowych w Katowicach:
Jak mówiłem jest możliwość rozpalenia parowozu, kwestia jest zrzucić się na węgiel. www.tozk.glt.pl
Zorganizować przejazd wąskim torem? Również kwestia wynajęcia pociągu. www.sgkw.eu
Wejść na szopę? Ktoś wspominał że w Katowicach jest fajny dyspozytor. Pytanie tylko w ile osób.
Kopalnia zabytkowa? Jadąc torem wąskim wysiadamy kilkaset metrów od niej, wystarczy kupic za kilkanaście zł bilet. http://www.kopalniasrebra.pl/

Co się tyczy pierwszych dwóch pozycji, mógłbym jakoś pomóc.

Zakładając, że przyjedzie 50 osób orientacyjne koszty na łebka to:
~20 zł za parowóz
~8 zł za pociąg wąskotorowy
~19.5 zł za kopalnię
Sumując do kosztów dojazdu i wyżywienia należy dodać 47,5 zł na "atrakcje".
Im nas więcej tym taniej.

Oczywiście podane przeze mnie informacje to tylko propozycja a koszty są kosztami orientacyjnymi.


Chcieliście konkretów to macie - jeśli ktoś ma inne propozycje to myślę, że z chęcią wysłuchamy.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #125 dnia: 17 Maja 2008, 16:30:08 »
Chcieliście konkretów to macie - jeśli ktoś ma inne propozycje to myślę, że z chęcią wysłuchamy.

Zwiedzanie (Przejechanie) katowickiego węzła kolejowego? zagadnienie dla miejscowych userów.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #126 dnia: 17 Maja 2008, 16:42:18 »
Wykonalne, ale chyba na turystyku. No i tam, gdzie jeżdżą planowe pociągi osobowe/pospieszne. Ponadto przydałby się dwudniowy bilet autobusowo tramwajowy. Można by zwiedzić Tarnowskie Góry, Katowice, Piekary Śląskie Szarlej (siedlisko wszelkiej maści gagarinów), Gliwice, Pyskowice i inne, poboczne stacje. Wedle uznania, do uzgodnienia.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2008, 16:45:09 wysłana przez 201E-003 »

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #127 dnia: 17 Maja 2008, 16:45:45 »
Wykonalne, ale chyba na turystyku. No i tam, gdzie jeżdżą planowe pociągi osobowe/pospieszne. Ponadto przydałby się dwudniowy bilet autobusowo tramwajowy. Można by zwiedzić Tarnowskie Góry, Katowice, Piekary Śląskie Szarlej (siedlisko wszelkiej maści gagarinów), Gliwice, Pyskowice i inne, poboczne stacje. Wedle uznania, do uzgodnienia.

A jakiś czasowy strefowy?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #128 dnia: 17 Maja 2008, 16:48:50 »
Co masz na myśli? Turystyk jak działa chyba każdy wie.
Bilet sieciowy A-T 48 godzinny - koszt rzędu 9/18 zł.


Cytuj
Można jeszcze zwiedzić szopę na TG, tylko z Pieczykiem (dyspozytor) trzeba się umówić ;)
Więc widzisz, Ty załatwisz to, ja tamto i jest duża szansa zapewnić ciekawy dzień.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2008, 16:59:36 wysłana przez 201E-003 »

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #129 dnia: 17 Maja 2008, 16:55:36 »
Można jeszcze zwiedzić szopę na TG, tylko z Pieczykiem (dyspozytor) trzeba się umówić ;)

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #130 dnia: 17 Maja 2008, 17:14:18 »
Co masz na myśli? Turystyk jak działa chyba każdy wie.
Bilet sieciowy A-T 48 godzinny - koszt rzędu 9/18 zł.

Chodziło mi o biletr czasowo-strefowy taki jaki jest np w krakowskim węźle ale sprawdziłem na stronie przewozów i nie ma tego akurat w katowicach. Ostatecznie można turystyczny albo regio karnet wykorzystać. Oczywiście że można TG, Łazy też myślę.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #131 dnia: 17 Maja 2008, 17:20:47 »
A tak wogóle ile kosztuje wynajęcie pociągu dla grupy? (O ile się da)
Np. ET22+ 3x bonaza?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #132 dnia: 17 Maja 2008, 17:31:58 »
A tak wogóle ile kosztuje wynajęcie pociągu dla grupy? (O ile się da)
Np. ET22+ 3x bonaza?

Raczej duuużo :).
 Będąc na Olechowie zwiedzaliśmy wagon socjalny PKP. Łódź ma ich bodaj 2 szt. Jak spytałem się ile kosztuje wynajęcie takiego wagonu, to jeden z pracowników powiedział, że dokładnie to nie powie ale za tę cenę można by było wynająć niezły autokar, pokoje w średniej klasy hotelu i zostałoby nawet na obiad dla całej grupy :). Dlatego właśnie praktycznie nikt ich nie wynajmuje. A do tego należałoby doliczyć jeszcze koszta łączenia/rozłączania wagonów, oraz koszta wynajęcia kierownika, maszynisty no i oczywiście lokomotywy :).

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #133 dnia: 17 Maja 2008, 19:57:16 »
Raczej duuużo :).
(...)A do tego należałoby doliczyć jeszcze koszta łączenia/rozłączania wagonów, oraz koszta wynajęcia kierownika, maszynisty no i oczywiście lokomotywy :).
Pozdrawiam.
Kierownik pociągu by się znalazł, maszynista-Żuk i w czym problem? Tylko Żuk musiał by pojechać wcześniej i zrobić zapoznanie szlaku...
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2008, 20:00:08 wysłana przez Mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #134 dnia: 17 Maja 2008, 20:05:34 »
Raczej duuużo :).
(...)A do tego należałoby doliczyć jeszcze koszta łączenia/rozłączania wagonów, oraz koszta wynajęcia kierownika, maszynisty no i oczywiście lokomotywy :).
Pozdrawiam.
Kierownik pociągu by się znalazł, maszynista-Żuk i w czym problem? Tylko Żuk musiał by pojechać wcześniej i zrobić zapoznanie szlaku...
LOL ROTFL itp itd...

Wy chyba nigdy nie uruchamialiscie pociągu...
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2008, 20:30:39 wysłana przez EU07-483 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #135 dnia: 17 Maja 2008, 20:21:58 »
Uruchamialiście, uruchamialiście dwa razy siodemkę i kilkadziesiat razy kibla. Poprzedny post był żartem oczywiście jak by ktoś nie skumał...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #136 dnia: 17 Maja 2008, 20:54:17 »
Oczywiście że można TG, Łazy też myślę.
Noo, do Łaz to troszkę daleko ..

A wynajęcie pociągu to myślę że jakieś kilkanaście kzł. Na pewno dużo, jeśli jadąc w kilkaset osób i płacąc po jakieś 30 zł od łebka potrafi się pociąg nie zwrócić.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #137 dnia: 17 Maja 2008, 22:52:06 »
A wynajęcie pociągu to myślę że jakieś kilkanaście kzł. Na pewno dużo, jeśli jadąc w kilkaset osób i płacąc po jakieś 30 zł od łebka potrafi się pociąg nie zwrócić.

No właśnie wątpie, że będzie kilkaset osób.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

WOMEN

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #138 dnia: 18 Maja 2008, 10:01:05 »
Witam, Wszystkich serdecznie ;)
Widzę, że niezłą zadymkę skręciłam....
Czytam wasze wypowiedzi i jestem zaskoczona, każdy ciągnie w swoja stronę.
Czy nie możecie poczekać do do końca ankiety ?
Wiem, że z Grześka pomocą uda nam się zorganizować Ten zlot. :) Jak wiecie zlot nie jest obowiązkowy i przymusowy. Wiec jak ktoś nie chce lub miejsce i czas będzie mu nie odpowiadał niech zostanie w domku. Wiem, że ja nie chcę mieć na sumieniu jakiegoś MK, który będzie miał zadymkę w domu z powodu zlotu. Zdaje sobie sprawę z Tego, że nie każdy ma wyrozumiałych domowników.
 

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #139 dnia: 18 Maja 2008, 18:01:00 »
Nie wiem czy każdy ciągnie w swoją stronę, ja bynajmniej ciągnę w stronę Katowic (które i tak prowadzą) z tego powodu, że tutaj mam coś do zaoferowania. Zaproponowałem kilka postów wyżej konkretne 'wycieczki' które są do zrealizowania. Jeśli ktoś chce Kraków, Łódź, Szczecin czy Warszawę, niech jak ja zaproponuje konkretne pozycje do wykonania na zlocie. Nie będziemy siedzieć 2 dni na peronie czy piwie. Wtedy z kilku miejsc wybierzemy najlepsze i będzie po krzyku.

Pzdr. Dimekk

WOMEN

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #140 dnia: 21 Maja 2008, 12:08:40 »
Nie wiem czy każdy ciągnie w swoją stronę, ja bynajmniej ciągnę w stronę Katowic (które i tak prowadzą) z tego powodu, że tutaj mam coś do zaoferowania.
OK- mam do Ciebie prośbę.....
Biorąc pod uwagę, że Katowice prowadzą - jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że zlot właśnie odbędzie się w Twoim mieście ;)
Jeśli chcesz i możesz, jako gospodarz mieć udział w organizacji spotkania.
Możesz pomóc w zorganizowaniu tego zlotu?
Ja mimo moich szczerych chęci nie mam możliwości i nie wiem, co mogę zaproponować w Katowicach...
Nie znam Katowic i przyznam szczerze, że są dla mnie tak samo egzotyczne i bardzo tajemnicze jak Burkinafaso.
Jestem osobą, która zawsze dotrzymuje słowa i tym razem też mam zamiar je dotrzymać.
Więc zwracam się do Ciebie z gorącą prośbą i pytaniem czy możesz, być naszym przewodnikiem i współorganizatorem?
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2008, 14:23:56 wysłana przez WOMEN »

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #141 dnia: 21 Maja 2008, 15:19:58 »
Z pomocą na pewno się zgodzi ;)
Oczywiście ja mogę mu pomóc jeśli tylko zechce ;)

Zresztą mieszkam parę ulic od niego i znamy się dosyć dobrze.



Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #142 dnia: 21 Maja 2008, 16:12:20 »
czy możesz, być naszym przewodnikiem i współorganizatorem?
Z miłą chęcią, ale organizować, a właściwie poczynić kroki w tym kierunku mogę tylko w zwiedzaniu Pyskowic, Bytomia wąsk. oraz kopalni zabytkowej. Czyli ogólnie w tych wymienionych jest duża szansa powodzenia. Ponadto jeśli mijali bądź zwiedzalibyśmy jakąś stację, zakład przemysłowy itp zainteresowanym mógłbym co nieco o nim powiedzieć. Zwiedzanie szopy w KT bądź TG ewentualnie mógłby załatwić _KAT_. Ponadto jeśli byłoby zainteresowanie możnaby pójść z buta na górkę rozrządową i grupę w TG. Trzeba przejść "kawałek" (może 2,5 km wzdłuż torów) od centrum miasta.
Kwestia wyżywienia - indywidualnie; budki fast-food, bary dworcowe etc etc.
Kwestia noclegu - tutaj przyznam nie wiem, pole namiotowe? Trzeba jeszcze pomyśleć. No i orientacyjnie trzebaby wiedzieć ile osób by się na taki zlot pisało oraz czy widziałoby się właśnie wśród grupy "znajomych" np pod namiotami, czy w ekskluzywnym hotelu.

Podsumowując - mogę pomóc.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2008, 16:14:07 wysłana przez 201E-003 »

WOMEN

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #143 dnia: 21 Maja 2008, 16:14:16 »
Z pomocą na pewno się zgodzi ;)
Oczywiście ja mogę mu pomóc jeśli tylko zechce ;)
Zresztą mieszkam parę ulic od niego i znamy się dosyć dobrze.
Nie wiedziałam, że kolega ma adwokata ;) ale bardzo sie cieszę, że zaoferowałeś swoja pomoc, cała przyjemność po mojej stronie.
Pozdrawiam

WOMEN

  • Gość
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Maja 2008, 16:20:07 »
Podsumowując - mogę pomóc.
ok ;) wielkie dzięki odezwę sie na PW
pozdrawiam i .....;)

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #145 dnia: 21 Maja 2008, 16:25:23 »
A tam adwokat od razu ;) Poprostu chce pomóc trochę ;)

Aby cokolwiek załatwić muszę znać chodźby ~20, liczbę uczestników zlotu. Przydałoby się założyć nowy temat, w którym ten kto pojawi się na zlocie (nie biorąc narazie pod uwagę terminu) dałby jakieś info ;)

P.S Porozmawiam z eu07-007
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2008, 16:27:16 wysłana przez _KAT_ »

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #146 dnia: 07 Czerwca 2008, 09:29:12 »
Witam

 I wszystko stało się jasne. 1 zjazd naszego forum odbędzie się w dniach (4)5-6 lipiec. Wszystkich chęŧnych chcących wziąć udział w zlocie, proszę o wysłanie wiadomości na PW do mnie lub e-mail ex3510@op.pl
treść powinna być następująca:

 nick, imię i nazwisko, miasto, informacja o tym czy osoba będzie korzystała z noclegu
 

np:

eu07-007, Grzegorz Szydłowski, Przemyśl, Nocleg TAK

Póki co to tyle, w tygodniu powinno być wiadomo jakie atrakcje będą zapewnione i co zwiedzimy.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2008, 09:31:33 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #147 dnia: 07 Czerwca 2008, 11:24:00 »
eu07-007 zapomniał wspomnieć o kosztach. Cena wpisowego zależna będzie od ilości osób, które pojawią się na zlocie.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Czerwca 2008, 11:53:38 »
Gdzie ten zlot wreście będzie?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Zjazd miłośników kolei
« Odpowiedź #149 dnia: 07 Czerwca 2008, 12:03:07 »
Gdzie ten zlot wreście będzie?
W Katowicach.
Pozdrawiam.
Piotrek