Autor Wątek:  Dwa składy na jednej trasie.  (Przeczytany 5661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dwa składy na jednej trasie.
« dnia: 30 Października 2007, 18:34:05 »
Witam.Ja mam takie pytanie i propozycje i czy wogóle jest taka możliwość do zrobienia.
Mamy jakąś daną trase,jedziemy jakimś składem, powiedzmy kiblem dojeżdamy do stacji końcowej
i chcemy np.Zmienic skład na eu07 xxx i wrócić do stacji początkowej. Krótko mówiąc na jednej trasie jechać dwoma składami.

Jeżeli był taki temat to przepraszam za nie potrzebny wątek.

pozdrawiam moko_loko
...

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2007, 18:35:03 »
Niestety nie ma takiej możliwości. Trzeba by niezłej ingerencji w exe by takie coś powstało :)

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2007, 18:50:44 »
Q to kiedyś (daaaawno temu) zrobił w swoim exe

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Października 2007, 18:58:13 »
Srzydało by się coś takiego,co o tym sądzicie??
...

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Października 2007, 19:03:51 »
E tam :) Mnie to by sie przydało rozpoczęcie każdej misji w szopie, manewry pod sformowany skład i dopiero w drogę.

Offline MArt

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2007, 02:42:59 »
E tam :) Mnie to by sie przydało rozpoczęcie każdej misji w szopie, manewry pod sformowany skład i dopiero w drogę.
E tam ;) Przecież dobrze wiesz że nie każdy mechanik zaczyna pracę w lokomotywowni.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Października 2007, 07:25:18 »
Niestety nie ma takiej możliwości. Trzeba by niezłej ingerencji w exe by takie coś powstało :)
Skąd Ty to wiesz? Co uważasz za niezłą ingerencję w EXE?
Ja tylko przypomnę, że kiedyś można było odczepiać i doczepiać tylko loka od składu. Dziś możemy porozpinać dowolny skład, choć warunkiem jest przebywanie lokomotywy na tym samym torze.
E tam :) Mnie to by sie przydało rozpoczęcie każdej misji w szopie, manewry pod sformowany skład i dopiero w drogę.
Naczytał się o nocnej trasie @Drivera, będziesz miał co chcesz.
O ile sam pomysł ze zmianą loka nie jest zły, to jednak nie jestem za jego wprowadzeniem. Chciałbym raczej żeby exe było stabilne, miało realne hamulce i AI dobrze spisywało się w prowdzeniu składów. Ponad wszystko exe powinno realizować bez pomyłek komendy eventów.

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopada 2007, 18:19:25 »

Na to pytanie może odpowiedzieć może kilka osób co w exe coś robiły, zrobiły, lub nadal robią a i to nie jest nic pewnego.
I jeszcze coś, zapytałem skąd wiesz że się nie da? i co to znaczy niezła ingerencja? Ja głupszego tekstu już dawno nie czytałem. A moja wiedza jest taka, że można to zrobić o co pytał moko_loko
Tak, dokładnie, wczoraj i dzisiaj nawet o tym rozmawiałem z Krzyśkiem. Istnieje możliwość zmiany lokomotywy, po podczepieniu się i założeniu mostków przejściowych i odczepieniu. Jednak musi być spełnionych kilka warunków, bo inaczej symek się wysypie.

I od razu mówię, w ostatnim wydanym exe ta opcja nie działa do końca poprawnie.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopada 2007, 18:46:45 »
Jak trochę poszukacie to znajdziecie. Zmienić pojazd da się na każdy inny bo kod do tego jest (no chyba że go ktoś przypadkiem usunął). Ograniczenie z przesiadaniem się tylko po mostku przejściowym dodałem tylko po to, żeby zachować odrobinę realizmu.

Przesiadki tylko do pojazdów podpiętych możliwe są tylko dlatego, że właśnie do podpiętych najłatwiej znaleźć wskaźniki (przechowywane o ile dobrze pamiętam w coupler-prev i next). Jakby udało się zdefiniować niektóre tory jako 'przesiadkowe' i w jakiejś tablicy przechowywać wskaźniki do znajdujących się na nich pojazdów to możliwa byłaby zmiana na inny pojazd znajdujący się na tej samej grupie torów 'przesiadkowych'. Roboty jest tyle co nic, myślę że przy odrobinie szczęścia sprawa do załatwienia w ciągu 2-3 dni.

Wtedy kiedy robiłem przesiadki jedynym kłopotem było określenie pojazdu na który chciałoby się przesiąść - stąd prosty wybór - pojazd z przodu albo z tyłu, ale to jest do obejścia - można np. wyświetlić listę dostępnych pojazdów i z niej dokonywać wyboru.

Pytanie tylko - czy warto?...
ABu

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopada 2007, 19:38:45 »
Wtedy kiedy robiłem przesiadki jedynym kłopotem było określenie pojazdu na który chciałoby się przesiąść - stąd prosty wybór - pojazd z przodu albo z tyłu, ale to jest do obejścia - można np. wyświetlić listę dostępnych pojazdów i z niej dokonywać wyboru.
O ile dobrze kojarzę, klawisz [F2] pozwala podejrzeć parametry dowolnego pojazdu, a i do tego klawiszami [num1] i [num7] da się go zahamować i odhamować. Być może dało by się zrobić tak, że [Shift]+[F4] albo [q] powodowałby wsiadanie do takiego pojazdu. Można wprowadzić ograniczenie, że wymaga to wcześniejszego naciśnięcia [Q], po której to operacji w zasadzie można tylko obserwować okolicę (chyba, że o czymś nie wiem).

Myślę, że warto. Ja widzę zastosowanie podobne, jak w przypadku ręcznego przełączanie zwrotnic i semaforów - na podstawie eventów zapisanych w logu można przygotować nową misję. Np. AI doprowadza skład pod wjazdowy na stacji - tam wsiadamy, ustawiamy przebiegi, wykonujemy manewry itp. Potem jeszcze trzeba listę zalogowanych eventów pokojarzyć z torami.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2007, 19:14:43 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dwa składy na jednej trasie.
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopada 2007, 16:40:56 »
Witam, jeżeli dobrze pamiętam, to kilkadziesiąt wersji exe'ka wstecz, za pomocą kombinacji klawisza [shift]+Q Załączało się AI i teoretycznie za pomocą też jakiegoś skrótu klawiszowego (już nie pamiętam) można było rozłączyć, więc w/w skrót odpada.
Interesant.