Autor Wątek:  Szkoły kolejowe  (Przeczytany 65282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Kwietnia 2008, 07:17:14 »
http://elka.fm//content/view/26126/80/ Ja się dowiedziałem po fakcie że jest taki kierunek, ale już mam szkołę wybraną.

Offline peter_gorlice

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Kwietnia 2008, 10:56:00 »
Wiecie może czy są jakieś czynne szkoły kolejowe w małopolskim albo podkarpackim ??

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Kwietnia 2008, 14:19:49 »
Wiecie może czy są jakieś czynne szkoły kolejowe w małopolskim albo podkarpackim ??

Jest szkoła w Rzeszowie ( Technikum Kolejowe )
Ja byłbym za tym aby w Gliwicach , w byłym technikum kolejowym ponownie powstały kierunki kolejowe .
Myśle że wiele osób wybrałoby się do tej szkoły . Proponuje napisać do dyrektora szkoły list z prośbą o  przywrócenie kształcenia w kierunkach kolejowych, tylko do tego potrzebne są podpisy osób które ewentualnie chciałyby się wybrać do tej szkoły .
Pozdro dla MK
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2008, 14:25:30 wysłana przez kolejarz15 »

Offline Maciek77

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Kwietnia 2008, 12:23:03 »
Wiecie może czy są jakieś czynne szkoły kolejowe w małopolskim albo podkarpackim ??

W Krakowie na Ułanów Technikum Komunikacyjne... ale obecnie to ma sie nijak do czasow jak konczylem te szkole jesli potrzebujesz wiecej szczegółów pisz na priw... tu masz linka do strony kierunkow ksztalcenia w tej szkole...-> http://tk.krakow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=23

pozdr.
M.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Kwietnia 2008, 18:42:46 »
Wiecie może czy są jakieś czynne szkoły kolejowe w małopolskim albo podkarpackim ??

W Krakowie na Ułanów Technikum Komunikacyjne... ale obecnie to ma sie nijak do czasow jak konczylem te szkole jesli potrzebujesz wiecej szczegółów pisz na priw...

Również moge udzielić jakis informacji na temat tej szkoły - jutro ją kończe i oficjalnie zostaje absolwentem TK Kraków ;-)

Tak wiec zapraszam na priv, albo tutaj.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Kwietnia 2008, 18:49:01 »
Ktoś zna jakieś informacje na temat TK w Sosnowcu , głównie chodzi mi o kształcenie w tej szkole ???

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Kwietnia 2008, 19:47:40 »
(...)
Ja byłbym za tym aby w Gliwicach , w byłym technikum kolejowym ponownie powstały kierunki kolejowe .
Myśle że wiele osób wybrałoby się do tej szkoły . Proponuje napisać do dyrektora szkoły list z prośbą o  przywrócenie kształcenia w kierunkach kolejowych, tylko do tego potrzebne są podpisy osób które ewentualnie chciałyby się wybrać do tej szkoły .
(...)
Taaa, już widzę to "wiele osób"... Obecnie średnie szkoły techniczne cieszą się bardzo małą popularnością, gdyż istnieje moda na licea (a co za tym idzie, na bezrobocie). Z takim problemem boryka się m.in. TK Szczecin - z roku na rok jest coraz mniej chętnych do nauki w dwóch klasach o kierunkach kolejowych (chociaż teraz te kierunki są bardziej ogólnotransportowe niż typowo kolejowe). Więc wątpię, żeby Twój list do dyrekcji TK Gliwice cokolwiek zmienił.
Pozdrawiam, Sławek

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Kwietnia 2008, 20:02:35 »
Tak, teraz więcej przypada pracowników biurowych na jednego pracownika fizycznego niż na odwrót. I taki szary pracownik fizyczny musi pracować na nich. Jaki wniosek?
Dlatego tak kiepsko się dzieje na PKP i w innych firmach.

Offline Simson

  • Wiadomości: 54
  • Czy M.A.T.O. sens?
    • Zobacz profil
    • http://www.piastgliwice.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Kwietnia 2008, 22:34:25 »
Wiecie może czy są jakieś czynne szkoły kolejowe w małopolskim albo podkarpackim ??

Jest szkoła w Rzeszowie ( Technikum Kolejowe )
Ja byłbym za tym aby w Gliwicach , w byłym technikum kolejowym ponownie powstały kierunki kolejowe .
Myśle że wiele osób wybrałoby się do tej szkoły . Proponuje napisać do dyrektora szkoły list z prośbą o  przywrócenie kształcenia w kierunkach kolejowych, tylko do tego potrzebne są podpisy osób które ewentualnie chciałyby się wybrać do tej szkoły .
Pozdro dla MK

Szczerze to bardzo wątpię, aby coś takiego mogło zostać ponownie zrealizowane. Ja jestem uczniem tej szkoły obecnie 3 Klasa technikum na profilu Technik Elektryk, specjalność Elektroenergetyka i od początku widziałem co w tej szkole się dzieje. Niestety pozostałości po "kolejówce" niszczeją czego mi bardzo żal, bo jak chciałem sobie coś zabrać za pozwoleniem to zabronili mi, choć nie wiem dlaczego skoro i tak te książki wrzucili do pudła z innymi i pewnie trafią na makulaturę. Są też makiety, modele które też lata swej świetności mają za sobą. Nikt nie reaguje na to i jest mi przykro że tak się dzieje. Były jeszcze tory przed bocznym wejściem do szkoły, który w tamtym roku zlikwidowali oraz semafor samoczynny który na szczęście się ostał. Ale ogólnie moim zdaniem z TK nici, a szkoda bo bym się wybrał.
MASZERUJ ALBO GIŃ

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Kwietnia 2008, 20:13:39 »
http://mariusz.1990.fm.interia.pl/szkoly_kolejowe.doc - pod tym adresem możecie sprawdzić szkoły kolejowe w Waszych okolicach. Większość z nich jest albo przekształcona, albo zlikwidowana, aczkolwiek niektóre przekształcone szkoły do dzisiaj mają kierunki kolejowe.

Proszę o zgłaszanie błędów i niedociągnieć na tej liście.

Offline XCorejag

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Kwietnia 2008, 21:45:58 »
Ta szkoła w Rzeszowie juz dawno jest zamknięta bodajże od 2001 roku. Teren już zarósł nawet krzakami:) Pozdro:):)

Offline kolejarz15

  • Wiadomości: 87
  • Za nastawnikiem :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Czerwca 2008, 15:44:42 »
Jeśli chodzi o  kierunek: technik elektroenergetyk transportu szynowego , to z przykrością informuję że niestety  nie zostanie on uruchomiony ze względu na to że na ten kierunek są chętne tylko 3 osoby ( razem ze mną ) - wiem o tym od sekretarki szkoły, która mnie dziś o tym poinformowała.  :(


Tniemy cytaty.
/ REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2008, 16:00:46 wysłana przez REWIZOR »

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Czerwca 2008, 01:36:43 »
Czy na terenie wielkopolski (jak najbliżej Poznania) jest jakaś szkoła kolejowa?
Chodzę do technikum elektronicznego do 2 klasy ale mnie to nie interesuje i chciałbym sie gdzieś przenieść nawet kosztem jednego roku (może by mnie przyjęli od 2 klasy jak bym jakieś egzaminy zdał)

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Czerwca 2008, 07:27:12 »
Czy na terenie wielkopolski (jak najbliżej Poznania) jest jakaś szkoła kolejowa?
Chodzę do technikum elektronicznego do 2 klasy ale mnie to nie interesuje i chciałbym sie gdzieś przenieść nawet kosztem jednego roku (może by mnie przyjęli od 2 klasy jak bym jakieś egzaminy zdał)

Jak już jesteś w 2 klasie to nie marnuj tego,jak skończysz technikum i zdasz egzamin zawodowy masz 99% procnet szansy,że dostaniesz się na kolej.

Pozdrawiam moko_loko
...

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Czerwca 2008, 12:57:42 »
a jeśli nie zdam? Przecież tam trzeba mieć 75% a jeśli sie tym nie interesuje to szanse ze zdam są marne bo sam w domu nic nie lutuje itp. Bez sensu ten egzamin zawodowy dobrze by było gdyby nadal była praca dyplomowa i jej obrona

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Czerwca 2008, 13:29:07 »
Cytuj
a jeśli nie zdam?
Nie znam Cię osobiście, ale po Twoich wypowiedziach jestem pewien, ze nie zdałbyś go na 100%. Ale tak to jest jak się opi.....a zamiast uczyć w technikum. Ale zawsze łatwiej jest się przenieść niż poświęcić pozostałe 2 lata, żeby nadrobić zaległości... . (tylko nie pisz mi ile miałbyś do nadrobienia bo całkiem nieźle się orientuje w programach kształcenia).

Cytuj
Przecież tam trzeba mieć 75% a jeśli sie tym nie interesuje to szanse ze zdam są marne bo sam w domu nic nie lutuje itp.

To po kiego grzyba lazłeś do technikum?
 btw Mam kolegów na elektronice, którzy są naprawdę świetni z zawodowych, a w domu też nic nie robią. Jedyna ich styczność z elektroniką to szkoła i ich książki zawodowe.

Bez sensu ten egzamin zawodowy dobrze by było gdyby nadal była praca dyplomowa i jej obrona

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Dawniej nawet totalny techniczny głąb (ale cwany ;) ) mógł zdać technika na 2 (jeszcze dawniej na 3) bo ktoś mu zmajstrował urządzonko a ten musiał tylko poświecić oczami przed komisją, że sam je wykonał, a dodatkowo nauczył się paru linijek tekstu z opisu działania i budowy.
Ba, można było pracę wykonywać nawet z kolegą.
[tylko żeby któryś z obecnych techników mi się tu nie obraził ;), piszę o części przypadków jak to było a nie o wszystkich :). ]

Człowieku! Piszesz, że elektronika Cię wcale nie interesuje a wypowiadasz się na temat egzekwowania zdobytych umiejętności i wiedzy? Trochę samokrytyki. Jak się nie znasz (do czego się wcześniej przyznałeś) to się nie wypowiadaj.
Dla mnie mógłby byś stary system egzaminowania bo mnie to wszystko jedno czy ma być te 75% czy może mam zrobić/zaprojektować urządzenie. Jeśli uczyłbyś się uczciwie nawet nie wkładając w to serca, to technika zdałbyś bez problemu. Ale z takim podejściem jakie reprezentujesz śmiem twierdzić, żeś się najnormalniej w szkole obijał i usprawiedliwiał się tym, że Cię to nie interesuje i jest za trudne.

Tyle z mojej strony. Rób jak chcesz.

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Czerwca 2008, 15:52:46 »
Cytuj
Dawniej nawet totalny techniczny głąb (ale cwany ;) ) mógł zdać technika na 2 (jeszcze dawniej na 3) bo ktoś mu zmajstrował urządzonko a ten musiał tylko poświecić oczami przed komisją, że sam je wykonał, a dodatkowo nauczył się paru linijek tekstu z opisu działania i budowy.

A teraz jest to niemożliwe?

Ja opowiem jako weteran tego forum jak to wyglądało za moich czasów na moim przykładzie. Wykonywałem wraz z kolegą urządzenie. Praca trwała ok. 6 miesięcy. To były czasy komuny, gdzie o wszystko prawie było ciężko i się na swoją rękę kombinowało. Na egzaminie pytano nas o owo urządzenie i zasadę działania owego urządzenia. Była prezentacja. Następnie był egzamin teoretyczny z przedmiotów zawodowych (losowało się trzy pytania i na nie odpowiadało). Nastęnie był egzamin praktyczny: celowo zepsute urządzenie i przed komisją trzeba było opowiadać jak się za tę awarię zabrać, co robię i w konsekwencji dojść do przyczyny usterki.
Było paru ludków, którzy o mały włos nie obronili pracy, a jeden nie obronił.

Zawsze wszystko będzie zależało na końcu od absolwenta i od nauczycieli i chyba nie zależy to od systemu kształcenia.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2008, 16:01:11 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Czerwca 2008, 16:16:13 »
Tzn nie jest tak że jestem totalnie zielony jeśli chodzi o elektronike, ale mnie to nie interesuje i można powiedzieć że się zmuszam do  nauki a nie jest to dla mnie przyjemnością. W dodatku jestem strasznym pesymistą i się martwię że nie uda mi się tego zdać. Jak był  egzamin próbny to zdały go tylko dwie osoby i to z ledwością i one się tym interesują.
W pierwszej klasie to mi dobrze szło bo miałem tylko jeden zawodowy przedmiot Elektrotechnika. Bardzo mi sie podobał ale to było bardziej o elektryce. Myślę że lepiej by było gdybym poszedł na elektryka.
Elektryka jest dużo ciekawsza (przynajmniej dla mnie) i bardziej przydatna w pracy maszynisty trakcji elektrycznej bo tam się uczy o silnikach elektrycznych, instalacjach itp.
Mam jeszcze możliwość się przenieść do klasy elektrycznej ale wtedy będę rok do tyłu

Chociaż z drugiej strony nawet jak nie uda mi się zdać tego egzaminu na elektronika to zawsze pozostaje możliwość ukończenia kolejowej szkoły policealnej albo studia transportu szynowego na polibudzie.

Proszę poprawić ten słowotok.
REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2008, 16:44:48 wysłana przez REWIZOR »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Czerwca 2008, 17:03:58 »
To albo sam się skrzywdziłeś albo rodzice, wybierając dla Ciebie taką szkołę.
Trzeba choć trochę przed wyborem szkoły pomyśleć i zastanowić się.

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Grudnia 2009, 12:17:15 »
Witam, mam nadzieję że nie dostanę po uszach za odświeżanie wątku. Czy coś się w kierunku kolejówek zmieniło? Czy ktoś wie o nowych szkołach/kierunkach powstałych w tym roku szkolnym? Interesują mnie szkoły w okolicach najlepiej Wrocławia. O Warszawie wiem, również o Zduńskiej Woli.

W ogóle, czy jest jakiś centralny system oświaty gdzie można się udać lub zatelefonować i zapytać o szkoły z kierunkami kolejowymi?

Pozdrawiam,
Filip2h

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Grudnia 2009, 15:05:15 »
Ja mam pytanie co do innej wady wzroku niż kolega kilkanaście postów wcześniej - czy będąc na jedno oko umiarkowanie krótkowidzem, a drugie oko bez wad można startować na mechanika choćby EZT?

Jeszcze pytanie trochę z innej beczki - czy do CTL przyjęliby kogoś bez doświadczenia w zawodzie mechanika lokomotywy na takie właśnie stanowisko, czy raczej z miejsca odpada?
Inne, podobne pytanie j/w, tyle że przyszłościowo: czy szykują się jakieś wolne miejsca pracy "za nastawnik" na LHS(chodzi mi głównie o robogagarinki)?
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Grudnia 2009, 15:17:52 »
Na razie na LHSie ro bardziej skłonni zwalniania niż szukania nowych. Na razie to muszą się trochę rozkręcić po tym kryzysie całym.
A co do wzroku ostatnio gdzieś już od paru osób słyszałem że ma wejść jakaś nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym, że jak ktoś ma wadę wzroku ale ma korekcję (np okulary) to traktuje się go tak jak by wady nie miał ( oczywiście tam do pewnych granic już nie pamiętam dokładnie jakich) słyszałem o tym od kilku osób ze to tylko czeka na podpis prezydenta ale coś ucichło o tym. Może ktoś coś więcej wie na ten temat ?

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Grudnia 2009, 15:32:07 »
Więc to tyle co do LHS. Dzięki.
Jeszcze coś niecoś może bym prosił o Chem Trans Logistics(przyjmowanie, warunki pracy itp.).
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Grudnia 2009, 16:06:31 »

Offline mateusz1512

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Grudnia 2009, 16:26:32 »
Ja skonczyłem ostatni rocznik Technikum Kolejowego w Krakowie o specjalnosci technik elektryk w 2005 roku.Dzis to technikum przekształciło sie w Technikum Komunikacyjne ale specjalnosc technik elektryk została nadal.Słyszalem ze nawet jest technik transportu szynowego.Było to bardzo dobre technikum dzieki niemu dzisaj jestem maszynistą.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Grudnia 2009, 18:41:20 »
A wiesz może czy jest taki profil albo klasa, aby po technikum elektrycznym iść na mechanika?

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Grudnia 2009, 19:04:39 »
Więc to tyle co do LHS. Dzięki.
Jeszcze coś niecoś może bym prosił o Chem Trans Logistics(przyjmowanie, warunki pracy itp.).
Warunki pracy - całkiem niezłe. CTL zwraca za dojazdy do pracy i noclegi. Mają też wykupiony własny hotel (tylko nie pamiętam gdzie).
Przyjmowanie  - minimum stanowisko pomocnika maszynisty spalinowych lub elektrycznych pojazdów trakcyjnych + uprawnienia rewidenta a najlepiej jeszcze do tego papiery manewrowego i ustawiacza.
Jeśli interesuje Cię więcej informacji co do pracy i warunków w CTLu to mogę pogadać ze znajomymi.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Grudnia 2009, 19:25:20 »
Witam.
Jeśli chodzi o mnie to było by to możliwe że by dostać się na maszyniste?
jedynym moim problemem jest to że muszę nosić okulary ( na jednym oku mam -3,75 a na drugim -3,50), ale po ukończeniu 20tego roku zycia będę miał robione badanie laserowe (w klinice w Katowicach) dzięki któremu będę miał wzrok jak każdy inny normalny człowiek. Natomiast jeśli chodzi o szkołę teraz jestem na pierwszym roku technikum informatycznego, następnie mam ochotę iść na studia na Politechnikę Radomską o specjalizacji: Technik transportu szynowego.

Pozdrawiam, Daniel.
^^PR Rzeszów^^

Offline ET21-622

  • Wiadomości: 287
  • Dźwiękowiec
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Grudnia 2009, 21:28:47 »
Co do technikum w Gliwicach. Obecnie szkołą nosi nazwę Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych (ZSTI) W tej szkole są kierunki takie jak Technik Transportu Kolejowego. System nauczania dzienny i zaoczny... W roku 09-10 klasa dzienna nie powstała gdyż były dwie osoby na liście < licząc ze mną >. Także... Wniosek mam taki że kierunki są... Ale chętnych brak.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Szkoły kolejowe
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Grudnia 2009, 22:56:11 »
[ot]
(...) jedynym moim problemem jest to że muszę nosić okulary ( na jednym oku mam -3,75 a na drugim -3,50), ale po ukończeniu 20tego roku zycia będę miał robione badanie laserowe (w klinice w Katowicach) dzięki któremu będę miał wzrok jak każdy inny normalny człowiek.(...)
Miło wiedzieć, że nie jest się normalnym :D
Pozdrawiam, Quark. (-5; -2).
[/ot]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t