Autor Wątek:  Monitor  (Przeczytany 3066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztkujący

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Monitor
« dnia: 09 Sierpnia 2007, 10:17:30 »
Witam. Ostanio spalił mi się monitor (na tamtym gra chodziła rewelacyjnie - monitor 17 cali)....Dlatego byłem zmuszony tymczasowo zmienić monitor na jakikolwiek inny i obecnie mam niestety monitor  15 cali a rozdzielczość na którj pracuje to 1024 na 768. Nie wiem czemu ale gra załacza się normalnie, ale na monitorze pojawiają się jakby trzy sektory i na każdym jest symek i wszystko troche miga. Czy jest możliwość aby na tym monitorze gra chodziła normalnie?? z góry dzięki za odp

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Monitor
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpnia 2007, 10:41:07 »
Trochę za mało danych.
Czy po uruchomieniu komputera obraz jest normalny?
Jeżeli tak, to uruchamiając symka wejdź w Opcje i ustaw najniższą rozdzielczość ekranu.
Jeżeli obraz będzie poprawny, znajdź najlepszą rozdzielczość, przy której obraz będzie wyświetlany prawidłowo.
Tyle mogę na odległość.
Pozdrawiam.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Monitor
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpnia 2007, 14:53:26 »
Ustaw symka, na rozdziałkę 800x600, 16bit i ustaw żeby odpalał się w oknie. Jeżeli będzie to samo, spróbuj odznaczyć/zaznaczyć 'poprawkę na odświeżanie monitora'. Jeżeli to nie zadziała, to pobaw się ustawieniami karty graficznej na konkretną rozdzielczość.

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Monitor
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpnia 2007, 19:30:46 »
Przede wszystkim zaznacz opcję w ustawieniach symka żeby otwierało się w oknie a nie na pełnym ekranie. U mnie to pomogło, bo mam monitor starej generacji z małą częstotliwością odświeżania i miałem podobne do Twoich objawy. U mnie było jeszcze gorzej, bo były falki i nic nie było widać;) Dopiero jeśli to nie pomoże to spróbuj tak jak napisał Cesky_Krtek zmniejszyć rozdziałkę na mniejszą i ustawić 16bitów. Powodzenia:)
Pozdrawiam
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Monitor
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpnia 2007, 22:55:48 »
Cytat: "Butchy_83"
Przede wszystkim zaznacz opcję w ustawieniach symka żeby otwierało się w oknie a nie na pełnym ekranie. U mnie to pomogło, bo mam monitor starej generacji z małą częstotliwością odświeżania i miałem podobne do Twoich objawy. U mnie było jeszcze gorzej, bo były falki i nic nie było widać;) Dopiero jeśli to nie pomoże to spróbuj tak jak napisał Cesky_Krtek zmniejszyć rozdziałkę na mniejszą i ustawić 16bitów. Powodzenia:)
Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o pełny ekran, to trzeba zmienić w ustawieniach karty graficznej [w nVidii ja zmieniałem nie wiem jak w innych kartach] dla poszczególnych rozdzielczości. Wtedy można własnoręcznie ustawić dowolną częstotliwość odświeżania itp.

Offline pocztkujący

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Monitor
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpnia 2007, 15:45:30 »
dzięki serdeczne chłopaki
zmieniłem rozdzielczośc w symku i teraz jest ok
jeszcze raz dzięki

Zamykam.
Akvin