Autor Wątek:  Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo  (Przeczytany 24771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Czerwca 2007, 09:47:05 »
Cytat: "Butchy_83"
Cytat: "Krzysiek626"

To nie jest żaden ZONK! W trasie nie ma napisanych eventów więc przebiegi dla składów są nie ustawione. Jak się pruje zwrotkę, to tak to wygląda.

no jeśli mam ustawioną na wyjazd zwrotkę na rozprucie to dla mnie to jest zonk;) szczerze mówiąc nie przyuważyłem, że nie ma jakichkolwiek eventów, ale sądziłem, że skoro są składy w scenerii do przejechania się po niej to jakoś na sztywno jest przebieg ustawiony;) screena dałem po to, żeby zwrócić uwagę na to miejsce, a nie żeby wieszać psy na @joninie:) to tak gwoli ścisłości;)

Mój post był informacją z jakiego powodu tak jest. Sam fakt przyjąłem jako normalność bo projekt jest w powijakach. Mnie też nie chciałoby się pisać tymczasowych eventów na tym etapie.
Obejrzałem następną wersję i mam taką sugestię: za dużo zwrotek za i przed peronami. Pierwszy powód to brak anglików, drugi to nie do końca przemyślane układy torowe stacji. Poproś może kogoś o konsultacje układu torowego. Kogoś kto jest w tym mocny.
PZDR.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Czerwca 2007, 19:26:39 »
Witam

Dziś skończyłem cały układ torowy brak w nim jedynie przechyleń i wykolejnic. Po przetestowaniu trasy wiele razy dochodzę do wniosku podobnego jak kolega @Krzysiek626. Wiem nie jestem w tym aż taki dobry bo to właściwie moja pierwsza porządna trasa jaką zbudowałem (no jeszcze nie do końca całą) Układy torowe to wykombinowałem jak leciało. Na linii od Rozjazdowa do Fabryki tzw Spalinowa trasa (jednotorówka) ma kiepski ten układ torowy i jakoś nie miałem pomysłu na dobre ułożenie tego.

Angliki z tym jest mały problem. Chociaż dodawac umiem tylko kiepsko to wychodzi i jakoś zbytnio mi sie nie podobają te angliki.

Za resztę na razie nie wiem czy się będę brac może najpierw spróbuje jakoś dorobic układ torowy do perfekcji najlepiej z jakąś pomocą.

Kolejna rzecz to trakcja którą niestety bardzo słabo stawiam chociaż takie podstawy mam opanowane. Tylko przy takiej ilości torów problem zaczyna mnie maksymalnie przerastac.

Z terenem to dam sobie rade bo mi to idzie nawet łatwo.

Link = pierwszy post
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline zyla991

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Czerwca 2007, 19:20:17 »
po ściągnięciu trasy , uruchamiam start i jak wybieram tą trase to nie mam żadnego składu do prowadzenia, Dlaczego??

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Lipca 2007, 19:34:08 »
możliwe że nie masz poprawnych wpisów do dynamic. Składy możesz zmieniac według własnego upodobania (pozycje startowe start1 ; start2 ; start3 ; start4

pozdrawiam

[EDIT]
Więc ostatnio się zabrałem za poprawę układu torowego. Na razie dużo poprawionego nie mam 5km. Przestudiowałem rady kolegi @Krzysztofa626 i dorobiłem rozjazdy krzyżowe mojego autorstwa (na razie wersja robocza) będę dorabiac bo skręcanie na rozjazdach jest za bardzo za ostre zresztą oceńcie sami jak się spisuje. Łączenie przy zwrotnicach poprawione do 95% dokładności.

To jest tylko odcinek początkowy i trochę się różni od wcześniejszego został wydłużony o 1km i przerobiłem zwrotnice na 2 rodzaje. Prace już ruszyły większym tempem więc prędkośc budowania będzie szybsza (o ile zdołam)

Życzę miłego testowania. Stara BETA cały czas jest dostępna.

[2 EDIT]
Kolejną rzeczą jaką dorobiłem to działające SHP przed tarczami ostrzegawczymi. Jedyne co będę musiał zrobic to dodac do semaforów wpis z SHP bo w INCach semaforów nie ma dodatkowego SHP.

Mała aktualizacja właściwie lekko obrobione to co poprzednio i dodałem początkowo Semafory z TO i TM
http://d.turboupload.com/d/1912845/TERENOWO.rar.html

Aktualnie będą aktualizacje samego Pliku SCM (w pliku EWK.SCN mozecie zmieniac składy pozycje startowe to tylko START1 jak narazie)

wrzucac do katalogu scenery razem z katalogiem TERENOWO

Jeżeli będą potrzebne tutoriale z wbudowaniem SHP do trasy to prosze do mnie na PW pisac
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lipca 2007, 19:41:07 »
Nie musisz poprawiać semaforów. W katalogu scenery masz plik SHP.inc. W nim zdefiniowane jest odpowiednie zdarzenie. Oprócz tego jest tam też model elektromagnesu SHP. Opis, jak używać ten plik, znajdziesz w nagłówku.

Pozdrawiam,
Firefoxfan.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Lipca 2007, 19:47:58 »
UUU popraw tą trase :) Tory latają tam gdzie nie trzeba. To wygląda gorzej niż polskie drogi. Semafory na torach i ulicach. Do poprawy...

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lipca 2007, 20:25:02 »
te ulice dałem specjalnie by wiedziec gdzie semafory wstawiac (według przepisów się staram kłasc) Te źle postawione tez poprawie. Tamten ostrzegawczy obok tych 2 też tylko testowo. Ale spoko przy kolejnych aktualizacjach będą kolejne poprawki. W porównaniu do starej BETY będzie wszystko o wiele dokładniejsze i dłuższe. Zastanawiam się czy nie wykasowac kilku km torów ale to jeszcze zobacze w przyszłości. Na razie dużo przede mną zostało jeszcze.

Cytat: "firefoxfan"
Nie musisz poprawiać semaforów. W katalogu scenery masz plik SHP.inc. W nim zdefiniowane jest odpowiednie zdarzenie. Oprócz tego jest tam też model elektromagnesu SHP. Opis, jak używać ten plik, znajdziesz w nagłówku.

Pozdrawiam,
Firefoxfan.

ok dzięki za info. Coś spróbuje z tym porobic.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Lipca 2007, 18:42:59 »
Witam, ledwo wybudowany odcinek, a już ktoś się nie bał i ...


... szyny razem z podsypką :)
Interesant.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Lipca 2007, 18:54:28 »
Hahaha - ale się przy tym uśmiałem :D
Uzupełnij wykropkowane :)
Niech ktoś z Adminów przeniesie to do ROTFL :)
Dobre!
Z MaSzyną od 2003!

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Sierpnia 2007, 01:30:38 »
Witam.

Jak na dziś pracę nad trasą posuwały się wolno. Właściwie to nie miałem za bardzo głowy do dalszego budowania.

Co zostało dodane i zmienione.

- przerobiłem rozjazdy krzyżowe na wiele lepsze.
- lekko przerobiony układ torowy przy rozjazdach krzyżowych.
- Pierwsze eventy: (kasowanie Semaforów na S1), można już wstępnie się przejechac po trasie (w sumie 17km ukończone); eventy SHP przy TO i przy semaforach wjazdowych.
- Nowy inc SS5zpcpbYSHP i SS5zpcpbYNSHP. Przeróbka pięcio-komorowego z dodanym eventem SHP.
- zaczątki trakcji właściwie to nic specjalnego.
- lekko zmieniona textura podkładów i szyn.

Właściwie około 9 kilometrowy odcinek w dalszej częsci czeka już tylko na wstawienie SBL-3-stawnej. Dojazd Do dużej Stacji EWKOWO + EZTowe Bocznice i dla Lokomotyw. Przygotowanie do misji, czyli główne eventy dla jak na razie planowanych 6 misji.

Wstępne przymiarki do budowy terenu, trakcji i dobudowa układów torowych. Może wynieśc do 50 kilometrów wszystkich.

Na razie tylko tyle co jest.

PACZKA TU
http://www.sendspace.com/file/pqvg1o
-------------------------------------------------------------------------------------

Informuje że właściwie zostaje mi nie wiele czasu do roboty (do rozpoczęcia roku szkolnego) i pewnie dużo nie zrobię. Od 3 Września zajmuję się musowo nauką. Czeka Matura, więc będę rzadko się pojawiac na forum, albo i w ogóle. Kontynuacje prac nad trasą oficjalnie zacznę po przejściu przez Ustną Maturę z Polskiego (chyba że w dni wolne).

Jakieś błędy możecie podsyłac jeszcze do 2 Września więc coś jeszcze zdążę naprawic.

Pozdrawiam Was Wszystkich i Życzę powodzenia w Symku jak i w normalnych życiu. Dodatkowo wytrwałości nad budowaniem czegokolwiek do Symka. Dziękuje też wszystkim którzy pomagali mi przy błędach i budowie we wszystkim.
« Ostatnia zmiana: 28 Września 2007, 15:40:44 wysłana przez JONIN_EZT »
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Sierpnia 2007, 08:20:50 »
Chyba zbyt duża plątanina torów i zwrotnic nie wiadomo którą wybrać i jak pojechać:)


Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Sierpnia 2007, 11:57:07 »
A już wiem o co chodzi. Błąd polega na tym że był w czasie zmieniony jeden plik SCM. Jest to mój błąd więc proszę się nie przejmowac. Trzeba zrobic tak:

1.proszę o otworzenie pliku EWK.SCN. i wykasowania liniki

include TERENOWO\EWK-TEREN.scm end

2.W Folderze Terenowo Proszę usunąc plik (EWK-TEREN.scm)

Wtedy będzie ok. Zmieniłem nazwę bo teren miał byc później, a chciałem tory i teren osobno miec wiec tak wyszło.

Pozdrawiam
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Września 2007, 16:28:08 »
Link do paczki jest martwy. Proszę o odświeżenie.
Pozdrawiam

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Września 2007, 15:40:18 »
Aktualizacja pliku wprowadzona poprzednie 2 posty.
(z uwzględnieniem poprawek z wpisami SCN)

Dla informacji prace stoją, dopóki nie pojawi się data przynajmniej 25 maja 2008 roku, bo wtedy będę wolny.
« Ostatnia zmiana: 28 Września 2007, 15:42:11 wysłana przez JONIN_EZT »
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #44 dnia: 31 Sierpnia 2008, 11:38:52 »
Witam.

Wróciłem do projektu. W sumie jest to projekt na nowo, bo poprzedni układ niezbyt mi pasował. Na razie postawiłem około 10 kilometrów torów. Wszystko zaeventowane i zaelektryfikowane. Czeka mnie jeszcze sporo pracy przy zalesieniu i zaterenowaniu. Na screenach widac trochę błędów z trakcją bo sobie nie mogłem poradzic z postawieniem kotwienia równo ze słupem (dlatego są położone obok siebie)

Przewiduje jeszcze dobudowę kolejnych 20 kilometrów. Nie wiem jak to pójdzie, ale wszystko się okażę.

Tutaj screeny 1-25
http://picasaweb.google.pl/JONINEZT/PraceNadTrasTERENOWOEWKOWO

Pozdrawiam
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Sierpnia 2008, 12:02:33 »
Zapowiada się ciekawie, mam nadzieje, że jazdą tą trasą nie będzie tylko na S2 bo to nudne... ;) Jakiś postój lub przepuszczenie osobowego/pospiesznego lub planowy postój itd.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Września 2008, 11:51:27 »
No trasa fajnie wygląda, mimo braku lasu i budynków. Czy ja tam dobrze widze że rezonatory są obok semków i tarcz? Chyba że to dla innego kierunku albo odcinek jest tak krótki że nachodzą na siebie? No i zauważyłem że kotwienie jakoś tak nie fajnie wyszło na jednym screenie; odciągi i słupy wchodzą na siebie a całość przypomina jakby sieć na 160km/h niewiem jakoś tak mi sie rzuciło w oczy.
« Ostatnia zmiana: 01 Września 2008, 11:55:45 wysłana przez bohunIC »

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Trasa Terenowo-Rozjazdowo-Ewkowo
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Września 2008, 13:32:22 »
Rezonatory są tylko obok wyjazdowych. Reszta jest 200 metrów przed To i wjazdowymi (z wyjątków zakrętów gdzie odległośc jest na oko). Tam gdzie jest przypominająca 160 km/h to wziąłem przykład ze strony Trakcja.prv.pl jak mniej więcej wygląda kotwienie na zakrętach (zawsze jakieś urozmaicenie)
http://www.trakcja.rail.pl/images/articles/trakcja/schem_pnluk.gif
http://www.trakcja.rail.pl/images/articles/trakcja/pn_luk.jpg

Zapowiada się ciekawie, mam nadzieje, że jazdą tą trasą nie będzie tylko na S2 bo to nudne... ;) Jakiś postój lub przepuszczenie osobowego/pospiesznego lub planowy postój itd.

Jeszcze nie myślałem o misjach. Mile widziane wasze propozycje co do misji, bo ja sam nie mam zbytnio pomysłów na misje, ale do tego jeszcze daleko.
-------
Poprawiłem wszystkie kotwienia i wygląda to o wiele lepiej niż wcześniej za co Dziękuję przy pomocy. Dokończyłem do końca jedno odgałęzienie (tak gdzie był jeden tor) dodałem mijankę dla towarówek i w tamtym miejscu gdzieś będzie koniec dla tego odgałęzienia.
Trochę ruszyłem z terenem, ale będzie to długo trwac, bo jeszcze nie mam zbytnio wprawy w te klocki i las oraz pojedyncze drzewa przede mną jeszcze.
Screenshoty 26-40

Pozdrawiam.


----26 Październik 2008, 14:28:52----
Witam

Trochę znalazłem wreszcie czasu i buduje dalej. Aktualnie kończę pierwszą wagonownie (przyjętą dla PR + IC + małe składy EZT). W między czasie są jeszcze kończone stacje szlakowe (tutaj około 5) + węzłówka Terenowo na 3 linie. Teren i las będzie na końcu, bo nie mam do tego głowy na razie.

Wagonownia (screeny 42-56)
http://picasaweb.google.pl/JONINEZT/PraceNadTrasTERENOWOEWKOWO#5260382281961041218

Pozdrawiam

[EDIT]
Po elektryfikacji (screeny 57-73)


----26 Grudzień 2008, 19:54:40----
Witam ponownie.

Można powiedzieć, że najgorsza część już za mną, aktualnie 2 węzły końcowe już są, jeszcze mi zostało jakoś od 20-30 km połączenia do istniejących linii + rozbudowa 4 do 5 stacji na trasie, które już po części są wykończone

O to kolejny etap z postępów, wykończona stacja węzłowa Terenowo - Główne
Zdjęcia 75-98,

Oraz Terenowska szopa na wykończeniu (brakuje jeszcze samego budynku, który jak pozostałe będę modelować na sam koniec)
Zdjęcia 99-125
http://picasaweb.google.com/JONINEZT/PraceNadTrasTERENOWOEWKOWO#5283447373289255442

Nie będę ukrywać, że roboty zostało jeszcze na parę miesięcy jak nie więcej, od stycznia znowu będzie przerwa w pracy na rzecz Sesji studenckiej. Później się zobaczy.

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2008, 21:13:08 wysłana przez Akvin »
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%