Autor Wątek:  Łajski - sceneria  (Przeczytany 7146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KolejowyKamil

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Łajski - sceneria
« dnia: 21 Grudnia 2021, 14:37:32 »
Witam!

Przedstawiam mój mały projekt scenerii realistycznej ''Łajski'' nad którą pracuję w wolnych chwilach.
Odwzorowuję odcinek Legionowo Piaski - Michałów Reginów (lk10) , pomiędzy tymi przystankami mamy bocznicę w Łajskach , znajduje się tam Ciepłownia PEC oraz ARS Altmann.
Na stan dzisiejszy z terenu mamy tylko m.in. drzewka oraz trawy kilku miejscach. Brakuje jeszcze kilku torów na terenie ciepłowni



« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2022, 23:29:25 wysłana przez KolejowyKamil »

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3740
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia 2021, 14:43:13 »
Na screenie ten rząd drzew wygląda zbyt powtarzalnie. Lepiej użyć kilka różnych wariantów o różnych wysokościach z losową rotacją.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2021, 15:27:48 »
Czy sceneria posiada profil pionowy?

Edit: Jeszcze taka kwestia - dlaczego nie robiłeś torów na podkładach z satelity? Robota by szła o wiele szybciej i przyjemniej, a w ramach ewentualnego przedłużenia nie było by żadnego problemu.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2021, 15:39:11 wysłana przez JAN21 »
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline KolejowyKamil

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudnia 2021, 15:49:29 »
Sceneria jest w poziomie.  Torów nie robiłem na podkładach z satelity ponieważ po prostu mi nie działały, jako alternatywa korzystam z innego przyjemnego dla mnie sposobu.


Nie cytuj poprzedniej wiadomości, spację stawia się za znakiem interpunkcyjnym. Pamiętaj o odpowiednim znaku interpunkcyjnym na końcu zdania.
Matek123
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2021, 20:10:15 wysłana przez matek123 »

Offline KolejowyKamil

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Stycznia 2022, 13:05:01 »
Postanowiłem zacząć wszystko od nowa. Tym razem stawiam tory na mapce z którą udało mi się naprawić problem skacząc po wątkach na forum.

Offline KolejowyKamil

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwietnia 2022, 19:02:21 »
Od ostatnich zmian minęło trochę czasu ale to wina m.in. tego, że mój laptopik już nie domaga i ciężko na nim cokolwiek robić. Ale do rzeczy, dorobiłem dalszą część bocznicy która pracuje dla Budetu i pociągnąłem tory do stacji Wieliszew. Chciałbym już powoli zaczynać tworzenie terenu lecz jedyny jaki umiem robić to taki płaski, a jak już robić realistycznie to teren również mógłby być realistyczny lecz w temacie 3ds maxa oraz danych NMT jestem zielony, i tutaj mam małą prośbę, czy ktoś mogły objaśnić temat lub pomóc w jakiś sposób?

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwietnia 2022, 19:30:01 »
Zapraszamy na kanał Budowa Scenerii na Maszynowym Czacie. Tam wszystko wytłumaczymy i w razie potrzeby pomożemy :)
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Łajski - sceneria
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maja 2022, 20:05:17 »
Zamykam na prośbę autora.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.