Autor Wątek:  17-latek zginął, bo zasnął na torach  (Przeczytany 7659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« dnia: 20 Czerwca 2007, 13:10:41 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4238264.html
Od kiedy to szyny są miejscem do spania???  (chyba że był pijany...)

[*]
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Piter_93

  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
    • http://www.mkzs.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwca 2007, 13:19:57 »
Pijany, naćpany lub zemdlał.

Według mnie innej opcji nie ma.

[*]
Polowanie na M62 z Rail Polska trwa... efekt - 0% :P

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwca 2007, 13:21:35 »
Ja też twierdzę, że pijany

[*]

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwca 2007, 15:45:14 »
Ostatnio czesto cos się zdazają tragedie w okolicach Olsztyna.....

[*]

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwca 2007, 16:51:52 »
Cytat: "Damian92"
Ostatnio czesto cos się zdazają tragedie w okolicach Olsztyna.....

[*]


Może ma to mały związek ma z wątkiem ale..
Witam.
Tak to prawda pozwole sobie przytoczyc jeszcze dwie sprawy
http://gazetaolsztynska.wm.pl/Tragedie-w-wiezowcach,26160. Niestety w Moim bloku wczoraj także samobójstwo (mężczyzna z 10 piętra wypadł) reszta w linku w tym samym dniu jeszcze w innej części Olsztyna także wypadła z okna kobieta. A teraz jeszcze dzisiaj 17 latek pod Szynobus, po prostu w głowie się nie mieści:(.
Pozdrawiam.
[*][*]

Dodano po 27 minutach:

 Kolejny wypadek.
Wjechał pod towarowy
http://gazetaolsztynska.wm.pl/Wjechal-pod-towarowy,26197
Seria wypadków i wszystkie w tak krótkim czasie. [*]
źródło: Gazeta Olsztyńska.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwca 2007, 17:44:47 »
Bzdury, jakby spal to by uslyszal syrene pociagu. Na pewno byl nawalony, nie ublizajac mieszkancom warminsko-mazurskiego ale tam to ludzie z nudow pija bo nie chce im sie pracowac. Pisze to z wlasnych obserwacji co sie dzieje na tych roznych wiochach.

Aha i znowu moje "ulubione" dziennikarskie meritum : Policja stwierdziła, że maszynista był trzeźwy. To mnie zawsze rozbraja.
/ \  / \  / \

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwca 2007, 18:06:43 »
Cytat: "Grand"
Bzdury, jakby spal to by uslyszal syrene pociagu. Na pewno byl nawalony, nie ublizajac mieszkancom warminsko-mazurskiego ale tam to ludzie z nudow pija bo nie chce im sie pracowac. Pisze to z wlasnych obserwacji co sie dzieje na tych roznych wiochach.

Aha i znowu moje "ulubione" dziennikarskie meritum : Policja stwierdziła, że maszynista był trzeźwy. To mnie zawsze rozbraja.


Co do dziennikarzy to jestem z tobą zgodny w 100 % ja to bym tych wszystkich dziennikarzy w armate i na orbite;) PS: Tak jak by wszyscy maszyniści to w stanie upojenia  jeździli a jak zdarzy się że trzeźwy to sensacja;). a co do twojego stwierdzenia  że u nas w regionie piją bo "nuda i nie chce im się pracowac" no cóż myśle że zawsze tacy ludzie byli i będą ale tu bym troszke polemizował;). co do "wioch" nie wiem nigdy się aż tak zachowaniu ludzi nie przyglądałem.:).
Pozdrawiam.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwca 2007, 21:46:22 »
Grzegorz, co do dziennikarzy, oni to robią, żeby było co pokazać...
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwca 2007, 21:58:24 »
Nie no, uspokójcie się.
Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, bo jest to żałosne. Są rzetelni Dziennikarze - przez duże "d", którzy czegoś takiego nie wyczyniają, są także dziennikarzyny - pracownicy mało wiarygodnych tabloidów takich jak "Fakt" czy "Super Express".
A co do uwagi o trzeźwości maszynisty, wydaje mi się ona na miejscu. Ostatnio było kilka sytuacji, w których maszynista w trakcie wypadku nie był trzeźwy. W tym przypadku maszynista był pijany nie był - co dobrze o nim świadczy; jest to jedna z okoliczności wypadku i nie rozumiem czemu nie należy o niej pisać.
Orzełku - czego Ty nie robisz żeby było co pokazać? Pokazałeś bardzo wiele, ale nie wiem czy to jest powód do dumy.
Pozdrawiam

Wycieczki osobiste proszę robić wyłącznie na PW. Za dużo było wojenek na tym forum.
Profeta
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Re: 17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwca 2007, 23:11:14 »
Cytat: "mechatronik"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4238264.html
Od kiedy to szyny są miejscem do spania???  (chyba że był pijany...)


Ale najważniejsze że:
"Policja stwierdziła, że maszynista był trzeźwy."
bo gdyby był nie trzeźwy to może inaczej by się to wydarzenie potoczyło...

ehhhh...
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwca 2007, 23:56:18 »
Wówczas on by ponosił winę za całe to zdarzenie!! :/
Z MaSzyną od 2003!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwca 2007, 00:09:50 »
Dura lex sed lex.

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwca 2007, 01:11:54 »
Cytat: "Grand"
...nie ublizajac mieszkancom warminsko-mazurskiego ale tam to ludzie z nudow pija bo nie chce im sie pracowac. Pisze to z wlasnych obserwacji co sie dzieje na tych roznych wiochach.

Hej, hej chyba troche sie za bardzo rozpedziles... Na Warmii i Mazurach jest tak samo jak w calej Polsce. Uwazasz ze na Slasku czy Mazowszu ludzie nei pija? Tu bym sie sprzeczal bo dosc czesto bywam i widze co sie dzieje, no moze tam jest przewaga narkomanow nad alkoholikami. I ludzie zazwyczaj nie pija z nudy bo im sie nie chce pracowac tylko ewentualnie z braku pracy, bo nie wiem czy wiesz na tych wiochach kiedys byly Polskei Gospodarstwa Rolne i gdy padla komuna ludzie z dnia na dzien stracili prace. Nie pisze zeby cie obrazic czy cos w tym stylu ale uswiadomic bo uwazasz ze jestes zorientowany a jednak malo wiesz. Ja sie urodzilem na Mazurach i wiem co tam jest grane co nei zmienia faktu ze problem alkoholizmu jest spory ale nie jakos specjalnie wyzszy niz tak jak pisalem wczesniej w calym kraju.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwca 2007, 02:28:25 »
Krótko ujmując -spora część narodu polskiego pije...  i nie jest to grupa ludzi którzy piją okazyjnie. A to że żyjemy właśnie w kraju alkoholem płynącym sprawia że większość wypadków spowodowanych jest  nadużyciem  alkoholu . Dlatego jak na coś pod loka wpadnie i jest wypadek dziennikarze i policja podkreślają że mech był trzeźwy albo nie. Niekiedy to aż są zdziwieni że maszynista nie pił... (kilka razy odniosłem takie wrażenie).
Można się też sprzeczać że w rejonach o dużym bezrobociu ludzie więcej piją... a ja wiem i tak swoje że wszędzie jest tak samo tylko nie zawsze to dokładnie na ulicach widać... . Szczególny przykład mam jak jadę na zerówkę i przez okno autobusu (ok. godz. 6:30) mijam jednego zalanego dalej idzie dwóch a kołyszą się jak przy huraganie, przed sklepami (monopolowymi) już są kolejeczki a dalej kolejnych kilku zalanych i to za każdym razem jak jadę... (aż dziw uwierzyć że tylu ich jest :) ). Natomiast jak wracam to nie spotykam żadnego... ;).
A z nudów piją mieszkańcy warminsko-mazurskiego, łódzkiego, śląskiego, i wszystkich innych. U siebie mam wspaniały przykład sąsiada i chyba z 9 jego kolegów... raczej z przepracowania dzień w dzień to oni nie piją ;)

Kurcze, miało być krótko i nie wyszło... ;)

Coś widzę że temat zjechał na boczny tor oznaczony jako alkoholizm w Polsce lub gdzie więcej piją...  ;)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwca 2007, 04:19:03 »
Otóż to mały paradoks - bieda, a na wódkę to się wyskrobie...
Hmm - ale cóż, można na to patrzeć krzywym okiem, o ile mieści się to w granicy zdrowego rozsądku.
A logicznym jest, iż czegoś takiego jak jazda po wybitnym spożyciu alkoholu jest przeze mnie bardzo tępiona.
Bo tak po prostu nie można.
Ale sam sie niejednokrotnie złapałem, że po wypiciu piwa, już miałem gdzieś jechać. Po prostu obecnie piwa nie traktuje się jak alkohol. A to swoje % też ma. I potem się słyszy o przypadkach, że x na trasie x spowodował wypadek, gdzie zginęło x osób.
Pewien jestem, iż ów 17-latek, wypił więcej niż jedno piwo, o ile w ogóle coś pił - może był naćpany, lub po prostu... śpiący?
Ironia płynie mi z ust - cóż, taki to naród.
Jedni kradną wagony z dworców, inni żyją z łapówek, zaś jeszcze inni śpią na torach. Nie pomijajmy tutaj babuni co nielegalnie, bo bez vat-u, sprzedaje jagody przy dworcu PKP...
Taki kraj - taki naród - każdy narzeka.
Ale skoro każdy narzeka - to czemu nic się nie zmienia?

Jako, iż jest to dział "inne klejowe" - nie związany specjalnie sciśle z tematyką zasadniczą forum, można sobie pozwolić na takie odskoki.
Ale i to bez przesady.
EOT.

A kierowcom przypomnę:
pamiętajmy, iż teraz picie, to już przestępstwo (powyżej 0,5 promila).
Chcesz być bandytą?
Z MaSzyną od 2003!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwca 2007, 07:06:14 »
EU05, może byś miał troszke rozumu, i nie śmiał się z mego nazwiska, co ja moge zrobić że takie mam ? zakarczujesz mnie? zabijesz? dasz ostrzeżenie? Przestań więc się wymądrzać.

Powiedziałem, że koniec wojenki. Jeśli będzie trwała nadal dostajecie po ostrzeżeniu.
Profeta
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwca 2007, 09:06:43 »
Cytat: "EU05"
Nie no, uspokójcie się.
Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, bo jest to żałosne. Są rzetelni Dziennikarze - przez duże "d", którzy czegoś takiego nie wyczyniają, są także dziennikarzyny - pracownicy mało wiarygodnych tabloidów takich jak "Fakt" czy "Super Express".
Pozdrawiam
Profeta[/color]


Witam.
Właśnie chodzi mi o tych "wszystkich"  dziennikarzy "tabloidów" z gazet takich jak "Fakt" czy też "Super expres" tak jak napisałeś, może w poprzednim poście źle się wyraźiłem. ale sam widzisz jak niektórzy dziennikarze umieją "pięknie opisac zdarzenie".
Pozdrawiam.

Dodano po 4 minutach:

 
Cytat: "Patrykos"
Grzegorz, co do dziennikarzy, oni to robią, żeby było co pokazać...


Witaj.
Nie tyle co by pokazac ale dla nich najważniejsze jest podgrzanie atmosfery czy też zrobienie sensacji. "z igły widły".
Pozdrawiam.

Dodano po 6 minutach:

 
Cytat: "grand"

Hej, hej chyba troche sie za bardzo rozpedziles... Na Warmii i Mazurach jest tak samo jak w calej Polsce.


Witam.
Jako mieszkaniec Warmi i mazur:) także bym polemizował;) czy to tylko na Warmi jest ta możliwośc że ludzie "piją z nudów" albo jakiekolwiek innego powodu:/ ..[/quote]
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
17-latek zginął, bo zasnął na torach
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwca 2007, 11:39:24 »
Banda plotuchów delektujących sie nieszczęściem. Odnotowano wypadek, ku przestrodze Wam i innym. Uszanować należy tą bezsensowną śmierć i tyle. Kolejny raz chrzanicie na nieszczęsne tematy.