Autor Wątek:  Linia 14.  (Przeczytany 56474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Stycznia 2010, 19:55:22 »
Witam. Co do linii 14, mieszkam w miejscowości, gdzie ta linia przechodzi. Ostatnio pomyślałem o zrobieniu czegoś dla symulatora dla stworzenia tej trasy. Poniec (gdzie mieszkam) leży między Lesznem, a Ostrowem, Jeśli ktoś będzie zainteresowany w pomocy to służę układem torów w Lesznie z filmu mojego autorstwa* z nastawni głównej, oraz mogę sfilmować cały odcinek Leszno-Ostrów WLKP.
* link do filmu:

P.S. co do innych planów, to mam chęć zrobienia coś dla stworzenia trasy Poznań-Wrocław.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Stycznia 2010, 07:49:57 »
Na dzień dzisiejszy nie planuję robić dalej trasy poza Ostrów Wlkp.
Łukasz Jachimek

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Stycznia 2010, 10:46:28 »
Jeśli ktoś będzie zainteresowany w pomocy to służę układem torów w Lesznie z filmu mojego autorstwa* z nastawni głównej, oraz mogę sfilmować cały odcinek Leszno-Ostrów WLKP.
Spoko, przyda się. Tory w Lesznie mamy już ułożone wg Geoportalu, to co najbardziej jest potrzebne do dalszej pracy to informacja o rozmieszczeniu semaforów itd. wraz z oznaczeniami oraz filmy z kabiny.

Ps. Szlak do Wolsztyna też już jest...
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2010, 02:25:10 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Stycznia 2010, 15:55:58 »
Właśnie zaczynam ferie "na pewno" nagram całą trasę, postaram się oczywiście.

Pytanie do ludzi, którzy będą tworzyć trasę: Czy nagrać trasę w obydwie strony czy w jedną wystarczy??
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2010, 16:23:13 wysłana przez Michu46 »

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Stycznia 2010, 16:29:55 »
Im więcej tym lepiej. Martw się bardziej o stabilność i jakość zapisu. Czysta szyba, mocny statyw i czytelny kilometraż co najmniej na słupach, nie przepalone niebo, żeby było widać wysięgniki. itp. ;)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Stycznia 2010, 16:32:58 »
Nie ma takiej kamery zbyt wielka rozpiętość tonalna.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Stycznia 2010, 16:47:07 »
Na pewno są takie kamery, chociaż wątpię był ochotnik posiadał profesjonalny sprzęt.

Aczkolwiek można spełnić wyżej wymienione warunki wzlędem czytelności nawet amatorskim kompaktem. Sprawdzone
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Stycznia 2010, 17:11:31 »
Teraz zimą może być lekki problem z odczytem danych zawartych na słupkach z kilometrażem. Natomiast tabliczki zawieszone na słupach sieci trakcyjnej (gdy ustawimy kamerę po stronie maszynisty) widać całkiem nieźle. Dwa dni temu nagrywałem wyjazd z Lublińca w stronę Ostrowa i gdyby nie to, że kamera była ustawiona po stronie pomocnika, tabliczki na słupach byłoby widać całkiem nieźle. Obecnie co 4-5 da się rozpoznać po dokładnym przyjrzeniu. Nagrywam (dość) średniej jakości sprzętem - Sony DCR SR-55.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Stycznia 2010, 17:16:11 »
Tak. Problemem może być wystawienie oryginału nagrania w internecie. Po kompresji do youtube już nie jest łatwo dostrzec istotne szczegóły.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Stycznia 2010, 17:46:10 »
Jak są ferie to przecie można w tym śniegu skupić się jedynie na semaforach, i ogólnie gdzie jest przejazd, przystanek, ograniczenie itp. A latem, noo jak się zrobi cieplej to nagram jeszcze raz i się doda otoczenie. Ważne by był szlak - same tory.
O jakość nie trzeba się martwić, mam podobny sprzęt co @mechatronik, co możecie na YT zobaczyć (w podpisie moim jest link)

Offline wider

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Lipca 2010, 11:13:32 »
Witam wszystkich. Jestem z Ostrowa. Jeśli potrzebujecie zdjęcia a mam ich całe mnóstwo, to proszę o PW.

« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2010, 13:54:27 wysłana przez wider »

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Lipca 2010, 11:35:22 »
Jedynie co potrzebne to sfilmowanie trasy (odcinek Leszno-Ostrów WLKP) , a maszyniści nie chcą wyrazić zgody na to...

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Lipca 2010, 13:44:37 »
Ja do maszynistów nigdy nie miałem pretensji, za to że się nie zgadzają na filmowanie. Ostatecznie przepisy są takie, że nie wolno bez zezwolenia z góry, a nie znając miłośnika mechanik nigdy nie wie na kogo trafi. A potem w necie filmy z rozmowami i uśmiechniętym mechem na youtube. I tak czasami na wiele nam pozwalają. ;)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Lipca 2010, 14:12:22 »
Mam na myśli ustawianie kamery przed szybą i (pewno wykonalne) podłączenie do gniazdka bo akumulator starcza mi tylko na 100min przy filmowaniu już tylko godzina... Więc nie mam zamiaru innych rzeczy nagrywać, jak samą trasę, by była owa linia jak 053 do jazdy, no trudno wakacje się nie skończyły ;] ... a się nie pomyślało, że przecie @mechatronik jeździł na tym odcinku. Teraz jest problem.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2010, 17:37:49 wysłana przez Michu46 »

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Lipca 2010, 16:54:18 »
A jeżdżą tamtędy składy wagonowe? Bo wiesz, zawsze można sfilmować trasę z ostatniego wagonu, a następnie puścić od tyłu.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Lipca 2010, 17:37:04 »
Z tego co mi wiadomo to na tej linii jeżdżą tylko szynobusy i EZT.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Lipca 2010, 22:19:10 »
Tylko szynobusy, to jest trasa niezelektryfikowana, więc będę dalej próbował!

Proszę poprawić dwie ostatnie wiadomości, to nie gg.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 14 Lipca 2010, 01:27:29 wysłana przez ZiomalCl »

Offline djzyx

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Sierpnia 2010, 23:55:35 »
Hmm ja często bywam w Krobi, (Leszno  - Ostrów WLKP)
więc mógłbym pomóc w czymś jeśli jest potrzeba.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Sierpnia 2010, 00:02:59 »
A ja proponuję zamknąć ten wątek, gdyż sprawa ciągnie się od 2007r i nic dalej nie słychać. Żadnych komunikatów odnośnie prac, czy są kontynuowane, czy projekt upadł.

Tylko się dopisują nowe osoby, które chętnie "coś zrobią". I w sumie nic z tego nie wychodzi.

Jeśli dopisujący "chcą" coś zrobić, niech robią. Idą focić infrastrukturę (budynki, perony, nastawnie, domy, itp) i pokażą, co zrobili. Z pewnością jakichś modelarz zrobi z tym co trzeba (wymodeluje), jakiś texturowiec przerobi zdjęcia na tekstury i będzie już lepiej z "dodatkami" do tras.

Rozumiem, że sklecanie rzeczywistej trasy to kawał żmudnej roboty, że autorzy mają swoje sprawy/rodziny itp. Ale choć mogliby się odezwać co teraz się z tym dzieje.

PS. Wielu już było "trasopisarzy". Nawet Wrocław Główny miał powstać. I cisza nastałą :) (nie dotyczy trasy Wrocławskiej tworzonej przez @Ra).

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Sierpnia 2010, 00:17:10 »
Sprostuję, iż osobiście robię tylko Toruń oraz linie tramwajowe w GOP, również zacząłem Bydgoszcz. W ciągu ostatnich miesięcy praktycznie nic nie zrobiłem.

Zaś Wrocław Główny ma się dobrze i wygląda obecnie jak w załączniku. Poszukiwani są chętni do robienia zdjęć, tekstur i modeli.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Linia 14: każdy może się dołączyć.
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Sierpnia 2010, 18:33:34 »
Hehe, ostatnie chwile na uchwycenie dworca "przed". Ze zdjęciami ciężko może być, bo tam teraz remonty, płoty i ogólnie podejść się nie da. I tak ciężko będzie, bo zachodnie skrzydło jest już obstawione rusztowaniami, owinięte siatką i ma odbity tynk, perony 4 i 5 są również od reszty odgrodzone folią i nie bardzo jest skąd zdjęcia robić.

Offline Felix

  • Wiadomości: 42
  • Projekt Tarnowskie Gory - L131/137/143/144 i 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia 14.
« Odpowiedź #81 dnia: 30 Września 2015, 15:28:13 »
Wiem ze to odkopanie tematu ale poco zakładać nowy na jedno pytanie. Od czasu do czasu na forum przewijają sie w postach wzmianki o scenerii "Kaliska"(czyli L14)  jak i jeszcze rok temu była zapowiedz ze screenami na profilu FB. Czy można  się od "wtajemniczonych" dowiedzieć co się dzieje w danym temacie. Czy po prostu jakieś problemy techniczne wstrzymują wydanie czy gorzej ? Bo jeśli nie macie zamiaru tego wydawać to nie wspominajcie o niej  w innych dostępnych do wszystkich postach, bo ino robicie smaczek na nią. :p Z góry przepraszam za moja wścibskość - proszę o wyrozumiałość.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 14.
« Odpowiedź #82 dnia: 30 Września 2015, 16:16:04 »
Testuje się. Większy smaczek, będzie lepiej smakowało po wydaniu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia 14.
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Września 2015, 21:28:14 »
Kaliska wymaga przełożenia sieci trakcyjnej i poprawy oskryptowania (którego nikt poza nie mającym czasu autorem nie ogarnia) lub napisania go od nowa z wykorzystaniem współczesnych rozwiązań. 2/3 scenariuszy nie jest przejezdnych do końca przez błędy w oskryptowaniu zajętości szlaków i jeździć się da jedynie przy wyłączeniu współpracy odbieraka z siecią. Potrzeba więc ochotników umiejących rozwieszać sieć i pisać skrypty sterowania ruchem oraz chcących włożyć w projekt setki roboczogodzin, by ujrzał on światło dzienne.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2015, 21:37:19 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Linia 14.
« Odpowiedź #84 dnia: 01 Października 2015, 18:10:53 »
Ochotnicy za wiele tutaj nie pomogą. Seba pracuje nad siecią.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline dcholerzynski89

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Linia 14.
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Października 2015, 21:14:29 »
Z tego co mi wiadomo to na tej linii jeżdżą tylko szynobusy i EZT.
zZgadzam się jeżdżą szynobusy, czyli łŁódzka kKolej aAglomeracyjna i ezt do Poznania, i Wrocławia.
Zdania rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką. Nazwy miast również piszemy z dużej litery. Wstawiłem również brakujące przecinki. Poprawiłem.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2015, 11:41:56 wysłana przez Sawi »

Offline Veritek

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 14.
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Października 2015, 17:54:27 »
Po L14 od Łodzi Kaliskiej do Ostrowa Wlkp. nie jeździ tylko ŁKA i  PR (ŁKA tylko do Sieradza). PKP CARGO też realizuje tam przewozy (sam posiadam tam szlak z Olechowa) jak i inne spółki prywatne. Niestety kursy do Ostrowa Wlkp. (a nawet do Zduńskiej Woli Karsznice) przez Zakład Centralny PKP CARGO są sporadyczne (realizowane tylko do granic Zakładu Centralnego czyli do Łasku).
Szlaki:W-wa Praga, Kutno, Ostrów Wlkp; Skierniewice, Zduńska Wola Karsznice,
Autoryzacja: SM(SP)-42, SM-31, EU-06, EU-07, EU-07/303Eb, ET-22/201E, ET-22/El