Autor Wątek:  Nowe logo i barwy PKP Cargo  (Przeczytany 8838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowe logo i barwy PKP Cargo
« dnia: 11 Kwietnia 2008, 13:31:12 »
Na stronie Rynku kolejowego można obejrzeć krótką fotorelację z wczorajszej uroczystości na której zaprezentowano nowe logo i barwy PKP Cargo.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2008, 14:32:58 »
Bardzo ladne ;)

Przeczytalem tam tez jak KM daly ciala kupujac wagony push-pull od Bombardiera nie zamawiajac lokomotyw elektrycznych, i pada pytanie kto ma to teraz pchac i ciagnac? Chca juz lizingowac od Cargo jakies stare ''szroty''. Ech szkoda gadac!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2008, 16:43:09 »
Niezłe podoba mi się :)
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2008, 20:15:14 »
Dodano po 424 latach :
Wspaniale wyglądaja to nowe logo PKP Cargo. Pewnie zmodernizowane ET22 będą malowane w te nowe barwy.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2008, 20:50:44 wysłana przez SM31 »

Offline nortonex

  • Wiadomości: 173
  • MaSzynowy User
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2008, 21:11:55 »
Jak dla mnie, malowanie bardzo cieszy oko. Ale udało mi się już przyzwyczaić i polubić biało-czerwono-niebieskie malowanka EP09 i (szczególnie) SU46 :)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2008, 21:35:47 »
Nowe logo Cargo wygląda nawet przyzwoicie i nowocześnie. Ale jestem ciekaw czy i jak pomalują w te nowe barwy starsze lokomotywy. O ile mnie wzrok nie myli, na boku tego eu43 jest naklejona folia z wydrukiem. Znając polskie realia, to już widzę te kolorowe lokomotywy, a każda w innym, niepowtarzalnym malowaniu :)
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2008, 23:31:19 »
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/duze/43/619203.jpg
Zdjęcie autorstwa @EU07-331.

Krótko mówiąc jest kolorowo. Przede wszystkim za dużo napisów na czole. Te nowe oznaczenia mogli sobie darować w tym miejscu. Ponadto ten zielony kolor będący najwyraźniej pozostałością po poprzednim malowaniu nie pasuje do reszty. Reszta mi się podoba, fajny pomysł z trawą ;). Za nowe logo stawiam 5+.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Kwietnia 2008, 14:21:31 »
Z tą EU43-001 to wyszło raczej średnio. W planach miało to wyglądać tak:



Mam nadzieję, że następne maszyny będą już wyglądały zgodnie z tym schematem, bo naprawde jest całkiem ładny.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwietnia 2008, 09:42:59 »
Jak widać na zdjęciu autorstwa @psob z GMFK, malowanie uległo pewnym modyfikacją w kierunku schematu zamieszczonego powyżej.
http://gmfk.pl/cpg144/albums/userpics/11023/DSC05844%281%29.JPG
Pozostał niestety biały pas z przodu. Mam nadzieję, że to też poprawią.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

WOMEN

  • Gość
Odp: Nowe logo i barwy PKP Cargo
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maja 2008, 11:33:36 »
Logo jest ok ale co do łączenia pozostałych 2 kolorów nie do końca to tak jest.....
Cieszą oko podobają się lub nie a ja patrzę na to troszeczkę inaczej - ostrożnie z kolorami i ich łączeniem.
A zatem mogę stwierdzić iż:
Czysta zieleń daje komfort relaksu, przynosi wewnętrzną harmonię i spokój. Zieleń sprzyja wytwarzaniu się serotoniny w naszym organizmie, a jak wiadomo serotonina jest neuroprzekaźnikiem, hormonem szczęścia mającym gigantyczny wpływ na układ nerwowy.
Niekorzystny wpływ mogą mieć jednak brudne odcienie zieleni takie jak: khaki czy oliwkowy. Jaskrawe, sztuczne odcienie zieleni uwypuklają chęć posiadania.
Najlepiej stosować naturalne, stonowane odcienie zieleni.
Niebieski - owszem jest kolorem spokoju i wyciszenia, ale... ciemno niebieskie barwy mogą działać przygnębiające i depresyjne.
Jasno niebieski należy stosować ostrożnie, bo to zimny kolor, nie nadaje się dla osób, które mają problem z krążeniem, a poza tym żaden odcień niebieskiego nie nadaje się dla osób mających skłonności depresyjne czy samotnicze.
W zestawieniu z kolorem niebieskim i niektórymi odcieniami fioletu może powodować chęć odosobnienia, stany depresyjne.
Tak więc reasumując.  Kolorowo nie oznacza dobrze :) Moim skromnym zdaniem chyba może być :))
Nie wymieniłam wszystkich kolorów i ich połączeń, bo mogłabym tu stworzyć mały esej.
Ciekawa jestem jak teraz patrzycie na nowe logo i barwy PKP Cargo??