Autor Wątek:  FireGL i MaSzyna - problem  (Przeczytany 3910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maxxc

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
FireGL i MaSzyna - problem
« dnia: 25 Kwietnia 2007, 22:15:17 »
Witam!
Mam nadzieję że nie zostanę wykopany przez moderatorów/adminów za ten temat.

Oto krótka opowieść: miałem 2*PIII/850MHz ale MaSzyna chodziła na tym niezbyt płynnie. Zakupiłem więc (może to śmieszne ale specjalnie dla grania w MaSzynę) HP XW6000 (2*2.66GHz XEON, 2GB DDR). Dokupiłem też profesjonalna kartę FireGL X1-128. No i problem bo wyrzucało mi błąd 0xc0000090 przy ładowaniu. Jako intelingentny użytkownik przekopałem forum i znalazłem info że to problem z OpenGL.

I stąd problem - nie znalazłem żadnych oficjalnych i nieoficjalnych (strony HP i ATI) sterowników do FireGL mających OpenGL poniżej 1.4.40... Różnice między kolejnymi sterownikami objawiały się albo okienkiem "eu07.exe wywołał nieprawidłową operację itd" albo BSOD i restart.

Proszę zatem szanowne grono o informację czy można jeszcze to jakoś ominąć lub może ktoś ma działające na MaSzynie sterowniki do FireGL X1 - sprzęt HP XW6000, system win2k sp4.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Maxxc
Pozdrawiam
Maxxc

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwietnia 2007, 22:35:28 »
Musisz uzyc nowego exe :) Zagadaj do mnie na prv.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwietnia 2007, 13:29:35 »
Witam, @Maxxc moim skromnym zdaniem do tego masz trochę niefortunny system. ps. dla kart ATI rozłącz Alpha Render, a nowe exe zawsze się przyda.
Interesant.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwietnia 2007, 14:24:58 »
@Maxxc, nie ma się czym przejmować, sprzęt masz pierwsza klasa.
Jak na zakup specjalnie  pod symulator to niezbyt fortunny.Ta konfiguracja to typowy wypas dla pochwalenia się ( nowy sprzęt to kilka tysięcy dolarów).
Dwa procesory których nie obsługuje exe. System operacyjny zupełnie nie przewidziany do grania. Karta graficzna przeznaczona do takich programów jak Autocad, Photoshop .......szkoda wyliczania. Pokazuje pazury (moc) przy obróbce tekstur rzędu kilkadziesiąt/kilkaset megabajtów. Sprzęt dobry ale dawno temu dla grafików, poligrafi i..... Nie do grania.

Trzeba zmienić OS. WINXP, dołożyć grafę np. GF FX 5900, FX 6600 czy wyższą. Pewnie zostało Ci troszkę kasy ze sprzedanej G450.
Jak pozbędziesz się tego Radeona to nawet coś lepszego kupisz.

Offline Maxxc

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwietnia 2007, 20:15:21 »
Witam wszystkich!
Na wstępie dziękuję za liczne wystąpienia :)
Zaraz jadę testować efekty nowego exe.

@Interesant
Dzięki za info o Alpha. BTW systemu nie zmienię bo nie trawię XP (za dużo zasobów zużywa) a Win98 nie obsłuży mi 2 CPU :(

@Krzysiek626
Może przesadzałem że specjalnie pod symulator. Używam dużo mocy obliczeniowej na komputerze (OrCad, Matlab, Protel / Altium DXP)
Faktem jest że na starej maszynie wszystko się dłuuugo ciągnęło a i symulator chodził nie tak jak powinien (3fps - Quark) więc poświęciłem się i kupiłem nową...
A na wypasy do chwalenia się to ja pieniędzy nie chciałem wydawać - po prostu myślę praktycznie - jak skończę magisterkę i będę mieć czas wezmę się za trasy, scenerie - wtedy 3DS MAX i sprzęt pokaże co potrafi - biorę się za wizualizację poznańskich fortów etc.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc

PS. FireGL X1 to jest Radeon 9700Pro wzbogacony o funkcje przydatne w    obróbce 2D/3D więc nie jest to zła karta - Radeon 9700 jest raczej niezłą kartą chyba?
Pozdrawiam
Maxxc

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwietnia 2007, 20:42:21 »
Pewnie ze nie jest zla, chociaz jak karty na chipsecie nvidii jakos lepiej wspolgraja z symkiem :)

Offline Maxxc

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwietnia 2007, 20:54:31 »
Witam!
Niestety problem występuje nadal - zarówno na nowym (699kb) jak i starym exe (oryginalne exe z MaSzyny 220204 i nieoficjalnej 160704) - jak dobrze pamiętam daty.
Drivery do FireGL używam zarówno ze strony ATI (najnowsze) jak i firmowe HP. Żaden driver nie ma OpenGL poniżej 1.4.40....
Coś się da wymyślić?
Problem wygląda następująco: ładują się pliki, wyświetla się pierwszy widok z kabiny i w tym momencie BSOD albo informacja że eu07.exe wywołał błąd. Jeżeli kogoś interesuje to błąd ma numer c000090.

Kombinowałem z ustawieniami - render alpha wył/wł, różne rozdzielczości i dalej nic...

Pomóżcie!
Mam jużdosyć reinstalek win2k i driverów ATI - po 20 razach czlowiek ma dosyć - uwierzcie...
Przy czym zaznaczam iż nie zmienię raczej karty graficznej, chyba że ktoś mi poleci tanią grafikę (może być AGP PRO) obsługującą sensownie DUAL HEAD.

Z góry dzięki za konstruktywne wypowiedzi
Pozdrawiam
Maxxc

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwietnia 2007, 22:20:03 »
U, czyli tutaj mamy problem innej natury... Ja bym sprowal jednak XP zainstalowac, kto wie - moze cos da.

Offline Maxxc

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
FireGL i MaSzyna - problem
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Kwietnia 2007, 23:29:45 »
Nie daje... Próbowałem
W necie się dokopałem (Google) że błąd c0000090 to moze być albo błąd RAM (przetestowałem!!!) albo problem z OpenGL. Więc nadal obstawiam sterowniki do karty :(
Pozdrawiam
Maxxc