Autor Wątek:  Wydzielone z "A może by tak 2E?"  (Przeczytany 1789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Wydzielone z "A może by tak 2E?"
« dnia: 11 Sierpnia 2007, 01:11:12 »
mam takie pytanie co do modelu. Po co są te dodatkowe boczne pantografy na środku dachu
http://members.lycos.co.uk/wlodeek/Screny/2E/2e8.jpg

Specjalnie zostały tam dodane, czy w rzeczywistości korzystano dodatkowo z zapasowych pantografów?

Czytać się nie chciało?
Wydzielam.
Akvin
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Wydzielone z "A może by tak 2E?"
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpnia 2007, 02:26:42 »
Witam.

Cytat: "JONIN_EZT"
mam takie pytanie co do modelu. Po co są te dodatkowe boczne pantografy na środku dachu
http://members.lycos.co.uk/wlodeek/Screny/2E/2e8.jpg

Specjalnie zostały tam dodane, czy w rzeczywistości korzystano dodatkowo z zapasowych pantografów?


Kilka postów wyżej:

Cytat: "Akwin"
Cytat: "ST44-003"
Mam drobne pytanko, po co 2E53 po bokach pantografy??


"Zasilanie prądem stałym 3 kV umożliwiały dwa pantografy na dachu wozu oraz dodatkowe odbieraki prądu po bokach pudła pozwalające na sterowanie i zasilanie lokomotywy podczas załadunku na polu piaskowym."

Wikipedia 2E


Cytat: "piotrek"
Cytat: "ST44-003"
Mam drobne pytanko, po co 2E53 po bokach pantografy??


Na kolejach przemysłowych nie zawsze była możliwość umieszczenia sieci trakcyjnej dokładnie nad lokomotywą, więc była umieszczana z boku. Używało się prawego lub lewego pantografu zależnie od tego, z której strony znajdowała się sieć.


Cytat: "Żabek"
Z tego co mi wiadomo to sieć boczna występowała na Kopalni Piasku Podsadzkowego "Szczakowa" (tak się to wtedy nazywało) na polu piskowym Sosina w latach 1968-79. Potem najwyraźniej stwierdzono, że niezbyt się to kalkuluje i postanowiono na pola piaskowe pociągi wprowadzać spalinówkami (najpierw t488p, później tem2) i parowozami.


Pozdrawiam.
Interesant.