Autor Wątek:  MZD - pora dnia na nowych exe  (Przeczytany 6169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
MZD - pora dnia na nowych exe
« dnia: 12 Grudnia 2007, 12:04:46 »
Witam. Ponieważ Mariusz1970 w październiku pisał, że Winger wydał zgodę na publikację tej trasy, pozwalam sobie zadać pytanie jej dotyczące.

Trasę ściągnąłem daaaaaawno temu, jak wisiała na stronie Wingera (jakos przypadkiem tam trafilem). Co mnie wtedy uderzyło, to zmieniająca się pora dnia (rozjaśniające się niebo) - i to na exe 220204. Ale właśnie - było to jedyne exe, na którym ów efekt działał. Na żadnym nowszym tego nie ma - niebo jest cały czas ciemne.

Czy ktoś wie, jak ten efekt został zrobiony, ew. jak go uruchomić na nowszych exe? (Bo jest dużo lepszy niż dzień/noc z komendy time, ze względu na brak dokuczliwej mgły).
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2007, 13:12:00 wysłana przez adamst »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MZD - niebo na nowych exe
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia 2007, 12:42:48 »
Piszesz o rzeczach które nie ukazały sie oficjalnie, pomimo domniemanej zgody autora. Co do wymienionej strony to musiałeś coś pomylić, tam trzeba było mieć odpowiednie uprawnienia żeby na nią wejść. Kręcisz coś i tyle. Tytuł wątku nie zgadza się z poruszonym tematem.

Na zadane pytanie odpowiedź brzmi - nie można.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MZD - niebo na nowych exe
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia 2007, 12:50:45 »
Cytuj
Na zadane pytanie odpowiedź brzmi - nie można.
Szkoda.

Piszesz o rzeczach które nie ukazały sie oficjalnie, pomimo domniemanej zgody autora. Co do wymienionej strony to musiałeś coś pomylić, tam trzeba było mieć odpowiednie uprawnienia żeby na nią wejść. Kręcisz coś i tyle. Tytuł wątku nie zgadza się z poruszonym tematem.

No cóż - to było gdzieś na przełomie roku 2004/2005 - trasa sobie spokojnie wisiała na winger.eu07.pl , i dziwnym przypadkiem dało się tam wejść normalnie - może trafiłem akurat na chwilowy błąd, nie wiem -  w każdym razie były tam, normalne katalogi i pliki mzd*.rar. Nic nie kręcę - trasa wpadła mi w ręce przypadkiem, ale nic tu nie ściemniam - naprawdę nie mam powodów.

Możesz sprecyzować o co chodzi z tym tytułem? Post dotyczy działania nieba w trasie mzd na nowych exe, i taki ma tytuł. Nie rozumiem swojego błędu.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2007, 12:53:06 wysłana przez adamst »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MZD - niebo na nowych exe
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudnia 2007, 13:08:24 »
Tytuł wątku to niebo na nowym exe. W poście pytasz o porę dnia.
ciach.
Cytuj
...Co mnie wtedy uderzyło, to zmieniająca się pora dnia (rozjaśniające się niebo)....
  ciach
To nie jest to samo, pora dnia to nie niebo.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MZD - niebo na nowych exe
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudnia 2007, 13:11:38 »
OK. Już rozumiem. Wyedytowałem temat.

Czyli pod pojęciem 'niebo' rozumiemy kwestie dotyczące tekstur nieba?

W dalszym ciągu jestem też ciekaw, jakiej metody używała ta 'pora dnia' na exe 220204.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudnia 2007, 17:02:52 »
Ja myślę , iż raczej coś pokręciłeś.
O ile wiem:
1)kwestia zmieniającego się nieba w zależności od pory dnia została wprowadzona od exe 664
2)jak ja dostałem MZD to tam właśnie były wpisy time, co sugerowało, iż MZD pisane było pod exe 664
3)uruchomienie trasy, gdzie była wpisana komenda time na niższych exe powodowało komunikat i wysypywanie się symka
4)znane mi dodychczasowe sposoby związane z niebem, to ustawienie parametrów time i odpowiednie wpisy atmo

Jeżeli nadal się upierasz przy swoim, to masz tę trasę i zobacz po zawartości środków plików tej trasy co tam Winger "namieszał". Przecież nie sądzisz chyba, iż exe jakieś tam exe 220204 jak "zobaczy" MZD, to uruchomi tajne procedury sterowania niebem.
Wszystko co jest z tym związane powinno być w plikach trasy.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudnia 2007, 17:23:13 »
Ja myślę , iż raczej coś pokręciłeś.
O ile wiem:
1)kwestia zmieniającego się nieba w zależności od pory dnia została wprowadzona od exe 664
2)jak ja dostałem MZD to tam właśnie były wpisy time, co sugerowało, iż MZD pisane było pod exe 664
3)uruchomienie trasy, gdzie była wpisana komenda time na niższych exe powodowało komunikat i wysypywanie się symka
4)znane mi dodychczasowe sposoby związane z niebem, to ustawienie parametrów time i odpowiednie wpisy atmo

Jeżeli nadal się upierasz przy swoim, to masz tę trasę i zobacz po zawartości środków plików tej trasy co tam Winger "namieszał". Przecież nie sądzisz chyba, iż exe jakieś tam exe 220204 jak "zobaczy" MZD, to uruchomi tajne procedury sterowania niebem.
Wszystko co jest z tym związane powinno być w plikach trasy.

Mam trasę w wersji 0.8.0 i 0.7.7 - kiedy ją ściągałem jeszcze żadne exe nie obługiwało time, i w plikach trasy tej komendy nie ma.
Czas rozpoczęcia gry to była standardowa 10:30. Podejrzewałem,że było to robione jakimiś eventami czasowymi. Przeszukałem wszystkie pliki trasy pod kątem wyrażeń "event" i "atmo", ale nie znalazłem nic interesującego (jedyne eventy, jakie były, to ustawianie przebiegów, semaforów oraz dźwięki), a wpis atmo jest tylko jeden na początku. Dlatego właśnie tak mnie to intryguje. Aczkolwiek paczki z trasą już nie mam (mam tylko rozpakowane pliki), a coś mi się tłucze po głowie, że tam było też jakieś zmodyfikowane exe - być może ono właśnie miało jakąś wczesną wersję 'time'... Faktycznie mogło to nie być 220204 tylko coś późniejszego - ostatni raz ten efekt miałem właśnie jakoś zimą 2005, a potem było wiele formatów, nowych exe itp - i nie udało mi się tego ponownie 'uruchomić'.
Aż zaczynam wątpić w swoją pamięć - ale z drugiej strony właśnie to zmieniające się niebo było tym, co zszokowało mnie w tej trasie (poza długością misji ;-) )

BTW - skoro już jesteśmy przy time - fajnie byłoby, jakby jakaś kolejna wersja exe umożliwiła wyłączenie tej gęstej mgły w nocy.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2007, 17:32:35 wysłana przez adamst »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudnia 2007, 17:57:48 »
Cytuj
Aczkolwiek paczki z trasą już nie mam (mam tylko rozpakowane pliki)

To wystarczy do analizy. Nie masz naprawdę tam komend time?
Masz może pliki w katalogu scenery:
P42101.txt
P24100.txt
Tam w tych plikach jest rozkład jazdy, dotyczący tej trasy. Są tam podane godziny i znacząco różniące się od 10:30.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2007, 18:04:09 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudnia 2007, 18:20:39 »
Cytuj
Aczkolwiek paczki z trasą już nie mam (mam tylko rozpakowane pliki)

To wystarczy do analizy. Nie masz naprawdę tam komend time?
Masz może pliki w katalogu scenery:
P42101.txt
P24100.txt
Tam w tych plikach jest rozkład jazdy, dotyczący tej trasy. Są tam podane godziny i znacząco różniące się od 10:30.


Nie mam takich plików.Chyba mam po prostu starszą wersję. Jaki nr wersji jest wpisany w plikach scn Twojej wersji MZD? U mnie jest 0.7.7 dla misji z kibelkiem i EP08 (pliki winger-en71.scn i winger-ep08.scn), i 0.8.0 dla siódemki z czternastoma wagonami jadącej objazdem (plik winger-eu07.scn). OIDP w paczce z tą wersją (0.8.0) było jakieś exe, które zgubiłem.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudnia 2007, 18:34:20 »
Nie wiem gdzie jest numer wersji, ale masz porównasz sobie:
http://www.chomikuj.pl/Mariuszek1970/Winger.rar

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudnia 2007, 18:43:31 »
Twoja wersja jest zdecydowanie nowsza - jest pięć misji, i nie ma nagłówków z wersją.

U mnie przykładowy nagłówek scn wygląda tak:
//$n Myslenice - Dobczyce: EU07-424
//$d Myslenice - Zakliczyn - Dobczyce v0.8.0 - TYLKO DLA BETATESTEROW!
//$i mzd-eu07.jpg

W każdym razie, wpisy time w plikach od Ciebie są tylko w dwóch nowszych sceneriach (te z ICkami i TLK) których ja nie mam - w tych plikach, które są odpowiednikami mojej wersji, też nie ma time - a efekt był, tylko skąd on się wziął?
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2007, 18:46:04 wysłana przez adamst »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudnia 2007, 18:52:23 »
Mało kto pamięta jeszcze posty @Wingera z wątku Myślenice - Dobczyce. @Winger zrobił zmianę nocy w dzień poprzez wartość początku mgły na (chyba) 63 metry. W ten sposób powstawało rozjaśnianie nieba. Jednakże zostało do tej trasy dostosowane exe i podane w danym wątku. Nie używane były do tego eventy.

PS
Rzeczy @Wingera można było ściągnąć z jego FTP nie będąc w dziale Bugs.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MZD - pora dnia na nowych exe
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudnia 2007, 19:04:16 »
Mało kto pamięta jeszcze posty @Wingera z wątku Myślenice - Dobczyce. @Winger zrobił zmianę nocy w dzień poprzez wartość początku mgły na (chyba) 63 metry.
36 metrów początek, 600 koniec. To dlatego nic nie mogłem znaleźć w plikach trasy...
Cytuj
W ten sposób powstawało rozjaśnianie nieba. Jednakże zostało do tej trasy dostosowane exe i podane w danym wątku. Nie używane były do tego eventy.
Czyli bez tego 'specjalnego' exe ten efekt nie zadziała? Gdybym wiedział, to bym tego pliku bardziej pilnował...

Cytuj
PS
Rzeczy @Wingera można było ściągnąć z jego FTP nie będąc w dziale Bugs.

Właśnie w ten sposób ta trasa znalazła się u mnie. Do BUGS swego czasu (też jakoś wtedy) zgłosiłem kandydaturę, bo interesowało mnie działanie pewnych rzeczy bardziej 'od kuchni' (jak choćby ten patent z mgłą - w życiu bym na to nie wpadł) - no ale nic z tego nie wyszło.

Ma ktoś może przypadkiem to stare exe for mzd?