Autor Wątek:  Przejazdy kolejowe w mapach GPS  (Przeczytany 2274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gumastic

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przejazdy kolejowe w mapach GPS
« dnia: 13 Lutego 2009, 22:06:09 »
Witam
Znalazłem taki ciekawy artykuł:
http://fakty.interia.pl/news/gps-ostrzeze-cie-przed-przejazdem-kolejowym,1258315?source=rss

Pomysł ogólnie dobry, jasne. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz - w jaki sposób PKP ma zamiar zrealizować ten plan? Przecież oni nie są ani producentem GPS'ów, ani map do nich, więc w jaki sposób to zrobią? No chyba, że we współpracy z autorami map, ale tutaj pojawia się parę wątpliwości, czy już faktycznie dogadali się z producentami oprogramowania a jeśli tak to czy ze wszystkimi? Z resztą namiastka czegoś takiego istnieje w formie kategori POI "miejsca niebezpieczne" czy coś takiego. Czy może to będzie właśnie zbiór punktów, które kierowca będzie musiał sam dograć do istniejącej mapy? Czy ktoś zna może więcej szczegółów w jakiej formie kierowcy otrzymają ten preznet?

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przejazdy kolejowe w mapach GPS
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lutego 2009, 11:58:06 »
Jakiś tydzień temu było o tym mówione na RMF'ie. PKP chce się dogadać głównie z Automapą a zaznaczenie przejazdów nie będzie trudne bo linie kolejowe na mapie są już zaznaczone. Pozostaje tylko pytanie PO CO? :P I tak nie każdy jeździ na GPS, większość ludzi woli używać CB bo nie tylko droge doradzi ale i przed misiami ostrzeże:) Pomysł dobry ale w obecnej sytuacji gospodarczej te pieniądze mozna było by przeznaczyć na remont kilku najgroźniejszych przejazdów a nie bawić się w zaznaczenie miejsc na mapie. Ale pieniądze nie moje to pkp decyduje:)
Pozdrawiam!
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)