Autor Wątek:  Propozycja wydania modelu. EN57-19xx  (Przeczytany 19830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Propozycja wydania modelu. EN57-19xx
« dnia: 15 Marca 2008, 16:29:12 »
Witam. Podejrzewam iż ten post moze zostać przez niektórych odebrany jako wyraz chamstwa z mojej strony, no trudno - ja chce dobrze.

Jakiś czas temu wykonałem pewną modyfikacje dzięki której powstała kabina en57 serii 19xx. Pozwolę sobie pierw zaprezentować w kilku skrenach to co powstało:





Sprawa wyglada nastpująco:
Kabina ta składa się z scian defautowo pochodzacych z kabiny EW autorstwa EP08-015, oraz pulpitu ED72 autorstwa Kursa90.
Pomyślałem iż nie mamy w symku kabiny owej jednostki wiec wypadało by ja zrobic, co uczyniłem korzystając z gotowych juz elemntów. Ale tu napotkałem problemy. Gdy wszytsko zostało juz ukonczone i paczka dostała się do pewnej grupy osob, autor  pulpitu, którego wykorzystałem w owej kabinie poinformował mnie iż nie zgadza się na wypuszczenie tej modyfikacji. 
Naprawdę trudno jest mi to pojąć, w paczce która została wydana dałem wyraźną informacje kto i czego jest autorem. Nie mam zamiaru sobie przypisywać dzieł których nie jestem autorem. Zrobiłem coś, nie jest ważne jak, ważne ze jest i nie jest chyba takie złe, mamy kolejny model, i tylko o to mi chodzi...

Bardzo proszę o zapoznanie się tym punktemlicencji symulatora:

2. Licencjobiorca moze modyfikowac kopie Symulatora oraz dowolna jego czesc (pojedynczy plik komputerowy lub zbiór plików dajacych sie funkcjonalnie wyodrebnic w obrebie Symulatora) tworzac przez to dzielo oparte na Symulatorze, jak równiez kopiowac lub rozprowadzac takie modyfikacje lub dziela na zasadach podanych w punkcie 1 pod nastepujacymi warunkami:
a) Licencjobiorca musi umiescic na zmodyfikowanych plikach widoczna informacje o tym, ze dane pliki zostaly przez niego zmienione, wraz z data dokonania zmian. O ile to mozliwe powinien podac równiez informacje o Autorze oryginalnego pliku, który zmodyfikowal.
b) Licencjobiorca musi doprowadzia do tego, aby kazde rozpowszechniane lub publikowane przez niego dzielo, które w calosci lub czesci zawiera Symulator albo pochodzi od niego lub jego czesci, bylo w calosci i bezplatnie licencjonowane dla wszelkich osób trzecich na zasadach niniejszej Licencji
.


Wszytsko się zgadza! Sa wymagne informacje.
Lecz muszę napisać iż nie zapytałem się autora o zgodę na wykorzystanie owego pulpitu, gdyż jak sadziłem nie było takiej potrzeby. Proszę bardzo, trzeci punkt licencji symulatora:

3. Kopiowanie, rozprowadzanie lub uzywanie oryginalnych, jak i zmodyfikowanych na zasadach opisanych w punkcie 2, czesci Symulatora, w szczególnosci tekstur, dzwieków i zbiorów binarnych, do celów nie zwiazanych z uzyciem ich w Symulatorze, wymaga zgody Autora odpowiedniej czesci Symulatora.

Podkreślam iż cała moje modyfikacja w której skałd wchodzi ten pulpit została wykonana tylko i wyłacznie dla użytku symulatora MaSzyna-EU07-424.

Wiec właściwie zastawniam się gdzie jest cały problem, bo z tego co widzę go nie ma. Nie zauważyłem zadnej informcaji w licencji która w jakikolwiek sposób zabraniała mi wydać owego modelu. Owszem autor pulpitu mogł zamiescić komentarz w paczce z ED72 iż zabrania jakichkolwiek modyfikacji, ale tego nie uczynił, a to że teraz nie wyraża zgody, praktycznie nie ma zadnego uzasadnienia w treści prawnej symulatora, nigdzie w licencji nic takiego nie ma.

Ale nie bede chamem - paczki (jeszce) nie wydam. Chciałbym poznac Wasze zdanie w tym temacie. Czy Wy tez jestescie za wydaniem tego?

KURSie-90, Ty jestes autorem owego pulpitu, nie chcę się z Tobą kłucić, chcę tylko by wszytsko było jasne, wspomne jeszce ze Ty też masz na ukonczeniu ową kabinę, co za problem by były dwie, czy była tylko jedna jednostka en57-19xx ? :)

Pozdrawiam serdecznie.

Michał"mKaczy"Massel

__________________
Edit:

Temat sie wyczerpał więc...
http://eu07.pl/userfiles/1728/priv-EN57_19xx_ver2.rar
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2008, 19:52:21 wysłana przez MKaczy »
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline kgb

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 203
  • PTKiGK Zabrze
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marca 2008, 16:36:12 »
Ja bym powiedział że autor który nie chce pozwolić na poblikacje jest (bez urazy)egoistą. Zrozumiał bym jeszcze jeżeli byłby  jakiś ważny powód.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marca 2008, 16:40:51 »
Po pierwsze @kgb uważaj na słowa...
Po drugie MKaczy jesteś autorem tej kabiny złożyłeś ją do kupy z elementów które były ogólnie dostępne na forum więc przynajmniej ja nie widzę przeszkód przed wydaniem owego kibelka.*

*-To jest moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 16:55:50 wysłana przez Mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marca 2008, 16:52:16 »
Kgb nie sądze aby KURS90 był, jak to powiedziałeś, egoistą. Popatrz ile już zrobił dla tego symulatora (np. exe i pare modeli z kabinami), ja myślę, że MKaczy otrzyma zgodę od niego ale w troche późniejszym czasie, chociaż równie dobrze mógłby wypuścić kabine (zgdnie z licencją) np. dzisiaj. Ja bym uszanował decyzje KURSA90 i lepiej troche poczekał. 

mod Iwan
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2008, 21:28:37 wysłana przez iwan »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marca 2008, 16:55:33 »
@paul ale na co czekać w licencji jest wyraźnie napisane że: Licencjobiorca moze modyfikowac kopie Symulatora oraz dowolna jego czesc (bla bla bla) a że KURS nie zastrzegł sobie że nie wolno tego przerabiać no to jego strata.
Od strony prawnej myślę że jest wszystko OK*.

*-To jest moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marca 2008, 16:57:21 »
MKaczy :) Jak sie Kurs zgodzi to popraw tą "nieszczelność" kabiny jak sie schodzi prawy bok z czołem ;)

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Marca 2008, 16:58:13 »
No niby racja ale chyba nie potrzebna jest znów nowa kłótnia na forum.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marca 2008, 16:58:52 »
MKaczy :) Jak sie Kurs zgodzi to popraw tą "nieszczelność" kabiny jak sie schodzi prawy bok z czołem ;)
Silikonem sobie zalep jak Ci nie pasuje...
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 18:57:53 wysłana przez Żuk »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline kgb

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 203
  • PTKiGK Zabrze
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marca 2008, 17:12:53 »
Po pierwsze @kgb uważaj na słowa...

No może troszeczke przecholowałem z tym "egoistą" ale po co "robić z igły widły"
 Odpocznij sobie od klawiatury i wyszum się na innym forum, które toleruje Twoje zachowanie.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marca 2008, 17:35:59 »
Ot proszę jaki sie zrobił CHAT w tym wątku. uuuu nie ładnie!


Mkaczy dogadaj sie z autorem i po sprawie, jak nie to screeny pooglądamy.

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marca 2008, 18:58:33 »

Mkaczy dogadaj sie z autorem i po sprawie, jak nie to screeny pooglądamy.
Tylko ze się nie da dogadac... Nawet pewna osoba zapronowała mi (i ciaglę kazdy mi tak radzi) aby zainstalował maxa i zaczał cos robic sam, lub z kimś. Ale powiem teraz szczerze ze to odpada gdyż nie mam zamiaru uczyć sie od podstaw obsługi maxa, z racji iż nie mam na to czasu i checi... Poza tym, w jakimś mysle dobrym stopniu opanowałem t3d (notanik), i to mi starczy.
Co niektórzy myślą ze ide na łatwiznę budując w ten sposób kabiny; bo kopiuję elementy 3d które ktoś wykonal w 3dmaxie i modyfikując je cos z tego powstaje, czyli odwalam de fakto połowe roboty. No cos w tym jest, ale czy jest ważne w jaki sposob sie to robi? I czy to żle ze pojawi sie cos nowego? Do tego jeszcze moge dodać iż zawsze jest notka kto jest prawowitym autorem danego elementu, i czy naprawdę aż tak zle robie?
 Nie sadziłem że robiąc cos dla Was, dla ludzi - nie "tylko dla siebie" - spotkam sie z takim przypadkiem... Nie wiem, i nigdy tego nie zrouzmie...

@kgb, KURS90 na pewno nie jest egoistą! Poprostu jak on mi to powiedział "denerwuje mnie to ze przerabiasz moje modele".

Co do wydania modyfikacji, i tak większość osób juz to ma, lecz zależy mi na tym aby to jednak wydać publicznie. Lecz mimo iż licencja mi na to pozwala, innymi słowy - wydając to w tej chwili nie złamał bym zadnej zasady, poczekam aż wypowie się Admimistracja (juz z nimi rozmawiałem prywtanie na ten temat, ale teraz mogę temat przedstawić jasniej...) oraz Autor owego pulpitu, co mam nadzieje nastąpi.

...
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 19:17:15 wysłana przez MKaczy »
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marca 2008, 19:03:40 »
MKaczy   KURS90   dlatego tak mówi bo modyfikując coś odwalasz naprawde kawał dobrej roboty. Myślę że kolega autor wyda i tak lepsza kabine :] a mieć w symku 2 kabiny zamiast jednej to coś fantastycznego i wpływa na spędzanie przy symulatorze więcej czasu. Widze to tak:
- jedna kabina się znudzi to drugą wstawie i tak w kółko.
Często dodanie nawet głupiej paczki po papierosach do wyglądu pulpitu sprawie że chce człowiek odpalić  maszyne.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marca 2008, 19:13:03 »
Nie chciałbym się wtrącać do syksuji, ale Żuk ma racje. Jeśli chodzi o kabiny, to byłoby fantastycznie gdybyśmy mieli ich nawet z 20. W realu bądąc w kiblu X mamy ''taką'' kabine, a będąc w jednostce Y mamy inną kabine. W symku bądąc w kiblu X, Y czy Z, zawsze mamy tą samą kabine, a tak...

Pozdrawiam!

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marca 2008, 20:14:17 »
Być może, Kurs jest osobą której tego typu mixy nie przypadają do gustu i woli świeży, idealny model prosto z piekarni 3DS.
Michał, skąd wiesz - może właśnie przeszkodziłeś mu w przygotowaniu nowej kabiny? Chyba nikt nie lubi, jeżeli powstają kserówki swoich dzieł [nawet jeżeli wyda się swoje w późniejszym czasie, w związku z długim czasem pracy]...

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Marca 2008, 20:35:29 »
Michał, skąd wiesz - może właśnie przeszkodziłeś mu w przygotowaniu nowej kabiny? Chyba nikt nie lubi, jeżeli powstają kserówki swoich dzieł [nawet jeżeli wyda się swoje w późniejszym czasie, w związku z długim czasem pracy]...
Ale czy ja zle zrobilem? Kurcze, kilka podsunęło mi temat kab en57-19xx, sam zresztą myślałem o tym, wiec zrobiłem. I zobaczcie jak sprawa wygalda, ktoś napisze:
"hej, jestem fanem eu1500-100900. Zrobił może ktoś juz ten model i kabine?"
i co dostaje w opdowiedzi?:
"hej, najlepiej bedzie jak sam wykonasz taką kabine"
... I idąc takim tokiem rozumowania, skoro nic sie nie dzieje na dany temat, nikt nie pisze ze robi, wiec sam się biorę, fakt ze swoim sposobem, no ale cos z tego jest. Po fakcie co sie okazuje ze KURS90 nagle ma juz zrobioną kabine tylko nie ma fotek na tex... Wiadomo jest ze fotki same sie na dysku nie pojawią, chociaż by zapytać czy cuś, i proszę fotki sie znalazły od Milosza, który je mial od dosć dluzszego czasu.

itd..
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Marca 2008, 20:55:24 »
MKaczy: Sam przytoczyłeś jeden z punktów regulaminu, mówiący o:

2. Licencjobiorca moze modyfikowac kopie Symulatora oraz dowolna jego czesc (pojedynczy plik komputerowy lub zbiór plików dajacych sie funkcjonalnie wyodrebnic w obrebie Symulatora) tworzac przez to dzielo oparte na Symulatorze, jak równiez kopiowac lub rozprowadzac takie modyfikacje lub dziela na zasadach podanych w punkcie 1 pod nastepujacymi warunkami:
a) Licencjobiorca musi umiescic na zmodyfikowanych plikach widoczna informacje o tym, ze dane pliki zostaly przez niego zmienione, wraz z data dokonania zmian. O ile to mozliwe powinien podac równiez informacje o Autorze oryginalnego pliku, który zmodyfikowal.
b) Licencjobiorca musi doprowadzia do tego, aby kazde rozpowszechniane lub publikowane przez niego dzielo, które w calosci lub czesci zawiera Symulator albo pochodzi od niego lub jego czesci, bylo w calosci i bezplatnie licencjonowane dla wszelkich osób trzecich na zasadach niniejszej Licencji.


Ragulamin nie zostanie złamany. Więc nie widze powodów, dla których miałbyś kabiny nie wydawać wraz z modelem. Moim skromnym zdaniem, za bardzo się rozczulasz nad tą całą sytuacją. Zrobiłeś już wiele świtnych kabin, ''sklejając'' elementy z innych modeli i nikt nie miał o nic pretensji, teraz zrobiłeś to samo z EN57-19xx i mimo, że komuś się to nie podoba, wydając projekt nie zrobisz nic złego. Najwyżej będziemy mieli dwie wersje modeli z kabinami.

Pozdrawiam!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Marca 2008, 21:23:37 »
Nie do końca rozumiem sytuację, ale możliwe są dla mnie dwie:
1)Pulpit Kursa został oficjalnie wcześniej opublkowany wraz z jakimś modelem, a MKaczy wykorzystał tutaj ów pulpit - wtedy moim zdaniem Kurs jedynie może Cię poprosić, abyś tego nie robił, ale Ty niekoniecznie musisz to uszanować - nie łamiesz praw autorskich, ale możesz stracić kolegę
2)Pulpit jeszcze nie jest opublikowany, gdyż nie wyszedł jeszcze model, a dostałeś go jakoś po koleżeńsku, wtedy Ty łamiesz takim działaniem prawa autorskie i możesz starcić kolegę.

Rozwiązanie:
Próbować się dogadać, przedstawiając swoje argumenty.
Najgorzej jest, jak jedna ze stron mówi: nie bo nie albo tak bo tak.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Marca 2008, 21:43:25 »
MKaczy: Ewentualnie, możesz iść z drugim Panem na kompromis, On Ci pozwoli opóblikować dodatek a Ty Go wyręczysz w czymś, bądź przysłużysz się do czegoś na Jego korzyść...

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Marca 2008, 21:48:28 »
Niewiem czy dalej istnieje taka zasada że to co zostało udostępnione na FORUM jest jak to sie mówi do dyspozycji userów. Co innego jeśli chodzi o źródła np. oryginał trasy w maxie czy modelu, wtedy tzreba prosić o zgode, przerabiałem ten temat. z drugiej strony ktoś powiedzmy zaczyna przerabiać moją trakcje na podstawie inc i t3d OK niech se robi bo to upubliczniłem natomiast modeli nie i tu jest różnica. Ty przerabiasz coś z t3d więc nie majstrujesz bezpośrednio przy maxie taka analogia mała chyba. Maxa sie nie nauczysz w dwa tygodnie więc proponuje wysłać kartke na świeta do Kursa z życzeniami świątecznymi i pozwoleniem na publikacje!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marca 2008, 22:19:51 »
Bohun, nieważnie jak i za pomocą czego ktoś modyfikuje coś. Wyraźnie w licencji jest napisane:

2. Licencjobiorca moze modyfikowac kopie Symulatora oraz dowolna jego czesc (pojedynczy plik komputerowy lub zbiór plików dajacych sie funkcjonalnie wyodrebnic w obrebie Symulatora) tworzac przez to dzielo oparte na Symulatorze, jak równiez kopiowac lub rozprowadzac takie modyfikacje lub dziela na zasadach podanych w punkcie 1 pod nastepujacymi warunkami:
a) Licencjobiorca musi umiescic na zmodyfikowanych plikach widoczna informacje o tym, ze dane pliki zostaly przez niego zmienione, wraz z data dokonania zmian. O ile to mozliwe powinien podac równiez informacje o Autorze oryginalnego pliku, który zmodyfikowal.
b) Licencjobiorca musi doprowadzia do tego, aby kazde rozpowszechniane lub publikowane przez niego dzielo, które w calosci lub czesci zawiera Symulator albo pochodzi od niego lub jego czesci, bylo w calosci i bezplatnie licencjonowane dla wszelkich osób trzecich na zasadach niniejszej Licencji.

Nie ma tam nic co by różnicowało, że t3d nie, max nie a inc tak.
Jeśli chodzi o maxa i dostęp do źródeł, to z reguły wiadomo, że prościej jest coś modyfikować mając źródła. Jeśli źródeł ktoś nie udostępni, to są dwa wyjścia: nic nie robić, robić w notatniku, skoro pliki są txt i jeśli ktoś potrafi.
Jeśli potrafiłbym modyfikować exe poprzez dekomplilację, to mogę modyfikować exe i nie potrzebuję tutaj zgody kogokolwiek.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 22:23:13 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marca 2008, 22:51:51 »
Jednego nie rozumiem. MKaczy, w rozmowie na gg, mi powiedział, że skoro się nie zgadzam, to sprawa jest zamknięta. A teraz widzę, że wypłakuje się tutaj na forum. Widzę, że MKaczy, jest taką osobą, że jego zawsze musi być na wierzchu. A nie zgadzam się dlatego że
1) Nie lubię tego typu przeróbek
2) MKaczy mógł się zapytać o zgodę na wykorzystanie moich elementów - nie zapytał.

Co więcej, mimo mojego braku zgody, uparł się, że model i tak zrobi. Skoro więc zignorował moje zdanie - sam sobie jest winien

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Marca 2008, 23:03:43 »
Jednego nie rozumiem. MKaczy, w rozmowie na gg, mi powiedział, że skoro się nie zgadzam, to sprawa jest zamknięta. A teraz widzę, że wypłakuje się tutaj na forum. Widzę, że MKaczy, jest taką osobą, że jego zawsze musi być na wierzchu. A nie zgadzam się dlatego że
1) Nie lubię tego typu przeróbek
2) MKaczy mógł się zapytać o zgodę na wykorzystanie moich elementów - nie zapytał.

Co więcej, mimo mojego braku zgody, uparł się, że model i tak zrobi. Skoro więc zignorował moje zdanie - sam sobie jest winien

1) Nikt nie kaze Tobie tego sciągać, wiekszosci sie podoba to co robie.
2) Mogłem, owszem ale czy tego wymaga licencja? Nie...
Ale heh, hmm, racja uznałem iż temat mozna zamknąć w rozmowie na gg, ale nie dawało mi to spokoju. Bo dlaczego nie? K*** J*** ! Zrobisz model, pokazesz skreny, i zadyma ze sie nie dzielisz... Zrobisz model, chcesz wydać to jest to co widać... Czy to jest normalne? Ja p***, dobra ludzie koniec tematu... Przepraszam za niepotrzebnie wprowadzoną złą atmosfere...

Modelu nie wydam na forum - Ktoś chce zapraszam na gg. Praca na pojdzie na marne.
_______________________
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 23:19:24 wysłana przez MKaczy »
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Marca 2008, 23:06:23 »
Czyli nadal nie szanujesz mojego zdania. Rób tak dalej, daleko nie zajdziesz. Ale to Twoja sprawa.
A poza tym mało mnie obchodzi, czy podoba się większości, czy nie - bo ja większość nie jestem.
Tak na marginesie... EN57-19xx, mają syreny między reflektorem górnym, a nie jak ED72 na dachu.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 23:08:03 wysłana przez KURS90 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Marca 2008, 23:10:58 »
Czyli nadal nie szanujesz mojego zdania.

A zwykli userzy z forum pewnie twierdzą, że Ty nie szanujesz ich zdania i woli...

Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2008, 23:13:05 wysłana przez ZiomalCl »

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marca 2008, 23:13:50 »
Proszę bardzo :)

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Marca 2008, 10:41:12 »
Sprawa jest dla mnie oczywista.

W myśl licencji dozwolone jest kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie całości lub części symulatora pod warunkiem, że dany zbiór plików został oficjalnie wydany na łamach strony symulatora lub jej integralnej części jakiej jest forum dyskusyjne.

Jeśli udowodnisz Kurs, że jakikolwiek wykorzystany plik przez MKaczego pochodzi z nieoficjalnego źródła, wówczas na podstawie regulaminu forum jak i nie dostosowania się do licencji symulatora, Mkaczy zostanie usunięty w trybie natychmiastowym.

Ale uważaj, gdyż może zaistnieć sytuacja w której wskazany przez Ciebie plik/tekstura/model pomimo nieoficjalnego statusu, uzyskał zgodę autora na oficjalne wydanie w innym projekcie.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2008, 10:49:58 wysłana przez Oli_EU »

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Marca 2008, 13:46:24 »
Jeśli udowodnisz Kurs, że jakikolwiek wykorzystany plik przez MKaczego pochodzi z nieoficjalnego źródła, wówczas na podstawie regulaminu forum jak i nie dostosowania się do licencji symulatora, Mkaczy zostanie usunięty w trybie natychmiastowym.

Ale uważaj, gdyż może zaistnieć sytuacja w której wskazany przez Ciebie plik/tekstura/model pomimo nieoficjalnego statusu, uzyskał zgodę autora na oficjalne wydanie w innym projekcie.

Oli, rozumiem :)

Wszystkie elementy, które w paczce zawarłem, z Symulatora MaSzyna EU07-424 pochodzą. W paczce "en57-19xx" znajdują się tylko i wyłącznie pliki publiczne oraz   przeze mnie modyfikowane. W paczce podano, kto i czego jest autorem. Jeśli  konieczność taka zachodzi, paczkę wystawić mogę, w celu potwierdzenia słów moich wiarygodności.

dziekuję.

PS.: Temat zostawiam otwarty, i czekam na słowa Kursa90
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2008, 15:49:57 wysłana przez MKaczy »
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Marca 2008, 15:44:26 »
MKaczy.

Poprzednia moja wypowiedź w sposób jasny odniosła się do prowadzonych w tym temacie rozmów.
Dla tych którzy nie zrozumieli, wyjaśniam, iż miała ona charakter informacyjny.

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Marca 2008, 17:48:07 »
Nie mam zamiaru dyskutować z MKaczym, gdyż on tylko chce prowokować kolejną aferę.
Z Tobą Oli, gadałem na gg, i stwierdziłeś, że bez mojej zgody (mimo iż model jest oficjalny) MKaczy nie powinien tego publikować

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Propozycja wydania modelu.
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Marca 2008, 18:21:34 »
Nie mam zamiaru dyskutować z MKaczym, gdyż on tylko chce prowokować kolejną aferę.
Z Tobą Oli, gadałem na gg, i stwierdziłeś, że bez mojej zgody (mimo iż model jest oficjalny) MKaczy nie powinien tego publikować
Kurs90, ale z punktu widzenia zwykłego użytkownika to Ty zacząłeś cała tą afere, bo z niewiadomych mi powodów nie zgadzasz sie na uzycie pulpitu, a tłumaczenie ze nie, "bo nie", lub "bo mi sie nie podoba" itd, jest naprawdę bez sensu... Ludziom z forum (ztcw) podoba sie to co zrobiłem, i nie widzę zadnych przeszkód aby mojej pracy nie udostępniać, oczywiscie nie łamiąc przy tym regulaminu, czy licencji.

...
Proponuję juz definitywnie skonczyc ten temat, bo odnoszę wrazenie ze to juz robi sie nude...
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da