Autor Wątek:  Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P  (Przeczytany 11498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« dnia: 12 Września 2007, 21:28:01 »
Wykonałem film, który ukazuje moją krótką podróż za sterami pociągu osobowego numer 51103. z ET22-012 na czele ;).

http://pl.youtube.com/watch?v=D1jKp5zmdYw

P.S Może wkrótce wykonam więcej podobnych filmów ;)

Pozdrawiam

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Września 2007, 21:43:46 »
Filmik fajny :). Nie wiem czy dobre odniosłem wrażenie ale chyba przegiąłeś z V za S10 o jakieś 10km/h :) i to na zwrotnicy... . Poza tym dawaj wcześniej Rp1 (1:00) przed przejazdem bo przypominają mi się kierowcy którzy włączają migacz jak już skręcają... ;) a i jeszcze światła włączaj bo mandat dostaniesz :D.

ps jakim programem nagrywałeś ten filmik?
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Września 2007, 21:45:05 »
Oj, tak z pociągami osobowymi na pewno się nie jeździ.

Po pierwsze - ET22-012 wygląda zupełnie inaczej, robienie repaintu z ET22-203 polegającego wyłącznie na zmianie numerków to słaby pomysł...
Po drugie - skrót od numeru piszemy bez kropki, a więc nie "nr." a "nr",
Po trzecie - jazda...
Przy rozruchu trzymałeś strasznie niski prąd. Rozumiem samo ruszanie, ale powyżej 10 km/h można go delikatnie podnieść.
Potem - zastanów się, jaką prędkość trzymasz. Szlak na całości pozwala na 120, więc logiczna jest jazda 120 km/h. Ty najpierw jechałeś 80, potem 100 a potem trochę bocznikując dociągnąłeś do 120. Normalnie jeździ się ciągle z maksymalną dozwoloną prędkością, a więc jak najszybciej rozpędzasz się do 120. Dawanie Rp1 w polu bez przyczyny też nie jest stosowane.
A hamowanie - nie ma sensu ściskać składu dając w nagłe, a zaraz potem popełniać i powtarzać manewr. Nie mówię tu o szarpaniu, rzucaniu i innych, ale także o stratach powietrza. O wiele lepiej trzymać na 2 stopniu hamowania służbowego dłuższy kawałek.
No i co to za sposób hamowania z 20 do zatrzymania przez nagłe? Oj, tak jadąc bałbym się, czy jakiś zdegustowany pasażer nie rzuci w kabinę kabieniem.
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Września 2007, 21:51:02 »
Nie mogłem tutaj za bardzo skupić się na jeździe, ponieważ FRAPS mi na to nie pozwalał, musiałem co 30 sec kontrolować przycisk nagrywania, ponieważ mam tylko FRAPS wersje demo.A poza tym to maszynistą nie jestem i niektorych rzeczy jeszcze nie znam, a tytuł dałem taki aby obrócić go w żart a nie brac na poważnie.

PS. EU05 o jakim repaincie ty mowisz? Żadnego repaintu nie robiłem, to jest normalny ET22-012, bodajże twój.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Września 2007, 21:59:07 »
Coprawda zwrotki 34/300 maja vmax w bok 50, no ale jezeli sygnalizator wskazuje 40 to musisz jechac 40. Przy przejsciach miedzy ukladami moglbys poczekac 2-3sek az sie prady na grupach ustabilizuja. No i jak tak bedziesz hamowal to zestawy raz dwa podkute :)
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2007, 22:01:33 wysłana przez Mateu »

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Września 2007, 22:15:27 »
Jeszcze przy ruszaniu na pasażerach: najpierw pomocniczym 1,5-2 atmo w cylinderki, pierwsza pozycja nastawnika, luzujesz pomocniczy. Wtedy lok i skład bardzo pięknie płynnie rusza. Pod warunkiem, oczywiście, że mamy skład odluźniony!:D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Września 2007, 23:24:27 »
Cytat: El Driver
Jeszcze przy ruszaniu na pasażerach: najpierw pomocniczym 1,5-2 atmo w cylinderki, pierwsza pozycja nastawnika,
... i bardzo pięknie nam sie na taśmie odznacza ciśnienie w cylindrach.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Września 2007, 01:15:19 »
EU05 o jakim repaincie ty mowisz? Żadnego repaintu nie robiłem, to jest normalny ET22-012, bodajże twój.

Ja chyba robiłem tą teksturę. EU05, proszę nie komentuj tego, bo i tak wiem co o tym myslisz. Dzieki :)
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Września 2007, 21:23:56 »
Cytat: El Driver
Jeszcze przy ruszaniu na pasażerach: najpierw pomocniczym 1,5-2 atmo w cylinderki, pierwsza pozycja nastawnika,
... i bardzo pięknie nam sie na taśmie odznacza ciśnienie w cylindrach.
A dlaczego miało by się nie odznaczać? Tak się robi w realu, ja tak robię w symku. I jako pasażer narzekam na mechaników którzy tak nie robią. A jest to rozpoznawalne nawet w ostatnim wagonie.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

EU06_

  • Gość
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Września 2007, 19:33:27 »
to chyba kabina MKaczego :) przez te zwrotnice mogłeś przejechać 40km/h nie hamuje sie a w czasie dodawania rusza nastawnikiem bo podkujesz koła :) nieźle musiało szarpnąć pasażerami przy hamowaniu i ruszaniu:)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Września 2007, 20:58:06 »
to chyba kabina MKaczego :) przez te zwrotnice mogłeś przejechać 40km/h nie hamuje sie a w czasie dodawania rusza nastawnikiem bo podkujesz koła :) nieźle musiało szarpnąć pasażerami przy hamowaniu i ruszaniu:)

Nie, to kabina z 201E Packa.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Września 2007, 21:02:51 »
to chyba kabina MKaczego :) przez te zwrotnice mogłeś przejechać 40km/h nie hamuje sie a w czasie dodawania rusza nastawnikiem bo podkujesz koła :) nieźle musiało szarpnąć pasażerami przy hamowaniu i ruszaniu:)

Ty a możesz napisać to bardziej po polsku?? Bo choć mam szczere chęci nie jestem w stanie zrozumieć tego posta.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Września 2007, 21:27:38 »
to chyba kabina MKaczego :) przez te zwrotnice mogłeś przejechać 40km/h nie hamuje sie a w czasie dodawania rusza nastawnikiem bo podkujesz koła :) nieźle musiało szarpnąć pasażerami przy hamowaniu i ruszaniu:)

Ty a możesz napisać to bardziej po polsku?? Bo choć mam szczere chęci nie jestem w stanie zrozumieć tego posta.
Pewnie pisał na lekcji informatyki. Za to na PW wysyła całkiem niemiłe wiadomości, do wglądu dla zainteresowanych. @EU06_ próbuje nam błysnąć ......
Z innej beczki, to jeszcze nie zdarzyło się żebym narzekał na mecha. W tym roku na krótkiej trasie Ustka Słupsk skład 4 wagoników prowadził byczek i owszem pozwalał sobie na dynamiczną jazdę. Wszystko jednak w granicach rozsądku.
W poprzednie  wakacje jechałem z Poznania do Słupska i tu mech dawał RP1 tak często jakby miał z tego wielką przyjemność. Właściwie to była jazda z wiwatami.
Za to kawałek za Kutnem w sierpniu tego roku przeżyłem nagłe hamowanie spowodowane nie zamknięciem zpór na przejeździe. No i to było mało ciekawe wydarzenie.
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2007, 21:36:22 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna, czyli jak to się jeździ na osobowych ;) :P
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Września 2007, 21:31:35 »
Cytat: Krzysiek626
Za to na PW wysyła całkiem niemiłe wiadomości, do wglądu dla zainteresowanych. @EU06_ próbuje nam błysnąć ......
Można dowiedzieć się więcej???? O co chodzi?

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Września 2007, 21:53:55 »
Witam! Dziś prezentuję film pt."Manewry na SM31-165", Lokomotywa SM31-165 podstawiła wagony osobowe, po czym udała się spowrotem do swojej macierzystej stacji.

http://pl.youtube.com/watch?v=b7REWt0t6dI

Pozdrawiam

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Września 2007, 22:25:50 »
Witam! Dziś prezentuję film pt."Manewry na SM31-165", Lokomotywa SM31-165 podstawiła wagony osobowe, po czym udała się spowrotem do swojej macierzystej stacji.

http://pl.youtube.com/watch?v=b7REWt0t6dI

Pozdrawiam

Źle osygnalizowana maszyna podczas manewrów.
www.et22.pl - zapraszam

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Września 2007, 08:17:07 »
Zauważ, że lok skończył manewrować, czyli już był gotowy do trasy :P
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Września 2007, 15:56:25 »
prezentuję film pt."Manewry na SM31-165"
CO to miało być???
1. Jeśli miałybyć manewry to manewry, a nie "jazda po prostej"
2. Jaki jest cel wstawiania Twoich poczynań z Maszyną??? Przecież każdy "zasuwa" jak mu isę podoba, więc jak widzisz nie ma innej osoby, która wręcz chwaliłaby się, jaka ona dobra w Symku jest?
3. Skoro miała dojechać do stacji macierzystej to do końca, a nie w szczerym polu koniec filmiku.
4. I proszę o jedno. Dajcie sobie już na luz z takimi wstawkami...

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Września 2007, 16:19:02 »
prezentuję film pt."Manewry na SM31-165"
CO to miało być???
1. Jeśli miałybyć manewry to manewry, a nie "jazda po prostej"
2. Jaki jest cel wstawiania Twoich poczynań z Maszyną??? Przecież każdy "zasuwa" jak mu isę podoba, więc jak widzisz nie ma innej osoby, która wręcz chwaliłaby się, jaka ona dobra w Symku jest?
3. Skoro miała dojechać do stacji macierzystej to do końca, a nie w szczerym polu koniec filmiku.
4. I proszę o jedno. Dajcie sobie już na luz z takimi wstawkami...

Dzięki tym filmikom chciałem ukazwać piękno symulatora, chodzi mi głownie o oprawe dzwiękową itp. Jesli nie, to nie będę już takowych pokazywał.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Września 2007, 20:13:58 »
Cytat: Wilu
Dzięki tym filmikom chciałem ukazwać piękno symulatora
Jasne... Tylko co z tego, jeśli jakość filmików jest "nieceikawa". Widziałeś screeny z SPT? To jest pokazanie piękna naszego symka. Nie mam nic do starego symka, bo też jest kapitalny! Jak na swój rodzaj oczywiście. Ale co jest ciekawego w Twoim filmiku, jeśli przez 4min jedzie się prędkością szlakową, zero mijanek, zero semków z S1, zdeko postoju, potem na semku np . S4, S2 i dalej jazda! Taki filmik byłby o wiele ciekawszy!!! No i pokazać tabor! Samym lokiem SM31 symek nie żyje! Moglbys podpiać parę wagonów w np. Passenger Packa, i pokazac walory "z taborowego" punktu widzenia.

Cytat: Wilu
chodzi mi głownie o oprawe dzwiękową
A jaką tam masz oprawę dźwiękową???? Cały czas w tle leci radio z rozmowy mecha z nastawnia, czy z kim tam... A w symku masz takie rozmowy? NIE! Więc jeśli już pokazywać to pokazywać TO CO JEST!!!! A nie jeszcze upiększać "nadmiarowo". Ktoś np. zobaczy Twój film, nasapie się na Symka, bo radio w tle leci ściągnie, rozpakuje, odpali i będzie zniechęcony, bo nie ma radia w symku, a user WILU zachwalał symka, bo w tle słyszał radio! I tu może nastąpić skutek odwrotny do zamierzonego!!! Nie zastanawiałeś się nad tym?

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Września 2007, 20:47:20 »
Dobra, postąpiłem karygodnie, ale więcej tego nie będzie.A screeny z SPT widziałem, ale jestem ciekawy czy wogole kiedy kolwiek się on ukaże.Ale jak to mówią, nadzieja matką głupich...

EU06_

  • Gość
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Września 2007, 20:48:51 »
Cytat: Mutopompka
Ktoś np. zobaczy Twój film, nasapie się na Symka, bo radio w tle leci ściągnie, rozpakuje, odpali i będzie zniechęcony, bo nie ma radia w symku, a user WILU zachwalał symka, bo w tle słyszał radio! I tu może nastąpić skutek odwrotny do zamierzonego!!! Nie zastanawiałeś się nad tym?

A czy ktoś się zastanawiał dając na youtube nową kabinę EU07, która nie została oficjalnie wydana?
Ktoś zobaczy kabinę na youtube, przyjdzie na forum- przeszuka całe i nic, nie znajdzie. To jest w porządku?

http://pl.youtube.com/watch?v=Dv9OsBrBhmg
http://pl.youtube.com/watch?v=Z1TVtEw42KQ
http://pl.youtube.com/watch?v=etBvyUjBmUk
http://pl.youtube.com/watch?v=6p0ZcgKVmTs
http://pl.youtube.com/watch?v=ky1CDbmQr4o
http://pl.youtube.com/watch?v=-ww7OdDeJYE

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Września 2007, 22:19:48 »
Nie moja wina ze kabiny nie sa oficjalnie dostepne :)
youtube to youtube, forum to forum - nikt nie kaze nikomu ogladac filmikow :)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Września 2007, 22:23:51 »
Oglądaj "Star Wars" i zapytaj czemu nie masz dostępu do modelu statku Hana Solo... :)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Września 2007, 22:32:03 »
A nie jeszcze upiększać "nadmiarowo". Ktoś np. zobaczy Twój film, nasapie się na Symka, bo radio w tle leci ściągnie, rozpakuje, odpali i będzie zniechęcony, bo nie ma radia w symku, a user WILU zachwalał symka, bo w tle słyszał radio!

Albo ktoś się napali na nowa kabine 07 a tu nagle dostaje jakies takie niewiadomo co - to dziala w ten sam sposób. Tak jak Mateu napisał youtube to youtube, a forum to forum - wiec nie wiem o co sie czepiasz. To nie jest zaden oficjalny film promujacy symulator, tylko amatorska produkcja.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

EU06_

  • Gość
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Września 2007, 22:38:57 »
Ale ja nikomu nie zazdroszczę, że jakiś Betatester jest w posiadaniu tejże kabiny. Mówiłem to do wypowiedzi Mutopompki, że zwykły laik oglądnie to na youtube i tak samo będzie rozczarowany, że ta kabina nie została wydana oficjalnie.
Sam dla swoich potrzeb zmodernizowałem kabinę EU07 i dla mnie jest ok i nic mi do szczęścia nie potrzeba, dlatego jest to dla mnie obojętne, czy ta kabina wyjdzie oficjalnie za rok lub w ogóle.

Pozdrawiam i przepraszam za OT

Offline pitrek-p11

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Filmy by Wilu, czyli jak to się jeździ w Maszynie ;) :P
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Października 2007, 10:30:46 »
Cytat: Wilu
Dzięki tym filmikom chciałem ukazwać piękno symulatora
Jasne... Tylko co z tego, jeśli jakość filmików jest "nieceikawa". Widziałeś screeny z SPT?
a gdzie mozna je zobaczyc i cos o tym poczytac?>