Autor Wątek:  Czarna seria - Tragiczny wypadek w Brodnicy.  (Przeczytany 3217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Czarna seria - Tragiczny wypadek w Brodnicy.
« dnia: 19 Maja 2007, 23:28:00 »
TVN24
19-letnia kobieta wjechała samochodem pod pociąg towarowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Brodnicy (kujawsko-pomorskie). Zginęła na miejscu.Pociąg wlókł samochód jeszcze przez około 200 metrów. Według wstępnych ustaleń policji, kobieta nie zachowała niezbędnej ostrożności.
Linia kolejowa, przebiegająca przez pechowy przejazd, jest rzadko używana. Od lat przejeżdżają tędy tylko pociągi towarowe.    http://www.tvn24.pl/2048485,12690,0,1,1,wideo.html
Pozdrawiam

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Czarna seria - Tragiczny wypadek w Brodnicy.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maja 2007, 00:24:15 »
W ostatnim czasie coś za dużo tych wypadków...
Ale niestety tak to jest jak kierowca ignoruje sygnalizację i\lub oznakowanie na przejeździe... wygrywa myśl : "zdążę przed pociągiem przecież nie jedzie aż tak szybko..."

Pamiętam kiedyś przechodziłem przez przejazd i po przejściu usłyszałem, że będzie jechał pociąg. Zatrzymałem się i czekałem jaki będzie jechał lok :) w pewnym momencie zobaczyłem, że przez tory będzie chciała przejść starsza pani (sygnalizacja już dość długo działała) i krzyknąłem że jedzie pociąg, ale nic sobie z tego nie zrobiła i idzie dalej, jak spojrzała w bok to pociąg był już niedaleko -przyspieszyła i kiedy przeszła może sekundę lub dwie później przejechał jakiś pospieszny (szlakowa na tej linii 90km\h). Podmuch omało ją nie przewrócił. Kiedy przechodziła obok mnie, z uśmiechem na twarzy (jakby ją to bawiło) powiedziała "Ale oni tu szybko jeżdżą".
Normalnie ręce mi opadły ze zdumienia jak można być tak głupim i nieodpowiedzialnym...

Coś w tym wszystkim jest, że ludzie nie doceniają siły pociągu.
Co nie zmienia faktu, że szkoda mi dziewczyny, przecież miała całe życie przed sobą...

[*]
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Czarna seria - Tragiczny wypadek w Brodnicy.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maja 2007, 12:43:19 »
Cytat: "strażak wypowiadający się w filmiku"

... jest to rzadko uczęszczana linia kolejowa...



Wygląda mi to po prostu jak jazda "na pamięć". Nie jechał tędy żaden pociąg od xx lat to, dlaczego dzisiaj ma jechać? I tak to niestety w większości przypadków wygląda. Sam jestem kierowcą i nie do pomyślenia jest dla mnie fakt ignorowania przejazdów kolejowych, tyle mówi się o tych zdarzeniach, są kampanie, ale, po co? Ile jeszcze ludzi musi zginąć? Ile trwa zatrzymanie się przed przejazdem, rozglądnięcie się i dopiero jazda? 5 sekund? 10 sekund? Ja nawet i 5 min mogę się upewniać, ale wiem, że przejadę na 100% pewnie.
www.et22.pl - zapraszam