Autor Wątek:  Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h  (Przeczytany 52758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« dnia: 25 Lipca 2007, 19:46:42 »
Po 1,5 roku ciężkiej pracy mam zaszczyt zaprezentować swoją trasę z prędkością szlakową 160 km/h:
http://milicz.co.uk/maszyna/pliki/drawinowo_v1.2.rar (podziękowania dla @emo2047 za miejsce na serwerze)

Do jej poprawnego działania, oprócz EP09, jest potrzebny poniższy tabor, jeśli ktokolwiek nie posiada to proszę:
EP05:
http://rapidshare.com/files/44023029/EP05.rar

ET40:
http://rapidshare.com/files/44024837/Et40.rar

ED72:
http://rapidshare.com/files/44023897/Ed72.rar

ET22 new:
http://tekstury.phpnet.us/download.php?cmd=click&id=4
(lub stąd: http://tekstury.phpnet.us/download.php?id=002 - "plik 201E pack")

Trasa została przystosowana do .exe youBy'a 699 kB.
Na koniec zostawiłem to co najgorsze, aby pojeździć na tej trasie potrzebny jest naprawdę dobry komputer. Na swoim starym sprzęcie (AMD Athlon XP 1800+ 1,5 GHz, 512 MB RAM, GeForce 4 MX440) ilość FPS wachała się od 5 (największa stacja) do 18 (na szlaku).
Pozdrawiam.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipca 2007, 19:53:41 »
Witam;)
 Aby trasa działała szybciej na tych gorszych komuterach można też wyłączyć sieć trakcyjną wtedy znacznie szybciej będzie można jechać, bynajmniej ja tak robie i nie jest źle;).

Pozdrawiam
^^PR Rzeszów^^

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca 2007, 20:16:32 »
Hej,

Miałem okazję wcześniej przejechać się trasą. Trasa fajna, długa, dużo torów, składów, etc. :), szkoda tylko, że nia na mój sprzęt :(
Nie obyło się bez problemów:
1)inc jednego z semafora tam dałeś (chyba Wlodkowice_f12 czy jakoś tak) i wolałem nie nadpisywać tego pliku. Nie nadpisując go z kolei wyskakiwał błąd braku eventu. Poradziłem sobie, iż zmieniłłem nazwę pliku tego semka a w scm poprawiłem na inc o nazwie którą nadałem.
Jakbyś mogł odpowiedzieć forumowiczom czym się różni ten inc semka od dotychczasowego (może to być trudne do odpowiedzi, gdyż w sumie nie wiadomo co kto co ma), a ja się nie zagłębiałem jaka jest różnica. Na pewno dołożony jest event sygnału zdaje się S13, co ponadto nie wnikałem i w związku z tym pytanie: czy nie będzie negatywnych skutków nadpisania pliku w stosunku do innych tras?
2)W paczce brakowało tekstury wskaźnika o zmianie prędkości do 50 km/h. Dorobiłem sobie taki wskaźnik.
3)Napociłem się nieźle z dostosowaniem do swojego taboru :)

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipca 2007, 20:31:11 »
Cytat: "Mariusz1970"

1)inc jednego z semafora tam dałeś (chyba Wlodkowice_f12 czy jakoś tak) i wolałem nie nadpisywać tego pliku. Nie nadpisując go z kolei wyskakiwał błąd braku eventu. Poradziłem sobie, iż zmieniłłem nazwę pliku tego semka a w scm poprawiłem na inc o nazwie którą nadałem.

Jakoś nie kojarzę tego semafora, mógłbyś mi podać nazwę tego inca?
Cytat: "Mariusz1970"
czy nie będzie negatywnych skutków nadpisania pliku w stosunku do innych tras?

Semafory które dodałem na posterunku odgałęźnym nazwałem SSo*.inc, semafory z powiązaniami z SBL 4-stawną również inaczej nazwałem (końcówka SBL4 w nazwie pliku), w pozostałych plikach nic nie ruszałem, więc nie powinno być problemu.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipca 2007, 20:53:36 »
Chodzi mi o:

include;SSd5zpcpbI.inc;Wlodowice_Zachodnie_F1-12;37132.3;0.0;36.9684;-90.0;tabl/F/F1-12;Wlodowice_Zach_H1-12;end


U mnie plik SSd5zpcpbI.inc ten już był w symku, resztę opisałem powyżej.
Jak chcesz być dociekliwy, oto mój dotychczasowy plik:
http://rapidshare.com/files/45005202/SSd5zpcpbI.inc.html

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lipca 2007, 21:19:18 »
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipca 2007, 21:43:08 »
Jakimś cudem ściągnąłem z tego *&%$*& Rapidshare, więc wrzucam na normalny serwer: http://marcinc.rail.pl/maszyna/drawinowo

Traskę zaraz potestujemy :)
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipca 2007, 22:11:07 »
Czy tylko u mnie nastawnia ma problemy z anglikiem czy u innych też? :( Bo dostałem wyjazd epoką ale zwrotnica po manewrach się nie raczyła przestawić
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipca 2007, 23:51:08 »
Linki do tych lokomotyw są w dziale tabor, wystarczy poszukać:
http://tekstury.phpnet.us/download.php?id=002
http://milicz.co.uk/maszyna/pliki/Et40.rar



Zmoderowano
Zrobiłem mały porządek w wątku.
Na przyszłość nie pisać coś w stylu:
-wyskoczył błąd z aplikacją eu07.exe i aplikacja zostanie zakończona, czy jest rada na to? - za mało informacji, a w ogóle zakładać do tego celu wątki w dziale Pomoc, a nie zaśmiecać ten wątek.
-miałem wersje Beta i coś się tam działo, czy w tej wersji też się będzie działo? - to zdanie kompletnie bezsensu, sprawdzić i przekonać się
Pondato wywaliłem posty proszące o wrzucenie na inny serwer.
Mariusz
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca 2007, 23:54:51 »
Odpalilo bo drobnych problemach z taborem. Ale zeby nie bylo zbyt pieknie - jak dojechalem do stacji koncowej to juz sygnalu manewrowego nie otrzymałem.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipca 2007, 01:41:11 »
Ok, 2 godzinki na odpalenie zeszły, głównie przez cholernego edka. I tu prawdopodobne rozwiązanie problemu, który był tu zgłaszany, ale posty zostały usunięte:
zamienić
trainset ME2147 osobowy_start 0.0 80.0
node -1 0 ED72-020ra dynamic PKP\ED72 ED72-020ra 6ba 0.0 headdriver 23 0 enddynamic
node -1 0 ED72-020sa dynamic PKP\ED72 ED72-020sa 6bs 0.0 connected 23 0 enddynamic
node -1 0 ED72-020sb dynamic PKP\ED72 ED72-020sb 6bsb 0.0 connected 23 0 enddynamic
node -1 0 ED72-020rb dynamic PKP\ED72 ED72-020rb 6bb 0.0 connected 23 0 enddynamic
endtrainset

na

trainset ME2147 osobowy_start 0.0 80.0
node -1 0 ED72-020ra dynamic PKP\ED72 ED72-020ra 6ba1 0.0 headdriver 23 0 enddynamic
node -1 0 ED72-020sa dynamic PKP\ED72 ED72-020sa 6bs1 0.0 connected 23 0 enddynamic
node -1 0 ED72-020sb dynamic PKP\ED72 ED72-020sb 6bsb1 0.0 connected 23 0 enddynamic
node -1 0 ED72-020rb dynamic PKP\ED72 ED72-020rb 6bb1 0.0 connected 23 0 enddynamic
endtrainset
w scenery/drawinowo/sc3_sklady.inc

Co do trasy: no fajnie fajnie, 100 na bok to jest to :D Ponadto ładnie zagospodarowane otoczenie, świetnie pokazany klimat magistrali.
ALE (a jakże :P)
Sprawa 1: ten klimat psują dwa p.o. przed Drawinowem, na których tor w kierunku Drawinowa właśnie, odbija lekko w prawo. To chyba nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie przy V szlakowej 160km/h?
Sprawa 2: brutta prowadzone przez AI pogubiły wagony w Grabówku - wahadło węglowe kilka eaosów a mieszaniec chyba tylko gagsa.
Sprawa 3: brak przechyłek, ale to wybaczamy póki epoka przechyla się nie w tą stronę co trzeba (może ktoś kompetentny by sobie o tym przypomniał!? :P)

Irytują też szczegóły typu nie zapalające się za którymś razem lewe światło w epoce, złe osygnalizowanie czoła fiata podczas manewrów i odhamowany, przyprowadzony przez niego skład - ale to już mojej strony odbiegnięcie od tematu bo wiem, że to nie zależy od autora trasy (chyba raczej :-) ).
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipca 2007, 08:18:26 »
Skąd Ty masz jakieś 6ba1? W ED wydanym przez Kursa90 tam takich nie było, więc poprawka którą proponujesz może się na nic nie zdać, a tylko pogorszyć sprawę.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lipca 2007, 08:25:45 »
Ja od kiedy tylko ściągnąłem ED72 to były tam właśnie te 6ba1 itd.
ED72 ściągałem razem z paczką jakiś rok temu.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Lipca 2007, 08:59:28 »
Zapominałem, fakt chyba, że ktoś posiada paczkę defiler/Mariusz. Tam rzeczywiście defiler tak ponazywał. Niemniej jednak należy pamiętać, iż nie każdy ma tę paczkę. U mnie ten wpis pogorszyłby rzecz. Ja takiego czegoś nie mam, a mam dokładnie tak jak wydał to Kurs90.
Co tu deliberować? Każdy musi dostosować sobie tabor, do takiego jaki posiada, a poźniej dopiero odpalać scenerię, a nie na odwrót. Nadmienię, iż swego czasu napisałem narzędzie, które w szybki i skuteczny sposób ułatwia sprawdzanie scenerii pod kątem posiadanego taboru. Wystarczy przeszukać forum.
Nadmienie jeszcze, że błąd który wyskakuje podczas ładowania scenerii i braku taboru to z reguły Form@80 [nazwa taboru] not exist, czy czoś podobnego.

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lipca 2007, 10:39:06 »
@Mariusz1970: proponuję kilka głębokich oddechów przed napisaniem posta. Często spotykam się z atakiem z Twojej strony i właśnie takim, niezbyt miłym tonem...

Dodam, że tym razem Maszyna postanowiła wyłożyć się "bez słowa" wyjaśnienia przy ładowaniu taboru, więc musiałem przekopać wszystkie składy w poszukiwaniu błędu. Twojego programiku zaraz poszukam i zassam (o ile link jeszcze działa :P)
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Lipca 2007, 10:53:49 »
Jeju, gdzie Ty widzisz atak z mojej strony?  Jeśli go widzisz napisz mi na PW.
Ja przedstawiam tylko suche fakty, bez emocji. Skoro fakty Cię denerwują, no cóż..... przewrażliwiony jesteś i sory.
EOT w temacie ataków i proszę jak to zwykle nie wdawać się w dyskusje presonalną, bo to tylko prowokujące jest i rodzi się poźniej offtop i może kłótnie.
Polecam również wdechy.
Pozdro

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Lipca 2007, 15:47:33 »
Cytat: "Mariusz1970"
U mnie plik SSd5zpcpbI.inc ten już był w symku, resztę opisałem powyżej.

Dobrze że nie nadpisałeś tego semafora, w paczce plik nie jest taki jaki powinien (ale bez konsekwencji), po prostu to jest semafor między częścią osobową i towarową Włodowic Zachodnich (bez wskaźnika W24).
Cytat: "Marcin Czapnik (Techniks)"
Sprawa 1: ten klimat psują dwa p.o. przed Drawinowem, na których tor w kierunku Drawinowa właśnie, odbija lekko w prawo. To chyba nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie przy V szlakowej 160km/h?

Zawsze można poprawić, przy tym nie ma problemu.
Cytat: "Marcin Czapnik (Techniks)"
Sprawa 2: brutta prowadzone przez AI pogubiły wagony w Grabówku - wahadło węglowe kilka eaosów a mieszaniec chyba tylko gagsa.

Jedyny sposób to przejście na exe 664kB i usunięcie komendy "sky" z pliku scn
Cytat: "Marcin Czapnik (Techniks)"
Sprawa 3: brak przechyłek, ale to wybaczamy póki epoka przechyla się nie w tą stronę co trzeba (może ktoś kompetentny by sobie o tym przypomniał!?

Przechyłki będą dorobione w późniejszym terminie.
Cytat: "Mariusz1970"
1)inc jednego z semafora tam dałeś (chyba Wlodkowice_f12 czy jakoś tak) i wolałem nie nadpisywać tego pliku. Nie nadpisując go z kolei wyskakiwał błąd braku eventu. Poradziłem sobie, iż zmieniłłem nazwę pliku tego semka a w scm poprawiłem na inc o nazwie którą nadałem

Poza tym jest błąd w eventach.
Jest:
Wlodowice_Zachodnie_F1-12_S13
Powinno być:
Wlodowice_Zachodnie_F1-12_S10
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lipca 2007, 17:36:27 »
chciałem zaytać jak długo trzeba czekać na podanie wyjazdu dla ep09 w drawinowie bo su45 pomanewrowała a st44 pojechała z węglarkami a tu wyjazd dalej nie podany nie żebym był niecierpliwy ale wydaje mi się że jakis event mógł zawieść
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lipca 2007, 17:48:16 »
Odjazd powinien być o godzinie 10:43 albo 10:44, zależy kiedy ET22 z bruttem dojedzie do Włodowic (można wykonać próbę hamulca itp.). Poza tym startuje się z Włodowic Zachodnich a nie z Drawinowa (tabliczki na peronach).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipca 2007, 18:04:26 »
no właśnie tabliczki na peronach są białe jak by tekstury nie było a jest 12:05 i nic nie podane dalej :((
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lipca 2007, 18:58:23 »
A podpiąłeś się do składu czy w ogóle nie dostałeś pozwolenia na manewry? Jeśli to drugie to pewnie ruszyłeś z miejsca lokiem, a zapomniałem napisać (znowu) że EPoką nie wolno ruszyć z miejsca dopóki nie dostanie się Ms2. Co do tabliczek to one są w paczce i nie wiem czemu Ci się nie wyświetlają.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lipca 2007, 19:34:30 »
podpiąłem się do składu i grzecznie czekałem na wyjazdowy ale się nie doczekałem a za ten czas st44 z towarm zdążył odjechać jeśłi chodzi o manewry to przed podaniem Ms2 nie ruzszyłem lokiem
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lipca 2007, 19:50:34 »
ST44 ma odjechać zanim dostanie się pozwolenie na odjazd. Jeśli się nie dostaje - brutto z ET22 padło i event nie odpalił. Ale dobrze wiedzieć, najwyżej uzależni sie wyjazd od ST44.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Lipca 2007, 19:51:53 »
Cytat: "Mati_An"
ST44 ma odjechać zanim dostanie się pozwolenie na odjazd. Jeśli się nie dostaje - brutto z ET22 padło i event nie odpalił. Ale dobrze wiedzieć, najwyżej uzależni sie wyjazd od ST44.


U mnie zadziałało chociaz troszke to trwalo.

A mam pytanie - od czego zalezy sygnał manewrowy po przyjechaniu EP09 do przeciwleglej stacji po urwaniu skladu? Bo czekałem chyba z 20 minut i caly czas s1
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Lipca 2007, 19:56:25 »
zapomniałem dodać żę pojazd 5051-304510-1 wywala null track no to musze złamać niestety przepis i wyjade po odjeździe ST44
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Lipca 2007, 20:03:34 »
Cytat: "EU07-483"
od czego zalezy sygnał manewrowy po przyjechaniu EP09 do przeciwleglej stacji po urwaniu skladu? Bo czekałem chyba z 20 minut i caly czas s1

Zależy czy wjeżdżasz na najbardziej skrajny lewy tor na stacji, tylko tam jest podpięty event i nie jest on od niczego zależny, po 2 minutach powinien się odpalić.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Lipca 2007, 20:17:37 »
Cytat: "Mati_An"
Cytat: "EU07-483"
od czego zalezy sygnał manewrowy po przyjechaniu EP09 do przeciwleglej stacji po urwaniu skladu? Bo czekałem chyba z 20 minut i caly czas s1

Zależy czy wjeżdżasz na najbardziej skrajny lewy tor na stacji, tylko tam jest podpięty event i nie jest on od niczego zależny, po 2 minutach powinien się odpalić.


To czemu wjechalem na przedostatni? (jak mnie pamieć nie myli)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Lipca 2007, 20:35:50 »
Powinieneś przyjechać za pośpiesznym z EP08 (staje na torze obok). Dlaczego tak sie nie dzieje - nie wiem. Może to wina AI, może czegoś innego, ale nie wiem czego.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Lipca 2007, 22:01:15 »
Cytat: "Mati_An"
ST44 ma odjechać zanim dostanie się pozwolenie na odjazd. Jeśli się nie dostaje - brutto z ET22 padło i event nie odpalił. Ale dobrze wiedzieć, najwyżej uzależni sie wyjazd od ST44.


 Już wiem w czym błąd kiedy chciałem wyjechać na drodze staneła mi taka sytuacja:


SU45 na przeszkodzie manewrów staneły jej węglarki od rozerwanego składu ET22-245 co zrobić żeby ten sk ład się nie rozrywał i jechał tak jak trzeba?>
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Drawinowo - Włodowice Zachodnie 160 km/h
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lipca 2007, 14:25:10 »
Cytat: "eu07-007"
SU45 na przeszkodzie manewrów staneły jej węglarki od rozerwanego składu ET22-245 co zrobić żeby ten sk ład się nie rozrywał i jechał tak jak trzeba?>


exe 664 (trza usunąć komendę sky)

A ja mam inny problem. Pierwszy raz coś takiego mi sie stało. Trasę skopiowałem, bez nadpisywania istniejących plików. Składy w *.scn pozmieniane. Odpalam trasę...okno ładowania.... po kilku sekundach się wyłącza. Bez żadnych komunikatów o błędzie. Po prostu się wyłącza.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2